Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 454.353
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Chico12 kaže...

Imam problem sa vlc-om na mac-u. Nece da pokazuje video vec samo audio radi. Moze li se sto uraditi?

Ne znamo zašto. Koja verzija?

Koji format hoćeš gledat?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Vlc 2.1.4

Format mp4 Brrip

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 20:11 (Chico12).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Chico12 kaže...

Vlc 2.1.4

Format mp4 Brrip

Updateaj VLC na 2.1.5

Evo, .mp4 file: sve radi - zvuk i slika! Evo, .mp4 file: sve radi - zvuk i slika!
Iako ,meni je i na 2.1.4 sve uredno radilo.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 20:22 (kizo2703).
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Isto je neće jednostavno samo se muzika čuje bez videa. Ima li neki drugi dobar video player?

Hejjjjj
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Chico12 kaže...

Isto je neće jednostavno samo se muzika čuje bez videa. Ima li neki drugi dobar video player?

Pa .mp4 se inače bez problema otvara sa Quick Time-om. Jesi probal?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Evo danas ponovo instalirao Mavericks, instalacija prošla perfektno, ali opet imam problema sa zvukom tj. šušti u pozadini i vrlo se malo ali skroz malo čuje iz zvučnika ako nešto pustim na youtube(na slušama je puno jasniji ton, isto šušti ali manje). Instalirao sam na multibeastu za realtek 892 ali izgleda ne pomaže. Drugo, šta mogu uraditi da mi prestane ovaj flickering na safariju, znači treperi ubij bože.

 

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 20:21 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Fali ti kext za graficku karticu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 2:36 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Chico12 kaže...

Evo danas ponovo instalirao Mavericks, instalacija prošla perfektno, ali opet imam problema sa zvukom tj. šušti u pozadini i vrlo se malo ali skroz malo čuje iz zvučnika ako nešto pustim na youtube(na slušama je puno jasniji ton, isto šušti ali manje). Instalirao sam na multibeastu za realtek 892 ali izgleda ne pomaže. Drugo, šta mogu uraditi da mi prestane ovaj flickering na safariju, znači treperi ubij bože.

 

Nemaš kext za grafiku ,jer ga u 10.9.4 još nije bilo.

 

Trebaš 10.9.5 verziju i onda će ti grafika raditi bez problema (možda ,a možda i ne - ovisi i o grafičkom chipu i dali je podržan).

 

Zvuk - potraži na HackintoshOSX ,ili na InsanelyMacu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:37 (kizo2703).
10 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Izgubio sam internet konekciju na vmware-u. Kako bi je mogao fiksati?

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Instalirao sam Mavericks na svoj komp. Znaći, podijelio sam hard na 2 particije i na 1. instalirao Mavericks (u biosu uključen ahci) i sve je uredno radilo. Nakon toga sam u biosu prebacio na ide da bih instalirao i windows 8.1 ali na drugu particiju i sve je super prošlo.

Problem je što sada kad bootam komp učitava samo windows. Kako mogu napraviti kao npr. na slikama dolje da kad upalim komp da izeberem koji ću os bootati?

Scorp21
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 17:45 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Scorp21 kaže...

Instalirao sam Mavericks na svoj komp. Znaći, podijelio sam hard na 2 particije i na 1. instalirao Mavericks (u biosu uključen ahci) i sve je uredno radilo. Nakon toga sam u biosu prebacio na ide da bih instalirao i windows 8.1 ali na drugu particiju i sve je super prošlo.

Problem je što sada kad bootam komp učitava samo windows. Kako mogu napraviti kao npr. na slikama dolje da kad upalim komp da izeberem koji ću os bootati?

Klasični primjer pogrešnog reda instaliravanja OS-a. Dakle, prvo ide Windows i to kad radiš OSTAVI disk u BIOS-u u AHCI načinu rada, inače ako je IDE pa onda kasnije prebaciš na AHCI bude problema. Zatim tek ide OS X i bootloader.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Hvala ti na brzom odgovoru! Probat ću na taj način čim uhvatim vremena. Možeš mi samo pojasniti to sa bootloaderom, tj. ako imaš gdje link od tutoriala?

Scorp21
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Scorp21 kaže...

Hvala ti na brzom odgovoru! Probat ću na taj način čim uhvatim vremena. Možeš mi samo pojasniti to sa bootloaderom, tj. ako imaš gdje link od tutoriala?

Za bootloader stavi Chimera ili Chameleon bootloader za OS X kojeg želiš instalirati. Bootloader možeš instalirati na više načina, no najbolje je preko MultiBeasta kojeg ćeš naći na tonymacx86 portalu. 

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 19:54 (midzan21).
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Pozdrav pipl,

zanima me koje komponente bih trebao zamjeniti drugima kako bih mogao instalirati Yosemite na svoj PC?

Spreman sam potrošiti oko 1500 kn.

Moj PC:

 

Intel E5200 2x2.5 GHz

Gigabyte EP31-DS3L

Kingmax 2x2 GB DDR2

Sapphire HD 4670 1GB

Hard drive #1 150GB , #2 80 GB

WiFi adapter D-link DWL-G122

Corsair 400W

 

EDIT: sad sam vidio da scorp21 ima dosta jeftine komponente kompa a instalirao je mavericks, je li pametno uzeti neke njegove komponente za moj PC?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 0:34 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
EZY-E kaže...

Pozdrav pipl,

zanima me koje komponente bih trebao zamjeniti drugima kako bih mogao instalirati Yosemite na svoj PC?

Spreman sam potrošiti oko 1500 kn.

Moj PC:

 

1. Intel E5200 2x2.5 GHz

2. Gigabyte EP31-DS3L

3. Kingmax 2x2 GB DDR2

4. Sapphire HD 4670 1GB

Hard drive #1 150GB , #2 80 GB

5. WiFi adapter D-link DWL-G122

1. Obavezno - barem i3 Intel, i5 je ipak puno bolje rješenje!

2. Obavezno - barem 1155 slot ploča.

3.  DD3 je must, što više, to bolje!

4.  Barem ATI 6000 serija, ali, Nvidia od 6XX serije naviše je najbolje rješenje!

5. Obavezno -  TP-Link TL-WN851ND provjereno radi - D-Link više ne radi na OS X-u, još od Liona!

 

Jeftinija varijanta - stavi neki quad core, barem Q6600, barem neku P45 Gigabyte ploču, i barem ATI 6000 grafiku.

Ali, s tim ne očekuj čuda!

EZY-E kaže...

EDIT: sad sam vidio da scorp21 ima dosta jeftine komponente kompa a instalirao je mavericks, je li pametno uzeti neke njegove komponente za moj PC?

Mavericks je jedno, Yosemite je ipak nešto drugo!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 23:45 (kizo2703).
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Meni Mavericks radi bez ikakvih problema. Jedino sam imao problema pri instalaciji i namučio sam se dok mi midzan21 nije gore napisao da pogrešnim redosljedom instaliram. Kad sam krenuo instalirati tim redosljedom kako je on naveo sve je radilo od prve. Jedino sam morao naknadno instalirati zvuk jer imam zasebnu zvučnu karticu ali je zvuk preko matične odmah radio nakon instalacije. I danas radi sve kao od prvog dana. Ništa ne šteka, trza ili sl., već dosta brzo radi {#}

 

Vidio sam da je izašao Yosemithe ali sada nemam vremena da se oko toga patim... Budem vjerojatno jednog dana i to probao kada vidim iskustva drugih korisnika.

 

Scorp21
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 13:45 (Scorp21).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Scorp21 kaže...

Meni Mavericks radi bez ikakvih problema. Jedino sam imao problema pri instalaciji i namučio sam se dok mi midzan21 nije gore napisao da pogrešnim redosljedom instaliram. Kad sam krenuo instalirati tim redosljedom kako je on naveo sve je radilo od prve. Jedino sam morao naknadno instalirati zvuk jer imam zasebnu zvučnu karticu ali je zvuk preko matične odmah radio nakon instalacije. I danas radi sve kao od prvog dana. Ništa ne šteka, trza ili sl., već dosta brzo radi {#}

 

Vidio sam da je izašao Yosemithe ali sada nemam vremena da se oko toga patim... Budem vjerojatno jednog dana i to probao kada vidim iskustva drugih korisnika.

 

Hvala ti puno!

E sad sam u dvojbi, dal da potrošim manje para pa kupim komponente kao tvoje ili da idem na i3 pa onda trebam mijenjati i matičnu i ram.

A ako kod tebe radi kako kažeš bez štekanja (to mi je jako bitno) onda bi i yosemite trebao slično raditi, gledajući razliku između win 7 i win 8 - osmica nije uopće zahtjevnija pa mi nema logike da yosemite bude tražio više.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Sve radi glatko i bez ikakvih grešaka. Prije sam isprobavao osx na virtualnim mašinama i isto je sve funkcioniralo ali je znalo tu i tamo zaštekati i nije išlo baš tako glatko kao što sada ide. Najjače mi je gašenje kompa kada imam prokrenut osx jer mu treba svega 2 sekunde {#}

Scorp21
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

pitanje, na ssd-u imam instaliran win 8.1, e sad dal bi mogo napravit drugu particiju i na nju bubnut os x Mavericks (Nerish ) ili ako je moguče iz wina pomoču programa trans mac napravit bootabilni usb sa svim potrebnim OS X Yosemite, hvala

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Scorp21 kaže...

Prije sam isprobavao osx na virtualnim mašinama i isto je sve funkcioniralo ali je znalo tu i tamo zaštekati i nije išlo baš tako glatko kao što sada ide. Najjače mi je gašenje kompa kada imam prokrenut osx jer mu treba svega 2 sekunde {#}

Virtualke najviše ovise o količini raspoloživog rama. Nijedan današnji OS neće radit bog zna kak na 2 gb rama.

 

Meni se bilo koji OS, bez obzira bio to Windows 7, 8.1, 10, OS X ili Linux gasi za dvije sekunde, bez obzira na vrstu diska (hdd ili ssd).

Restart je druga priča.

mrakky kaže...

pitanje, na ssd-u imam instaliran win 8.1, e sad dal bi mogo napravit drugu particiju i na nju bubnut os x Mavericks (Nerish ) ili ako je moguče iz wina pomoču programa trans mac napravit bootabilni usb sa svim potrebnim OS X Yosemite, hvala

Nerish? Valjda Niresh? Nemam pojma - inače, kad hoćeš dual boot Windowsa i ''pravog'' OS X-a, prvo treba inicijalizirati disk kao GPT i formatirati ga u OS X-u (ili u instalacijskoj proceduri OS X-a), ostavljajući jednu particiju u FAT32 za Windowse.

Onda prvo instaliraš Windowse, pa onda OS X. Ovdje imaš tutorijal.

 

Za skinuti Yosemite i napraviti usb, treba ti Mac, funkcionalni Hackintosh ili virtualna mašina.

U TransMacu možeš samo snimiti već gotovi image na DVD ili USB, ovisno o tome koji imaš.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 15:29 (kizo2703).
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Kako doći do yosemita ili bar mavericksa ako nemam mac?

Procesor mi ne podržava virtualizaciju.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Mac OS na PC-u?

Moze li mi netko dati link za mac os za amd?

Hvala

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Tony1999 kaže...

Moze li mi netko dati link za mac os za amd?

Hvala

Odustani. Ja sam se mucio mjesecima s 965BE i M3A770DE, jedva Snow Leopard kamoli ista toga  novijeg

 

Ako je ikako i moguce, bit ce ti to sugavo iskustvo s puno beskorisn utrsenog vremena

Niste li ste stesali prije ljeta?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 1:23 (Mojpismonosa).
9 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Gle nemoj odustati od Osx*a na amd platformi.

Treba ce ti vremena(jako puno) i jako puno znanja sto se tice samog osx*a : botanje*editiranje*itd. itd.

Sve u svemu ako dobro podesis radit ce ti bez problema ....od samog procesora,zvuka,grafike itd.

Ali velim treba ti mnogo vremena i  zivaca ....ne ocekuj da ce ti raditi sve iz prvog pokusaja......

Sretno i dolje ti je slika  da vidis kako sam ja slozio sebi....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 16:13 (marko985).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Ljudovi pitanje!

Imam Snow leopard instaliran na virtualnoj mašini te sam preko nje mislio skinuti Yosemite da instaliram na drugi PC (moj), e sad piše da ne mogu skinuti jer taj pc (na kojem je virtualna) ima nepodržavajući hardware, probao sam naći i Mavericks ali ga nema uopće u App Storeu, što mi je činiti?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
marko985 kaže...

Gle nemoj odustati od Osx*a na amd platformi.

Treba ce ti vremena(jako puno) i jako puno znanja sto se tice samog osx*a : botanje*editiranje*itd. itd.

Sve u svemu ako dobro podesis radit ce ti bez problema ....od samog procesora,zvuka,grafike itd.

Ali velim treba ti mnogo vremena i  zivaca ....ne ocekuj da ce ti raditi sve iz prvog pokusaja......

Sretno i dolje ti je slika  da vidis kako sam ja slozio sebi....

 

Ne znam kolega o cemu pricas, ali konkretno u njegovom slucaju, s tom maticnom i tim procesorom, baceno vrijeme, i nikad nece na neto novije od snow leoparda. Uz sto problema s istim

 

Novije (bulldozer pa nadalje) su PUNO isplativije, o kojima pretpostavljam pricas, kolegi se ne isplati mijenjat maticnu da bi radio mizerno s OSX-om. Jedino sto mu je isplativo ako bas zudi za OSXom je prelazak na intel platformu.

 

Ti  tim FX-om nemas pravo glasa, oprosti.PUNO drugacija platforma, PUNO novija platforma. Potpuno drugacija prica

 

OSX jako voli novo i nove mogucnosti, instrukcije hardvera. 

 

Nego da te pitam, imas li QE/CI. Jer nije ti bas prepoznao grafulju kako spada odmah vidim.

Niste li ste stesali prije ljeta?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 1:26 (Mojpismonosa).
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Mali update od mene, danas sam iz dosade instalirao Mavericksa na svoju mašinu i iz prve sve valja tako da sada imam fully working AMD hackintosh :)

Konfiguracija iz "Moj PC".

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Pozzz..instalirao sam mac os 10.10 na pc u multibeastu instaliram bootliader i dsdt free restartovo i sada mi nece da ucita sistem stoji na apple logou samo i nista da se desi
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Moraćeš sve ponovo. Šta sam puta ja instalirao i samo jednom mi je uspjelo da radi. Tu jedna jedina mala sitnica sve uništi. Pošto vidim da imaš ivy bridge cpu, preporučio bih ti Gigabyte ploču ako baš želiš da ti yosemite radi perfektno(h61, b75, h77).

Hejjjjj
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Skinuo niresh 10.10 instalirao morao sam boot flag PCIRootUID=1 da bi mogao bootat,i sve radi savrseno sada

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice