Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...

Prvi utisci ljudi kojima vjerujem govore da taj Ryzen i nije toliko dobar koliko neki govore.

http://www.bug.hr/komentari/testiramo-amd-ryzen-evo-prvih-dojmova-i-prvih-p/158991.aspx

 

 

 u svakom žitu i kukolja ima, jbga imaju neke probleme,

al vidit ćemo za par dana jel su riješili stvar kako su i obećali

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
vrba5 kaže...

Nisam fanboy ni jednog ni drugoga, samo mi je drago da ćemo, kao kupci, imati izbora izabrati procesor koji najbolje odgovara našim potrebama.

 

Evo usporedni test benchmarka clockanih AMD Ryzena 1700 na 3.9GHz protiv i7 7700K na 5GHz sa GTX 1080.

 

 

kojim to potrebama, igrama?

 

nitko ne treba 8 core procesor za igranje, a isto tako nije potreban 1500kn+ procesor za igranje

 

dok se ne pojave u prodaji 1600X i 1500X, AMD nema ponudu za "gamere", i mozemo mi tu drobiti koliko hocemo

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...

kojim to potrebama, igrama?

 

nitko ne treba 8 core procesor za igranje, a isto tako nije potreban 1500kn+ procesor za igranje

 

dok se ne pojave u prodaji 1600X i 1500X, AMD nema ponudu za "gamere", i mozemo mi tu drobiti koliko hocemo

 

Ako pročitaš ponovno, napisao sam da ćemo kao kupci imati izbora izabrati procesor koji najbolje odgovara našim potrebama.

 

Tolika je napetost na forumu da čovjek ne smije više objaviti vijest ili video, koju još nitko nije stavio, a da ga se ne napada.

www.crohq.org ~ www.toxicwaste.space ~ www.cloudfactory.store ~ www.bk-bor.hr
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Mislim da Ryzen 7 je u biti i namjenjen za ozbiljan posao a ne za gejming. Ryzen 5 i 3 bi trebali pokrit segment gejminga (trenutni su prihvatljiviji procesori koju trebaju doć) ... no stanovišta sam da još uvjek AMD boluje od dječijih bolesti te da treba sačekat novu generaciju procesora koji će puno toga popravit ... no bez obzira na sve ovo što se može trenutno pročitat trenutna situacija, AMD je napravio odličan posao ... Intel je bačema rukavica u lice, treba sačekat pravi odgovor Intela.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
vrba5 kaže...
Timo kaže...

kojim to potrebama, igrama?

 

nitko ne treba 8 core procesor za igranje, a isto tako nije potreban 1500kn+ procesor za igranje

 

dok se ne pojave u prodaji 1600X i 1500X, AMD nema ponudu za "gamere", i mozemo mi tu drobiti koliko hocemo

 

Ako pročitaš ponovno, napisao sam da ćemo kao kupci imati izbora izabrati procesor koji najbolje odgovara našim potrebama.

 

Tolika je napetost na forumu da čovjek ne smije više objaviti vijest ili video, koju još nitko nije stavio, a da ga se ne napada.

ma ne napadam te, evo smajlic da se bolje osjecas 

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Da se nadovežem na Stjepanjovu izjavu, ne ide svaki 7700K na 5GHZ, to je sigurno, možda 25% svih 7700K.

Za takav clock treba bome dobra ploča sa odličnim VRM-om i top air ili vodeno hlađenje, plus mogući dellid, a to košta poprilično.

Druga stvar, testirali su 1800X na 4GHZ i 7700K na 5GHZ pod naponom od 1.52V, pratite malo, to nikako nije za 24/7 upotrebu.

Treća stvar, 7700K u BF1 na 5GHZ radi pod 90% na svim jezgrama, znači recimo BF2 i jači GPU tipa 1080Ti OC ili Vega i eto uskoga grla.

7700K za iste novce kao i Ryzen nikako nemože biti dobra kupnja, pa čak ni zagriženim gamerima jer je to investicija koja nema nikakvoga smisla.

S obzirom na nemogućnost nabijanja takta i masivno povećanje IPC-a prisiljeni su izdati višejezgrene procesore, pitanje je vremena kada će paralelizacija uzeti maha i tu će jedan 1700 koji košta kao 7700K doslovno pojesti dotičnoga, a sada ga jede u svemu što koristi 10-12 threadova, kamoli sve.

Od procesora koji ima u upotrebi 16 threadova nemožemo očekivati core clock kao u jednoga 7700K koji ima duplo manje threadova, kada stigne 1500X vjerujem da će ići od 4.6-4.8GHZ pod 1.35-1.4V što će biti al pari 7700K perfomanse, na 4.6GHZ.

Inače, tipičan primjer je C2D E8400 4.1GHZ CB score 210PTS, PII koji je u startu bio lošiji jer su igre koristile 2 jezgre a kasnije bam, CB score 365PTS na 3.6GHZ a potegne i do 4GHZ, pa ti računaj razliku koju multithread napravi u naslovu koji utilizira 4C/4T. ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 10:50 (zoharbizo).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
lizard_ago kaže...

Mislim da Ryzen 7 je u biti i namjenjen za ozbiljan posao a ne za gejming. Ryzen 5 i 3 bi trebali pokrit segment gejminga (trenutni su prihvatljiviji procesori koju trebaju doć) ... no stanovišta sam da još uvjek AMD boluje od dječijih bolesti te da treba sačekat novu generaciju procesora koji će puno toga popravit ... no bez obzira na sve ovo što se može trenutno pročitat trenutna situacija, AMD je napravio odličan posao ... Intel je bačema rukavica u lice, treba sačekat pravi odgovor Intela.

 Slazem i bas mi je drago zbog AMD-a, jer ako nis drugo konacno ima konkurentne proizvode i u high end segmentu :-)

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Threadovi su za fegete...

 

Freak Show Inc.
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Zašto onda nisi ostao na Pentaču Prescottu

Ja sam zamjerio 1700 non X i tražim MBO, da je bilo jučer u Linksu već bi danas bio doma i prašio turove...

Ovako čekajte ;)

BTW kad ubodem Vegu ili 1080Ti ide mini review, sa uskim grlom ;)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Zašto onda nisi ostao na Pentaču Prescottu

Ja sam zamjerio 1700 non X i tražim MBO, da je bilo jučer u Linksu već bi danas bio doma i prašio turove...

Ovako čekajte ;)

BTW kad ubodem Vegu ili 1080Ti ide mini review, sa uskim grlom ;)

 

A jbg, prodao sto sam imao u HR pa mi je nesto trebalo za ovdje u irskoj...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Od svi ovih fanboyeva jel i jedan kupio vise taj ryzen da nam pokaze zube jedva cekam taj test

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Kad stigne u Links idem po njega...

Slabo to naši dobavljači rješavaju :/

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ja da sam toliki fanboy vec bi ga imao preoreder godinu dana unaprijed

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ovo je već vrijeđanje, al dobro, pretpostavljam da si neki balavi keyboard warrior pa me ne čudi...

Kad ga nabavim dobit ćeš po turu

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Ovo je već vrijeđanje, al dobro, pretpostavljam da si neki balavi keyboard warrior pa me ne čudi...

Kad ga nabavim dobit ćeš po turu

 Nije to vrijedjanje nego cinjenica

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Ja sam mislio da će na dan lansiranja biti dostupna pokoja ploča više a ono jedva išta dostupna kod nas. Procesora ima ali pitanje je jel samo na webu ili ih ima i u trgovinama . Ja moram malo pričekat da mi naleti neki zadrti neznalica pa mu prodam svoj i7 pa uzimam Ryzena. I prije nego krenu glupi komentari da je moj i7 3770K bolji za gaming, ne morate .

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
itomic009 kaže...

glupi komentari da je moj i7 3770K bolji za gaming, ne morate .

Pa nije ti to Skylake ili Kabylake. 

ps. siguran sam da će taj procesor biti pravo jeftin kad dođe na oglas, a ako ne bude realno procjenjen, imamo i teme za to. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 11:34 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
=xfact= kaže...
_mark0_69 kaže...

Treba uzeti u obzir da se 7700k treba delidat da bi išao na 5ghz, što je još nekih 500kn + gubitak gare

 

 Ne to nego trebas hladnjak od bar 500kn da ga ohladis.

 Pa svakako moraš uložit u hladnjak jer ne dobiješ nikakav uz 7700k, ali i da imaš hlađenje od 6000kn ne znači ti ništa ako nema dovoljno dobrog prijenosa topline sa cpu na ihs. Pogledaš malo po netu, većinom ljudi imaju bar 240 AIO i opet temp divljaju dok se ne delida, čak i pri relativno niskim naponima (za sky/kaby).

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...
zoharbizo kaže...

Zašto onda nisi ostao na Pentaču Prescottu

Ja sam zamjerio 1700 non X i tražim MBO, da je bilo jučer u Linksu već bi danas bio doma i prašio turove...

Ovako čekajte ;)

BTW kad ubodem Vegu ili 1080Ti ide mini review, sa uskim grlom ;)

 

A jbg, prodao sto sam imao u HR pa mi je nesto trebalo za ovdje u irskoj...

 Da je kojim slučajem taj proc imao naziv Dacia siguran sam da bi i dalje kucao u tvome kućanstvu

 

Btw. jel planiraš ove godine u Hr za godišnji...mislim da ti je jedan gospodin ostao dužan janjetine

Battlelog: [G] pijana_carapa
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU
prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 11:57 (Tonči).
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ja bih se ponovo vratio na temperature ...

 

Mislim koji klinac isporučuju onaj wraith cooler ako ga Nokta jedva drži...

 

Nije mi jasno (insert my confused face)...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

Ja bih se ponovo vratio na temperature ...

 

Mislim koji klinac isporučuju onaj wraith cooler ako ga Nokta jedva drži...

 

Nije mi jasno (insert my confused face)...

 da ga mozes imat na idleu instalirat eventualno winse i cekat bolje dana da upcecas bolji cpu cooler

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 12:03 (toxic).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
toxic kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja bih se ponovo vratio na temperature ...

 

Mislim koji klinac isporučuju onaj wraith cooler ako ga Nokta jedva drži...

 

Nije mi jasno (insert my confused face)...

 da ga mozes imat na idleu instalirat eventualno winse i cekat bolje dana da upcecas bolji cpu cooler

 Pa jel ? Mislim sasvim legitimno, zdravoseljačko pitanje ...

 

Što je najsmješnije, nikad ljepši stock kuler nisam vidio.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
toxic kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja bih se ponovo vratio na temperature ...

 

Mislim koji klinac isporučuju onaj wraith cooler ako ga Nokta jedva drži...

 

Nije mi jasno (insert my confused face)...

 da ga mozes imat na idleu instalirat eventualno winse i cekat bolje dana da upcecas bolji cpu cooler

 Nisi upravu sminka uvjek dize cijenu proizvodu

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ja sam otkazao svoju Amazon narudžbu za Prime X370 Pro ploču jer sam danas dobio info da je rok isporuke moje narudžbe za 3-4 tjedna. Morat ću vidjeti što ću dotad. Preloše je to sa pločama. Procesora ima, a njih nema...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 12:15 (intelduo1).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Granzon kaže...
 

Btw. jel planiraš ove godine u Hr za godišnji...mislim da ti je jedan gospodin ostao dužan janjetine

 

7.7. letim 

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Da se nadovežem na Stjepanjovu izjavu, ne ide svaki 7700K na 5GHZ, to je sigurno, možda 25% svih 7700K.

Za takav clock treba bome dobra ploča sa odličnim VRM-om i top air ili vodeno hlađenje, plus mogući dellid, a to košta poprilično.

Druga stvar, testirali su 1800X na 4GHZ i 7700K na 5GHZ pod naponom od 1.52V, pratite malo, to nikako nije za 24/7 upotrebu.

Treća stvar, 7700K u BF1 na 5GHZ radi pod 90% na svim jezgrama, znači recimo BF2 i jači GPU tipa 1080Ti OC ili Vega i eto uskoga grla.

7700K za iste novce kao i Ryzen nikako nemože biti dobra kupnja, pa čak ni zagriženim gamerima jer je to investicija koja nema nikakvoga smisla.

S obzirom na nemogućnost nabijanja takta i masivno povećanje IPC-a prisiljeni su izdati višejezgrene procesore, pitanje je vremena kada će paralelizacija uzeti maha i tu će jedan 1700 koji košta kao 7700K doslovno pojesti dotičnoga, a sada ga jede u svemu što koristi 10-12 threadova, kamoli sve.

Od procesora koji ima u upotrebi 16 threadova nemožemo očekivati core clock kao u jednoga 7700K koji ima duplo manje threadova, kada stigne 1500X vjerujem da će ići od 4.6-4.8GHZ pod 1.35-1.4V što će biti al pari 7700K perfomanse, na 4.6GHZ.

Inače, tipičan primjer je C2D E8400 4.1GHZ CB score 210PTS, PII koji je u startu bio lošiji jer su igre koristile 2 jezgre a kasnije bam, CB score 365PTS na 3.6GHZ a potegne i do 4GHZ, pa ti računaj razliku koju multithread napravi u naslovu koji utilizira 4C/4T. ;)

 

 Mislim da nebi bilo velike razlike kad bi se uzeo npr 7700k na 4.8 GHz, koliko sam citao na tu frekvenciju ide vecina sa relativno niskim naponom tako da su i temperature ok. 

 

Za jednog gejmera odluka izmedu i7 7700k i 1700 je trenutno teska jedino iz razloga sto nitko nezna u kojem ce smijeru ici development igara tj da li ce veci broj igara u skoroj buducnosti biti optimiziran da iskoristava vise od 4-6 jezgara. Kad bi se znalo da ce kroz godinu dana razvoj igara krenut u tom smijeru pobjednik u svim kategorijama bi bio ryzen 1700, ali ako cemo za takvu optimizaciju morati pricekati jos 2-3 godine onda je mozda ipak bolje ici na i7 7700k. Jos veca prednost ide u korist onima koji vec imaju odgovarajucu platformu,  postoji jos jedno "ako" na koje ce neki vjerovatno imati reakciju "mozda najbolje da posjetis babu vangu", ali ako intel smanji cijene 15%, sto mislim da nije nerealno ocekivanje, onda bi 7700k imao jos vecu prednost.

 

Osobno bih volio da 1500x/1600x budu al pari 7700k jer bi to bilo najbolje za nas korisnike i za nas novcanik, ali jedino zbog cega se bojim da to tako nece biti je "cudan" potez koji je AMD napravio i nije odmah lansirao te mainstream procesore koji se najvise prodaju, mozda grijesim i iskreno se nadam da grijesim.

dreadmoore kaže...

Ja da sam toliki fanboy vec bi ga imao preoreder godinu dana unaprijed

 Ne razumijem ljude poput tebe. Pratim ovu temu vec dosta dugo, a posto si mi poznat od prije sa svojim pljuvanjem po AMD-u, volim procitati tvoje postove u nadi da naletim na neki biser. Ono sto sam primjetio je da si u pocetku onako suzdrzano komentirao, ali se jako dobro moglo razaznati koliko navijas za intel i koliko bili prozirni tvoji postovi tipa "svaka cas amd". Ako izuzmemo naseg osebujnog rambox -a kojeg bi nazvao fanboyem cisto iz razloga sto koliko god nesto bilo dobro ne mozes to isto prezentirati da nema mane i uvijek naci neko opravdanje, daleko najveci fanboy ovdje si ti. Zasto ne napravis taj nevjerovatno-nepotrebno-ne znam dali se salis ili ne upgrade sa i7 6700k na i7 7700k? Ukoliko se iducih par godina pokaze da si bio u pravu mozes se citvao vrijeme hvaliti koliki si intel guru.

15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Još mi nije jasno zar nije dobro za obje stane da postoji dobra konkurencija između dva tabora ... zar u toj utakmici na kraju ne profitira krajni kupac proizvoda ???

Ili možda je tu neko veliki dioničar pa mu neide u prilog ovaj scenario ... no ... but we will see

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 12:49 (lizard_ago).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
lizard_ago kaže...

Još mi nije jasno zar nije dobro za obje stane da postoji dobra konkurencija između dva tabora ... zar u toj utakmici na kraju ne profitira krajni kupac proizvoda ???

Ili možda je tu neko veliki dioničar pa mu neide u prilog ovaj scenario ... no ... but we will see

 Naravno da je dobro, ali treba ipak gledat činjenice na kraju, a ne pušit hype.

 

P.S.

 

Ovdje sigurno nitko nije veliki dioničar.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Bravo za AMD! Ova tri modela su odlična za ekipu koja zna iskoristit komp za neš drugo osim gejmanja,benchanja, surfanja itd. A ovi nabrojani neka se strpe da dođu ostali modeli. Uglavnom za nešto kaj je stiglo tek sa nakovnja, palac gore. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice