Ateisti ili teisti ili nešto treće? zaključana tema

poruka: 3.222
|
čitano: 227.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Zašto nisi odgovorio na pitanje? Zato jer nije baš zgodno.
Ali ću ga ponoviti: kada po tebi počinje život? Ima li po tebi žena pravo na prekid trudnoće nakon tog datuma?
Nisam protiv pobačaja ako je prije početka života. (za mene odgovor kada počinje život još nije definiran od strane medicinske struke i pravne struke tako da nemam brojku) Ako to znači da sam protiv prava na izbor, ok jesam. Bitnije mi ako netko živi nego ako se nekom ipak ne da imati dijete (medicinski razlozi su drugi par rukava).
Ima jedna zanimljivost, ukoliko žena odluči prekinuti trudnoću otac nema prava, a ako žena želi dijete a otac ne, muškarac opet nema prava. Imamo samo obveze i nikakva prava.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Odgovaram sa mobitela pa nisam vidio ono za brak. Jesu li u homoseksualnoj zajednici ista prava kao i u braku?
12 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
DataX kaže...
OriginalEXE kaže...

 Taj popis nije bas najrealniji sta se odnosa vjernika tice. U mojoj uzoj obitelji, od 9 clanova 4 su vjernika (od ta 4 dva su "prava"). Na popisu se svi vodimo kao vjernici.

 

Na ostatak posta nemam komentara jer je, iskreno, glup.

Sorry sto se kasnije javljam jer sam bio na operaciji spinalnih kanala kichme, a nisam nosio tablet u bolnicu, a na telefonu ne volim surfati pa se sad javljam.

ostavio sam dio moga posta da ljudi shvate o cemu se radi.

 

Ti meni imas oravo reci da je ostatak moga posta glup ali prvo procitaj sto si sam napisao.

"Na popisu se vodite svi kao vjernici" ?! ...a vecinom niste vjernici.

Isto je to napisao i Warhamer, ako sam dobro vidio.

Ne znam kako tvoj upis nije idiotski blesast, ako je moj glup ?

 

Dakle, dodje cura za popis stanovnistva i vi se postrojite u kuci, stavite ruku na srce i zakunete se da ste vjernici na ´majke mi´, potpisete se, a iza ledja fige ??

 

Eto, sad ti mogu i reci da si manipulator, lazov jer je statistika znanstvena disciplina jer ti si vjernik, samo na forumu nisi da bi se dodvorio pojedinim kolegama s foruma za koje mislis da su pametni..

ali, ne dao bog da ti mamica procita sto si napisao, izvukla bi ti usi.

 

strasno....

 

 

 Nadam se da je operacija prosla ok, iako su ti poruke kao da si jos pod utjecajem anestezije :P

 

U mojoj obitelji samo su roditelji vjernici (bio sam i ja do zavrsetka srednje skole, cak sam isao u katolicku gimnaziju), i oni se ful furaju na to. Kako ja ne zivim s njima vec par godina, kada se popisuje stanovnistvno, oni sve nas stave pod vjernike valjda jer se boje judgmenta okoline ili sta ja znam. Point is, oni bez problema daju podatke o meni i nitko mene osobno ne trazi potpis, sto ti govori o tome koliko su te ankete precizne.

 

Inace, manipulator nisam, lazov kako kada, vjernik definitivno ne. Mamica mi vec dugo nije vukla usi, mada mi ne bi naskodilo tu i tamo 

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
Zašto nisi odgovorio na pitanje? Zato jer nije baš zgodno.

Ne, nego čekam da ti pokažeš minimum intelektualnog poštenja, jer bez toga nema smisla raspravljati.

 

AMD_IT kaže...
Ali ću ga ponoviti: kada po tebi počinje život?

Život nikad ne prestaje. I spermić i jajna stanica su žive.

 

AMD_IT kaže...
Ima li po tebi žena pravo na prekid trudnoće nakon tog datuma?

Ima pravo na prekid trudnoće onako kako piše u zakonu.

 

AMD_IT kaže...
Nisam protiv pobačaja ako je prije početka života. (za mene odgovor kada počinje život još nije definiran od strane medicinske struke i pravne struke tako da nemam brojku) Ako to znači da sam protiv prava na izbor, ok jesam.

Znači, kako god okreneš - jesi protiv prava na izbor. Što ju skladu s crkvenim i Markićkinim stavovima. I što nikako nije neutralno.

 

AMD_IT kaže...
Bitnije mi ako netko živi nego ako se nekom ipak ne da imati dijete (medicinski razlozi su drugi par rukava).

Jesi siguran? Nije ti bitnije da netko živi, nego ti je bitnije da se netko rodi. A kad se jednom rodi - ko ga jebe. Nek crkne od gladi ako mu majka ili roditelji nemaju love ili krov nad glavom, nek završi u domu za nezbrinutu djecu ako ga se odluče riješiti ili nek odrasta u okolini koja ga ne želi.

 

To da ste vi "život počinje začećem" pro-life je vaša najveća prevara. Niste pro-life, nego ste pro-birth! Vama je bitno samo to da se dijete rodi i da majka služi kao inkubator - da se njezino tijelo iskoristi za rođenje neželjenog djeteta. I nije vas briga što je porođaj mnogo veći zdravstveni rizik za osobu od pobačaja - konkretno u SAD-u je to 13 puta.

 

###

 

A to da se nekome "ne da imati dijete" je sramotno osuđivanje trudnica koje su se odlučile na pobačaj. Imati dijete je, ono, kao otići u kino. A njima se to ne da, ne? Imaš iste zadrte stavove kao Markićkina ekipa. A tu se pokušavaš izdavati za neutralnog agnostika. To dvoje ti ne ide skupa.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Apsolutno nemam takve stavove. Oni su neutralni.
Ako medicinska zajednica i pravna kaže da život počinje od 10 tjedna onda nemam problema s prekidima trudnoće prije tog termina, ako kažu dva tjedna ista stvar, tri mjeseca ista stvar.
Kada relevantne institucije kažu svoj konačan sud o tome kada počinje život i pravo na njega, onda se više nećemo igrati pravima žena i djeteta.
Da ne kažem gdje je pravo očeva u svemu tome.

Relevantne institucije su se dogovorile. One koje se bune nisu relevantne bez obzira koliko ih neki relevantnima pokušavali prikazati.

 

AMD_IT kaže...
Vjeronauk u školama je izborni predmet.

Na papiru. U praksi imaš raspon od otvorenog šikaniranja djece koja ne idu na vjeronauk (što već ulazi u zlostavljanje djece), preko namjernih organizacijskih obstrukcija (vjeronauk u sred rasporeda, djeca koja lutaju hodnicima) ili, u srednoj stavljanje etike (koja je obavezna ako ne ideš na vjeronauk) subotom u školama u kojima 75% učenika putuje iz drugog mjesta, pa do onog najblažeg u kojem djeca koja idu na vjeronauk imaju benefit (na vjeronauku imaš 4 ili 5 ako i ne dolaziš, a na etici se moraš potruditi poprilično za išta više od 3). Ja sam u srednjoj bio upisan na vjeronauk, a na njemu sam bio ravno 3 puta godišnje jer sam imao tolerantnog vjeroučitelja koji je shvatio da sam tu samo zato što subotom nemam prijevoz za doći na etiku i da mu je bolje progledati na prste nedolascima nego da ima punu učionicu nezainteresiranih učenika koji ometaju onih 5-6 koji imaju želju stvarno ići na vjeronauk.

 

AMD_IT kaže...
Zašto nisi odgovorio na pitanje? Zato jer nije baš zgodno.

Ti smatraš da bi to trebala odgovoriti struka, a onda inzistiraš na tome da ti IT-ovaj da odgovor na to pitanje. Pričamo li o djetetu ili o tome kad konfiguraciju možemo smatrati složenom?

 

AMD_IT kaže...
Ali ću ga ponoviti: kada po tebi počinje život? 

Kao što ti je Baksa već napisao, postavljaš pogrešno pitanje. Pitanje nije kad nastaje život, već kad se plod može smatrati zasebnim ljudskim bićem.

 

AMD_IT kaže...
(za mene odgovor kada počinje život još nije definiran od strane medicinske struke i pravne struke tako da nemam brojku) 

A na to pitanje je struka dala odgovor, samo se tebi ne uklapa u tvoj pogled na svijet, pa ga svjesno ignoriraš. Toliko o intelektualnom poštenju.

 

AMD_IT kaže...
Ima li po tebi žena pravo na prekid trudnoće nakon tog datuma?

U medicinski opravdanom slučaju, da. Ako će dijete biti rođeno s teškim deformitetima i neće biti u stanju preživjeti, a pogotovo ako pri tom još ugrožava i život majke. Isto je već ustaljeno i kod sijamskih blizanaca kod kojih je situacija takva da oboje ne mogu preživjeti, a razdvajanje može preživjeti samo jedan. To je vjerojatno najteža odluka koju možeš staviti pred roditelja, ali bi bez nje izgubili oba djeteta.

 

AMD_IT kaže...
Bitnije mi ako netko živi nego ako se nekom ipak ne da imati dijete.

Žena koja se odluči na pobačaj jer joj se "ne da imati dijete" je slučaj za psihologa. Na sreću, takve su iznimke. Daleko češći je slučaj da žena stvarno ne vidi drugog izlaza i da teškom mukom donese tu odluku i tvoje izlijevanje verbalnih fekalija joj je zadnje što joj uz životu treba.

 

AMD_IT kaže...
Ima jedna zanimljivost, ukoliko žena odluči prekinuti trudnoću otac nema prava, a ako žena želi dijete a otac ne, muškarac opet nema prava. Imamo samo obveze i nikakva prava.

Nije to zanimljivost, već BIOLOGIJA. To što se tebi ne sviđa činjenica da žene nisu samo inkubator koji će ti roditi djecu na zahtjev, to je tvoj problem.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
MrBlc kaže...

AMD_IT kaže...
Bitnije mi ako netko živi nego ako se nekom ipak ne da imati dijete.

Žena koja se odluči na pobačaj jer joj se "ne da imati dijete" je slučaj za psihologa. Na sreću, takve su iznimke. Daleko češći je slučaj da žena stvarno ne vidi drugog izlaza i da teškom mukom donese tu odluku i tvoje izlijevanje verbalnih fekalija joj je zadnje što joj uz životu treba.

 Zašto? Ovo kao da dolazi iz usta nekog desničara i samo stigmatizira pobačaj kao nešto strašno i mračno, a to stvara klimu u kojoj pobačaj psihološki traumatizira žene.

14 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
Zašto nisi odgovorio na pitanje? Zato jer nije baš zgodno.
Ali ću ga ponoviti: kada po tebi počinje život? Ima li po tebi žena pravo na prekid trudnoće nakon tog datuma?
Nisam protiv pobačaja ako je prije početka života. (za mene odgovor kada počinje život još nije definiran od strane medicinske struke i pravne struke tako da nemam brojku) Ako to znači da sam protiv prava na izbor, ok jesam. Bitnije mi ako netko živi nego ako se nekom ipak ne da imati dijete (medicinski razlozi su drugi par rukava).

 Sve žive stanice su žive, pa je u tom smislu i fetus (koji naravno nije jedna stanica) živ još od prvog dana začeća. Dapače, živi su spermiji i jajne stanice prije oplodnje. Dakle pitanje nije kada on postaje živ, već kada je on dovoljno razvijen da bi se mogao smatrati čovjekom tj. da možemo reći da je on netko.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
Ne negiram prava žena, samo ih ne stavljam iznad prava djeteta ili muškaraca.

 Kakvog sad djeteta? Pričamo o pobačaju, dakle nikakvog djeteta tu nema. Dijete se postaje rođenjem.

Crkva gura tu sintagmu 'nerođeno dijete', što je oksimoron, kao i neumrli mrtvac, a ti odeš korak dalje, pa ga proglašavaš djetetom. Govorimo o zigoti, embriju ili fetusu, a nijedno od toga nije punopravni član zajednice, dok žena jest.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
captain_soap_McTawish kaže...
MrBlc kaže...

Žena koja se odluči na pobačaj jer joj se "ne da imati dijete" je slučaj za psihologa. 

 Zašto? Ovo kao da dolazi iz usta nekog desničara i samo stigmatizira pobačaj kao nešto strašno i mračno, a to stvara klimu u kojoj pobačaj psihološki traumatizira žene.

Upravo suprotno, iako se možda nisam najpreciznije izrazio:

 

Pobačaj sam po sebi nije bezazlen. Radi se o medicinskoj proceduri koja nosi rizik, kako za život, tako za reproduktivno zdravlje žene, te ujedno predstavlja šok za organizam. Nitko normalan se neće izlagati takvom riziku, osim ako to ne vidi kao stvarno najbolje rješenje, a nerijetko i jedino rješenje, kao što nitko ne ide vaditi zub iz hira, već zato što se taj zub ne može popraviti ili u ustima nema mjesta za njega, te je vađenje zuba najbolje moguće rješenje za dugoročnu dobrobit pacijenta.

 

Ono gdje možda nisam bio jasan: s ovim u žutom se nisam referencirao na žene koje su odlučile da im je to u njihovom dugoročno najboljem interesu, najboljem dugoročnom interesu djece koju već imaju ili one koju jednog dana planiraju imati, već sam se referencirao na desničarske implikacije o ženama koje idu pobaciti iz "hira", koje vjerojatno postoje, ali su u ukupnom broju žena koje su pobacile u promilima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
MrBlc kaže...

Upravo suprotno, iako se možda nisam najpreciznije izrazio:

 Sorry, krivo sam te shvatio

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

mbaksa: Ne, nego čekam da ti pokažeš minimum intelektualnog poštenja, jer bez toga nema smisla raspravljati.
Pokazao sam time što sam ti odgovorio na prethodno pitanje u kojem si spominjao minimum..
mbaksa: Život nikad ne prestaje. I spermić i jajna stanica su žive.
Točno, preformulirat ću pitanje, kada po tebi počinju ljudska prava osobe?
mbaksa: Ima pravo na prekid trudnoće onako kako piše u zakonu.
Znači ti si kao ja, da piše 2 tjedna i to bi bio tvoj stav.
mbaksa:Znači, kako god okreneš - jesi protiv prava na izbor. Što ju skladu s crkvenim i Markićkinim stavovima. I što nikako nije neutralno.
Naravno da ne mogu sa svakim stavom biti neutralan, ali moji stavovi su na obje strane spektra.
mbaksa: Jesi siguran? Nije ti bitnije da netko živi, nego ti je bitnije da se netko rodi. A kad se jednom rodi - ko ga jebe. Nek crkne od gladi ako mu majka ili roditelji nemaju love ili krov nad glavom, nek završi u domu za nezbrinutu djecu ako ga se odluče riješiti ili nek odrasta u okolini koja ga ne želi.
Zašto stavljaš scenarij koji nisam spominjao u moja usta. Po tvojoj logici, niti jedna osoba slabijeg imovinskog stanja ne bi trebala imati dijete jer postoji mogućnost da će ga teško prehraniti.
A takvih osoba u hrvatskoj je najviše.
mbaksa: To da ste vi "život počinje začećem" pro-life je vaša najveća prevara. Niste pro-life, nego ste pro-birth! Vama je bitno samo to da se dijete rodi i da majka služi kao inkubator - da se njezino tijelo iskoristi za rođenje neželjenog djeteta. I nije vas briga što je porođaj mnogo veći zdravstveni rizik za osobu od pobačaja - konkretno u SAD-u je to 13 puta.
Ja sam za legalne pobačaje, kada su opravdani, a ne samo rezultat mamine procjene u lošije imovinsko stanje.
mbaksa: A to da se nekome "ne da imati dijete" je sramotno osuđivanje trudnica koje su se odlučile na pobačaj. Imati dijete je, ono, kao otići u kino. A njima se to ne da, ne? Imaš iste zadrte stavove kao Markićkina ekipa. A tu se pokušavaš izdavati za neutralnog agnostika. To dvoje ti ne ide skupa.
Ne nije ići kao u kino, ali tako ispada za osobe koje su za bilo kakve pobačaje. 
Ako sam ja automatski desničar onda se vi ljevičari?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 12:34 (AMD_IT).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

MrBlc: Relevantne institucije su se dogovorile. One koje se bune nisu relevantne bez obzira koliko ih neki relevantnima pokušavali prikazati.

I medicinske institucije?

MrBlc: Na papiru. U praksi imaš raspon od otvorenog šikaniranja djece koja ne idu na vjeronauk (što već ulazi u zlostavljanje djece), preko namjernih organizacijskih obstrukcija (vjeronauk u sred rasporeda, djeca koja lutaju hodnicima) ili, u srednoj stavljanje etike (koja je obavezna ako ne ideš na vjeronauk) subotom u školama u kojima 75% učenika putuje iz drugog mjesta, pa do onog najblažeg u kojem djeca koja idu na vjeronauk imaju benefit (na vjeronauku imaš 4 ili 5 ako i ne dolaziš, a na etici se moraš potruditi poprilično za išta više od 3). Ja sam u srednjoj bio upisan na vjeronauk, a na njemu sam bio ravno 3 puta godišnje jer sam imao tolerantnog vjeroučitelja koji je shvatio da sam tu samo zato što subotom nemam prijevoz za doći na etiku i da mu je bolje progledati na prste nedolascima nego da ima punu učionicu nezainteresiranih učenika koji ometaju onih 5-6 koji imaju želju stvarno ići na vjeronauk.

Ima mnogo loših primjera ali nisu sistemski, već pojedinačni.

MrBlc: Ti smatraš da bi to trebala odgovoriti struka, a onda inzistiraš na tome da ti IT-ovaj da odgovor na to pitanje. Pričamo li o djetetu ili o tome kad konfiguraciju možemo smatrati složenom?

Moj stav se veže isključivo uz konsenzus relevantnih struka kojeg još nema.

Pitao sam ga njegov osobni stav.

MrBlc: Kao što ti je Baksa već napisao, postavljaš pogrešno pitanje. Pitanje nije kad nastaje život, već kad se plod može smatrati zasebnim ljudskim bićem.

Zašto? Kada očito prava po vama nastupaju nakon rođenja.

MrBlc: A na to pitanje je struka dala odgovor, samo se tebi ne uklapa u tvoj pogled na svijet, pa ga svjesno ignoriraš. Toliko o intelektualnom poštenju.

Što kaže struka, kada počinje život djeteta? (pravo na život počinje kada i sam život)

MrBlc: U medicinski opravdanom slučaju, da. Ako će dijete biti rođeno s teškim deformitetima i neće biti u stanju preživjeti, a pogotovo ako pri tom još ugrožava i život majke. Isto je već ustaljeno i kod sijamskih blizanaca kod kojih je situacija takva da oboje ne mogu preživjeti, a razdvajanje može preživjeti samo jedan. To je vjerojatno najteža odluka koju možeš staviti pred roditelja, ali bi bez nje izgubili oba djeteta.

I napisao sam da po meni prekid može prije nego što se sve relevantne strane u medicini i pravu dogovore oko toga kada počinje život djeteta.

MrBlc: Žena koja se odluči na pobačaj jer joj se "ne da imati dijete" je slučaj za psihologa. Na sreću, takve su iznimke. Daleko češći je slučaj da žena stvarno ne vidi drugog izlaza i da teškom mukom donese tu odluku i tvoje izlijevanje verbalnih fekalija joj je zadnje što joj uz životu treba.

U ne da imati kategoriju meni ide i osoba koja smatra da nema dobre uvijete za dijete. Napravi ih, nemoj plakati oko toga.

MrBlc: Nije to zanimljivost, već BIOLOGIJA. To što se tebi ne sviđa činjenica da žene nisu samo inkubator koji će ti roditi djecu na zahtjev, to je tvoj problem.

Imaš pravo, taj plod, dijete, život,(nazovi kako hoćeš) je sve to zahvaljujući samo majci očito.

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
captain_soap_McTawish kaže...

 Zašto? Ovo kao da dolazi iz usta nekog desničara i samo stigmatizira pobačaj kao nešto strašno i mračno, a to stvara klimu u kojoj pobačaj psihološki traumatizira žene.

Svaka žena je traumatizirana pobačajem.

Ako nije onda nešto s njom nije u redu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Visak kaže...

 Kakvog sad djeteta? Pričamo o pobačaju, dakle nikakvog djeteta tu nema. Dijete se postaje rođenjem.

Crkva gura tu sintagmu 'nerođeno dijete', što je oksimoron, kao i neumrli mrtvac, a ti odeš korak dalje, pa ga proglašavaš djetetom. Govorimo o zigoti, embriju ili fetusu, a nijedno od toga nije punopravni član zajednice, dok žena jest.

Visak, tvom odgovoru se najviše veselim.

Dijete se postaje rođenjem kažeš.

Vrlo jednostavno pitanje (s obzirom na prethodno napisano s tvoje strane):

smatraš li da je abortus u recimo osmom mjesecu trudnoće ok?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

 

Što kaže struka, kada počinje život djeteta? (pravo na život počinje kada i sam život)

 

Živo djeteta počinje rođenjem, to je struka jasno rekla. I što sad?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Visak, tvom odgovoru se najviše veselim.

Dijete se postaje rođenjem kažeš.

Vrlo jednostavno pitanje (s obzirom na prethodno napisano s tvoje strane):

smatraš li da je abortus u recimo osmom mjesecu trudnoće ok?

 Ne kažem to ja, to je definicija djeteta. https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Dijete

 

Ukoliko je život majke ugrožen, svakako. Iz razloga što fetus nema ista prava kao i žena.

 

Edit:

Koje je tvoje mišljenje u slučaju da je život trudnice ugrožen?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 13:02 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Pokazao sam time što sam ti odgovorio na prethodno pitanje u kojem si spominjao minimum..

Nisi dao niti jedan direktan odgovor. Svi odgovori su ti ko mačka oko vruće kaše.

 

AMD_IT kaže...

Točno, preformulirat ću pitanje, kada po tebi počinju ljudska prava osobe?

U četvrtak. Znam da odgovor nema smisla, ali iskreno, nema ni pitanje.

 

AMD_IT kaže...

Znači ti si kao ja, da piše 2 tjedna i to bi bio tvoj stav.

Da piše dva tjedna, moglo bi jednako tako pisati i da je zabranjeno jer ne postoji metoda koja može potvrditi trudnoću prije isteka drugog tjedna. 

 

Nadalje, Baksa nije tvrdio da se slaže s bilo kojom hipotetskom varijantom zakona, već da je trenutna takva kakva je. Ona je takva kakva je jer je STRUKA tako odredila i to je argument koji prihvaćamo. Da je zakon drugačiji protivno mišljenju struke, onda se s njim ne bismo slagali jer nije donesen prema struci.

 

S druge strane, ti tvrdiš, ti Baksine stavove uspoređuješ sa svojima, a istovremeno OSPORAVAŠ STRUKU koja je dala preporuke za taj zakone jer se ne slažu s tvojim svjetonazorom. Ponovno lijep primjer intelektualnog poštenja.

 

AMD_IT kaže...

Naravno da ne mogu sa svakim stavom biti neutralan, ali moji stavovi su na obje strane spektra.

Ti možeš imati stavove koji nisu neutralni i to je tvoja osobna stvar. Problem je kad pokušavaš svoje stavove predstaviti neutralnima iako to nisu, problem je kad muljaš oko svojih stavova i problem je kad zbog svojih stavova želiš drugima postavljati ograničenja protivno mišljenju struke.

 

AMD_IT kaže...

Zašto stavljaš scenarij koji nisam spominjao u moja usta.

Zato što je to također važan aspekt rasprave o pobačaju. Praksa je pokazala da nikad zabrana nije uspjela smanjiti broj pobačaja, samo povećati komplikacije uslijed obavljanja ilegalnih pobačaja. S druge strane edukacija (kojoj se Crkva iznimno protivi), dostupnost kontracepcije, dostupnost informacija, ali i bolji uvjeti za podizanje djece efikasno smanjuju stopu pobačaja. To o čemu Baksa piše je realni i svakodnevni scenarij, ali ne ide u prilog tvojim stavovima, pa ga uredno ignoriraš.

 

AMD_IT kaže...

Po tvojoj logici, niti jedna osoba slabijeg imovinskog stanja ne bi trebala imati dijete jer postoji mogućnost da će ga teško prehraniti. A takvih osoba u hrvatskoj je najviše.

 Toliko o stavljanju u usta i intelektualnom poštenju...

 

AMD_IT kaže...

Ja sam za legalne pobačaje, kada su opravdani, a ne samo rezultat mamine procjene u lošije imovinsko stanje.

Daj se više odluči, jesi li za legalne pobačaje ili si samo za one pobačaje koji su PO TEBI opravdani. Predstavljaš se legalistom, a promoviraš nešto stoto.

 

AMD_IT kaže...

Ne nije ići kao u kino, ali tako ispada za osobe koje su za bilo kakve pobačaje. 

Tako ti izgleda kad ti je empatija manja od ega.

 

AMD_IT kaže...

Ako sam ja automatski desničar onda se vi ljevičari?



Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

interesantan naziv teme. 

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

I medicinske institucije?

Misliš na onu nekolicinu doktora koji svoje religijske statove stavljaju ispred stručnih ili na onu malo veću skupinu liječnika koja zloupotrebljava pravo na prigovor savjesti kako bi taj isti pobačaj masno naplatili u privatnoj praksi? Zašto ne uzmeš za primjer struku razvijenijih zemalja u kojima je manji religijski utjecaj na mišljenje struke? Ili misliš da liječnička struka nije ista u Hrvatskoj i, primjerice, Finskoj i Nizozemskoj?

 

AMD_IT kaže...

Ima mnogo loših primjera ali nisu sistemski, već pojedinačni.

Primjeri su pojedinačni, ali ti primjeri pokazuju da je sustav loše postavljem, što problem čini sistemskim.

 

AMD_IT kaže...

Moj stav se veže isključivo uz konsenzus relevantnih struka kojeg još nema.

Misliš, koji ti se ne sviđa...

 

AMD_IT kaže...

Zašto? Kada očito prava po vama nastupaju nakon rođenja.

Jebi ga, ne znam što na ovo odgovoriti. Razmišljam i razmišljam i ne mogu dokučiti je li moguće da je ovo rezultat nerazumijevanja napisanog ili se radi o zlonamjernoj manipulaciji.

 

AMD_IT kaže...

Što kaže struka, kada počinje život djeteta?

Dijete je po definiciji dijete tek kad se rodi. Jajna stanica i spermić su živi i prije nego se spoje, tako da opet inzistiraš na pitanju koje nema smisla. Struka se ne bavi tvojim besmislenim pitanjem, već mogućnošću preživljavanja fetusa i razvojem mozga i moždane aktivnosti, te je trenutni zakon u skladu s tim.

Ovakvo tumačenje je čak u skladu i sa religijskim intepretacijama svijesti jer, ako je svijest rezultat duše, onda mozak fetusa u periodu kad je abortus legalan nije još u stanju ni "primiti" dušu, što se manifestira potpunim odsustvom moždane aktivnosti, kao što zagovornici te (neznanstvene) interpretacije smatraju da je pri moždanoj smrti duša napustila tijelo. Međutim, katolička crkva je jasno pokazala da njih ne zanimaju činjenice ni tumačenja, već da oni žele polagati monopol na ljudsku seksualnost i reproduktivnost.

 

AMD_IT kaže...

(pravo na život počinje kada i sam život)

Ova rečenica je fizički nemoguća jer su ljudska prava društveni konsenzus kojeg je čovjek stvorio mnogo miljuna godina nakon što je život počeo.

 

AMD_IT kaže...

U ne da imati kategoriju meni ide i osoba koja smatra da nema dobre uvijete za dijete. Napravi ih, nemoj plakati oko toga.

Ovo je ovako jedan lijepi katolički stav koji savršeno upada između "nemoj suditi da ti ne bude suđeno" i "pomozi bližnjemu". Skini te roze naočale i pogledaj s čim se sve ljudi suočavaju!

 

AMD_IT kaže...

Imaš pravo, taj plod, dijete, život,(nazovi kako hoćeš) je sve to zahvaljujući samo majci očito.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Obi Wan kaže...

interesantan naziv teme. 

Otišli smo van teme definitivno. 

16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

tema je i ovako i onako besmislena jer se sve svodi na osobno misljenje. ja npr mislim da postoji leteci magarc koji ima fantasticne moci (tipa da moze iz guzice izbacivat zlatne poluge). s druge strane netko drugi moze rec da ono sto ja govorim je besmisleno jer nema nikakvog dokaza pri cemu mu ja mogu rec da postoje dokazi ali ih on/ona ne vidi i tako redom do iznemoglosti. odnosno, puno popularnija verzija glasi: ja vjerujem u magarca jer znam da je to istina. u oba slucaja ti niti mozes niti ne mozes dokazati postojanje takvog bica, u ovom slucaju magarca, jer kao sto rekoh, sve se svodi na osobno uvjerenje, odnosno osobno misljenje. 

 

 

 

It's not who you are, it's who you know.
10 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Nisam se mislila javljati na ovoj temi, ali ovakvu količinu najblaže rečeno bestoća na zadnje dvije strane je teško prešutjeti.

 

AMD_IT kaže...
Vjeronauk u školama je izborni predmet.
Da bi se ljudi deklarirali kao nešto drugo i prakticirali drugu vjeru ili nijednu je potrebna ispisnica, ili je to više stvar načela?

 Izborni predmet na papiru nema veze sa praksom i ponašanjem u školama. Predmet koji je usred nastave a ne kao predsat ili zadnji sat i predmet za koji u osnovnoj školi nema alternative ne može se nikako nazvati izbornim predmetom. Još se manje može nazvati izbornim nešto zbog čega se djecu ostavlja na hodnicima da čekaju ili im se govori da sjede na satu i slušaju jer im "neće biti ništa". To nije izborni predmet i nema veze sa izbornim predmetom.

Bez ispisnice crkva ima na papiru više vjernika nego što ih ima a samim time i traži više prava na temelju tih "vjernika".  Ako im ti vjernici na papiru ništa ne znače zašto onda ljudima ne daju ispisnicu? Zašto se treba natezati sa svećenicima? Zašto mene netko ako se nisam pojavila 15 godina u crkvi ima pravo šikanirati i rastezati uokolo samo zato jer sam tražila ispisnicu a dok ne dolazim u crkvu nikoga nije briga?

 

AMD_IT kaže...

Ako medicinska zajednica i pravna kaže da život počinje od 10 tjedna onda nemam problema s prekidima trudnoće prije tog termina, ako kažu dva tjedna ista stvar, tri mjeseca ista stvar.

 Ne kenjaj, nema apsolutno ništa neutralno u tvojim stavovima.

Jasno je zakonom definirana granica za pobačaj kod nas a ovo tvoje trabunjanje samo pokazuje tvoje stvarno mišljenje o temi.

AMD_IT kaže...
Homoseksualci se kod nas ne mogu ženiti?

Homoseksualci u braku? Jel ti to nas yebeš ili ti je onako prigodno ishlapila iz glave parada oko referenduma za brak?

 

AMD_IT kaže...

Ja sam za legalne pobačaje, kada su opravdani, a ne samo rezultat mamine procjene u lošije imovinsko stanje.
mbaksa: A to da se nekome "ne da imati dijete" je sramotno osuđivanje trudnica koje su se odlučile na pobačaj. Imati dijete je, ono, kao otići u kino. A njima se to ne da, ne? Imaš iste zadrte stavove kao Markićkina ekipa. A tu se pokušavaš izdavati za neutralnog agnostika. To dvoje ti ne ide skupa.
Ne nije ići kao u kino, ali tako ispada za osobe koje su za bilo kakve pobačaje. 
Ako sam ja automatski desničar onda se vi ljevičari?

 A ti misliš da si dovoljno mjerodavan da ti odlučuješ kad je pobačaj opravdan a kad nije?

Lupetaš bezveze i nemaš pojma ni tko se odlučuje na pobačaje ni koji su razlozi tih pobačaja. Uzimaš kao mjerodavno mišljenje nekog pro-life lajavca koji tvrdi da žene idu na pobačaj umjesto kontacepcije. Jel znaš koliko je postotak takvih? Jel znaš koliki je postotak medicinski opravdanih pobačaja? Jel znaš tko se najčešće odlučuje na pobačaje?

Kenjaš o stavljanju prava očeva ispred prava žene koja je trudna a ti isti očevi najčešće i zahtjevaju da žena ode na pobačaj. I gdje su ti isti očevi kada se pokupe ko pyzde jer im se neda imati djecu?

Znaš kad će se prava očeva moći staviti ispred prava žene koja je trudna? Onog dana kada se zakonom obaveže muškarca da za taj svoj plod mora preuzeti odgovornost od PRVOG dana.

AMD_IT kaže...

Imaš pravo, taj plod, dijete, život,(nazovi kako hoćeš) je sve to zahvaljujući samo majci očito.

Ne nećeš nazvati plod/dijete/život ili kako hoćeš nego se prvo informiraj što je zigota, što embrij, što plod a što dijete a onda kenjaj ovuda o nečijim pravima.

AMD_IT kaže...

Visak, tvom odgovoru se najviše veselim.

Dijete se postaje rođenjem kažeš.

Vrlo jednostavno pitanje (s obzirom na prethodno napisano s tvoje strane):

smatraš li da je abortus u recimo osmom mjesecu trudnoće ok?

Kad već lupetaš tu jel imaš ikakvog pojma kakve probleme imaju žene u šestom, sedmom ili osmom mjesecu života koje nose dijete koje neće preživjeti ili koje umire? Jel imaš ikakvog pojma koliko žena doma danima čeka da u njima plod umre da bi mogle roditi mrtvo dijete jer je kod nas zakonom zabranjen SVAKI oblik pobačaja nakon 10-tog tjedna. To je u redu jel? To može?

Svima vama "zaštitnicima života" su puna usta prava djeteta a prava žene ko jebe, ko da su rasplodne krave ili inkubatori u koji tutneš plod do rođenja. 

Baljezgate o "djeci" i "životu" a nemate pojma ni o trudnoći ni o razvoju ploda. Kenjate o životu nečega što nije sposobno preživjeti van maternice prije 21 tjedna ni uz pomoć najsuvremenije medicine, ali bitno da je taj plod ispred žene koja je živa. I još lupetaš da si neutralan.

Nisi ti neutralan, ti si još gori od ovih pro-life. Za njih par znaš na čemu si, a ti sve na fino i kao "ja poštujem sve" a zapravo sereš po svima i svemu što se ne uklapa u tvoje mišljenje moralnog.

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

AMD je onaj Space Buda/ Anarhist Prince  i 100 drugih nickova koji povremeno bane na forum pa saspe neku "kontroverznu" temu.

 

Bilo je libertarijasntva, anti-etatista, homoseksualaca, crkve, skup svih teorija zavjere (i=0; i <= teorijaZavjere.Math.Random(∞); i++) pa eto sad i ateista i pobacaja, a vidim da je opet trolao po "Drustvo" temi sa ravnopranoscu spolova.

 

Uglavnom, po mome sudu uzano neuk ali blago poremecen um, koji propagira crkvene dogme pod krinkom "ja ne znam pa mi objasnite, eto sorkac, nisam znao, ali boga ima, crkva je izbor, pobacaj je dijete, neravnopravnosti nema".

 

Ne dajte se, iako ste svi vlasnistvo drzave koja vam je dala serijski broj kad vam je dala osbno iskaznicu!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...

 

.....Onog dana kada se zakonom obaveže muškarca da za taj svoj plod mora preuzeti odgovornost od PRVOG dana.


 

 

Što je pjesnikinja htjela reći?

10 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
maximilian kaže...
ddarknessfairyy kaže...

 

.....Onog dana kada se zakonom obaveže muškarca da za taj svoj plod mora preuzeti odgovornost od PRVOG dana.


 

 

Što je pjesnikinja htjela reći?

 Šta ti nije jasno?

Jasna stvar da u "zdravom" braku odlučuje oboje, ali pozivanje na to da su prava očeva ispred prava žena/majki dok ti isti "očevi" mogu bez ikakvih problema dati petama vjetra je odvratno. Još je gore što se ženu koja ne želi dijete pljuje i u nekim zemljama zakonski goni a muškarci nemaju nikakvu odgovornost. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?


Homoseksualci u braku? Jel ti to nas yebeš ili ti je onako prigodno ishlapila iz glave parada oko referenduma za brak?
Koja je razlika između braka i zajednice koje homoseksualci imaju? (osim u nazivu)

 

A ti misliš da si dovoljno mjerodavan da ti odlučuješ kad je pobačaj opravdan a kad nije?
Lupetaš bezveze i nemaš pojma ni tko se odlučuje na pobačaje ni koji su razlozi tih pobačaja. Uzimaš kao mjerodavno mišljenje nekog pro-life lajavca koji tvrdi da žene idu na pobačaj umjesto kontacepcije. Jel znaš koliko je postotak takvih? Jel znaš koliki je postotak medicinski opravdanih pobačaja? Jel znaš tko se najčešće odlučuje na pobačaje?
Kenjaš o stavljanju prava očeva ispred prava žene koja je trudna a ti isti očevi najčešće i zahtjevaju da žena ode na pobačaj. I gdje su ti isti očevi kada se pokupe ko pyzde jer im se neda imati djecu?
Znaš kad će se prava očeva moći staviti ispred prava žene koja je trudna? Onog dana kada se zakonom obaveže muškarca da za taj svoj plod mora preuzeti odgovornost od PRVOG dana.
Ne mislim da sam mjerodavan, samo iznosim svoje mišljenje. Drži se molitm te civiliziranije rasprave.
Znam dvije cure koje su išle na pobačaj jer im je bilo nezgodno roditi u određenoj fazi života.
Muškarci nemaju izbor, moraju preuzeti odgovornost. Žena ne mora (jer ima izbor pobačaja).


Ne nećeš nazvati plod/dijete/život ili kako hoćeš nego se prvo informiraj što je zigota, što embrij, što plod a što dijete a onda kenjaj ovuda o nečijim pravima.
Vama je sve isto. Samo je rođenje bitno.


Kad već lupetaš tu jel imaš ikakvog pojma kakve probleme imaju žene u šestom, sedmom ili osmom mjesecu života koje nose dijete koje neće preživjeti ili koje umire? Jel imaš ikakvog pojma koliko žena doma danima čeka da u njima plod umre da bi mogle roditi mrtvo dijete jer je kod nas zakonom zabranjen SVAKI oblik pobačaja nakon 10-tog tjedna. To je u redu jel? To može?

Za to nisam, ako je medicinski opravdan razlog nemam ništa protiv pobačaj u bilo kojoj fazi trudnoće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 15:33 (AMD_IT).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...
Šta ti nije jasno?
Jasna stvar da u "zdravom" braku odlučuje oboje, ali pozivanje na to da su prava očeva ispred prava žena/majki dok ti isti "očevi" mogu bez ikakvih problema dati petama vjetra je odvratno. Još je gore što se ženu koja ne želi dijete pljuje i u nekim zemljama zakonski goni a muškarci nemaju nikakvu odgovornost. 

Želimo jednaka prava. To je valjda fer?

Kakva prava ima otac koji ne želi dijete? A mora ga uzdržavati?

Ili kakva prava ima otac koji želi dijete a majka ne?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...

 Šta ti nije jasno?

Jasna stvar da u "zdravom" braku odlučuje oboje, ali pozivanje na to da su prava očeva ispred prava žena/majki dok ti isti "očevi" mogu bez ikakvih problema dati petama vjetra je odvratno. Još je gore što se ženu koja ne želi dijete pljuje i u nekim zemljama zakonski goni a muškarci nemaju nikakvu odgovornost. 

  Ništa nisi objasnila. Podcrtano potpisujem ali kako bi se muškarac zakonski obvezao kad nema nikakva prava odluke o pobačaju ili rođenju djeteta bilo u vezi ili braku. Žena je svoga tela gospodar. Ok, iz toga slijedom proizlaze prava i obveze.

 

*Rasprave u sferi a/teizma me ne zanimaju

14 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...



Muškarci nemaju izbor, moraju preuzeti odgovornost. Žena ne mora (jer ima izbor pobačaja).

 Wow, just wow...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...


Homoseksualci u braku? Jel ti to nas yebeš ili ti je onako prigodno ishlapila iz glave parada oko referenduma za brak?
Koja je razlika između braka i zajednice koje homoseksualci imaju? (osim u nazivu)

 

Ne mislim da sam mjerodavan, samo iznosim svoje mišljenje. Drži se molit te civiliziranije rasprave.
Znam dvije cure koje su išle na pobačaj jer im je bilo nezgodno roditi u određenoj fazi života.
Muškarci nemaju izbor, moraju preuzeti odgovornost. Žena ne mora (jer ima izbor pobačaja)....

Koji to muškarci moraju preuzeti odgovornost? Gdje si vidio da se u Hrvatskoj muškarca tjeralo da mora preuzeti odgovornost jer je "napravio dijete" osim možda u nekim ruralnijim mjestima?

Znaš čak dvije cure, ma bravo i sad si odmah ekspert za temu?

 

Što se tiče braka i homoseksualaca, ako je brak i zajednica isto što ste se bunili onda toliko protiv braka dva muškarca(žene)?

 

Nama je sve isto a ti se sam ne možeš dogovoriti jel pričaš o plodu ili rođenom djetetu. 

AMD_IT kaže...

Želimo jednaka prava. To je valjda fer?

Kakva prava ima otac koji ne želi dijete? A mora ga uzdržavati?

Ili kakva prava ima otac koji želi dijete a majka ne?

Koji to otac uzdržava plod ili kasnije dijete koje ne želi???

Kojeg to oca država tjera da brine za nerođeni plod ili dijete koje nije rođeno u braku ako ne želi?

Jedini slučaj u kojem država tjera oca da brine za dijete je u slučaju razvoda kad bi po zakonu morao plaćati alimentaciju. Šta i tu vam treba dati pravo izbora? I tu se trebati imati pravo pokupiti jer vam se ne plaća?

Vrtiš se u krug.

maximilian kaže...

  Ništa nisi objasnila. Podcrtano potpisujem ali kako bi se muškarac zakonski obvezao kad nema nikakva prava odluke o pobačaju ili rođenju djeteta bilo u vezi ili braku. Žena je svoga tela gospodar. Ok, iz toga slijedom proizlaze prava i obveze.

 

*Rasprave u sferi a/teizma me ne zanimaju

 Pa zato sam napisala ako mu se uvedu obaveze onda mu se daju i prava. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice