SweetFX

poruka: 34
|
čitano: 16.040
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

Vidim da neki forumasi ovo koriste da si uljepsaju igru ili starim igrama daju novi dozivljaj pa reko da i ja probam,

sweetfx before and after sweetfx before and after
sweetfx before and after sweetfx before and after
 

no posto nisam to nikad koristio moze par rijeci sta uopce treba da se to vidi u igri?

http://sweetfx.thelazy.net/?m=201403

ovdje ispod su presets-i za igru

http://sfx.thelazy.net/games/game/585/

zapravo koji sve tocno programi i podprogrami jer pojma neam kaj treba{#}

sweet fx sweet fx
provjerio sam ove teme nema na bagu pa evo mozemo ovdje razglabati o tome i stavljati neke svoje super-duper uradke!

tx!LP

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 23:34 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
SweetFX

super izgleda ..... !

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: SweetFX
MOgY kaže...

super izgleda ..... !

nisam ja to radio, to sam s neta skino za primjer! samo nisam stigao jos urediti do kraja tekst!{#} inace tu na forumu u temi

http://www.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/najbolji-screenshotovi-iz-igara/21478.aspx

ima bolesnih ss!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 16:52 (Stjepanj).
15 godina
offline
SweetFX

e jebiga sada sada ti moram dati TD heheheh...ma svedno jeli s neta ili da si ti to napravio...svedno dobro za znati!!

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
SweetFX

Tutorial kako naštimati da radi na Windows 8/8.1. Neke igre rade normalno bez RadeonPro-a sa kopiranim SweetFX fajlovima gdje je exe od igre, FIFA i ETS 2 u mom slučaju ali recimo za Watch Dogs to treba. Ovo je glavna stranica sa presetima za SweetFX. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: SweetFX
vrinho kaže...

Tutorial kako naštimati da radi na Windows 8/8.1. Neke igre rade normalno bez RadeonPro-a sa kopiranim SweetFX fajlovima gdje je exe od igre, FIFA i ETS 2 u mom slučaju ali recimo za Watch Dogs to treba. Ovo je glavna stranica sa presetima za SweetFX. 

jel postupak za win7 isti? htio bi da netko napise postupak korak po korak?!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
SweetFX

Ja taj konfigurator ne koristim već samo sve fajlove iz SweetFX foldera stavim gdje je exe file od igre, skinem settings preset po ukusu, stavim ga isto gdje i fajlove prije i preimenujem ga u SweetFX_settings i onda prćkam kako me volja s efektima. Ili ne moraš mjenjati od settingsa ime ali onda se mora u SweetFX_preset fajlu umjesto #include "SweetFX_settings.txt" upisati #include "ime settings preseta koji si skinuo".

 

Jako je jednostavno.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: SweetFX
vrinho kaže...

Ja taj konfigurator ne koristim već samo sve fajlove iz SweetFX foldera stavim gdje je exe file od igre, skinem settings preset po ukusu, stavim ga isto gdje i fajlove prije i preimenujem ga u SweetFX_settings i onda prćkam kako me volja s efektima. Ili ne moraš mjenjati od settingsa ime ali onda se mora u SweetFX_preset fajlu umjesto #include "SweetFX_settings.txt" upisati #include "ime settings preseta koji si skinuo".

 

Jako je jednostavno.

evo probao sam u gta4 (ja sam preimenovao fajl) i radi super, boje su puno zivlje, default je bilo sve nekako sivo! evo rezultat za pocetak:

prije prije
lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
SweetFX

Tek nedavno sam se počeo igrati sa SweetFX-om ozbiljnije, kad mi je kolega doktor1 linkao onu stranicu s presetima. Kontaktiraj ga i uputi ovdje, on je već dosta puta tu na forumu za razne igre slagao SweetFX.

Sad ga na svaku igru stavim jer grafički podigne igru jako uz mali ili nikakav pad fps-a. I stavi u prvi post one linkove koje sam ti dao pa da bude na vrhu kad nekome zatreba.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: SweetFX
vrinho kaže...

Tek nedavno sam se počeo igrati sa SweetFX-om ozbiljnije, kad mi je kolega doktor1 linkao onu stranicu s presetima. Kontaktiraj ga i uputi ovdje, on je već dosta puta tu na forumu za razne igre slagao SweetFX.

Sad ga na svaku igru stavim jer grafički podigne igru jako uz mali ili nikakav pad fps-a. I stavi u prvi post one linkove koje sam ti dao pa da bude na vrhu kad nekome zatreba.

budem sve sredio bez brige! trenutno sam zaluden{#} sry!:)

evo malo thief4 stvarno ubija ostrinom ovaj sweetfx kao da sam thiefu stavio extra texture i 4k rezu! lool

bez fx bez fx
fx:) fx:)
bez bez
fx:) fx:)

evo cropano

old old
new new

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 0:50 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

pokrenuo sam diablo 3 s ovim presetom za thief i odusvljen sam, no nakon drugog pokretanja igra vise ne radi{#}? morao sam pobrisati:(

http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/1058/

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 23:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SweetFX

mene je zezao msi afterburner i fraps..  sweat fx koristim sa radeon pro - programom koji  cita fps-e takoder. pri pokretanju bilo koje igre moram ih izgasiti

Prodajem Asus Nexus 7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SweetFX

Pošto je tema o SweetFX-u pa ću i tu staviti...

Jedan lik je sredio SweetFX za Watch Dogs da na Win 8.1 radi bez RadeonPro-a, LINK. Samo normalno extractate sadržaj u bin folder od igre, treba to provjeriti i u ostalim igrama ko koristi 8.1. Inače MSI Afterburner se treba isključiti ko ga koristi, inače neće ni ući u igru što je i istina ali otkrio sam kako to srediti. U Riva tuneru napravite profil za Watch dogs.exe i slider za Custom Direct3D support stavite na off, i rješeno. zagy, vjerojatno zbog toga si morao gasiti AB, provjeri si.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.6.2014 14:46 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

e hvala, bas sam isprobavao wd i ne sljaka, zapravo pola igara uopce ne radi tj nece se pokrenuti a nekima niti nesmijes(uglavnom online) to stavljati zbog banova(sc2,d3,bf3/4 itd)!{#}

za sad prolazim thief4 s tim i zgleda brutalno!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.6.2014 14:49 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SweetFX
Stjepanj kaže...

e hvala, bas sam isprobavao wd i ne sljaka, zapravo pola igara uopce ne radi tj nece se pokrenuti a nekima niti nesmijes(uglavnom online) to stavljati zbog banova(sc2,d3,bf3/4 itd)!{#}

za sad prolazim thief4 s tim i zgleda brutalno!

Ti imaš Win 7, ne? To je prilagođeno samo za korisnike Win 8.1. 

14 godina
offline
Re: SweetFX
vrinho kaže...

Pošto je tema o SweetFX-u pa ću i tu staviti...

Jedan lik je sredio SweetFX za Watch Dogs da na Win 8.1 radi bez RadeonPro-a, LINK. Samo normalno extractate sadržaj u bin folder od igre, treba to provjeriti i u ostalim igrama ko koristi 8.1. Inače MSI Afterburner se treba isključiti ko ga koristi, inače neće ni ući u igru što je i istina ali otkrio sam kako to srediti. U Riva tuneru napravite profil za Watch dogs.exe i slider za Custom Direct3D support stavite na off, i rješeno. zagy, vjerojatno zbog toga si morao gasiti AB, provjeri si.

noup, ne radi . jednostavno moram izgasiti afterburner da bi mi sljakalo.. nema veze glavno da radi {#}

Prodajem Asus Nexus 7
16 godina
offline
SweetFX

Dakle...

 

Najveća greška kada ljudi koriste SweetFX je preveliko isticanje boja, (Vibrance) i preizoštrenost slike, (lumasharpening)! A to vidim i ovdje! Ako su boje jače ne znači odmah da je i igra ljepša... A na to svi svršavaju...

 

Za početak eksperimentirati sa Lumasharpening, Tonemap, Curves i Vibrance linijama i kloniti se ostalog. (AA linije su mogu aktivirati jer tu nema nekog pametovanja kao i film grain ukoliko ga želimo)

FRAPS i MSI Afterburner jako često rade konflikt te se efekti ne vide!!

 

  /*-----------------------------------------------------------.
  /                  LumaSharpen settings                       /
  '-----------------------------------------------------------*/
// -- Sharpening --
#define sharp_strength 0.35   //[0.10 to 3.00] Strength of the sharpening
#define sharp_clamp    0.035  //[0.000 to 1.000] Limits maximum amount of sharpening a pixel recieves - Default is 0.035

-----

Najviše vas zanimaju ove prve dvije linije!

 

#define sharp_strength 0.35 - ni u ludilu ići iznad 1.00! Mnogi svršavaju kada nabiju oštrinu na 1.20 neshvaćajući da je to jednostavno ružno, (tu pričam o 1080p rezoluciji, da ne spominjem ludosti da se stavlja sharpening od cca 0.80+ ne neke rezolucije manje od 1080p 

Ima igara koje profitiraju od 1+ postavki, ali rijetko... 

U zadnje vrijeme se krećem od 0.35 do 0.65.

Ova linija utječe na kvalitetu Anti aliasinga!

 

   /*-----------------------------------------------------------.
  /                  Tonemap settings                           /
  '-----------------------------------------------------------*/
#define Gamma 1.0                      //[0.000 to 2.000] Adjust midtones
#define Exposure 0.0                     //[-1.000 to 1.000] Adjust exposure
#define Saturation 0.0                   //[-1.000 to 1.000] Adjust saturation
#define Bleach 0.0                       //[0.000 to 1.000] Brightens the shadows and fades the colors
#define Defog 0.0                       //[0.000 to 1.000] How much of the color tint to remove
#define FogColor float3(0.0, 0.0, 0.0) //[0.00 to 2.55, 0.00 to 2.55, 0.00 to 2.55] What color to remove - default is blue

----

#define Gamma 1.0 - meni korisno kod downsamplinga kada mi radi RGB digitalnog formata slika bude tamnija te ju pomoću ove gamme posvjetlim

 

#define Exposure 0.0 - dodaje svjetlinu finalnoj slici, (u negativnom smjeru zatamnjuje sliku)

 

Dvije bitne stavke za korekciju boja - uklanjanje tonova

 

#define Defog 0.0 - koliku količinu dole određenih tonova ukloniti iz finalne slike                  

___

#define FogColor float3(0.0, 0.0, 0.0) - koje tonove maknuti --- (0.0, 0.0, 0.0) = (crvena, zelena, plava)

 

U početku nije potrebno ovdje dirati saturaciju jer to kontroliramo u Vibrance liniji 

 

   /*-----------------------------------------------------------.
  /                  Vibrance settings                          /
  '-----------------------------------------------------------*/
#define Vibrance     0.2  //[-1.00 to 1.00] Intelligently saturates (or desaturates if you use negative values) the pixels depending on their original saturation.
#define Vibrance_RGB_balance float3(1.00, 1.00, 1.00) //[-10.00 to 10.00,-10.00 to 10.00,-10.00 to 10.00] A per channel multiplier to the Vibrance strength so you can give more boost to certain colors over others 

----
#define Vibrance     0.2 - ovo je najbitnije ovdje! Količina boje koju dodajemo finalnoj slici. Tu također mnogi pretjeruju kao i sa oštrinom te nabijaju smješne brojeve pa to izgleda užasno... Donju liniju sam možda editirao pet puta u svim mojim presetima...

 

   /*-----------------------------------------------------------.
  /                  Curves settings                            /
  '-----------------------------------------------------------*/
#define Curves_mode     0   //[0|1|2] Choose what to apply contrast to. 0 = Luma, 1 = Chroma, 2 = both Luma and Chroma. Default is 0 (Luma)
#define Curves_contrast 0.3 //[-1.00 to 1.00] The amount of contrast you want

// -- Advanced curve settings --
#define Curves_formula    3 //[1|2|3|4|5|6|7|8|9|10] The contrast s-curve you want to use.
                             //1 = Sine, 2 = Abs split, 3 = Smoothstep, 4 = Exp formula, 5 = Simplified Catmull-Rom (0,0,1,1), 6 = Perlins Smootherstep
                             //7 = Abs add, 8 = Techicolor Cinestyle, 9 = Parabola, 10 = Half-circles.
                             //Note that Technicolor Cinestyle is practically identical to Sine, but runs slower. In fact I think the difference might only be due to rounding errors.
                             //I prefer 2 myself, but 3 is a nice alternative with a little more effect (but harsher on the highlight and shadows) and it's the fastest formula.

 

#define Curves_mode  0 - za moj ukus Luma profil je daleko najbolji i koristim ga u 95% slučajeva. Chroma ima jako izražene boje te sa njome treba korigirati Vibrance liniju..

 

#define Curves_contrast 0.3 - jednostavno, količina kontrasta...

 

#define Curves_formula  3 - preferiram trojku! Meni najbolji efekt! Eksperimentiranjem se vide razlike u odrešenom broju

 

Malo pomalo se čovjek nauči i krene sa ostalim linijama uspoređujući efekte, no kada netko tko nema pojma "popali" mali milion efekata to ispadne pravi cirkus...

 

Moja stara stranica sa presetima za razne igre, (više ih ne radim, odnosno djelim jer je internet kurva) pa može probati tko hoće...

Galerija slika iz raznih igara u kojoj svi imaju SFX osim FC3 i Metroa LL

 

Par odabranih slika sa SFXom, (neke igre su i modane preko cfg datoteka)...

 

Assassins Creed IV: Black Flag

 

Dead Island

 

Enslaved

 

Remember Me

 

GRID 2

 

Borderlands 2

 

Dishonored

 

Total War: Rome 2

 

Darksiders 2

 

Thief

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 2:55 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

hvala doktore! tebe sam cekao!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SweetFX

A da... Jako dugo se igram sa tim pluginom već... {#}

 

Uz SFX preporučam da se napravi i downsampling! Naravno kada hardware dozvoljava pristojan framerate. Na 24" ekranu 3200x1800 piksela.. Pa ne treba ti nikakav sharpening od SFXa jer sve to izgleda osjetno bolje

 

Ovo je Dead Island na 2880x1620 sa 4096x4096 sjenama, cfg tweakovima, (FOV stavljen na 82 sa 62, Anisotropic filtriranje, 4096 sjene, FSAAx16, Shader Model 5 sa 3, smanjen bloom i još par sitnica koji su na default najvećim postavkama isključene ikao nisu na maksimumu) i SFXom. Nikakvi grafički ili bilo koji modovi u pogledu "HD" tekstura i slično. SFX doprinosi jako puno kod prikaza, ali isto tako i 2880x1620 rezolucija!

 

2880x1620 slika 1, sjene 2048x2048

 

2880x1620 slika 2, sjene 4096x4096

 

Stavio sam i ovu treću rezoluciju koju sam napravio(3200x1800), ali tada igra radi na cca 30 FPSa te nije fluidno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 13:02 (doktor1).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

napravio sam ovo s rezom u control panelu, tj da mi puca 2550(2560 ne radi)x1440 rezu u igrama(dalje mi neide), yebo te kako dobro zgleda!{#}{#}{#}hvala!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 0:33 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SweetFX

2560x1440 je 16:9!!

ne

2550x1440

ili je greška kod pisanja

 

A za 22" ti i ne treba nešto veće...

*jesi podesio ove opcije kao na slici?

 

3200x1800 je najviše za moj monitor, ali i previše za GTX 650 TI... Na 2560x1440 sam igrao Remember Me, Dishonored i Borderlands 2 bez problema sa performansama... Sada Dead Island na 2880x1640 i također radi odlično te izgleda isto tako...

Iako nakon šta pređem Dead Island, (+Dead island Riptide) probat ću Dead Rising 2 na 3200x1800+SFX+ini tweaks

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2014 23:22 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

ma nece monitor da mi radi na 2560! radi ko beba na 2550:)

ispada da nam niti ne trebaju 4k monitori, cista prevara covjece napravis 4k rezu u 3 klika u control panelu!{#} hihhi! inace po meni battlefield3/4 imaju najveci view distance u nekoj igri i tamo ostrija slika jako dolazi do izrazaja...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SweetFX

Morao sam probati...

 

Dead Rising 2 - 3200x1800 - cca 50 FPSa, (Iznad MSAA 2x nije fluidno, a nije niti potrebno na ovoj rezoluciji)

Slika 1

Slika 2

Slika 3

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 2:27 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
SweetFX

zna li itko kako pokrenuti starcraft 2 ili diablo 3 s ovim! neide nikako a ovo je jedino kaj sam pronasao

http://sfx.thelazy.net/games/game/212/

i ne radi naravno!

uspio sam samo prvi put kad sam snimio i od tad vise nece raditi kao da je sc2 launcher to sve nekaj blokirao....{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SweetFX

Dal se mogu ove rezolucije i na Amd graficke postavljat?

Ako mogu jel moze netko objasnit

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: SweetFX
Kelam kaže...

Dal se mogu ove rezolucije i na Amd graficke postavljat?

Ako mogu jel moze netko objasnit

moze al je poprilicno komplicirano! frend je kod sebe namjestio ! rekao mi je da trebaju jako stari driveri tipa 12,10, nesto pisanja u worldpadu itd...no dosta bagovito! mozda ti se jos netko javi s finalnim rijesenjem!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
SweetFX

Sve vise zalim sto nisam isao na gtx760 kad sam kupovao komp...

Evo trazim ja po netu pa sam nasao nesto al neuspjeva nikako slika bude ili ne preko cijelog monitora ili bude veca od monitora

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
SweetFX

Nisam dugo koristio SweetFX no odlučio preći Dark Souls 2 pa eto...

 

Samo šta je sada korištena kombinacija GEM + SweetFX + GeDoSaTo + Cheat Engine za screenshotove

 

Ovdje se vide opcije uključene u GeDoSaTo datoteci, (dakle bokeh DOF, FXAA, SSAO, downsampling i Bloom kojeg još morm doradit).

Unutar GEM plugina su većinom postavke za blur i noise te SweetFX koji u grubo sadrži Sharpening, Color correction i Kontrast

 

Paket je skinut sa nexusa no svaki plugin sam doradio kako meni paše.

 

Galerija slika i jedan gif loše kvalitete - vanilla/mod

 

Ova slika mi je zasada najdraža dok je ova sljedi u stopu

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
SweetFX

Borderlands 2 - 2880x1620

 

slika 1

slika 2

slika 3

slika 4

 

Da vidimo: {#}

 

3 Ima SweetFX
3 Nema SweetFX
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
SweetFX

Help... Imam jedan problem... Je li tko koristio kad one x64 dll fajlove koje se nalaze u posebnom folderu u novijim verzijama SweetFX-a? Kod mene je problem s ETS 2 koji ima zaseban folder s 64 bitnim exe fajlom koji treba 64 bitne dll fajlove da bi SweetFX radio. Jučer sam nanovo stavljao Windows 8.1 i kad god zamjenim 32 bitne SweetFX fajlove sa tim 64 bitnim i pokušam ući u igru iste sekunde se slika zamrzava i jedino mogu izaći iz igre prek Task managera. Prije reinstalla Windowsa je sve radilo odlično, sad pokušavam istu stvar i neće i neće. Očito nešto fali u Windowsu a nemam pojma što... Far Cry 4 mi radi potpuno normalno sa SweetFX-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice