Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.618.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ne možeš imati lock 75 ni sa RX 580 na max visokim detaljima u svim igrama, freesync je itekako dobra stvar na 75 fpsa. Meni je sad žao kaj nemam AMD grafu uz freesync monitor...iako je gtx 1060 idealna za ljetne mjesece jer i klokana na 2000+ mhza ne troši ništa.

 

Sve ima svoje +/-  nema niš idealno

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

da sigurno je war mislio uzmeš GT 1030 i rokaš 75Hz na ultra bilo free- bilo G- sync monitor  

 

ja jedino iz njegovog posta mogu isčitati da je po ovim cijenama nebuloza ići na 144hz freesync monitor + vega 56 ili 64... vegu64 samo dokazane budale uzimaju za gaming... pored polovnih 1070ti u rasponu 3000kn nema se što kemijati sa vegama osim ako si trula fanboyčina....

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ali griješi da 75 hza freesync nije gamerski sweetspot

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Ali griješi da 75 hza freesync nije gamerski sweetspot

 pa dobro to su osobne preferencije, istina meni ništa nije falilo na 75Hz, niti single niti mp, ali na 200 se osjećam kao kod kuće 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Sve 5, svi bi mi voljeli haklati na 200, zakaj ne ako ti nije žao para naravno ne na crno/bijelom monitoru, to više ni pod razno. To ne vrijedi tih živaca

 

edit; inače završio fallout 4, nekih 75 sati za glavnu misiju i dosta sporednih. Radio sam za sve frakcije ali ih na kraju sve shebao, osim jednu. Super igra, guštao ko budala

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 11:10 (XXX).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Znaci nisi imao adekvatan hw tj love da glumis mangu na forumu pa ti vega i freesync nevaljaju? Loool😂😂😂😂odjednom je gsync postao jeftiniji i bolji...wtf.😑lp

 Nije mi stil glumit mangu, pogotovo ne s necime kao sto je hw, provocirati da, ali nikako ovo prvo. Kao sto sam vece rekao pikirao sam 56-icu, al ukazala se prilika da predem na bolju karticu + monitor za manje novce, a g-sync je takoder "sigurniji" jer strah me sta ce AMD ponuditi kroz naredno vrijeme i da ne bi opet bilo neko mining ludilo gdje ce se opet prije smiriti cijen Nvidije. Polaris im je bio odlican, a Vega 56 je bila dobra jedino u kombinaciji sa freesync monitorom, nije postojao niti jedan drugi razlog zasto ju uzeti pored Nvidije.

 

Sto se glumljenja mange tice ti si zadnji koji se moze javljati, tu se hvalis sa tudim hw-om i hw-om kojeg izciganis na njuski pa prodajes za 100kn vise, tak da ckomi i odi tam nabijaj napon na cpu jer to je jedino sto znas. 

toxic kaže...

Tona gluposti ko i obicno

 

dakle freesync ne treba jer svi mogu imati 75 lock?

ma daj, dakle puknem rx 460/70 i mogu imati lock?

 

ak je tak kuda ces bolje, jeftina grafa u svakoj igri siguran lock...

navali narode

 

XXX kaže...

Ne možeš imati lock 75 ni sa RX 580 na max visokim detaljima u svim igrama, freesync je itekako dobra stvar na 75 fpsa. Meni je sad žao kaj nemam AMD grafu uz freesync monitor...iako je gtx 1060 idealna za ljetne mjesece jer i klokana na 2000+ mhza ne troši ništa.

 

Sve ima svoje +/-  nema niš idealno

 

XXX kaže...

Ali griješi da 75 hza freesync nije gamerski sweetspot

 Ak uzmes karticu tog kalibra racunas da neces gurati sve ultra naravno, neg si postelas detalje da imas 60 lock jer sve ispod je silovanje samog sebe, a tih 75 fps je skoro pa isti drek i daleko od "gamerskog sweetspota", obican placebo efekt i tjesenje samog sebe. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 11:39 (war3_tft).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

placebo ili ne bitno da si zadovoljan

 

I dalje bi radije igrao the last of us na 30 fpsa nego csgo na 240, jer ovo drugo mi je silovanje samoga sebe i svojeg slobodnog vremena

 

75 hza je idelano uloženo/dobiveno za najširi spektar igara, barem dok se to sve cijenovo ne izmjeni, ako će se ikada

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Stjepko promjeni ime na profilu u naponboy nema ti druge obiljezen si.

AMD AntiBoy
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Istina da je najbolje za ulozeno/dobiveno, al steta sto je to nebitan faktor u cijeloj prici.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 12:29 (war3_tft).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

uloženo/dobiveno je najbitniji faktor, koriste ga mnogi...performanse po $ i sl. U suprotnom bi svi kupovali samo najbolje proizvode u svijetu, a to ovdje ne kupuje skoro nitko. Večina radi neke komnpromiose, da li sa metaricom, veličinom zaslona, hercima i sl. te tome prilagođavaju i ostatak konfiguracije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Normalno da kompromisi postoje, al vece je zadovoljstvo uzeti nesto sto ti je gust, pa makar i nakon nekog vremena, nego se stalno zadovoljavati sa ulozenim/dobivenim.
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Uloženo/dobiveno mi je jedino po guštu, preplaćeno mi ubija gušt. Uostalom pričamo o elektronici koja stražno brzo gubi na vrijednosti i aktualnosti

6 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Shvati da pricas gluposti po obicaju, svaka igra na vecem rr-u je veci gust pa tako i SP naslovi, a ovi uredski freesync monitori do 75 ionako nemaju smisla, za tolko nizak FPS ne treba nikakav sync jer ionako si namjestis lock na tih 75. 

Zaključavanje FPSa ne rješava problem kidanja slike, zato sam bio prisiljen prominit monitor. Lock bi bio 60, a slika se raspadala. Tada sam testira takozvani Enhanced sync unutar Radeon postavki i to čudo rješava problem, ali ima jednu nuspojavu; takozvane stuttere koji su stalni i baš smetaju. Ukratko, izbor je između kidanja slike i stuttera, a meni za SP oboje smeta jer se ne može nezamijetit. Bezveze mi je bilo igrat nekakve grafički i mehanički dotjerane igre dok mi se istovremeno slika raspada, a sad više neman tih problema, ništa mi ne fali i mogu se potpuno prepustit, ne moran više ništa čaćkat i testirat, samo upalin i igran. A 60 ili 75 Hz mi je sasvim svejedno, po tom pitanju na sreću nisan zahtjevan.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Pa stavis 60 fps limiter u radeon driverima i time izjednacis fps sa rr-om monitora i nemas problema sa tearinegom i stutterom.
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nvidijin novi 4K 144hz g-sync modul dode 2000$

 

Iako modul dode 2000$ kad ih se uzme na veliko dodu "samo" 500$ za usporedbu sa cca 200$ kolko dodu za monitore manjih rezolucija, da stvar bude bolja moduli su Intelovi.  Sve dok AMD ne da gasa na podrucju GPU-a kao sto je to ucinio sa pocesorima "gameri" ce biti osudeni koristiti uredske 4K monitore. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Nvidijin novi 4K 144hz g-sync modul dode 2000$

 

Iako modul dode 2000$ kad ih se uzme na veliko dodu "samo" 500$ za usporedbu sa cca 200$ kolko dodu za monitore manjih rezolucija, da stvar bude bolja moduli su Intelovi.  Sve dok AMD ne da gasa na podrucju GPU-a kao sto je to ucinio sa pocesorima "gameri" ce biti osudeni koristiti uredske 4K monitore. 

 da AMD ovog trenutka ima za 4k/144hz GPU,  trebala bi ti u dvorištu kuće/zgrade dedicated trafostanica samo za spojiti taj GPU 

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

što je Jačica, još ti nije trafostanica gotova pa da tvoja vega64 pretekne 1070 

12 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

što je Jačica, još ti nije trafostanica gotova pa da tvoja vega64 pretekne 1070 

 Jel to onaj šta je kupio Threadrippera za igrice? Dobro istina možda i ta njegova Vega napokon prodiha kao i Ryzen nakon godinu i pol.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 11:24 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...
lav1000 kaže...

što je Jačica, još ti nije trafostanica gotova pa da tvoja vega64 pretekne 1070 

 Jel to onaj šta je kupio Threadrippera za igrice? Dobro istina možda i ta njegova Vega napokon prodiha kao i Ryzen nakon godinu i pol.

 sam je rekao da treba novo napajanje i custom BIOS da to "prodiše" kako spada, još samo da mu HEP smontira dalekovod i trafostanicu u dvorištu pa će ići to ko špagi na naprednoj platformi 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

što je Jačica, još ti nije trafostanica gotova pa da tvoja vega64 pretekne 1070 

 Jopet plaćeš zbog placa dolje?   Dat će ti War palac gdje zaželiš 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 12:30 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
lav1000 kaže...

što je Jačica, još ti nije trafostanica gotova pa da tvoja vega64 pretekne 1070 

 Jopet plaćeš zbog placa dolje?   Dat će ti War palac gdje zaželiš 

 Budem primjenio tvoju butthurt taktiku vezano za TD pa cu se obratiti doticnome preko PM 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...

 Jopet plaćeš zbog placa dolje?   Dat će ti War palac gdje zaželiš 

 Ipak ste vi iz armade prvaci kad nekome treba spicit palac, kad ne ide argumentima ide "butthurt" palcevanje u pravom smislu rijeci. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 Budem primjenio tvoju butthurt taktiku vezano za TD pa cu se obratiti doticnome preko PM 

Nema kod mene takvog nečeg, isključivo ruganje i sprdanje s klaunima. Pročitaj tu poruku s razumjevanjem, ako je to moguće.

 

war3_tft kaže...

 Ipak ste vi iz armade prvaci kad nekome treba spicit palac, kad ne ide argumentima ide "butthurt" palcevanje u pravom smislu rijeci. 

Prilično je očito da vas to toliko živcira, jer stalno plačete kao ovaj gore. Tada vam s guštom, al baš s guštom spičim TD jer ste huligani. Huligan je nekad i u pravu ali je problem način na koji on istjeriva pravdu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 12:43 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Bas suprotno, kad vidim tko mi je spicio TD zadovoljan sam jer znam da sam obavio posao kako spada i pogodio u sridu. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Bas suprotno, kad vidim tko mi je spicio TD zadovoljan sam jer znam da sam obavio posao kako spada i pogodio u sridu. 

 GG

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 12:54 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...

 Tada vam s guštom, al baš s guštom spičim TD jer ste huligani. Huligan je nekad i u pravu ali je problem način na koji on istjeriva pravdu.

 tako je Paolo, morat ćemo se više poštovanja odnostiti prema tebi, ipak si ti izumitelj nove kategorije HW-a, točnije "SP monitora" 

 

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Dijareja ekipa je i dalje tu 

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Dijareja ekipa je i dalje tu 

 

 

 ooo i guruić vreba iz prikrajka , ako kome zatreba 144fps lock konfa, da spremno uleti sa 260x i r3 1200 

 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Poklonite se stigao je i HW Guru, skupio je snage i obraza pojaviti se nakon sto su mu "pojasnili" neke stvari u temi o nadogradnji računala. 

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

.

SHOW MUST GO ON
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice