Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.618.250
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Upravo sam mjerio potrosnju kompa iz uticnice dakle zajedno s monitorom.

 

Monitor vjerovali ili ne sam potrosi tek 30-35w s time da imam upaljene ledice na njemu..

Sami komp u idleu zajedno s monitorom 120w

 

U WOT-u zajedno s monitorom u najjacem scenariju 250w. u prosjeku varira od 220-250w

 

Milina..

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

120w u idle jbt puno s obzirom da je monitor u pitanju i te ledice kod mene trosi tv plus pc u idle 90w. Sve u full loadu firestrike naklokano max 330w ukljucujici ruter i modem.A dobro zaboravio sam da ti imas gtx 1080 ti ona je sa tdp 250w. Jesi gledao koliko samo kuciste trosi  

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 13:23 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

120w u idle jbt puno s obzirom da je monitor u pitanju i te ledice kod mene trosi tv plus pc u idle 90w. Sve u full loadu firestrike naklokano max 330w ukljucujici ruter i modem.A dobro zaboravio sam da ti imas gtx 1080 ti ona je sa tdp 250w. Jesi gledao koliko samo kuciste trosi  

 pa racunaj 250 -35w kolko trosi monitor. i to je to.

 

idle je 120-35w

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 13:26 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Aj ak ti nije problem pogledaj koljo trosi u nekom zahtjevnijem naslovu od wota sistem? Jesi oc karticu?
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
dreadmoore kaže...

120w u idle jbt puno s obzirom da je monitor u pitanju i te ledice kod mene trosi tv plus pc u idle 90w. Sve u full loadu firestrike naklokano max 330w ukljucujici ruter i modem.A dobro zaboravio sam da ti imas gtx 1080 ti ona je sa tdp 250w. Jesi gledao koliko samo kuciste trosi  

 pa racunaj 250 -35w kolko trosi monitor. i to je to.

 

idle je 120-35w

 85w ti trosi u idle puno bogte pa grafa nebi trebala da trosi vise od 15w i to je previse 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
toxic kaže...
dreadmoore kaže...

120w u idle jbt puno s obzirom da je monitor u pitanju i te ledice kod mene trosi tv plus pc u idle 90w. Sve u full loadu firestrike naklokano max 330w ukljucujici ruter i modem.A dobro zaboravio sam da ti imas gtx 1080 ti ona je sa tdp 250w. Jesi gledao koliko samo kuciste trosi  

 pa racunaj 250 -35w kolko trosi monitor. i to je to.

 

idle je 120-35w

 85w ti trosi u idle puno bogte pa grafa nebi trebala da trosi vise od 15w i to je previse 

 ja uopce ne znam jel ti znas citat..

 

meni cijeli sustav dakle cijelo kuciste u idle trosi 85w gdje je tu problem?

11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

...

 tebi se nešto pojebalo, ne znam jel si imao istovremeno afterburner i evga softver jer bi to moglo izazivati probleme

također, kod mene je uvijek upaljen edge u pozadini s minimalno 6-7 tabova i nemam nikakvih problema

 

osim toga taj hladnjak nije bogzna što za taj čip i tu leži dio problema - ftw verzija ima 70-80% veću površinu hladnjaka i šest heatpipesa naspram tvojih četiri, moja 1070 koja je kudikamo manje zahtjevna ima 30% veći hladnjak i više heatpipesa

 

i još jedna stvar - nakon što su im se događala pregrijavanja vrmova evga je izbacila taj icx hladnjak, na kojem su dosta stvari napravili inovativnije nego drugi - hrpa senzora i zasebno upravljanje svakim ventom, te nešto drukčija krivulja okretaja na koju sad ne utječe samo temperatura čipa, nego i hrpa drugih senzora i sve to je poprilično dobar recept za moguće pizdarije i čudna ponašanja

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Vazno je da covjeku sad i u full loadu kad koristi evga software sve stima i temp su ok, sve ostalo je manje bitno.
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Znam zato i kazem da di kuciste u idle trosi 85W bogte i to je puno cak mozda i previse zato ti kazem pa toliko meni pc trosi sa tv-om eto o cemu ti govorim 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Vazno je da covjeku sad i u full loadu kad koristi evga software sve stima i temp su ok, sve ostalo je manje bitno.

 konacno neko cita s razumijevanjem :)

 

btw eto shadow of mordor sve skupa od 350w do 401w koliko sam vidio maksimalno od toga uduzmi monitor 30-35w i to je potrosnja u full loadu..

nije ocana grafa, doduse grafa out of the box dolazi skoro na 2ghz pa je to sasvim dovoljno.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

Znam zato i kazem da di kuciste u idle trosi 85W bogte i to je puno cak mozda i previse zato ti kazem pa toliko meni pc trosi sa tv-om eto o cemu ti govorim 

ma kaj god..

ja nemam nikakve nacine stednje za proc.. dakle non stop je na istom naponu i taktu..

u windowsima imam max perf. mode tj.. jos malo agresivniji mod a zove se bitsum.

 

razlike u idle 50 vs 85w il slicno su mi ionako nebitne... komp mi ne radi kad nisam doma skoro pa nikad..

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

pa nemam ni ja nonstop mi je upaljen ako je u idle 5 min ide odmah mining 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...

pa nemam ni ja nonstop mi je upaljen ako je u idle 5 min ide odmah mining 

 di je onda problem?

11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Vazno je da covjeku sad i u full loadu kad koristi evga software sve stima i temp su ok, sve ostalo je manje bitno.

ok, no još nisam čuo da netko ima slične probleme s afterburnerom i browserom, mene bi to kopalo 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...
Vazno je da covjeku sad i u full loadu kad koristi evga software sve stima i temp su ok, sve ostalo je manje bitno.

ok, no još nisam čuo da netko ima slične probleme s afterburnerom i browserom, mene bi to kopalo 

 

 e nisam rekao da sam imao problema s afterburenrom i edgeom., btw na chromu se to ne dogada.

 

nego evga sw tako radi s edgeom.

msi nikada nisam imao solo kao alat.. jer koristim evgin sw za led postavke i ostale dinde.. i dobro sto sam sada se prebacio komplet na evga.. tak je valjda trebalo biti..

13 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Koristi li tko ovakve Y-fan splittere? Zanima me ako to prikopčam na ploču koja može naponski regulirati ventilatore, hoće li to funkcionirati normalno, da li ću moći oba regulirati, ili će biti problem pošto su dva venta na jednom fan-connectoru na ploči?

13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Promster kaže...

Funkcionira to tako bez problema, samo gledaj da su ventilatori jednaki.

11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Promster kaže...

Koristi li tko ovakve Y-fan splittere? Zanima me ako to prikopčam na ploču koja može naponski regulirati ventilatore, hoće li to funkcionirati normalno, da li ću moći oba regulirati, ili će biti problem pošto su dva venta na jednom fan-connectoru na ploči?

koristim takav splitter za dva prednja venta na kućištu, jedina razlika je što je moj splitter od noctue

kad budeš stavljao ventove obavezno stavi obadva odjednom i onda ih provuci kroz program koji ih kontrolira i namješta

 

ne znam kako je na asrocku, na asusovim pločama postoji fan xpert program unutar asus ai suite

u programu imam opciju "fan tuning" gdje ploča izvrti ventove 5-6 minuta i utvrdi im karakteristike da im poslije možeš namještati krivulje ovisno o temperaturi

e tu sam ja zajebao stvar i stavio samo jedan vent na splitteru da ga namjesti, misleći kako ću poslije dodati i drugi da ne zbunjujem ploču

međutim napravio sam zajeb jer je program nekako očitao sasvim drukčije karakteristike tog venta u odnosu na stražnji koji je isti i koji je sam spojen na svoj priključak na matičnoj

kad sam stavio oba na splitter, onda ih je očitao normalno i sad je sve ok

13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

koristim takav splitter za dva prednja venta na kućištu, jedina razlika je što je moj splitter od noctue

kad budeš stavljao ventove obavezno stavi obadva odjednom i onda ih provuci kroz program koji ih kontrolira i namješta

 

ne znam kako je na asrocku, na asusovim pločama postoji fan xpert program unutar asus ai suite

u programu imam opciju "fan tuning" gdje ploča izvrti ventove 5-6 minuta i utvrdi im karakteristike da im poslije možeš namještati krivulje ovisno o temperaturi

e tu sam ja zajebao stvar i stavio samo jedan vent na splitteru da ga namjesti, misleći kako ću poslije dodati i drugi da ne zbunjujem ploču

međutim napravio sam zajeb jer je program nekako očitao sasvim drukčije karakteristike tog venta u odnosu na stražnji koji je isti i koji je sam spojen na svoj priključak na matičnoj

kad sam stavio oba na splitter, onda ih je očitao normalno i sad je sve ok

Ma mislim mjenjat matičnu uskoro, sad nisam još siguran dal na OVO ili na OVO, ali ako će biti ova B450 tad će mi faliti fan headera, mislim 6 ventova nagurati u Meshify C koji također planiram uzet.

 

To pričaš o PWM ventovima ili običnim? Obje ove ploče bi trebale moći naponski regulirati i obične ventove.

11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Promster kaže...

Ma mislim mjenjat matičnu uskoro, sad nisam još siguran dal na OVO ili na OVO, ali ako će biti ova B450 tad će mi faliti fan headera, mislim 6 ventova nagurati u Meshify C koji također planiram uzet.

 

To pričaš o PWM ventovima ili običnim? Obje ove ploče bi trebale moći naponski regulirati i obične ventove.

 obični 3-pinski ventovi, 3x silent wings 3 120mm

ne znam za te ploče, za asus i asrock sam siguran da mogu kontrolirati 3-pinske

 

ali što će ti 6 ventova, za meshify c koje je vrlo slično mojem fractalu arc ne treba ti ništa više od 3 venta, dva za usis i jedan za ispuh

radije gledaj komponente s jačim hlađenjem koje mogu izdržati i ako se malo temperatura digne u kućištu

recimo ovaj moj be quiet hladnjak na procu niti usred ljeta i pod najvećim opterećenjem ne prelazi 800 okretaja, grafa baš na teškom opterećenju dostiže 1.300rpm no to je nečujno unutar kućišta

 

evo sad igram već par sati assassins creed origins koji gadno udara i na proc i grafu

i opet sa tri venta na kućištu koja sam ograničio do najviše soma okretaja, ssd-ovi su mi sa stražnje strane matične bez ikakvog airflowa na max 45 stupnjeva, hdd-ovi na 34-36, matična na 48-51

proc je na 61-64 sa 623rpm, grafa na 68 maksimalno sa max 1.133rpm

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 20:37 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
picajzla0707 kaže...

 obični 3-pinski ventovi, 3x silent wings 3 120mm

ne znam za te ploče, za asus i asrock sam siguran da mogu kontrolirati 3-pinske

 

ali što će ti 6 ventova, za meshify c koje je vrlo slično mojem fractalu arc ne treba ti ništa više od 3 venta, dva za usis i jedan za ispuh

radije gledaj komponente s jačim hlađenjem koje mogu izdržati i ako se malo temperatura digne u kućištu

recimo ovaj moj be quiet hladnjak na procu niti usred ljeta i pod najvećim opterećenjem ne prelazi 800 okretaja, grafa baš na teškom opterećenju dostiže 1.300rpm no to je nečujno unutar kućišta

 

evo sad igram već par sati assassins creed origins koji gadno udara i na proc i grafu

i opet sa tri venta na kućištu koja sam ograničio do najviše soma okretaja, ssd-ovi su mi sa stražnje strane matične bez ikakvog airflowa na max 45 stupnjeva, hdd-ovi na 34-36, matična na 48-51

proc je na 61-64 sa 623rpm, grafa na 68 maksimalno sa max 1.133rpm

Ma znam da je 6 overkill, al jebiga ja sam bolestan po tom pitanju (barem priznajem), htio bi sve fan slotove napunit nekako mi ljepše izgleda. Ne mora se biti dead silent, po tom pitanju i nisam previše strog, vidjet ću možda se smirim i stavim dva za upuh i dva za ispuh.

11 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Promster kaže...

Ma znam da je 6 overkill, al jebiga ja sam bolestan po tom pitanju (barem priznajem), htio bi sve fan slotove napunit nekako mi ljepše izgleda. Ne mora se biti dead silent, po tom pitanju i nisam previše strog, vidjet ću možda se smirim i stavim dva za upuh i dva za ispuh.

ma lako za bolest, ja nisam imao mira dok nisam utišao kućište do mrtve tišine, bilo u idle, bilo u gejmanju ne znaš da radi

jedino su me žderali hdd-ovi, no otkako su dva ssd-a unutra, oni miruju sve dok nešto ne krenem skidati... a i njih ćemo pobacati van čim se ssd-ovima još malo spusti cijena

 

probaj najprije sa 3-4 venta pa vidi jel te zadovoljava, doduše ja više volim da ima više upuha radi pozitivnog tlaka i prašine

da imam mjesta naprijed za tri venta, možda bi i ja stavio tri za upuh i dva za ispuh

ali ovi silent wings su čudo, hrpa airflowa na relativno niskim okretajima i gotovo su nečujni pa sam zadovoljan i sa tri komada

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 20:53 (picajzla0707).
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ansha daj mi mišljenje...

 

Jel ovo ona binana https://www.pcshop.hr/memorija-kingston-ddr4-8gb-4000mhz-hyperx-predator-rgb/0704727/product/

 

EDIT : tek dole vidim, cl 19, vjerovatno nije onda

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 20:08 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...

Ansha daj mi mišljenje...

 

Jel ovo ona binana https://www.pcshop.hr/memorija-kingston-ddr4-8gb-4000mhz-hyperx-predator-rgb/0704727/product/

 

EDIT : tek dole vidim, cl 19, vjerovatno nije onda

Ma binane su samo ultra skupe memorije, iako to ne znaci da te ne moze potrefit jos bolji primjerak u jeftinijoj memoriji.

 

To sta si linkao je skupo, uzmes nesto ovako i ciao... Isto je B-die i isto svijetli ko lunapark...

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Ansha daj mi mišljenje...

 

Jel ovo ona binana https://www.pcshop.hr/memorija-kingston-ddr4-8gb-4000mhz-hyperx-predator-rgb/0704727/product/

 

EDIT : tek dole vidim, cl 19, vjerovatno nije onda

Ma binane su samo ultra skupe memorije, iako to ne znaci da te ne moze potrefit jos bolji primjerak u jeftinijoj memoriji.

 

To sta si linkao je skupo, uzmes nesto ovako i ciao... Isto je B-die i isto svijetli ko lunapark...

 Bas jeftina ova adata... sa dostavom jedva 1600kn

Ovaj predator ako je tocno ovih 1.2V za 4000cl19 znaci na 1.35v bi mogao dati 4000cl17... to je vrhunski

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 Bas jeftina ova adata... sa dostavom jedva 1600kn

Ovaj predator ako je tocno ovih 1.2V za 4000cl19 znaci na 1.35v bi mogao dati 4000cl17... to je vrhunski

Naravno da nije tocno 1.2V... Mora bit 1.35V..

14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kako i3 extreme edition malishan ubija BF1 64p multi, GPU je 99% a CPU 94%    GPU je stock - 2050mhz, neki bi rekli da je nemoguce...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 10:30 (ansha).
13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Kako i3 extreme edition malishan ubija BF1 64p multi, GPU je 99% a CPU 94%   

Znači da trebaš jači GPU.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Kako i3 extreme edition malishan ubija BF1 64p multi, GPU je 99% a CPU 94%    GPU je stock - 2050mhz, neki bi rekli da je nemoguce...

 sad ti za Stjepana pojasni što tu u BN a što ne 

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Kako i3 extreme edition malishan ubija BF1 64p multi, GPU je 99% a CPU 94%    GPU je stock - 2050mhz, neki bi rekli da je nemoguce...

 sad ti za Stjepana pojasni što tu u BN a što ne 

A ovo je procesorski daleko najzahtjevnije od igara sta imam, dakle malisan je vise nego dovoljan, a trosi ko upaljac, jedva 60W u BF1...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice