Tele 2 i moja lokacija

poruka: 2
|
čitano: 1.160
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Tele 2 i moja lokacija

Nisam sigaran jesam li na neki način hakiran. Počelo mi se nešto čudno događati. Kada kliknem na bookmark neke stranice (nebitno koje) nekad mi se otvori ta stranica, a nekad stranica za konfiguriranje modema. Također, googlao sam "what is my IP" i pokazuje da je moja lokacija Vodice, Šibensko Kninska županija, a iz Kutine sam. Sisačko Moslavačka županija. Koristim onaj Tele 2 pokućni 4G net.  Moje pitanje je...WTF?

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tele 2 i moja lokacija

Neki routeri ako veza nije aktivna, preusmjere čitav promet na svoje sučelje, što zna biti jako iritantno za stranice koje imaju uključen HSTS (stranica kaže browseru da obavezno koristi HTTPS, a ne HTTP).

 

Geolociranje IP adrese je inače jako neprecizno i ne vjerujem da Tele2 uopće ima blokove podijeljene na županije, već dobiješ prvu slobodnu. Vjerojatno neki servisi cacheiraju lokaciju korisnika koji imaju uključenu geolokaciju, a imali su tu IP adresu ili adresu iz istog bloka, pa servis pretpostavlja da si i ti na toj lokaciji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice