Čovjek i Tehnologija

poruka: 8
|
čitano: 1.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Čovjek i Tehnologija

Mislite li da je čovjek previše tehnološki napredovao, da mu je uskraćena društvenost i socijalnost?

 

Ili ovako;

 

Mislite li da je čovječanstvo previše tehnološki uznapredovalo a premalo društveno i socijalno?

 

 

Mogu i sam nešto napisati o tome, u globalu bez činjenica:
Koliko je vama trebalo da se adaptirate, da tehnologija(čitaj tehnika) postane svakodnevnica, da ju prihvatite i prvo razumijete, koliko je trebalo vašim roditeljima, a koliko će(je) vašoj djeci?

 

Što bi vi rekli o tome, dali se zapravo možemo nositi s time?

SkorvY
10 godina
neaktivan
offline
Re: Čovjek i Tehnologija
skorvy kaže...

Mislite li da je čovjek previše tehnološki napredovao, da mu je uskraćena društvenost i socijalnost?

 

Ili ovako;

 

Mislite li da je čovječanstvo previše tehnološki uznapredovalo a premalo društveno i socijalno?

 

 

Mogu i sam nešto napisati o tome, u globalu bez činjenica:
Koliko je vama trebalo da se adaptirate, da tehnologija(čitaj tehnika) postane svakodnevnica, da ju prihvatite i prvo razumijete, koliko je trebalo vašim roditeljima, a koliko će(je) vašoj djeci?

 

Što bi vi rekli o tome, dali se zapravo možemo nositi s time?

 Ljudi se prilagođavaju novim tehnologijama, ali društvenost i socijalnost im nije uskraćena. Ti si taj koji odlučuje dal ces koristiti komp/mob pol sata ili cijeli dan.

 

Vecina ih je ovisna o fejsu i dr drustvenim mrezama, mobitelima...zive u nekakvom virtualnom svijetu i nikome se ne da van na pivu/kavu, koncert..

tehnologija u nekom normalnom smislu nije stetna, ali bolesni su oni koji svo svoje vrijeme trose na fejsanje, igranje i sl

 

 ja nemam fejs, dnevno ne provedem vise od 2h na netu, imam xbox one ali stoji i skuplja prasinu, odigram nekaj eventualno ako je vani zima/kisa, stalno sam u pokretu..piva/kava, bicikliram, teretana, zajebancija s bendom..samo rok i pive...zivim vise u osamdesetima nego u 20xx

imas samo jedan zivot, a na tebi je kak ces ga provesti

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 12:09 (imaiden322).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Čovjek i Tehnologija
imaiden322 kaže...

  Dobro rečeno, kako navodiš za društvene mreže i PC. Nametnuto nam je ali na nama ostaje odluka kako ćemo se postaviti prema tome, dali će nam to biti opsesija i gubljenje života, povremena zabava ili pak to sve spojiti u nešto korisno po sebi i drugima.

  Samo ostaje to pitanje, "Ljudi se prilagođavaju novim tehnologijama?". To je istina, što dalje sve brže, i brže, i to bi možda mogao postati problem, potencijalna opasnost, ili sve suprotno od toga? Čovjek ide dalje...?

 

SkorvY
10 godina
neaktivan
offline
Re: Čovjek i Tehnologija
tehnologija ide dalje, a covjek ide dalje koliko zeli ici.

primjer su ovi koji stavljaju RFID čipove pod kožu. Za sad dobrovoljno, nadam se da uskoro nece biti zakonom obavezno.

e sad, dal ce nova tehnologija postati problem, opasnost ili sve suprotno, ostaje za vidjeti.
Ako pogledas 100g unazad, dobili smo aute, struju, racunala, mobitele, internet, tv...sve to ima i plus i minus, a na kraju najvise ovisi o ljudima na koji nacin sve to koriste.

tesko je predvidjeti kak ce buducnost izgledati, ali osobno, ne svida mi se. od auta bez vozaca, umjetne inteligencije, vr-a, robota itd

zasto? zato jer ce roboti zamijeniti ljude u proizvodnji a shodno tome ce rasti nezaposlenost, glad i smrt, umjetna inteligencija nije sci-fi jer ce mozda jednog dana razmisljati brze i donositi odluke prije nas (sve ok dok se ne okrene protiv nas). VR - zivot u virtualnom svijetu, sve manje ljudi na ulicama, velika nezaposlenost...ukratko danasnji fejs = VR u buducnosti

ne znam kakva nas buducnost ceka, ali najbolje je da zivis svaki dan ko da ti je zadnji:)
11 godina
odjavljen
offline
Re: Čovjek i Tehnologija

Ja bih to rekao ovako. Tehnologija ide dalje, čovjek je prati ili se pokušava oduprijeti, ili ekstremno stoji na mjestu.

Iskreno mislim da je to uzelo maha, da nemamo više tu slobodu izbora. Kako bilo, svakim danom se sve više koristi i postaje dio svakodnevnice htjeli mi to ili ne.

Naveo si otprilike što je došlo u zanjih 100god, zamisli još za 100god, a npr. što je bilo prije 200god. Odstupanja su velika.

A ako nastane automatizam, robotika se implementira u obavljanje svakodnevnih životnih dužnosti, kako bude čovjeku? Pokraj mogučnosti na degradaciju čovjeka kao radnika, te potencijalne navedene nezaposlenosti itd..

Dali će imati više slobodnog vremena, kako će ga iskorištavati, dali će biti skloniji kriminalu? Ili će ga iskoristiti za dobrobit društva? Ili biti zatvoren u VR svijetu, gdje će mu život prolaziti, jer ništa ne mora i ništa mu ne fali, gdje AI sve radi za njega, da bi na posljetku za 50god našli mrtvog u stanu.

 

Živi brzo i umri mlad, da ostaneš lijep na slikama :)

 

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 15:23 (skorvy).
10 godina
neaktivan
offline
Čovjek i Tehnologija

Slažem se, ali osobito mlađe generacije koje su u koraku s novim tehnologijama postaju ovisne o svemu tome, dok starije generacije i penzici ne zele prihvatiti/ne mogu se prilagoditi, pa koriste zastarjele tehnologije i njima je dobro, mislim da im nikaj ne fali, uzivaju u ostatku zivota.

 

Mislim da imamo tu neku slobodu izbora, dok s druge strane smo prisiljeni koristiti kaj i drugi. Npr fejs, nekima je nezamislivo zivjeti bez njega, vise manje svi ga imaju i postao je recimo standard za komunikaciju. Dok postoje razne aplikacije tipa viber, whats app, razni chat i mail servisi, sms itd nismo prisiljeni korisiti fejs osim ako bas nitko ne koristi navedene aplikacije pa nemas izbora.

 

Ako robotika i automatika zamijene ljude u industriji, naravno povecat ce se nezaposlenost, a s tim i kriminal, pljačke, ubojstva. 

Recimo za ljude s fakultetom i diplomama nema straha, oni ce vjerojatno naci posao, a kaj s ljudima koji imaju SSS? Industrija ce postati automatizirana, a ljudi koji su do jucer bili u proizvodnom pogonu ce zavrsiti na ulici prepusteni sami sebi, gladni i vjv umrijeti iza kontejnera u nekoj tamnoj ulici.

 

Svaki postotak ljudi ce zavrsiti na ovaj ili onaj nacin, neki doma pred kompom, neki iza kontejnera, neki u zatvoru, neki u saboru. 

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Čovjek i Tehnologija

Sabor će ostati jedino sigurno mjesto, kod nas, sajber politika i hrvatski sajber političari haha

 

No uglavnom, mislim da bi sada trenutno, veći kaos u svijetu izazvao pad  "www.interneta.com".

Skromnih 3% ukupnog stanovništva bi izvršio instantan suicid. Nešto sam kalkulirao s tim postotcima, FB itd. 

SkorvY
16 godina
neaktivan
offline
Čovjek i Tehnologija

P Laser

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice