Ateisti ili teisti ili nešto treće? zaključana tema

poruka: 3.222
|
čitano: 227.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

Meni to recimo nije bitno, kako će me upisati. Pa nije to javni "stup srama" kao u poreznoj, bio vjernik ili ne. Jebe mi se za postotke, koliko kojih ima.

Tak da ne kužim zašto je tebe to, u tolikoj mjeri zaintrigriralo da skočiš i kažeš: NE!

Ne znam u kojoj sredini živiš, ali kod nas su to normalne stvari. Bio ateist ili šta već, tu te se ne gleda "poprijeko" radi različitosti u tom smislu.

Lako ti je nastupati s takvim stavom kad si u debeloj većini. Meni moral ne dopušta da budem dio brojke koja se zadnjih nekoliko godina koristila za perverzne gadarije. Koliko se biskupa i svećenika u svojim fašističkim stavovima javno skrivalo iza te brojke. Katolik koji drži do svojih moralnih načela bi trebao osjećati moralnu odgovornost reagirati na to, a kamo li ne netko tko se niti ne smatra katolikom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...

Ne dira te previše jer ti nije previše stalo do Ustava i ljudskih prava.

 Kojim tarotom se baviš kad dolaziš do takvih zaključaka?

16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...
mbaksa kaže...

Ne dira te previše jer ti nije previše stalo do Ustava i ljudskih prava.

 Kojim tarotom se baviš kad dolaziš do takvih zaključaka?

Taj zaključak proizlazi iz tvog komentara. Ili si se predomislio pa ti je sad odjednom stalo do sekularnosti?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...
Visak kaže...
Nisi bio kod kuće, a tvoji ne znaju tvoj stav prema religiji?

Jedna je stvar znaju li, druga je stvar žele li znati.  Neki će po inerciji ili zato da se ne sramote pred popisivačem/popisivačicom/selom za osobe kojih nema reći da su kršćani. Neki će reći da su kršćani jer ne žele komplicirati, iako to zapravo nisu (kršteni jesu, možda su i vjenčani u crkvi, ali s kršćanostvom nakon toga nemaju nikakve veze), neki će možda reći da su kršćani jer ne žele uvrijediti svoje roditelje ili roditelje roditelja, pogotovo ako su isti jako pobožni.

 

Mene je popisivačica već krenula bilježiti u kršćane kad sam ja skočio i urliknuo NE! Da me nije bilo doma tko zna u kojoj kategoriji bih završio. Jedna moja prijateljica je završila u krivoj kategoriji baš zbog toga jer je nije bilo doma, iako joj doma znaju da ona sebe ne smatra kršćankom.

 

Tako da... Istina je da popis pokazuje nekakvo približno opće stanje, istina je da je u Hrvatskoj puno više religioznih (poglavito kršćanskih), ali postotak nije realan, kako zbog ovakvih svinjarija s popisivanjem, tako i zbog toga jer popis ne razlikuje kulturološke od praktičnih katolika.

 Sve je to meni jasno, i upravo zato ističem to pitanje. Kao što ne možeš ne izaći na izbore i onda srati proti vlasti, tako nije u redu zbog komocije izjasniti se (aktivno ili pasivno) kao vjernik, a poslije gunđati zbog miješanja Crkve u tvoj život. Znamo da se popis konstantno (i pogrešno) uzima kao argument za to, pa ako nam je to bitno treba se malo i angažirati. To da familija da krive podatke je svinjarija, koja se da riješiti tako da se jasno i glasno kaže što se misli, ako treba i posvađa, kao što već radimo kad nas netko zezne po nekom bitnom pitanju. No i za to ima lijeka, ukoliko mislite da su dani krivi podaci može se otići u popisivački ured, tražiti uvid i dati točne podatke. Dakle, sve se svodi na komociju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Taj zaključak ne proizlazi iz mog komentara. Pročitaj ponovno post.

 

Nelogično ti je da, pošto sam dao primjer, da 1000 jednih ili drugih više, ne mjenja stvar i da time moj ili tvoj glas nema prevelikog značaja?

 

Daj mi još jedan zaključak jerne idem ni na političke izbore. Nije me briga za stanje u državi?

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

Taj zaključak ne proizlazi iz mog komentara. Pročitaj ponovno post.

Dakako da proizlazi. Ili si se predomislio pa ti je sad odjednom stalo do sekularnosti?

 

Ti bi s jedne strane sebe htio predstaviti kao nekog koga je briga za ljudska prava, a s druge strane jasno pokazuješ da te za neka ljudska prava nije briga. Nemreš imati i ovce i novce. Ponovno te kajla kognitivna disonanca.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže... 

Nelogično ti je da, pošto sam dao primjer, da 1000 jednih ili drugih više, ne mjenja stvar i da time moj ili tvoj glas nema prevelikog značaja?

 

Daj mi još jedan zaključak jerne idem ni na političke izbore. Nije me briga za stanje u državi?

 

 Za shvatiti zašto treba izaći na izbore, iako je to samo jedan glas, treba imati osjećaj društvene odgovornosti. Ti ne da to nemaš, nego ni ne shvaćaš koncept, jer to je ono zbog čega ateisti ne ubijaju i ne kradu. Nije lako formiranoj osobi objasniti zašto je dobro činiti nešto od čega nema neposredne koristi za njega. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Visak kaže...

 Za shvatiti zašto treba izaći na izbore, iako je to samo jedan glas, treba imati osjećaj društvene odgovornosti. Ti ne da to nemaš, nego ni ne shvaćaš koncept, jer to je ono zbog čega ateisti ne ubijaju i ne kradu. Nije lako formiranoj osobi objasniti zašto je dobro činiti nešto od čega nema neposredne koristi za njega. 

 Ograđuješ ateizam od krađe i ubojstava, čime impliciraš da teisti to rade (više)? LMAO

 

" Nije lako formiranoj osobi objasniti zašto je dobro činiti nešto od čega nema neposredne koristi za njega."

 

Ovo ti je izjava dana. No comment.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 21:37 (matrix777).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

 Ograđuješ ateizam od krađe i ubojstava, čime impliciraš da teisti to rade (više)? LMAO

 

 

 

 

 Nije on kao ti prije par stranica, kad si rekao da vjernici imaju razlog više za ne ubijati. Izgleda da nisi ni približno na intelektualnoj razini na kojoj su visak i baksa. Što se vidi po tvojim glupostima.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

 Ograđuješ ateizam od krađe i ubojstava, čime impliciraš da teisti to rade (više)? LMAO

Ono kad zaboraviš kakve si gluposti pisao, pa te netko s njima poklopi :-D

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

 Ograđuješ ateizam od krađe i ubojstava, čime impliciraš da teisti to rade (više)? LMAO

 

 Teško je reći da li tvoje krive interpretacije dolaze iz zloće ili neshvaćanja. Nisam rekao da ateisti to uopće ne rade, nego da im je to razlog za ne raditi. Kao što je vjernicima razlog strah od boga. 

Ovo ti je izjava dana. No comment.

 

 Shvaćaš li da ti prva rečenica proturječi drugoj?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Koja ljudska prava su ugrožena?
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
7 godina
protjeran
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?
U tom tekstu ne vidim da su u Hrvatskoj ta prava nekom ugrožena.
Imaš li neki konkretniji primjer?
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
U tom tekstu ne vidim da su u Hrvatskoj ta prava nekom ugrožena.
Imaš li neki konkretniji primjer?

Ti si zadnje godine živio pod kamernom? Evo počni recimo odavde: https://www.facebook.com/events/833783573308280/

 

Vjeronauk u školama.

 

Nemoguće ili teško ispisivanje iz članstva u katoličkoj crkvi.

 

Sjetimo se prošlogodišnjeg pokušaja da se bogoslovni fakultet ugura u filozofski.

 

Prisjetimo se Markićkinog djelovanja.

 

Donedavno je ujedno bilo i ugroženo pravo žene na izbor - srećom pa je Ustavni sud to osujetio.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Vjeronauk u školama je izborni predmet.
Da bi se ljudi deklarirali kao nešto drugo i prakticirali drugu vjeru ili nijednu je potrebna ispisnica, ili je to više stvar načela?
Ipak se nisu spojili.
Ona je klaun.
Problem prava žene na izbor je u tome što nije jasno, zakonski i medicinski riješen problem pitanja kada počinje život i kada počinje pravo na život.
Da se sutra medicinska zajednica dogovori da je to od trenutka začeća, i da se pravna zajednica dogovori da pravo na život počinje od trenutka kada život počinje problema ne bi bilo.
Pravo na život nadilazi pravo na izbor.
U ovom slučaju je zeznuto što u tim zajednicama, medicinskoj i pravnoj nema konsenzusa oko tog pitanja.
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Za nekoga tko tvrdi da "ne zna" i tko se pokušava prikazati agnostikom, imaš izraženo procrkvene stavove.

 

AMD_IT kaže...
Ipak se nisu spojili.

O jebote. Je li se pokrenulo spajanje?

7 godina
protjeran
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Apsolutno nemam takve stavove. Oni su neutralni.
Ako medicinska zajednica i pravna kaže da život počinje od 10 tjedna onda nemam problema s prekidima trudnoće prije tog termina, ako kažu dva tjedna ista stvar, tri mjeseca ista stvar.
Kada relevantne institucije kažu svoj konačan sud o tome kada počinje život i pravo na njega, onda se više nećemo igrati pravima žena i djeteta.
Da ne kažem gdje je pravo očeva u svemu tome.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 1:22 (AMD_IT).
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Svaka rečenica iz one prošle poruke (osim ona o Markićki) ti je procrkvena. Pogotovo ona vjeronauku.

 

Neutralni stav nikako ne može biti onaj koji će tolerirati religijsku indoktrinaciju jedne religije u državnim školama. Neutralni stav također ne može biti onaj koji ignorira negira prava žena.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 1:26 (mbaksa).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Govorio sam o pravima, koliko znam ako imaš izbor pravo ti nije ugroženo.
Ne negiram prava žena, samo ih ne stavljam iznad prava djeteta ili muškaraca.
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
Govorio sam o pravima, koliko znam ako imaš izbor pravo ti nije ugroženo.

Opet: O jebote. Sad nije više ugroženo, donedavno je bilo.

 

AMD_IT kaže...
Ne negiram prava žena, samo ih ne stavljam iznad prava djeteta ili muškaraca.

Dakle, negiraš pravo žene na izbor. Čist pro-crkveni stav.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Ti si rekao da su prava ugrožena, vjeronauk je izborni predmet, koje pravo je ugroženo?
Ne negiram, stavljam ih u isti koš sa pravima djece i muškaraca.
Ako se svi relevantni sudionici dogovore da pravo na život počinje rođenjem, što se mene tiče može i u trećem mjesecu pobačaj.
Ako se dogovore da je to začećem onda nema pravo na pobačaj.

Pravo na život ide iznad prava na izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 1:46 (AMD_IT).
16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Kada relevantne institucije kažu svoj konačan sud o tome 

Pa u tome i je problem, što se Crkva postavlja kao relevantna institucija i non-stop dezinformira, ucjenjuje i zastrašuje. Mislim, standardan modus operandi Crkve i vjernika ali zato ništa manje gnjusan.

BTW, izborni predmet ili ne, vjeronauku nije mjesto u školi, nego u crkvi.

Gledam te!
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Crkva nije relevantna institucija, osim u medijima.
Slažem se da mu nije mjesto u školama.
No to što trenutno je, ne ugrožava ničija prava, jer je izborni predmet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 1:49 (AMD_IT).
7 godina
protjeran
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa, kada po tebi počinje život?
Ima li žena po tebi pravo na izbor nakon tog vremenskog perioda?
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Ti si rekao da su prava ugrožena, vjeronauk je izborni predmet, koje pravo je ugroženo?

Ustav RH, članak 41. Vatikanski ugovori krše taj članak, a s njima i vjeronauk.

 

AMD_IT kaže...

Ne negiram, stavljam ih u isti koš sa pravima djece i muškaraca.

...

Pravo na život ide iznad prava na izbor.

Negiraš. I negiraš da negiraš! Jesi ti podvojena ličnost?!

16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Čekaj malo, ti stvarno pokušavaš relativizirati ulogu Crkve u našem društvu danas?

Sva prava su ugrožena, čim Crkvu itko išta pita.

Dovoljno je da se preko Markićke u Ustav gura da je brak rezerviran za osobe različitog spola.

Pokušavaju se zabraniti pobačaj, umjetna oplodnja, korištenje kondoma, seks prije braka, seks s više partnera, sve u različitim stadijima. I što više podrške Crkva bude uživala, to će ti stadiji biti viši, a predmwti zabrana osobniji i gluplji.

 

Praviš se slijep na greške koje je Crkva radila u prošlosti i zbog kojih je radi zadržavanja statusa morala pojest govno (iako nevoljko), a koje u tek nešto blažem obliku radi i danas. Pokvareno izjednačavaš mogućnosti da život počinje začećem ili u trećem ili u devetom mjesecu trudnoće, opet dajući legitimitet Crkvi, za koji si trenutak ranije rekao da ima legitimitet samo u medijima.

 

Da si ateist rekao bi ti da te može biti sram, ali jedino što ti se može reći je da se odeš ispovjediti...

Gledam te!
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa, ako ideš tim putem, onda žene negiraju pravo na život.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Pokušavaju se zabraniti kondomi, sex prije braka, tko to pokušava? Desničari? Ima li ikoja relevantna stranka koja to ima u programu?
U jednom se slažem sa mbaksa, a to je da druge religije nisu jednake ako se ne mogu podučavati u školi poput rimokatoličke.
Homoseksualci se kod nas ne mogu ženiti?
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
mbaksa, ako ideš tim putem, onda žene negiraju pravo na život.

Hoćeš sad konačno biti intelektualno pošten i priznati da si protiv prava na izbor?

 

AMD_IT kaže...
U jednom se slažem sa mbaksa, a to je da druge religije nisu jednake ako se ne mogu podučavati u školi poput rimokatoličke.

Zar ti Ustav ne kaže da se to ne smije? To je znači diskriminacija, koja je Ustavom zabranjena. Ustavom također kaže da su vjerske zajednice odvojene od države - vjeronauk u školi to krši.

 

I dokle god ga ti braniš, ti time izražavaš procrkveni stav i zalažeš se za protustavno djelovanje jedne vjerske zajednice.

 

AMD_IT kaže...
Homoseksualci se kod nas ne mogu ženiti?

Ako pod ženiti pitaš jel mogu sklopiti brak - ne mogu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice