Akustična gitara

poruka: 71
|
čitano: 26.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Dragi moji...Izrazila sam svojima da zelim nauciti svirati gitaru...i to akusticnu...ne biste vjerovali,ali tata mi je kupio...Dakle...pored mene je akusticna gitara hohner (model HW 350)...Uglavnom...Ja ne znam nista o sviranju gitare...Pa bi htjela da mi neko da savjet...koji prst ide na koju zicu(znam da se palcem ne svira)??Kako ispravno drzati gitaru?? Kako doma pohvatati molove durove i sve to....Iskreno sve me zanima....Skola je na zadnjem mjestu jer imam i previse obaveza...a zvuk akusticne gitare je tako lijep...opustajuc...romantican...Zelim da mi netko da najosnovnije savjete....Kako je drzati pravilno?koji prst...?...............................Kako ste vi naucili svirati???

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 0:09 (malena_a).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara

Evo ovdje akorda za sviranje. Ima ih puno, ali se sa vremenom nauči.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara

Ima ih...Al stvarno imam zelju...A nemam iskreno pojma...Nista ne znam....Al ZELIM nauciti....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
malena_a kaže...

Dragi moji...Izrazila sam svojima da zelim nauciti svirati gitaru...i to akusticnu...ne biste vjerovali,ali tata mi je kupio...Dakle...pored mene je akusticna gitara hohner (model HW 350)...Uglavnom...Ja ne znam nista o sviranju gitare...Pa bi htjela da mi neko da savjet...koji prst ide na koju zicu(znam da se palcem ne svira)??Kako ispravno drzati gitaru?? Kako doma pohvatati molove durove i sve to....Iskreno sve me zanima....Skola je na zadnjem mjestu jer imam i previse obaveza...a zvuk akusticne gitare je tako lijep...opustajuc...romantican...Zelim da mi netko da najosnovnije savjete....Kako je drzati pravilno?koji prst...?...............................Kako ste vi naucili svirati???

Draga moja youtube, google, volja, strpljenje i udri ;D. Pocmi s akordima i pismama tipa smoke on the water :D posluzi se tablaturama dobro ce ti doci u pocetku ali kasnije probaj sto manje koristiti.

 

...living in my own world, in my own illusion...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara

Evo i teme na forumu, koja ima veze sa sviranjem gitare.

15 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Nauči jednom i postani shreder.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
13 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Vidjela sam temu...al ta je o nekim programima pa tamo ne odobravaju bas previse te programe...A na yotube-u ne mogu nac nista korisno...Ili ne trazim dovoljno..jer sjedim tu od 9...i kopam po netu...ali nigdje nema osnove....Koji prst na koju zicu...A za tabulatore sam nasla ok blog...na kojem je super objasnjeno..al sta mi to znaci kad ne znam prste...Kak cu svirat bez toga... Iznenađen

14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara

Kod sviranja po akordima se najviše koriste tri srednja prsta, ali i mali prst.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
ev vako. C akord. Kaziprst 1. polje 2. zica
srednjak 2. Polje 4. zica
prstenjak 3. Polje 5.zica
hmda
15 godina
offline
Akustična gitara

Moja preporuka ti je da fino počneš s osnovama, uči usput i glazbenu teoriju, iako će ti mnogi reći da ti ne treba, da imaš tabove i youtube video lekcije, vjeruj mi kad tad ćeš biti ponosna na sebe što si je naučila, vrlo je korisna i logična. Naravno ne kažem da trebaš sad učiti sve ono što uče u glazbenim školama, ali za početak bar note u osnovnoj, prvoj poziciji.

Vidjet ćeš da su akordi građeni od nota i biti će ti ih vrlo jednostavno shvatiti(akorde) u daljnjem sviranju. Za početak počni učiti durske, osnovne akorde.

Za sve info o tome obrati se googleu, nema bolje baze podataka o tome.

 

 

Men aren't fat, only fat women are fat.
16 godina
online
Akustična gitara

 

Probaj s ovim. Trazi nesto kao Guitar school ili slicne stvari ima ih dosta na youtube

 

Evo sam nasao na hrv site gitare.info

 

http://www.gitare.info/list.php?c=pocetnici

 

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 9:31 (goodye).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara

Hvalaaa.....

15 godina
offline
RE: Akustična gitara

Ako je ikako moguce skola jel gledam sebe koji sam sam ucio i frenda koji je isao u glazbenu skolu ogromna razlika u brzini ucenja puno brze sve savladavas,naravno da je moguce i sam pogotovo ako imas volje btw moja preporuka za gledat akorde ak mozes nabavi program "guitar pro"jel ti tamo pise s kojim prstom primas di jel ako se naucis primiat s krivim prstima moze bit problema kasnije i evo jedna jako dobra stranica gdje mozes pitat sve sta te zanima a imas gore i tab di pise skola pa mozes tu pocet ucit

 

http://www.gitare.info/#ab

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 20:17 (R4zOR229).
16 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Ne znam šta ti to znači akustična, pa pretpostavljam da misliš na klasičnu, evo to ova stranica onda. Imaš ih još brdo, upiši samo classical guitar lessons. Pa imaš tu nekakvu stranicu, koja ima free membership, sa videima. Ma samo upiši u google guitar lessons. Kak je neko reko, gledaj tablature, ali ja bi ti preporučio, miješano, note-tablature, nemoj se isključivo pouzdat u tablature. Ima još more toga, nadam se da ćeš uživat dok učiš svirat gitaru, bar ja jesam...

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
offline
RE: Akustična gitara
1domagoj1 kaže...

Ne znam šta ti to znači akustična, pa pretpostavljam da misliš na klasičnu, evo to ova stranica onda. Imaš ih još brdo, upiši samo classical guitar lessons. Pa imaš tu nekakvu stranicu, koja ima free membership, sa videima. Ma samo upiši u google guitar lessons. Kak je neko reko, gledaj tablature, ali ja bi ti preporučio, miješano, note-tablature, nemoj se isključivo pouzdat u tablature. Ima još more toga, nadam se da ćeš uživat dok učiš svirat gitaru, bar ja jesam...

Akustična i klasična nisu iste gitare, mislila je na akustičnu, koja je jedna vrsta gitare kao i klasična, električna, elektroakustična...

Men aren't fat, only fat women are fat.
16 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Pa naravno da nisu iste, slučajno mi je izletilo, kad neko kaže akustična uvijek mi prvo padne klasična na pamet, ne znam zašt. Al između elektroakustične i akustične i nema neke razlike osim pikapa ;)

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
14 godina
protjeran
offline
RE: Akustična gitara
peraja kaže...
1domagoj1 kaže...

Ne znam šta ti to znači akustična, pa pretpostavljam da misliš na klasičnu, evo to ova stranica onda. Imaš ih još brdo, upiši samo classical guitar lessons. Pa imaš tu nekakvu stranicu, koja ima free membership, sa videima. Ma samo upiši u google guitar lessons. Kak je neko reko, gledaj tablature, ali ja bi ti preporučio, miješano, note-tablature, nemoj se isključivo pouzdat u tablature. Ima još more toga, nadam se da ćeš uživat dok učiš svirat gitaru, bar ja jesam...

Akustična i klasična nisu iste gitare, mislila je na akustičnu, koja je jedna vrsta gitare kao i klasična, električna, elektroakustična...

 

Gitare se dijele ovako:

 

  • Akusticne
  • Elektricne
  • Semi-elektricne (ili Semi-akusticne, kako neki kazu)

 

Akusticne se dijele ovako:

 

  • Klasicne (siri vrat)
  • Ritam (uzi vrat)

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
16 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Dečki sad smo već debelo offtopic, poanta posta su bili linkovi na vježbe. ;)

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
Mentalist kaže...
peraja kaže...
1domagoj1 kaže...

Ne znam šta ti to znači akustična, pa pretpostavljam da misliš na klasičnu, evo to ova stranica onda. Imaš ih još brdo, upiši samo classical guitar lessons. Pa imaš tu nekakvu stranicu, koja ima free membership, sa videima. Ma samo upiši u google guitar lessons. Kak je neko reko, gledaj tablature, ali ja bi ti preporučio, miješano, note-tablature, nemoj se isključivo pouzdat u tablature. Ima još more toga, nadam se da ćeš uživat dok učiš svirat gitaru, bar ja jesam...

Akustična i klasična nisu iste gitare, mislila je na akustičnu, koja je jedna vrsta gitare kao i klasična, električna, elektroakustična...

 

Gitare se dijele ovako:

 

 

  • Akusticne
  • Elektricne
  • Semi-elektricne (ili Semi-akusticne, kako neki kazu)

 

 

Akusticne se dijele ovako:

 

 

  • Klasicne (siri vrat)
  • Ritam (uzi vrat)

 

znam da je offtopic al jbg.

gitare se dijele na:

Električne

Akustične.

Elektroakustične.

Klasične.

točka

hmda
14 godina
protjeran
offline
RE: Akustična gitara
Slash 666 kaže...

znam da je offtopic al jbg.

gitare se dijele na:

Električne

Akustične.

Elektroakustične.

Klasične.

točka

 

Ne znas o cemu pricas momak.

 

Ovoj sto hoce da nauci savjetujem da od lokalnog profesora kupi nota koliko moze, neka proba naci Lekcije za gitaru 1, Julio-a S. Sagreras-a.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
offline
RE: Akustična gitara

sta ti pises da kupi nota wtf???

14 godina
protjeran
offline
RE: Akustična gitara
R4zOR229 kaže...

sta ti pises da kupi nota wtf???

 

Neka otme ako moze... Ja kod kuce imam brda nota.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
kakve note. I nisam ti ja djecak, i znam o cem pricam. I kakvo kupovanje note. 'dobar dan, dajte mi 3 kile crvenih nota i 20 deka zelenih'. de molim te
hmda
14 godina
protjeran
offline
RE: Akustična gitara
Slash 666 kaže...
kakve note. I nisam ti ja djecak, i znam o cem pricam. I kakvo kupovanje note. 'dobar dan, dajte mi 3 kile crvenih nota i 20 deka zelenih'. de molim te

 

Jesi li glup, djecace?

 

Kad si kupovao PC jesi li kupovao tako, kada si kupovao zbiruku zadataka, kako si kupovao?

Ako joj da, nekao uzme djaba (vjerovatno se nalazi neki nastavnik skole gitare blizu nje, kad kazem blizu ne mislim 5m).

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
joj dobro neda mi se
hmda
15 godina
offline
RE: Akustična gitara
Slash 666 kaže...
joj dobro neda mi se

Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Moja preporuka ti je glazbena škola. Nedvojbeno je najbrži način za naučiti svirati gitaru, ali je dvojbeno je li najzabavniji i najuzbudljiviji. Znam lika koji je išao u glazbenu godinu dana i nakon te godine je totalno izgubio volju za gitaru.

Veći je gušt sam otkrivati stvari, usmjeriti se na ono što te doista zanima, ali ćeš tehniku najbrže i najbolje naučiti u glazbenoj.

Najgore što možeš napraviti je lunjati po googlu, youtubeu i sl. do-it-yourself stranicama koje te "nauče" svirati gitaru na 3 stranice teksta koji pročitaš u 10 minuta i ne shvatiš ništa. Ako si već izdvojila koju ciglu za gitaru, neće ti biti teško da još malo izdvojiš za nauku (iako je moguće kvalitetno se izučiti i besplatno).

Ako nećeš u glazbenu školu, najtoplije ti preporučam neku knjigu (ja sam učio preko Guitar for dummies), ako nećeš ni knjigu, e-book će također poslužiti. Najbolji na koji sam ja naišao je OVAJ, s tim da postoje i bolji preko torrenta iako su oni na engleskom (ako te zanima, javi se na PP pošto je preko foruma zabranjeno davati takve linkove).

Kad jednom nabaviš literaturu, preporučujem ti da je se držiš, tj. da ne tražiš instant-rješenja preko googla. Gitara, kao i svaki drugi instrument, se ne može naučiti svirati preko noći, a naročito ne preko googla, još manje preko foruma.

Najvažnije je da vježbaš i da nikad ne posustaješ, koliko god bilo teško. Zapamti da talent igra vrlo malu ulogu u samoj tehnici sviranja gitare, tj. svaki čovjek s pet prstiju može dobro svirati gitaru. Pitanje je samo koliko vremena možeš izdvojiti za vježbanje i koliku imaš volju.

Također ti preporučujem da prvo naučiš svirati akorde (to je ono kad okineš sve žice). Najlakše je naučiti svirati ritam (akorde) - iako i za to treba vremena i vježbe - a nakon što naučiš akorde, kreni na teoriju, tj. na to kako se grade akordi, skale i na kraju soliranje te sve one tehničke finese.

Za akorde i tablature pjesama preporučujem 911Tabs za strane i 2akorde za domaće stvari. Mnogi preferiraju Gitare.info, koje imaju ljepše sučelje i više korisnika, ali daleko manju bazu tablatura od 2akorda. Uz to, Gitare.info skoro sve radove kradu (copy/paste) od 2akorda. Jest da su Gitare.info hrvatski sajt, a 2akordi srpski (iako se etiketiraju kao ex-yu i imaju korisnike iz cijele bivše Juge), ali znanje ne poznaje nacionalnost... Jedino je bitno ko ima veću bazu tablatura.

P.S. - što se tiče programa za učiti sviranje gitare kao Guitar Pro... Oni su samo dodatak i nikako ne bi trebali služiti kao glavno sredstvo za učenje. Zapravo i nemaju neku preveliku svrhu osim što odsviraju zadanu tablaturu pa brže shvatiš kako treba odsvirati. U onoj temi Buffer Overflow je donekle i imao pravo za Guitar Pro, ali jaz od tablatura je neopravdan. Tablature su jako korisna stvar za početnika.

~~~P*čka, šolja, k*rac~~~
14 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

A gle, u glazbenoj školi će naučiti svirati klasičnu gitaru, ko zna jeli to što ona želi. Iako se slažem da će dobiti i tehniku, a bogme i hrpu teorije, što u konačnici pomaže, za koji god stil se odlučiš.

hmda
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akustična gitara
Slash 666 kaže...

A gle, u glazbenoj školi će naučiti svirati klasičnu gitaru, ko zna jeli to što ona želi. Iako se slažem da će dobiti i tehniku, a bogme i hrpu teorije, što u konačnici pomaže, za koji god stil se odlučiš.

Ne, neće (morati) učiti klasičnu gitaru pošto, ako se ne varam, glazbena ima više smjerova (klasična, akustična i električna gitara). Naučit će teoriju, a tehniku neće "dobiti", pošto se za tehniku valja

svojski namučiti bilo da ide u glazbenu ili ne.

 

Ako se pak varam što se tiče smjerova glazbene škole, malo skuplja solucija je vlastiti instruktor koji se maximalno prilagođava stilu i zahtjevima učenika.

 

Uglavnom, najlakši i najbrži način je uz stručnog profesora/instruktora/tutora.

 

Ja sam izgubio dvije godine na sviranje durova i molova (bez barea) na kvazi-naštimanoj gitari. Bez literature ili gitarističkog znalca postoje male šanse da će kvalitetno naučiti svirati.

~~~P*čka, šolja, k*rac~~~
14 godina
neaktivan
offline
Akustična gitara

Ako misli završit tu glazbenu školu, tehnika će joj trebat.

hmda
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice