Virus na androidu?

poruka: 11
|
čitano: 10.033
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Virus na androidu?

Maloprije pogledam na mobitel,kad tamo nekolko poruka da je mobiel zaražen nekim virusom i kao da će mi taj virus totalno uništiti bateriju,ako  to nešto ne pritisnem i da će virus napravit još veću štetu, poruka je sa neke stranice čini mi se scoringrepair.hr. Skinem avast mobilnu aplikaciju i ništa posebno.Može li mi neko nešto reći o ovome. je li to stvarno neki virus  ili avast ne radi dobro.S obzirom da sam ovi dana prtrpio napad na računalo postao sam pomalo i hipohondrčan.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Virus na androidu?
kezol kaže...

Maloprije pogledam na mobitel,kad tamo nekolko poruka da je mobiel zaražen nekim virusom i kao da će mi taj virus totalno uništiti bateriju,ako  to nešto ne pritisnem i da će virus napravit još veću štetu, poruka je sa neke stranice čini mi se scoringrepair.hr. Skinem avast mobilnu aplikaciju i ništa posebno.Može li mi neko nešto reći o ovome. je li to stvarno neki virus  ili avast ne radi dobro.S obzirom da sam ovi dana prtrpio napad na računalo postao sam pomalo i hipohondrčan.

 Obrisi zadnji app koji si instalirao i ocisti kesh od browsera. Samop te prepada. 

13 godina
offline
Re: Virus na androidu?

Screenshot? Najvjerovatnije se radi o neprimjerenom oglasu. Obriši cache i kolačiće u pregledniku...

4 godine
neaktivan
offline
Virus na androidu?

evo opet piše :

Otkriven virus

hitno zaštitite vaš telefon

hr,soringpcrepair.com

i onda još koje kavi poruka sa razni aplikacija koje i nemaju veze sa virusima.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Virus na androidu?

Jel ti reklama iskače samo ako si u browseru nekom ili aplikaciji ili ti iskače bilo gdje na mobitelu (npr dok si na homescreen-u, postavkama itd)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 20:57 (Avensac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Virus na androidu?

na homescreenu.

 

13 godina
offline
Virus na androidu?

Ako ti na početnom zaslonu iskače reklama imaš instaliranu neku adware aplikaciju. Da nisi kojim slučajem skidao nekakve launchere i icon packove?

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Virus na androidu?

nisam,sve aplikacije koje koristim su iz google store-a.

13 godina
offline
Re: Virus na androidu?

Provjeri listu aplikacija i vidi ima li koja sumnjiva. Bez obzira što aplikacije dolaze s Google Playa, one i dalje mogu bacati oglase. Također nam reci koji mobilni uređaj koristiš...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Virus na androidu?

HTC Desire 630 dual sim, nisam ništa na novo instalirao osim ove antivirusne aplikacije,ali to sam instalirao kad je se ovo pošlo pojavljivat.

15 godina
offline
Virus na androidu?

Vjerovatno si nesvjestno dopustio obavijesti na browseru od te stranice. Odi u browser aplikaciju koju koristis s kojom ti je taj oglas povezan, nadi postavke browswera, postavke stranica (site settings) i nadi tu stranicu koja ti se navodi u obavijesti i obrisi ju skroz iz site settings-a odnosno makni joj sva dopustenja.

Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice