Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

poruka: 46
|
čitano: 181.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Pozdrav,

Trebam pomoć u vezi olakšanja bolova u očima zbog varenja, molim preporuke provjerene, za tablete i ostale pripravke, radi se o mom ocu, trenutno je sa krumpirima, ali ne pomaže.


Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 0:50 (Wuk19).
14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

odi na hitnu

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:08 (rebelsy).
14 godina
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...
Pozdrav,

Trebam pomoć u vezi olakšanja bolova u očima zbog varenja, molim preporuke provjerene za tablete i ostale pripravke, radi se o mom ocu, trenutno je sa krumpirima, ali ne pomaže.


Hvala

tak je bilo i mom nakon varenja sav je bio crven i oči su mu suzile. dobil je na hitnoj injekciju ili kaj već pa je ubrzo bilo bolje

13 godina
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
rebelsy kaže...

barenje

 

Jako glupo.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Pa ak ga jako boli vodi ga na hitnu... nije mi jasno sta uopce pises ovdje :/

 

Nije se s tim za zahebavat...

The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...

Pozdrav,

Trebam pomoć u vezi olakšanja bolova u očima zbog varenja, molim preporuke provjerene, za tablete i ostale pripravke, radi se o mom ocu, trenutno je sa krumpirima, ali ne pomaže.


Hvala

Jutro poslije varenja jedva sam otvorio oči, imao sam osjećaj kao da mi je netko usuo superljepilo, bile su krvave. Pet dana sam imao problema poslije varenja, pa se sve vratilo u normalu bez nekih preparata. Nek ide doktoru na pregled i za preparate. Također sam kao specijalac zavuk'o i 4 špene poslije brušenja pa sam nakon 3 dana završio na hitnoj. Uglavnom kapi za oči su mi pomagale.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
zoharbizo kaže...
rebelsy kaže...

barenje

 

Jako glupo.

dosadno mi je...

 

ontopic:

propucao me metak, idem napisat na bug forum da vidim sta ce ljudi reci...

 

pa covjece ako ti nije dobro odes na hitnu... to se inace radi u takvim situacijama...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:01 (rebelsy).
13 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Žalosno je što mu je maska bila 0.5m od njega i što zna posljedice varenja bez maske(takokođer posljedice mogu nastupit i sa maskom, ali nakon 1dnevnog varenja).

 

HMM,  Zašto pitam ovdje, pa njemu treba pomoć, možda znate koji pripravak osim KRUMPIRA, za sad Ne želi na hitnu.

 

I da zafrkancija, OK, ali da se radi o meni, najmanje bih želio takve ispade, mislim da i ostale tako misle, barem kada su u problemima.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:15 (Wuk19).
14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

o kakvim ispadima pricas?

o mom linku tj. videu tj. pjesmi? kada sam procitao naslov teme asocirao me na tu pjesmu pa sam stavio...

 

ako si u problemu odi potrazi pomoc kod strucne osobe, nemoj otvarati temu na forumu da vidis sto drugi kazu...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:30 (rebelsy).
15 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Svašta, s čime se ljudi sve igraju!

 

 

Ovo nije hitna niti očna bolnica! S očima se nebih nikad zajebavao...

BOG I HRVATI
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
rebelsy kaže...

o kakvim ispadima pricas?

o mom linku tj. videu tj. pjesmi? kada sam procitao naslov teme asocirao me na tu pjesmu pa sam stavio...

Ne shvaćaš,

 

Radi se tj. stavi se u poziciju bolova, nemira itd. primjer kada si bolestan(glava te boli) sigurno isčekuješ galamu i viku oko sebe ili ipak MIR, a komentare i poštapalice za neki drugi put.

14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

sta ces kad ti zena bude radjala isto tu na forumu prvo potrazit pomoc?

Radi se tj. stavi se u poziciju bolova, nemira itd. primjer kada si bolestan(glava te boli) sigurno isčekuješ galamu i viku oko sebe ili ipak MIR, a komentare i poštapalice za neki drugi put. 

 

bas si me nasmijao, sad mogu na spavanje...

 

EDIT:
POSLUSAO SAM TE, stavio sam se u poziciju BOLOVA, NEMIRA itd. 

- slomio sam ruku npr.

 

OPCIJE koje imam:
1. Idem napisati temu na bug online forum da vidim kakva ljudi iskustva imaju s tim i jel nekako moguce ''namjestiti'' ruku kao sto to rade u americkim filmovima.

2. Odem kod ljecnika. 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:37 (rebelsy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Bellatrix kaže...

Svašta, s čime se ljudi sve igraju!

 

 

Ovo nije hitna niti očna bolnica! S očima se nebih nikad zajebavao...

Stanje nije toliko alarmantno, nije vario sat, minuta ili manje, ali dovoljno da osjeća bolove i nelagodu(žarenje) očiju, a i nije dijete da ne zna odlučit niti mu ja mogu naredit.

 


15 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Čovjek se zabrinuo, staroga mu boli, htio bi pomoći, dati koji savjet, shvati ga hebemu.

Da jest krivo mjesto za pitati, je, al hebiga, kad je hića hića je.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
thuglife kaže...

Čovjek se zabrinuo, staroga mu boli, htio bi pomoći, dati koji savjet, shvati ga hebemu.

Da jest krivo mjesto za pitati, je, al hebiga, kad je hića hića je.

Ocito da nije.

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
rebelsy kaže...

sta ces kad ti zena bude radjala isto tu na forumu prvo potrazit pomoc?

Radi se tj. stavi se u poziciju bolova, nemira itd. primjer kada si bolestan(glava te boli) sigurno isčekuješ galamu i viku oko sebe ili ipak MIR, a komentare i poštapalice za neki drugi put. 

 

bas si me nasmijao, sad mogu na spavanje...

 

EDIT:
POSLUSAO SAM TE, stavio sam se u poziciju BOLOVA, NEMIRA itd. 

- slomio sam ruku npr.

 

OPCIJE koje imam:
1. Idem napisati temu na bug online forum da vidim kakva ljudi iskustva imaju s tim i jel nekako moguce ''namjestiti'' ruku kao sto to rade u americkim filmovima.

2. Odem kod ljecnika. 

Ajme majko,

 

Odakle vadiš/te to sve, Naravno da forum nije bolnica, NE TRAŽIM STRUČNU POMOĆ, tražim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa varenjem i koji su koristili recimo narodne pripravke u svrhu olakšanja bolova.

 

Molim da me poštedite TAKVIH ODGOVORA.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...
Bellatrix kaže...

Svašta, s čime se ljudi sve igraju!

 

 

Ovo nije hitna niti očna bolnica! S očima se nebih nikad zajebavao...

Stanje nije toliko alarmantno, nije vario sat, minuta ili manje, ali dovoljno da osjeća bolove i nelagodu(žarenje) očiju, a i nije dijete da ne zna odlučit niti mu ja mogu naredit.

 


Ako mu "iskri" pred očima nek se ne napreže, jednostavno zatvori oči i to je to...

 

 

Nije se igrati s ovim stvarima, jedamputa i sam iskusio! Ito samo me je na sekundu zaslijepila ona svjetlost a pred očima sam već vidio iskre i ljubičasto-plave linije.. na sreću prošlo je bez oštećenja..

BOG I HRVATI
16 godina
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
probaj jogurt... Hladan iz frizidera! Aaa eto to sam cuo da pomaze,navodno da hladi...a sad dal djeluje, pojma nemam... Osobno nisam probao nikad,osim vodom namocenog rucnika i stavljenog preko ociju...
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

oftasol one idu bez recepta ili sa receptom maksitrol

 

govorim za kapi naravno...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:44 (rebelsy).
14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

REVIEW OSTAFOL KAPI ZA OCI:

 

 

to su Oftasol kapi za oči kada se upotrebljavaju? 
Oftasol kapi za oči djeluju blago antiseptički. Boratna kiselina ima antibakterijska, a natrijev tetraborat antibakterijska i antimikotska svojstva. Primjenom Oftasol kapi za oči na sluznicu rožnice i očne spojnice ublažavaju se znakovi upale, a povoljno djeluju kod crvenila, pojačanog suzenja, otoka, boli i osjećaja peckanja u oku. 
Djeluju brzo nakon ukapavanja i dobro se podnose. 
Oftasol kapi za oči upotrebljavaju se kod: 
-akutnih i kroničnih upala rožnice izazvanih bakterijama, virusima, prašinom, dimom, smogom, iritiranošću kontaktnim lećama, jakom svjetlošću, kloriranom vodom. 
-akutnog i kroničnog konjuktivitisa 
-smetnji izazvanih prisustvom stranih tijela u oku (kod varilaca, brusača). 

Sastav: 
1 mL otopine sadržava 30 mg boratne kiseline i 2 mg natrijevog tetraborata. 

Kako treba upotrebljavati Oftasol kapi za oči? 
Ukoliko liječnik ne savjetuje drugačije, ukapati 3 do 5 puta na dan 1-2 kapi u vrećicu spojnice bolesnog oka. 
Kako bi se izbjeglo zagađenje otopine u bočici, vršak kapaljke ne smije se dotaknuti ničega, pa ni oka! Bočicu treba zatvoriti odmah nakon uporabe! 
Nakon otvaranja bočice kapi se mogu upotrebljavati 20 dana. 

Kada ne smijete upotrebljavati Oftasol kapi za oči? 
Oftasol kapi za oči se ne smiju upotrebljavati u slučaju preosjetljivosti na pojedine sastojke. 

Mjere opreza 
Oftasol kapi za oči ne preporučuju se primjenjivati bez savjeta liječnika kod dojenčadi i vrlo male djece. 
Oftasol kapi za oči treba koristiti za blažu i nekompliciranu nadraženost oka. Ukoliko simptomi upale potraju dulje od 72 sata, treba se javiti liječniku. 

Mogući neželjeni učinci 
U rijetkim slučajevima osjeća se nelagodnost u oku nakon ukapavanja Oftasol kapi. 

Upute za osobe koje nose kontaktne leće 
Prilikom ukapavanja Oftasol kapi za oči potrebno je ukloniti kontaktne leće iz oka. Izravan kontakt kontaktnih leće s kapima treba izbjegavati zbog mogućeg zamućenja materijala. 

Način izdavanja 
Oftasol kapi izdaju se bez liječničkog recepta. 

Način čuvanja 
Čuvati na temperaturi do 25°C, izvan dohvata djece. 

Rok uporabe 
Rok uporabe otisnut je na pakovanju. Lijek se ne smije upotrebljavati nakon isteka roka uporabe. Rok uporabe nakon prvog otvaranja je 20 dana(20D). Istek roka valjanosti odnosi se na posljednji dan tog mjeseca.



  • Mjesto primjene: Oko
  • Područje djelovanja: Osjetila
  • Primjena za: Upala oka
  • Ljekoviti oblik: Kap


REVIEW MAXITROLL KAPI:

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-09-02-449.pdf 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:47 (rebelsy).
15 godina
protjeran
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...

Stanje nije toliko alarmantno, nije vario sat, minuta ili manje, ali dovoljno da osjeća bolove i nelagodu(žarenje) očiju, a i nije dijete da ne zna odlučit niti mu ja mogu naredit.

 


Treba se odmarati u mračnoj prostoriji, no trebaju mu i kapi za oči s anestetskim svojstvima, a za takve kapi mu treba liječnik i recept - tako mu objasni i vodi ga liječniku. Ako ga to ne zanima, onda mu ni ne treba savjet, nek odleži i drži krunicu (oprosti na grubosti, no sve ovo je malo apsurdno).

Nobody expects the Spanish inquisition!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
thuglife kaže...

Čovjek se zabrinuo, staroga mu boli, htio bi pomoći, dati koji savjet, shvati ga hebemu.

Da jest krivo mjesto za pitati, je, al hebiga, kad je hića hića je.

Bravo kolega,

 

Problem je taj koji neki ne shvaćaju, nema samo moj otac sada problem nego i ja, zašto, pa moram pomaga njemu.

 

Nisam tip koji visi po svakojakim forumima, nisam pronašao ništa novo tražući po netu, ovaj forum i je i nije krivo mjesto za odgovore, ovisi kako gledate, forum je informatički naklonjen, ali na forumu tj. korisnici nisu ljudi isključivo iz informatičke branše A to je poanta svega

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 2:16 (Wuk19).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...

Bravo kolega,

 

Problem je taj koji neki ne shvaćaju, nema samo moj otac sada problem nego i ja, zašto, pa moram pokušat pomoć.

 

Nisam tip koji visi po svakojakim forumima, nisam pronašao ništa novo tražući po netu, ovaj forum i je i nije krivo mjesto za odgovore, ovisi kako gledate, forum je informatički naklonjen, ali na forumu tj. korisnici nisu ljudi isključivo iz informatičke branše A to je poanta svega

bullshit.

 

http://lmgtfy.com/?q=varenje+o%C4%8Di

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:50 (rebelsy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

Lječnik na forumu te jedino može uputiti u bolnicu, ništa više. Ili ga nagovori da ide u bolnicu ili ga pusti neka izgubi vid, šanse su da će se to desiti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
PsychoticBaklava kaže...
Wuk19 kaže...

Stanje nije toliko alarmantno, nije vario sat, minuta ili manje, ali dovoljno da osjeća bolove i nelagodu(žarenje) očiju, a i nije dijete da ne zna odlučit niti mu ja mogu naredit.

 


Treba se odmarati u mračnoj prostoriji, no trebaju mu i kapi za oči s anestetskim svojstvima, a za takve kapi mu treba liječnik i recept - tako mu objasni i vodi ga liječniku. Ako ga to ne zanima, onda mu ni ne treba savjet, nek odleži i drži krunicu (oprosti na grubosti, no sve ovo je malo apsurdno).

U pravu si, tvrdoglav je on, odlazi lječniku kada je najgore, sam sam mu donijeo masku za varenje pa opet nije koristio.

 

Sve što ste napisali gore za kapi sam već pronašo i jogurt itd. i Hvala Vam, Bullshit, cmon Speak a Croatian

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Somniume kaže...

Lječnik na forumu te jedino može uputiti u bolnicu, ništa više. Ili ga nagovori da ide u bolnicu ili ga pusti neka izgubi vid, šanse su da će se to desiti.

Ovo mu je drugi put, ista greška, da nema iskustva iz sebe pa bih rekao, prvi put je prošlo, a sada ćemo vidjeti.

14 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

vec mu se to jedan put desilo i rjesio je to... sad otvaras temu da vidis kako ces taj isti problem rjesiti drugi puta?

 

interesting...

 

tell me more...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
13 godina
neaktivan
offline
Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno

DA ZAKLjUČIMO,

 

 

MOMCI I CURE, NIKAD I NIKAKO NE VARITE BEZ MASKE, A POGOTOVO UDISATI PARE NASTALE OD VARENJA.

 

 

Njemu je očito bolje čim je krenuo spavat, vama HVALA.

 

 

 

 


14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
Wuk19 kaže...

DA ZAKLjUČIMO,

 

 

MOMCI I CURE, NIKAD I NIKAKO NE VARITE BEZ MASKE, A POGOTOVO UDISATI PARE NASTALE OD VARENJA.

 

 

Njemu je očito bolje čim je krenuo spavat, vama HVALA.

Da zakljucimo,


Ako ikada budete varili bez maske ili udisali pare nastale od varenja.


Posjetite ljecnika.

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bolne oči od varenja!! Pomoć Hitno
rebelsy kaže...

vec mu se to jedan put desilo i rjesio je to... sad otvaras temu da vidis kako ces taj isti problem rjesiti drugi puta?

 

interesting...

 

tell me more...

Da koristio je jedan pripravak, međutim sada mu to nije koristilo i po meni logično bi bilo pronjuškati po netu komentare ljudi i upitat.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice