Dionice - fondovi - burza

poruka: 22
|
čitano: 5.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dionice - fondovi - burza

Ljudi zna li ovdje tko što se to događa na domaćoj burzi dionica? Danas indeks pade za skoro 6%!!!! Osiromašit ću do kraja... Ilirika JIE - muko moja pređi na drugoga!

 

Zna li tko kakav trend se može očekivati do kraja godine? Hoće li ovaj negativni trend prestati... Crobex, bounce back you bitch!

Ako je kraj na vidiku sad je prilika uletjeti i kupiti...

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, uspjesi...?

 

Koristi li tko PBZinvestor uslugu i kako ste zadovoljni istom?

 

 


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
protjeran
offline
RE: Dionice - fondovi - burza

Nekoristim domacu burzu dionica, ali vanjska je isto u WC-u. Problem je u raspadu Home Loan trzista u americi, ovaj trend "otpisivanja" ce se najvjerovatnije nastaviti do kraja ovog kvartala uzrokujuci nestabilnost ulaganja, pa se trziste otromilo.  Ako si za rizik, ulazi jer bi mogao dobro profitirati.


Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Dionice - fondovi - burza

Gdje se mogu pronaći najsvježije i najrelevantnije informacija koje mogu utjecati na kretanje cijena dionica, nesto tipa bloomberg i sl... S naglaškom na regiju JIE


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
moderator
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
LupusInFabula kaže...

Ljudi zna li ovdje tko što se to događa na domaćoj burzi dionica? Danas indeks pade za skoro 6%!!!! Osiromašit ću do kraja... Ilirika JIE - muko moja pređi na drugoga!

 

Zna li tko kakav trend se može očekivati do kraja godine? Hoće li ovaj negativni trend prestati... Crobex, bounce back you bitch!

Ako je kraj na vidiku sad je prilika uletjeti i kupiti...

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, uspjesi...?


 Uleti! Branitelji rasprodaju svoje dionice i ako imalo ima to tržište ima logike (koju se stalno propagira o dobrim i lošim danima) - sad je vrijeme za kupovinu! A ako ipak i dalje sve nastavi padati - onda znači da fakat sve ide k vragu, Amerika će u duboku recesiju, možda ne baš kao i dvadestih godina prošlog stoljeća - pa ako doista bude tako, više i nije važno da li si se zeznuo ili ne - sve će postati bezvrijedno...

Mislim da smo objavili u Bugu kako nam je J.C.Dvorak pri svom prvom posjetu Zagrebu pričao (znači prije 7-8 godina) kako je duboko uvjeren da će krajem ovog desetljeća svjetski burzovni sistem doživjeti potpuni krah.

Pa sad ti odluči hoćeš li biti optimist ili pesmist :))
16 godina
protjeran
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
Miro kaže...
LupusInFabula kaže...

Ljudi zna li ovdje tko što se to događa na domaćoj burzi dionica? Danas indeks pade za skoro 6%!!!! Osiromašit ću do kraja... Ilirika JIE - muko moja pređi na drugoga!

 

Zna li tko kakav trend se može očekivati do kraja godine? Hoće li ovaj negativni trend prestati... Crobex, bounce back you bitch!

Ako je kraj na vidiku sad je prilika uletjeti i kupiti...

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, uspjesi...?


 Uleti! Branitelji rasprodaju svoje dionice i ako imalo ima to tržište ima logike (koju se stalno propagira o dobrim i lošim danima) - sad je vrijeme za kupovinu! A ako ipak i dalje sve nastavi padati - onda znači da fakat sve ide k vragu, Amerika će u duboku recesiju, možda ne baš kao i dvadestih godina prošlog stoljeća - pa ako doista bude tako, više i nije važno da li si se zeznuo ili ne - sve će postati bezvrijedno...

Mislim da smo objavili u Bugu kako nam je J.C.Dvorak pri svom prvom posjetu Zagrebu pričao (znači prije 7-8 godina) kako je duboko uvjeren da će krajem ovog desetljeća svjetski burzovni sistem doživjeti potpuni krah.

Pa sad ti odluči hoćeš li biti optimist ili pesmist :))
 Samo je pitanje koliko si spreman gubiti prije zarade, vecina se strese pri prvom padu i pocme prodavat. Ako si na USA day tradingu, (to ti je zarazno kao droga ili kockanje), onda ovo ne vrijedi, tu ti nepomaze nikakva teorija, praksa ili logika.

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Dionice - fondovi - burza

Stručnjaci govore da je sada vrijeme za kupovinu jer su dionice podcijenjene, a ako želiš zaraditi kupuj one dionice koje su najrizičnije jer one nose najveću zaradu, a izbjegavaj dionice kompanija koje zajtijevaju velika ulaganja kao što su kompanije koje se bave novim tehnologijama i sl.

16 godina
offline
RE: Dionice - fondovi - burza

I meni se čini da je red uletjeti... nešt sam malo odradio preko brokera. Zanima me taj PBZinvestor. Koristi li ga itko?


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Dionice - fondovi - burza

Eto, do sad sam malo lurkao na forumu, no nekako me jutros zainteresirala ova tema, pa sam se odlučio javiti i pitati nešto...

Gdje bih se mogao informirati i osnovno educirati o dionicama, fondovima i burzi? Imate li kakav link, forum ili knjigu za preporuku?

Kako uopće uletjeti u tako nešto? :)

16 godina
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
Usermeister kaže...

Kako uopće uletjeti u tako nešto? :)

 
Keš lova

hcsc
16 godina
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
LupusInFabula kaže...

I meni se čini da je red uletjeti... nešt sam malo odradio preko brokera. Zanima me taj PBZinvestor. Koristi li ga itko?


 Ja sam ga neko vrijeme koristio. Nije loše zamišljeno, ali ima podosta zastajkivanja - naravno, obično u trenucima kada ti treba Mršti se. Doduše, da ne bih davao krive informacije, već 2-3 mjeseca ga nisam koristio pa je moguće da su u međuvremenu srediti servere/sofware/štoliimjevećproblem...
16 godina
protjeran
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
Za novajlije preporučam da odu na investopediu.com. Ovi stari mačci već ionako sve znaju :)

Samo treba reći da je ulaganje u dionice najbolje raditi na dugi rok, dakle na razdoblje od preko godine dana, i da se ulažu isključivo sredstva koja nam nisu potrebna.

I da, sad je pravo vrijeme za ulet.. HT, IGH, INGR... debelo podcijenjene dionice.

Jedino je problem što tržišna cijene ne mora biti i stvarna vrijednost poduzeća.

I još preporučam da se ne ulazi u to ako nemate barem 10.000 kuna, to je neki minimum minimuma, a ukoliko mislite slagati portfelj, ta cifra strelovito raste
16 godina
protjeran
offline
RE: Dionice - fondovi - burza
Slazem se s Ammadeus-m, 10,000.00 je nekakav minimalac. Svakako prije investicije dobro prouci to trziste i uvijete. Razne dionice, investiciski fondovi, burze imaju i razlicite uvijete, zakone, odrednice. Isto tako preporucam upoznavanje s kretanje tog segmenta trzista barem unazad gorinu dana. Eh da, sretno.
16 godina
neaktivan
offline
Dionice - fondovi - burza

Ako se baš ne kužiš kako funkcionira tržište finan. kapitala i sl., najbolje ti je kupiti udjel u nekom investicijskom fondu tako se ne moraš brinuti gdje ulagati to prepuštaš profisionalnom managamentu koji će diverzificirati rizik na načnin koji mi obični smrtnici ne bi nikada, oni opet prate tržište i znaju kada je najbolje vrijeme za kupovinu. Samo kod inv. fondova pazi da kupiš udjele u onim koji ti odgovaraju po riziku jer neki ulažu više u obveznice i ti su sigurniji ali i donose najmanju zaradu. 

16 godina
offline
RE: Dionice - fondovi - burza

U fondovima već imam udjela, Ilirika JIE. Klasičnim egoizmom - ma tko može bilo kakav posao raditi bolje od mene - htio bih se okušati na burzi preko PBZinvestor usluge. Manje su naknade nego kod brokera. Samo nikako da netko pohvali ili popljuje tu uslugu. [čast iznimkama]


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
15 godina
neaktivan
offline
Dionice - fondovi - burza

Ovde ima podosta korisnoga

 

http://www.aikb.net/index.htm

 

vrijedi pogledati...

16 godina
offline
Dionice - fondovi - burza

Domace trziste je jos uvjek OK i ne bi trebalo biti problema pri ulaganju. ne ocekuju se neki dramasticniji padovi ali treba se cuvati USA trzista i moj savjet je da izbjegavate ulaganja na njihovim berzama.

Zasto????

Jedan od najznacajnijih faktora je upravo kamatna stopa Feda. Koliko se ja sjecam (nisam bas pratio u skorije vrijeme) ona je negdje oko 0.5% ili cak 0% a to znaci da ce uskoro velika kolicina gotovog kapitala ili kesha da pogodi trziste u SAD-u i to bi privremeno trebalo da uvede poboljsanje situacije na truistu ali dugorocno gledano ima da ostavi ogroman efekat na inflaciju a kada ona znacajnije pogodi ionako osiromasenu populaciju ima da bude prava frka.

Tek tada bi trebali da vidimo sta znaci pad indexa na berzama....

 

Et jedan moj savjet.......

Nadam se da sam bio od pomoci.......

I jos vise se nadam da cu biti u krivu..........

5 godina
protjeran
offline
Dionice Hrvatska

Dionice u Hrvatskoj počele lagano rasti.

Sve je veća štednja, više od 200 milijardi kuna.

U svijetu cijene dionica visoko, a kod nas kao prije 10 godina,

a kamate u banci su blizu nule, dividedne nose puno više.

13 godina
offline
Re: Dionice Hrvatska
kućaposo kaže...

Dionice u Hrvatskoj počele lagano rasti.

Sve je veća štednja, više od 200 milijardi kuna.

U svijetu cijene dionica visoko, a kod nas kao prije 10 godina,

a kamate u banci su blizu nule, dividedne nose puno više.

 Šališ se....

GAMER
6 godina
protjeran
offline
Re: Dionice Hrvatska
kućaposo kaže...

Dionice u Hrvatskoj počele lagano rasti.

Sve je veća štednja, više od 200 milijardi kuna.

U svijetu cijene dionica visoko, a kod nas kao prije 10 godina,

a kamate u banci su blizu nule, dividedne nose puno više.

 Kakav ekonomski stručnjak BTJ, u isti koš ubacio dionice Applea i našeg Uljanika 

5 godina
protjeran
offline
Dionice - fondovi - burza

držite se pive ispred dućana i kladare

6 godina
offline
Dionice - fondovi - burza

Je li netko ulagao preko funderbeam platforme ?

5 godina
protjeran
offline
Dionice - fondovi - burza

http://www.zse.hr/default.aspx?id=92527

 

ja nisam, od sada ta platforma i za Sjevernu Makedoniju.

Zagrebačka burza vrlo nepismena i neuka iz zemljopisa.

 

Ipak, Crobex fino raste zadnjih dana, a najbolje dionice u Crobex prime

još i više. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice