Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.610.636
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Coffe lake ne ide na 170/270 ploce, samo na z370. Ako nemas neki poseban razlog zasto zelis ici na tu plocu imas jako lijepo opremljenih ploca od 1100-1300kn.

 imam gene viii a ne bi bas davao opet 1000+ kn za novu,osim ako nije toliko bolji proc

da li je velika razlika 7700k vs 8700k?

CARPE DIEM
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
simeparanoja kaže...

da li je velika razlika 7700k vs 8700k?

U igrama mala i nikakva, pogotovo ako nemas 1080 Ti ili jacu graficku...

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
simeparanoja kaže...

da li je velika razlika 7700k vs 8700k?

U igrama mala i nikakva, pogotovo ako nemas 1080 Ti ili jacu graficku...

 Razlika je veca u minimum fpsu nego sto je u avrg i to bi osjetio na nekom 144hz monitoru, ali razlika ima i u avrg, evo jedan ok video gdje su oba na 4.8ghz sa gtx 1080

.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Prvi dojmovi

 

bagatela od cijene za takav monitor, čak su i zvučnici upotrebljivi, nema mrtvih piksela,  ne vidim nikavo pozadinsko probijanje, ips bleed i sl. nebuloze. Dobar panel a sjediti ispred 21:9...e to je nova dimenzija.

 

Minus eventualno kaj nije zakrivljen, jer fakat je širok.

 

To je na prvu, ostali dojmovi kad ga malo razradim.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Prvi dojmovi

 

bagatela od cijene za takav monitor, čak su i zvučnici upotrebljivi, nema mrtvih piksela,  ne vidim nikavo pozadinsko probijanje, ips bleed i sl. nebuloze. Dobar panel a sjediti ispred 21:9...e to je nova dimenzija.

 

Minus eventualno kaj nije zakrivljen, jer fakat je širok.

 

To je na prvu, ostali dojmovi kad ga malo razradim.

 Deda lijep pogled iz ležećeg položaja sad imaš, kralj si 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

cek koji monitor je uzeo?

CARPE DIEM
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
simeparanoja kaže...

cek koji monitor je uzeo?

 

sudeci po izgledu, neki 29 ultrawide

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
14 godina
offline
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ono što Vam se sviđa:Dobra cijena (Ovo je dedin review 10/10)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 20:57 (DarthMarkus).
8 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ovako 

 

Crka mi je prije koji dan ram najvjerojatnije (razlog će te naći pod moj pc) 

Komp neće da posta, resetira se nakon toga beskonačno puta, proba sam resetirati cmos baterijicu, izvuć naboj iz biosa i rama ali svedno i kad ram je unutra i kad nije isto je

 

Sad ću prvi put slati na servis bilo koji komp a tražili su me da pošaljem makar grafičku ako neću i diskove pa me za svaki slučaj zanima jesu li pouzdani, ja ću svedno sve slikati i neću poslati grafu pa eto savjetujte me štogod 

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ooo, pa to chudo podrzhava hdr10, i izgleda da je ovo najjeftiniji koji to podrzava...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:08 (Gorstak79).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...

Ono što Vam se sviđa:Dobra cijena (Ovo je dedin review 10/10)

 JBG, čudo da ga nije dobio besplatno, sa nekom legendarnom pričom iza toga, koja se vuče još od starog AOC crt monitora 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:07 (Jakovp).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Probaj za pocetak posudit od nekog ram stik i tom istom dat da proba sta ce se dogoditi kad ubaci tvoj ram, cisto da taj dio price eliminiras. Ako se stvarno pokaze da je ram krivac nema sta slat na servis nego uzmes novi ram i to je to.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
petarjukic kaže...

Ovako 

 

Crka mi je prije koji dan ram najvjerojatnije (razlog će te naći pod moj pc) 

Komp neće da posta, resetira se nakon toga beskonačno puta, proba sam resetirati cmos baterijicu, izvuć naboj iz biosa i rama ali svedno i kad ram je unutra i kad nije isto je

 

Sad ću prvi put slati na servis bilo koji komp a tražili su me da pošaljem makar grafičku ako neću i diskove pa me za svaki slučaj zanima jesu li pouzdani, ja ću svedno sve slikati i neću poslati grafu pa eto savjetujte me štogod 

 rade RAM-ovi ko blesavi na rižama, pogotovo kad ih zapržiš na 1.5V  

da posudi negdje keksic, ako komp normalno radi nemaš što nego poslati samo RAM na reklamaciju

i obavezno resetiraj BIOS na default i pravi se mutav jer nema šanse da ti priznaju reklamaciju ako vide da si to pržio na 1.5V(ovo govorim u slučaju da cijeli komp šalješ na reklamaciju)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:35 (lav1000).
8 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nemam kod koga hahaha

A valjda će zamijeniti ram, nema okom vidljivih tragova oštećenja, sve se desilo nakon šta sam na default bios vratio i uključio svt, znači tada nije bio overclockan, vidit ćemo dijagnozu

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

cek, jel to moj ram? ddr3 g.skill 1866? Ne mogu se vishe sititi imena lika kojen san ga proda...ali reko je da mu radi...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 22:03 (Gorstak79).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Ono što Vam se sviđa:Dobra cijena (Ovo je dedin review 10/10)

 JBG, čudo da ga nije dobio besplatno, sa nekom legendarnom pričom iza toga, koja se vuče još od starog AOC crt monitora 

 Koštao me soma kuna ako uračunamo prodaju prethodnog TN-a

 

Nije besplatno ali sobzirom da je taj isti UW išao po 2200 kn bez HDR 10 do prije samo mjesec dana, brijem da sam dobro prošao.

 

Probao HDR u Andromedi i to je fina razlika u odnosu na SDR

 

21:9 ideš beba

 

Sve skupa

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kakav si ti cigo deda pa to je strašno....

 

Ti i ova moja šokica doma bi si išli pod ruku majke mi.

 

Već vas vidim u Kauflandu kako lagano pridžavate vrećicu kad važete...

 

Reko sam joj već kad ulazi u dućan da se ne čuje zvono na vratima, nego pišti ŠOOO-KAAAC.

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

dobro je to xxx ubo, ako su mu primarni filmovi i serije...doduse, osim zasicenja piture, ne vidim kako taj hdr moze stvorit "chudo"...i dalj sam misljenja da bi na onom aoc od 32" film vishe reze izgledao bolje nego na bilo kojem hdru...doduse, mozda bi tribalo obavit neku specijalnu kalibraciju boja...da li film mora biti hdr sniman, ili to monitor automacki napravi? jer ako se moraju skidati hdr filmovi, onda je to trenutno nish koristi, bar meni...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:03 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 Koštao me soma kuna ako uračunamo prodaju prethodnog TN-a

 

Nije besplatno ali sobzirom da je taj isti UW išao po 2200 kn bez HDR 10 do prije samo mjesec dana, brijem da sam dobro prošao.

 

Probao HDR u Andromedi i to je fina razlika u odnosu na SDR

 

21:9 ideš beba

 

Sve skupa

 nema taj monitor ni H od HDR10 

 

ne da nema REC 2020 color range, a bome ni 10bit panel, nema cak ni 8bit panel, vec 6bit + FRC

 

mogu oni pisati na proizvode sta god hoce, daleko je to od HDR

 

svejedno dobra kupnja 

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ne vidim zasto bi panel uopce igrao ulogu? Koliko sam ja skonto, taj hdr radi na nacin da zasicuje pituru na ekranu ovisno di procijeni da je potriba? Ili se varam? Ako se ne varam, onda je dovoljno da panel moze brzo minjat boje, neovisno o kolicini bita doticnog...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:19 (Gorstak79).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Timo kaže...
XXX kaže...

 Koštao me soma kuna ako uračunamo prodaju prethodnog TN-a

 

Nije besplatno ali sobzirom da je taj isti UW išao po 2200 kn bez HDR 10 do prije samo mjesec dana, brijem da sam dobro prošao.

 

Probao HDR u Andromedi i to je fina razlika u odnosu na SDR

 

21:9 ideš beba

 

Sve skupa

 nema taj monitor ni H od HDR10 

 

ne da nema REC 2020 color range, a bome ni 10bit panel, nema cak ni 8bit panel, vec 6bit + FRC

 

mogu oni pisati na proizvode sta god hoce, daleko je to od HDR

 

svejedno dobra kupnja 

 Pravi ili ne razlika je velika, pogotovo uživo i u pokretu. Ali ne bez bugova, treba svaki puta resetnuti komp kako bi se na desktopu ugasio HDR jer windosi sa njime izgledaju ćudno.

 

Pretpostavljam da možeš skužiti koja je salika SDR a koja HDR

 

 

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

od te dvi, meni ova druga samo izgleda da je brightness nesto nizhi...ne vidim tu hdr/sdr...

 

prilazem slicicu razlike izmedju hdra i sdra...na livon dilu je jasno uocljivo da su boje zasicenije...

 

btw, na doticnoj mi cak sdr izgleda realisticnije...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:26 (Gorstak79).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pogledaj bolje, tip desno na prvoj slici ima praktički crne hlaće i ne kužiš boju u odnosu na drugu sliku, pogledaj razliku na planini.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:30 (XXX).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 

Pretpostavljam da možeš skužiti koja je salika SDR a koja HDR

 

 

 mogu skuzit da ni jedna nije HDR 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Timo kaže...
XXX kaže...

 

Pretpostavljam da možeš skužiti koja je salika SDR a koja HDR

 

 

 mogu skuzit da ni jedna nije HDR 

 Bolja je nego SDR

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:33 (XXX).
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Pogledaj bolje, tip desno na prvoj slici ima praktički crne hlaće i ne kužiš boju u odnosu na drugu sliku, pogledaj razliku na planini.

 

 

 

ima tamno smedje na jednoj i svijetlo smedje na drugoj, samo je brightness drugaciji...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Gorstak79 kaže...
XXX kaže...

Pogledaj bolje, tip desno na prvoj slici ima praktički crne hlaće i ne kužiš boju u odnosu na drugu sliku, pogledaj razliku na planini.

 

 

 

ima tamno smedje na jednoj i svijetlo smedje na drugoj, samo je brightness drugaciji...

 Onda ti je monitor u banani

6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

u biti mislim da sam skonto...taj hdr je naglasavanje piture, koje samo po sebi nije realisticno, ali doima se bolje....ako imas zuckastu zarulju u sobi u stvarnom svitu, sve u toj sobi ce izgledati zuckasto, no da imas hdr oci, onda bi bez obzira na zarulju skuzio sto je kakve boje....dakle, nerealisticno, mada izgleda "bolje"....fala, uzet cu ja onog AOC 32" kad skupim pare...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tog AOC-a je kolega sa drugog foruma vratio nakon tri dana, ispale mu oči od duhova.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice