Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

poruka: 22
|
čitano: 13.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24kn? Splitska Banka

Poštovani, 1.6. mi je bilo stanje računa -24 kN, ovih dana mi je trebala sjest placa i provjerajem bankomat upitom na stanje mi izbaci; Transakciju nije moguće provesti.. samo mi vrati karticu.. nije do bankomata probao sam na par njih.. na racunu nemam dozvoljeni minus.. imao sam 0kn na računu ali vodenje racuna i internet bankarstvo mi je skinulo tih 24 kN.. nemam ovrha.. jel moguće da su mi blokirali karticu zbog minusa od 24 kN i kada mi sjedne placa i racun ode u plus da li Ce se kartica automatski od blokirati? Jel imao netko slično iskustvo? molim pomoc.Hvala svima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24kn? Splitska B

Neće se odblokirati sama od sebe, moraš otići u poslovnicu.

Paps
9 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
Pravac u banku i eto odgovora :)
5 godina
neaktivan
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

Jel moguće da banka tako tako glupo funkcionira da zbog minusa od 24 kn blokiraju račun?

15 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b

-stvar je algoritma/formule, ne banke, može biti kuna-milion..

-tekući (kao nekad čekovi) zapravo nikad ne smije biti minus.. no to su banke pretvorile u 'proizvod' (za kreditiranje, tj ubiranje kamata..)..

-druga stvar, treba neka udruga tipa franak, .. u vezi nakanade vođenja računa, online poslovanje je njima snizilo trošak (šalter-djelatnik)... i trebalo bi biti free-flat, bez naknade, kao što se ni jedan račun ne može izdavati s računom za račun (kao papiranata uplatnica-račun koja se šalje poštom, njima je jeftinije online zbog poštarine, istovremeno naplaćuju uslugu bankarstva..). Trebalo bi biti besplatno. Čak bi moralo, jer su banke 'prevarom' (kumovima-nepotizmom..) došle umjseto nekadašnjeg SDK-fine.. tj sav platni promet, plaće.. idu kroz njih. Upravo to je corebiz banaka i upravo zato je bezobrazno naplaćivati onlinebanking. ..  ali, netko to mora pokrenuti, političari, eu.. netko tipa franak.

 

+ btw, protekli tjedan je bio 'remont'.. (razne banke i operateri.. tko zna što sve rade, softupgrade i sl.) možda je samo privremeni problem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 16:00 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

Kolega gore to pretvori u znanstveni theorem a stvar je jasna. 

Neke banke dozvole ući i u "crveno" a neke ne.

Ti si ušao u crveno, a što kaže cijenjeni kolega ihush algoritam to odmah prepozna, blokira račun i nema dizanja plaće na bankomatu.

Sve riješi u banci.

Amen.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b

- nisu samo banke, tu su i zakoni-država (uredbe, akti, aneksi.. što sve već mudraci u saboru smisle, pa dok to krene u implementaciju..) kao i prošlomjesečni eu-podaci problem-zakon i presude suda/franak kao pretvaranja stare štednje u kredit, s tim direktno povezano minus po tekućem.. (od prošlog mjeseca.. i to je juzer vjerojatno dobio kao obavjest, ali tko to čita..) :) .. ovisno o dogovorenom minusu, time i kamati, klijent mora voditi brigu o tome koliko novca ima na računu. Zakonski je ovo jednako kao da je izdao ček bez pokrića (račun dođe na naplatu), pa zato nije najpametnije imati npr trajni nalog, tj sve je ok kad je na računu dovoljno novca (što više)..

 

-posljednji fičer-peč ili upgrade na zadovoljstvo juzera je abandanje suppotra starije gen browsera (kao da fiskalizacija nije dovoljno ubila npr XP..), a sve povezano s (ne)sigurnosti, java, spectre, rupa do rupe.. no svaki put ide promo materijal o potrebi da juzer čuva svoj pin... žabokrečina koju nitko ne smije pipnuti, jer to su the-banke (oni koji drže kasicu), pa u ishod svađe između juzera i banke nisam baš uvjeren.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

Meni ravnih 2 god. trebalo da iziđem iz minusa radilo se kao opcija OTP-a, "trostruki minus" uzimaju prosjek placa unazad, neznam koliko mjeseci i s tim prosjekom pomnoze sa 3 i jos neki dodatni koeficijent na to stave.

E sad problem je bio taj ukupni minus kojeg su oni "racunali" stalno se mijenjao na temelju tvoje prosjecne place, kako preko ljeta zaradim vise minus bio odlican, kasnije placa pala preko zime za par stotina kuna mijenja se i "dozvoljeni trostruki minus" a time i mjesecna kamata.

Cisto grabljenje love...

Vjerovali ili ne novi auto iskesirao, vise nikad u minus... Jedino ako me zivot prisili.

everyday i'm shuffling...
5 godina
neaktivan
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

Ne stignem trenutno do banke.. Znaci vjerojatno je zbog tog minusa blokiran račun? Jel imao netko slično iskustvo?

6 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
sts7 kaže...

Ne stignem trenutno do banke.. Znaci vjerojatno je zbog tog minusa blokiran račun? Jel imao netko slično iskustvo?

 Dečko, nemoj zafrkavati. Znaš koristiti internet, zaposlen si a ne znaš ukucati u google Splitska banka tekući računi itd....i lijepo ti piše sve što trebaš.

https://www.splitskabanka.hr/gradani/paketi/paketi-za-klijente-s-primanjima

 

Kad si otvarao tekući sve su ti objasnili, mogao si 100% imati dopušteno prekoračenje bar 500kn pa ti se ovo ne bi dogodilo.

lijepo ti ponavljam, moraš do banke kad tad.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
sts7 kaže...

Ne stignem trenutno do banke.. Znaci vjerojatno je zbog tog minusa blokiran račun? Jel imao netko slično iskustvo?

 cca soljeće postoji naprava, telefon, kolokvijalno mobač, phone, cigla.. čudo, al radi.. ono, ko da je osoba tamo. Samo utipkaš tajni broj (koji se ne može pronaći u podacima online.. možda googlanjem) i javi se osoba (nadajmo se žena) ugodnog glasa (za stas ne znam) i .. dalje ako ne znaš.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
ihush kaže...

-stvar je algoritma/formule, ne banke, može biti kuna-milion..

A algoritam se banci dogodi, ne odredi ga banka? 

15 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b

rezultat algoritma nitko ne određuje, nego je rezultat datih parametara, ako je minus/van granice tad je nevažno jel to lipa ili više. Tu nema raloga za 'zdravu logiku' ili 'osjećaj', kartica u nedozvoljenom minusu, blokira se, true/false ne 'možda' kao što bi se blokirala nakon tri uzastopna unosa pogrešnog pina.

 

ako se netko pita, zašto blokirati (za zanemarivo mali iznos).. pa zato jer dok je u minusu (nedozvoljenom) kartica je beskorisna. Može postati upotrebljiva tek kad postoji neki novac koji se može trošiti.

.. pravila su nedavno updejtana, zakoni i sl tričarije :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska banka

Znači stvar ovako funkcionira. Kada si u nedozvoljenom minusi  a ti uplatiš novce ili ti nešto sjedne treba proči dan  tj poslije ponoči pa se sve kartice automatski odblokiraju.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
saberrider kaže...

Znači stvar ovako funkcionira. Kada si u nedozvoljenom minusi  a ti uplatiš novce ili ti nešto sjedne treba proči dan  tj poslije ponoči pa se sve kartice automatski odblokiraju.

 

 Tako bi trebalo biti no po dugogodišnjem osobnom iskustvu i to dugo ranije, nije mi se nikad kartica odblokirala dok nisam otišao u banku, načekao se redine, preznojio se, popio xanax  zbog nervoze.

No, moguće je da je zadnjih desetak godina od kad nisam imao takav problem problem solved i da ide automatski.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
Punica mi ima racun u Splitskoj.Kad si u nedozvoljenom minusu i sjedne ti placa taj dan nemozes nista. Ali dan poslje mozes normalno trositi. Jezi ga tako gubis jedan dan ali tako funkcionira Splitska.
8 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
evincar kaže...
Punica mi ima racun u Splitskoj.Kad si u nedozvoljenom minusu i sjedne ti placa taj dan nemozes nista. Ali dan poslje mozes normalno trositi. Jezi ga tako gubis jedan dan ali tako funkcionira Splitska.

 Jos bolje, jedan dan duze imas novce :P

14 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
ihush kaže...

rezultat algoritma nitko ne određuje, nego je rezultat datih parametara

Daj ne drobi, ovo je na razini vrticke djece netalentirane za matematiku/logiku...

6 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
evincar kaže...
Punica mi ima racun u Splitskoj.Kad si u nedozvoljenom minusu i sjedne ti placa taj dan nemozes nista. Ali dan poslje mozes normalno trositi. Jezi ga tako gubis jedan dan ali tako funkcionira Splitska.

 Tako funkcionira svatko tko ima žiro račun. Izvod za danas dobiješ tek sutra. Šta misliš da HT, VIP, HEP ili drugi isti tren evidentiraju nečiju uplatu računa? To si kompleksni sustavi pa npr. nisu moguće uplate s jedne banke na drugu iza 15h i vikendom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:04 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
Ja imam Erste i ak sam u nedozvoljenom minusu i recimo danas mi sjedne placa ja mogu odmah dizat lovu sa racuna...dok moja punica na Splitskoj mora cekati iduci dan...tak da neznam.


Edit: i poslodavac mi ima racun na Erste pa vjerojatno to utjece na brzu obradu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 9:40 (evincar).
6 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
evincar kaže...

Edit: i poslodavac mi ima racun na Erste pa vjerojatno to utjece na brzu obradu.

 Da ima, kada ide s iste banke, tada se uplata evidentira u par minuta...

6 godina
protjeran
offline
Re: Blokiran račun zbog minusa od 24 kN?Splitska b
evincar kaže...
Ja imam Erste i ak sam u nedozvoljenom minusu i recimo danas mi sjedne placa ja mogu odmah dizat lovu sa racuna...dok moja punica na Splitskoj mora cekati iduci dan...tak da neznam.


Edit: i poslodavac mi ima racun na Erste pa vjerojatno to utjece na brzu obradu.

 I ja sam u Erste pa ne mogu dok ne "sjedne" uplata, dakle oko 14 h.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice