DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

poruka: 85
|
čitano: 29.968
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 3 / 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

 

 

Otvaram ovu temu sa razlogom pošto vidim da nema rasprave općenito o dronovima, pa reko da pokrenem da vidim možda neku razmjenu iskustva, ili riješavanju nekih tehničkih problema.

 

Osobno posjedujem Phantom 4 pro+ koji ima 1-inch 20MP kamera senzor, autonomija do 30min, izbjegavanje prepreka u 4 smjera, integriran monitor.

 

 

 

Mavic pro Sklopivi dizajn, 4K kamera, domet 4km, trajanje baterije 27min.

 

PSN - brdjanin85
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 11:35 (madafaka85).
9 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jos sam u fazi ucenja, pa kratki video pokusaja i pogresaka.

 

PSN - brdjanin85
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 12:14 (madafaka85).
9 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Takoder i prvi problemi sa upravljackom stanicom koju sam upravo odnio na servis.

 

PSN - brdjanin85
14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Ajde konačno dron tema i na ovom forumu:)

PSN - darklydexter
15 godina
odjavljen
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Kakav dron bi bio best buy a da je nabavljiv kod nas? Ništa profi, onako za zajebanciju i neke osobne projekte... Najbitnija stvar mi je zapravo kvaliteta kamere i neko pristojno vrijeme u zraku. Pojma nemam odkud da uopće i poćmem istraživat a da nisu kinezi. Osim ako ti kinezi stvarno i vrijede.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Ja sam mislio kupiti neki yuneec za cca 3000 ali odustao sam kad sam vidio kvalitetu videa na youtubeu.

Jučer sam kupio DJI Mavic Pro kojeg tek trebam isprobati. Po onome što ima na youtubeu, prilično je dobar.

Nekakva jeftinija opcija bi bio DJI Phantom 3.

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

Ja sam mislio kupiti neki yuneec za cca 3000 ali odustao sam kad sam vidio kvalitetu videa na youtubeu.

Jučer sam kupio DJI Mavic Pro kojeg tek trebam isprobati. Po onome što ima na youtubeu, prilično je dobar.

Nekakva jeftinija opcija bi bio DJI Phantom 3.

 Si kupio novi? Da li mozda onaj fly more combo? 

PSN - brdjanin85
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
madafaka85 kaže...
Ezio kaže...

Ja sam mislio kupiti neki yuneec za cca 3000 ali odustao sam kad sam vidio kvalitetu videa na youtubeu.

Jučer sam kupio DJI Mavic Pro kojeg tek trebam isprobati. Po onome što ima na youtubeu, prilično je dobar.

Nekakva jeftinija opcija bi bio DJI Phantom 3.

 Si kupio novi? Da li mozda onaj fly more combo? 

 

Da, novi. Nisam uzeo fly more combo nego jednu dodatnu bateriju, auto punjač i filtere za objektiv (jedan polarizacijski i dva ND). I neku torbu/vrećicu za 50 kn.

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

madafaka85 , jel gotov servis?

Ja sam snimao prvi dan sa Mavicom u 1080p/50 fps i nisam baš bio zadovoljan kvalitetom.

Drugi dan sam snimao u 4K/30 fps i izgleda fantastično.

Stvarno mi je odličan ovaj dron. A upravljanje je savršeno jednostavno.

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

madafaka85 , jel gotov servis?

Ja sam snimao prvi dan sa Mavicom u 1080p/50 fps i nisam baš bio zadovoljan kvalitetom.

Drugi dan sam snimao u 4K/30 fps i izgleda fantastično.

Stvarno mi je odličan ovaj dron. A upravljanje je savršeno jednostavno.

 Sad sam isao po njega. Bila je tvornicka greska u upravljackoj konzoli, pa sam dobio potpuno novo sve ( i dron i sve ostalo). Eto rijeci hvale za Aviteh (DJI) , a dosao bi i prije , ali normalno da je zapeo na nasoj carini. Nego jesi probao obradivat video? Ja sam prvi put snimao u 4K/60 FPS mov. formatu. Kad sam obradivao video u Adobe Premiere Pro komp mi se skoro raspao, tj. sve mi trzalo i tesko mi bilo editirati video. E sad na netu kazu da je bolje snimat u  mp4. formatu da bolje radi kad se obraduje u Adobe Premiere Pro. I nemam slab komp, grafa ati radeon 7950 3GB rama tako da probat cu sutra, ako mi vrijeme da, snimat u mp4. formatu pa cemo vidjeti.

PSN - brdjanin85
8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Koristi proxy u adobe premiere pa ce ti biti lakse obradjivati....

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
madafaka85 kaže...
Ezio kaže...

madafaka85 , jel gotov servis?

Ja sam snimao prvi dan sa Mavicom u 1080p/50 fps i nisam baš bio zadovoljan kvalitetom.

Drugi dan sam snimao u 4K/30 fps i izgleda fantastično.

Stvarno mi je odličan ovaj dron. A upravljanje je savršeno jednostavno.

 Sad sam isao po njega. Bila je tvornicka greska u upravljackoj konzoli, pa sam dobio potpuno novo sve ( i dron i sve ostalo). Eto rijeci hvale za Aviteh (DJI) , a dosao bi i prije , ali normalno da je zapeo na nasoj carini. Nego jesi probao obradivat video? Ja sam prvi put snimao u 4K/60 FPS mov. formatu. Kad sam obradivao video u Adobe Premiere Pro komp mi se skoro raspao, tj. sve mi trzalo i tesko mi bilo editirati video. E sad na netu kazu da je bolje snimat u  mp4. formatu da bolje radi kad se obraduje u Adobe Premiere Pro. I nemam slab komp, grafa ati radeon 7950 3GB rama tako da probat cu sutra, ako mi vrijeme da, snimat u mp4. formatu pa cemo vidjeti.

 Nisam jos probao obrađivati video. Ja sam snimao u mp4.

Jel 7ma kakve razl7ke u kvaliteti između mov i mp4?

 

PSN - darklydexter
8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Zavisi od rezolucije i bitratea....

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Torent kaže...

Zavisi od rezolucije i bitratea....

 pa mislim na usporedbu kad se koristi isti bitrate i rezolucija.

Ili hoces reci da je bolji mp4 na recimo 1080 a mov na 4k (u slucaju da se koristi isti bitrate u usporedbi pri istoj rezoluciji)?

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 16:16 (Ezio).
8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...
Torent kaže...

Zavisi od rezolucije i bitratea....

 pa mislim na usporedbu kad se koristi isti bitrate i rezolucija.

Ili hoces reci da je bolji mp4 na recimo 1080 a mov na 4k (u slucaju da se koristi isti bitrate u usporedbi pri istoj rezoluciji)?

 Hocu reci da ti podatak da je video u jednom ili drugom codecu kodiran ne znači samo po sebi ništa....

Najbolje da snimis i jedno i drugo i sam uporediš. Ne znam šta možeš podesiti na dronu pa da ti ja ili bilo ko drugi precizno odgovori. Generalno gledano mislim da nećeš primijetiti razliku....

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Torent kaže...
Ezio kaže...
Torent kaže...

Zavisi od rezolucije i bitratea....

 pa mislim na usporedbu kad se koristi isti bitrate i rezolucija.

Ili hoces reci da je bolji mp4 na recimo 1080 a mov na 4k (u slucaju da se koristi isti bitrate u usporedbi pri istoj rezoluciji)?

 Hocu reci da ti podatak da je video u jednom ili drugom codecu kodiran ne znači samo po sebi ništa....

Najbolje da snimis i jedno i drugo i sam uporediš. Ne znam šta možeš podesiti na dronu pa da ti ja ili bilo ko drugi precizno odgovori. Generalno gledano mislim da nećeš primijetiti razliku....

 pa to i ja mislim. po onome što sam čitao na netu, mov ima smisla ako se video obrađuje na mac-u, mp4 za pc.

PSN - darklydexter
8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Mov mozes obradjivati na pcu najnormalnije....

14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jel moguće da tu baš i nema "dronera"?

 

PSN - darklydexter
15 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

Jel moguće da tu baš i nema "dronera"?

 

 Skupi su...  Ja bi rado letao za neke svoje osobne projekte ali ne mogu si priuštit drona od 500$. Gledam ove neke do 300$ bez kamere a s podrškom za gopro itd. al onda ne znam što snimam ili postoji neka fora, nešto kao video feed? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
skank666 kaže...
Ezio kaže...

Jel moguće da tu baš i nema "dronera"?

 

 Skupi su...  Ja bi rado letao za neke svoje osobne projekte ali ne mogu si priuštit drona od 500$. Gledam ove neke do 300$ bez kamere a s podrškom za gopro itd. al onda ne znam što snimam ili postoji neka fora, nešto kao video feed? 

 Skupi su, da. Pogotovo ovi kvalitetniji. Ali svejedno mi je ovo prvi put da ne osjećam nikakvu grižnju savjesti nakon kupovine "igračke":)

PSN - darklydexter
13 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Hajde baš da ne ispadne da nas nema, javljam se kao ponosan vlasnik Phantoma 4 Pro. Ima li netko da zna, da li se u međuvremeno išta pojednostavila procedura oko prijave letova / odobravanja itd? U početku je bio kaos s time, prema dokumentima koji su online vidim da se od kaosa nije ništa promijenilo. Ne mogu vjerovati da nismo u stanju uzeti sustav koji je neka država ispred nas već razvila za ovakvu namjenu. No, nisam iznenađen. Da se razumijemo, i prije kupnje drona pokušao sam stupiti u kontakt s CCAA pitajući ih što je sve potrebno napraviti nakon kupnje drona prema važećem Zakonu. Nisam dobio nikakav odgovor, razlog je vjerojatno u razlici primjenjene tehnologije. Naime upite sam slao mailom, a obzirom da se prijave moraju u fizičkom obliku slati poštom, zaključujem da je pošta jedini način kako doći do njih. Na telefon se također nisu javljali.

 

I sad ti poštuj Zakon, a nitko ne zna što je Zakon. Tko god je malo iole proučio te pravilnike i procedure, džabe je krečio nekoliko sati jer od toga koristi nikakve. 

 

Ne snimam u rizičnim uvjetima i situacijama, niti se igram vatrom. Letove bi bez problema prijavljivao da je ta procedura jednostavnija. Ali eto barem su kazne dobro propisane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 14:54 (ll2p).
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Navodno se spremaju neke promjene ali mislim da bi se trebalo i kod nas organizirati nešto i napraviti barem neku peticiju da se nešto pokrene.

Ja sam glede snimanja postavio upit DGU. Za snimanje za osobne potrebe. Rekao lik da ni ne smijem snimati za osobne potrebe jer zakon to ne predviđa...

Ali dobro kažeš, glavno da su kazne predviđene tako da barem država nešto zaradi...

PSN - darklydexter
6 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Mi smo i u ovome 100 godina za drvenim cesljom. Prvo regulative, ma kako da nebi slucajno mi Hrvati poceli svi koristiti dronove, da nebi bili prva nacija sa masu dronova, sa po 1 dron po glavi stanovnika. treba tu tehnologiju kod nas satrat odmah u startu, pa kad svijet predje na snimanje svemira ultra zvucnim dronom onda mozda kod nas dodju ovi toy grade dronovi sa propelerom. Da nema tih regulativa doavno bi imao dron iz ove Pro branse.

8 godina
odjavljen
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

Navodno se spremaju neke promjene ali mislim da bi se trebalo i kod nas organizirati nešto i napraviti barem neku peticiju da se nešto pokrene.

Ja sam glede snimanja postavio upit DGU. Za snimanje za osobne potrebe. Rekao lik da ni ne smijem snimati za osobne potrebe jer zakon to ne predviđa...

Ali dobro kažeš, glavno da su kazne predviđene tako da barem država nešto zaradi...

 Zakon moze nesto zabraniti a ako nije, to je dozvoljeno. Cuj zakon ne predvidja ;)

14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Torent kaže...
Ezio kaže...

Navodno se spremaju neke promjene ali mislim da bi se trebalo i kod nas organizirati nešto i napraviti barem neku peticiju da se nešto pokrene.

Ja sam glede snimanja postavio upit DGU. Za snimanje za osobne potrebe. Rekao lik da ni ne smijem snimati za osobne potrebe jer zakon to ne predviđa...

Ali dobro kažeš, glavno da su kazne predviđene tako da barem država nešto zaradi...

 Zakon moze nesto zabraniti a ako nije, to je dozvoljeno. Cuj zakon ne predvidja ;)

 pa no, nisam vise postavljao pitanja:)

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Super, bas sam mislio obavjestit DGU i policiju o snimanju za vlastite potrebe, ali citajuci ovo bit ce ko i dosad, snimaj ak te ne vide ne zna se...

PSN - brdjanin85
9 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Ubiti cuo sam da DGU nabavlja svoje dronove, pa se mozda necega boje...  HGSS vec koristi Phantom 4 i kazu da su prezadovoljni, takoder i  HCR ( Hrvatski centar za razminiravanje) , tako da mora se nesto promjeniti, bar se nadam.

PSN - brdjanin85
14 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

dgu je smijurija. Nad nama bi vrsili nadzor a google neometano snima sto hoce.

Na njihovom geoportalu ima  "zasticenih" zona u HR koje su na tom siteu skrivene a na google maps se sve uredno vidi.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jeste upgradeali na novi firm? Doduse ne znam da li je stigao i za phantome ili samo mavic...

Nisam imao u planu upgradeati ali izgleda da sam slucajno deinstalirao dji go app i sad mi se i dron updatea nakon reinstalacije..

A nisam htio upgradeati jer je po forumima opca panika da i dji namece dodatne restrikcije.

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ezio kaže...

Jeste upgradeali na novi firm? Doduse ne znam da li je stigao i za phantome ili samo mavic...

Nisam imao u planu upgradeati ali izgleda da sam slucajno deinstalirao dji go app i sad mi se i dron updatea nakon reinstalacije..

A nisam htio upgradeati jer je po forumima opca panika da i dji namece dodatne restrikcije.

 Nisam jos al vidio sam da i za Phantom 4 pro je update. Sta se tice ovo u updatu za No Fly Zone njima je panika jer im zabranjuju ono skoro cijeli grad ( govorim o Amerima ) , a kod nas sta sam vidio za Zagreb stadion Makisimir i zracna luka u Velikoj Gorici.

PSN - brdjanin85
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice