DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

poruka: 85
|
čitano: 29.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Vidi na kojim mjestima mozes letit, tipa nemozes se pribliziti aerodromu zbog sigurnosnih razloga.

9 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Jučerašnje iskustvo s mavicom ...neki ludi bug u sistemu i skoro ostao bez njega. Znači poletio sam s jedne zgrade…i čim sam krenuo frajer je poludio i letio puni gas ravno s oštrim poniranjem. Toliko se nakosio kao da je u sport modu, a nije bio…zapravo nagnuo se i puno više od sport modea…pomislio sam čak da će se prevrnuti. Zbog oštrog nagiba je i jako ponirao…a toliki gas je nafrljio da sam ga čuo kako para zrak kada ga više nebi trebao ni čut. …a na daljinski nije reagirao tih nekoliko momenata. Hvala Bogu, nije dugo trajalo…jer se već opako približio dolje zgradama i kućama…

No nakon što je reagirao na daljinski i digao visinu (to je jedino što sam stiskao i molio Boga da primi) …zatim je puni gas okinuo na lijevo, haha. Ja gledam i ne vjerujem…reko nestat će u bezdan. Ja sam i dalje jedino dizao visinu da se izdignem iznad svih prepreka…mada sam već poletio s jako visokog. I uglavnom, odjednom se smirio i ljubav je preživila…ali ovaj šok ću mu teško oprostiti. Mrzim bugove, jer uvijek postoje… a sada ću tek osjećati da svaki let može biti zadnji.

Btw. čuo sam od prijatelja da je na youtubeu negdje čuo za ovaj bug…no nisam ga previše shvatio za ozbiljno.

 

...zna netko nešto?

 

Mada, imam sumnju s čim sam ga zbunio. Inače kada poljećem s te zgrade, poljećem bez kompasa jer ga na zgradi valjda previše metala buni. No čim poletim, odvojim se od zgrade i čekam da pohvata sve senzore. To vrijeme dok se dobije traje 10-ak sekundi i to vrijeme ga vjetar nosi i ponaša se prilično kao svaki drugi dron koji nema regulaciju pozicije u zraku. (Osjetno klizi kroz zrak)

 

E sad, jučer nije bilo značajnijeg vjetra, štoviše rekao bi da je manji nego inače. (Sve su to tek povjetarci) ..i jučer nisam ništa drugačije radio nego inače, ali ga je uzela šizofrenija na moment. Sudeći po ponašanju, rekao bih da je pokušao izregulirati neku nerealnu poziciju, nešto....nedostižno. Ošao mu PID regulator u limit xd.

9 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Heh, zabunom sam naručio dva huba za paralelno punjenje mavic baterija. https://www.ebay.com/itm/4-In-1-Battery-Rapid-Charging-Charger-Hub-For-DJI-Mavic-Pro-With-LCD-Display-8A/272687485881?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Znači, novo neotvoreno, prodajem za 80kn ako  kome slučajno treba.

14 godina
neaktivan
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

https://postimg.org/image/44670jflf/

https://postimg.org/image/6y9ce4uo3/

Dali iko zna zašto se javlja ovi error baterije?

12 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Nisam našao bolju temu, pa da pitam ovdje..

Zanima me postoji li neka jeftina varijanta drona (<100 €) koji bi nosio akcijsku kameru? Bez kamere, nju imam.

Daleko od ičeg profesionalnog (uostalom i kamera mi je kineska, pa sam i više nego zadovoljan), za snimke čisto iz zabave.

Bilo bi dobro da ima neki stabilizator kamere, da se slika ne trese cijelo vrijeme, ne znam kak to vec ide.

Znači zanima me jel postoji uopće nešto tako za tu lovu, jer parsto eura i više mi se ne daje za par snimki za zabavu na godišnjem.

13 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Teško da ćeš naći nešto za tu lovu sa gimbalom.

12 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

A postoji li neka koliko toliko ok opcija s ugrađenom kamerom?

Jer vidim da ove najjeftinije varijante imaju kameru samo da bi mogli stavit u specifikaciju, a ne da bi ista pristojno snimili.

 

EDIT:

Proucavao sam sve i svasta i naletio na par modela koji su se prema recenzijma pokazali sasvim pristojni s obzirom na tu cijenu, do cca 100$ i ljudi su u g. poprilicno zadovoljni dobivenim za sitnu lovu:

 

1. JJRC H26W / JJRC H26D

2. Syma X8HG

3. MJX X101

4. YiZhen i8h

 

Neki su s kamerom, neki bez, ali mogu nosit akcijsku kameru.

 

Pa me zanima ima li itko iskustva s nekim od njih, neke sugestije i sl.?

 

(Opet, isprike ako postoji primjerenija tema, neka admin slobodno prebaci.)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 16:04 (bikloner).
14 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

letio sam ja sa slicnim prije DJI,sada ce na prodaju pa ako si zainteresiran za kupnju se javi. Imao sam par preleta s kineskom verzijom gopro i sa trenutnim gopro6. Ak ti kamera ima stabilizaciju nemas beda,a ovako ce ti imat neke malene trzavice ,no nista strasno. Malo ti treba vjezbe da se naucis letit,2-3 leta,al nakon toga je super.

 

Mana je zapravo kod kamere,sto nemas live view,imas u nekom malom dometu,nakon toga je predaleko za live view pa neznas kako izgleda dok snimas.

 

Ovaj imam https://www.amazon.de/gp/product/B06Y2JRXB1/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

10 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

edit: ne mogu skuziti na phantomu 3 se domet u visinu i daljinu mi je 150m...nije mi na beginner modu,antena mi je dobro okrenuta

saljem ga preko polja gdje nema drveca jedino dalekovod,tako da mi nije jasno sta krivo radim? pa ako je netko imao slican problem slobodno se javi hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 16:23 (toma20).
12 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Kakva je situacija s carinjenjem ako se naručuje iz Kine? Pretpostavljam da se u pravilu carini, budući da je nešto veći paket?

 

Jel postoji stranica s koje se može naručiti, a da šalje iz EU skladišta? Odlučio sam se za MJX Bugs 3 Pro, a Bangood za njega (barem trenutno) ne daje opciju da ide iz EU.

11 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

kaj mislite dali je sada loše vrijeme za kupovinu phantoma 4? točnije gledam phantom 4 obsidian u futuri, trenutno na akciji za 12k kn..

 

gledao sam dosta videa o mavic 2 pro, i razmišljao kaj uzet mavic 2 ili phantom 4, i phantom 4 definitivno snima bolje i stabilniji je po vjetru, minus mu je to kaj je cancer za nosit okolo i dosta ljudi veli da je phantom 4 outdated sa softwerom, mislim da bi možda bilo pametno pričekat novi phantom 4.. ovaj bude uskoro 3 godine star dron....

 

i još jedna dilema je kaj neznam dal je uopće "pametno" ovo kupit jel nekak mi se čini da bu mi zanimljiv 10-tak puta dok ne posnimam sve kaj mi se čini zanimljivo tu u blizini a onda bude skupljo prašinu... u tom slučaju pak razmišljam da pričekam novi dji spark, trenutna najveća mana dji sparka je kaj nemože snimat niti 4k niti 60 fps, a tu je i limit od svega 15 min leta, ali najveći problem sa njime mi je rezolucija.

15 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Letio sam sa svim Phantomima, još od prvog Visiona, koji je već tada bio teški užas, pa dvojka s goproom, kojeg mi je srušio galeb iznad Splita...

Od prije dvije godine na Mavicu prvenstveno zbog kompaktnosti - tri baterije, dron i upravljač stanu u jednu malu torbicu - a sve skupa u manji ruksak. Ne bih nikad više nosio Phantomovu kutiju nigdje.

Mavic jedinica ima nešto lošiji dinamički raspon od P4 (što velika većina niti ne primjećuje), ali što se tiče vjetra nema problema za njega. Letio sam puno puta po otocima dok je puhala bura - nikakvih problema.

No, od kad je došao Mavic 2 ne bih preporučio kupovinu Phantoma 4 jer ovoga su baš jako dobro dotjerali. Doduše ne znam koji je to model sad kojeg gledaš, neda mi se guglati, ali vjerojatno je ista kamera kao i na ostalima.

Novi Mavicov senzor daje izvrsne fotke. Mogućnost podešavanja blende, kvaliteta izrade gimbala, više senzora... Puno toga je u korist Mavica.

Ako ti dron treba za neke povremene snimke za Fejs i tako to onda radije Mavic Air, Spark ne bih preporučio nikome.

Uzmi u obzir da niti s jednim od navedenih ne smiješ letjeti iznad urbanih područja, niti nakon zalaska sunca. Ne možeš niti dobiti dozvolu. Samo po šumama i gorama. Mnogi se naravno ne pridržavaju toga, što je tu je.

Koji god da uzmeš, uz dron obavezno set nd filtera. Video snimam pri shutteru 1/2000 je užas, te naravno odlika amaterizma. Set filtera je od 1000 kuna pa naviše.





Tempus fugit
14 godina
online
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Imam mavic cca godinu i pol. Dron mi stane u torbicu oko struka skupa sa dodatnom baterijom. A daljinski u džep ako su neke šire hlače. Naravno, ne nosim to tako nego u malom foto ruksaku u koji stane dron, dodatna baterija, daljinski, fotoaparat, dva dodatna objektiva, gimbal za mob i ipad mini. Sam phantom bi vjerojatno zauzeo duplo više mjesta od svega nabrojanog.

Da sad kupujem, kupio bih mavic 2 pro. Za sad sam još uvijek zadovoljan sa prvim izdanjem. Hyperlapse i timelapse mogu naknadno odraditi na kompu. Ionako i mavic 2 pro timelapseovi trebaju stabilizaciju. Čak i dolly zoom donekle mogu odraditi (mavic 2 zoom posebnost) digitalno a da izgleda ok. Jedino me muči što je slika bolja na mavic 2 pro, ali upotrebljiv je i prvi mavic itekako.

 

 

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
bikloner kaže...

Kakva je situacija s carinjenjem ako se naručuje iz Kine? Pretpostavljam da se u pravilu carini, budući da je nešto veći paket?

 

Jel postoji stranica s koje se može naručiti, a da šalje iz EU skladišta? Odlučio sam se za MJX Bugs 3 Pro, a Bangood za njega (barem trenutno) ne daje opciju da ide iz EU.

 

Može mala pomoć čisto vezano uz carinjenje dronova kupljenih van EU?

15 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Kakvo je stanje trenutno u Hr što se tiče letenja dronom? Kakva su pravila? Gledam si uzeti Mavic Pro pa me unaprijed zanima kako dobiti dozvolu za let ako je potrebna i koliko ju je teško dobiti? 


Na što treba eventualno pripaziti prilikom kupovine Mavica iz druge ruke? Da li je moguće resetirati "flight time" i kilometražu? Možda postoji neki sličan dron Mavicu kojeg bih trebao uzet u obzir?

15 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
Ne možeš dobiti nikakvu dozvolu za Mavica, nije u kategoriji tih letjelica, smiješ legalno letjeti samo po danu, do sat vremena prije sunseta, i to po "šumama i gorama".

Nadzor je osrednji ali svejedno možeš dobiti kaznu, ja sam dobio 3500 kuna jer sam letio nakon sunseta, minimalna je 5000 kuna.

Mnogi ne poštuju pravila pa još objavljuju snimke na društvenim mrežama, ne razmišljajući da je to dokaz protiv njih. Ako se zainate i odluče popuniti proračun mogu kazniti jako puno ljudi, za sad se još tolerira da ako nisi zatečen nećeš biti kažnjen.

Da bi letio legalno u urbanim područjima moraš imati dron s osam motora, padobran, dva operatera, backup kontrole, ograđeno područje za polijetanje...

Koliko znam ne može se resetirali flight data, neka me isprave ako griješim.

Ako planiraš letjeti rekreativno oko kuće onda ti je dobar i Mavic Air, ako zelis imati dobre fotke i videe onda ništa drugo osim Mavica
Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 9:47 (robisierra92).
14 godina
online
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
robisierra92 kaže...
Ne možeš dobiti nikakvu dozvolu za Mavica, nije u kategoriji tih letjelica, smiješ legalno letjeti samo po danu, do sat vremena prije sunseta, i to po "šumama i gorama".

Nadzor je osrednji ali svejedno možeš dobiti kaznu, ja sam dobio 3500 kuna jer sam letio nakon sunseta, minimalna je 5000 kuna.

Mnogi ne poštuju pravila pa još objavljuju snimke na društvenim mrežama, ne razmišljajući da je to dokaz protiv njih. Ako se zainate i odluče popuniti proračun mogu kazniti jako puno ljudi, za sad se još tolerira da ako nisi zatečen nećeš biti kažnjen.

Da bi letio legalno u urbanim područjima moraš imati dron s osam motora, padobran, dva operatera, backup kontrole, ograđeno područje za polijetanje...

Koliko znam ne može se resetirali flight data, neka me isprave ako griješim.

Ako planiraš letjeti rekreativno oko kuće onda ti je dobar i Mavic Air, ako zelis imati dobre fotke i videe onda ništa drugo osim Mavica

 

A šta je sa slanjem preglednog plana sa ucrtanom trasom letenja božanstvima iz dgu, da bi se od istih te uz blagoslov mup-a, svetog petra, svetog oca pape i gospodara prstenova ishodila dozvola za snimanje iz zraka te potom nakon slanja video uratka (ukoliko božanstveni državni aparat izda dozvolu) ponovno božanstvima u dgu da bi se ponovno uz blagoslov mup-a, svetog petra, svetog oca pape, gospodara prstenova, stevena spielberga, quentina tarrantina, sedlara, matanića te akademika iz oscarovog žirija za dodjelu nagrada ishodila potvrda da je videouradak dovoljno benigan za objavljivanje?

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
robisierra92 kaže...
Letio sam sa svim Phantomima, još od prvog Visiona, koji je već tada bio teški užas, pa dvojka s goproom, kojeg mi je srušio galeb iznad Splita...

Od prije dvije godine na Mavicu prvenstveno zbog kompaktnosti - tri baterije, dron i upravljač stanu u jednu malu torbicu - a sve skupa u manji ruksak. Ne bih nikad više nosio Phantomovu kutiju nigdje.

Mavic jedinica ima nešto lošiji dinamički raspon od P4 (što velika većina niti ne primjećuje), ali što se tiče vjetra nema problema za njega. Letio sam puno puta po otocima dok je puhala bura - nikakvih problema.

No, od kad je došao Mavic 2 ne bih preporučio kupovinu Phantoma 4 jer ovoga su baš jako dobro dotjerali. Doduše ne znam koji je to model sad kojeg gledaš, neda mi se guglati, ali vjerojatno je ista kamera kao i na ostalima.

Novi Mavicov senzor daje izvrsne fotke. Mogućnost podešavanja blende, kvaliteta izrade gimbala, više senzora... Puno toga je u korist Mavica.

Ako ti dron treba za neke povremene snimke za Fejs i tako to onda radije Mavic Air, Spark ne bih preporučio nikome.

Uzmi u obzir da niti s jednim od navedenih ne smiješ letjeti iznad urbanih područja, niti nakon zalaska sunca. Ne možeš niti dobiti dozvolu. Samo po šumama i gorama. Mnogi se naravno ne pridržavaju toga, što je tu je.

Koji god da uzmeš, uz dron obavezno set nd filtera. Video snimam pri shutteru 1/2000 je užas, te naravno odlika amaterizma. Set filtera je od 1000 kuna pa naviše.

 Slažem se. Imam P4A i sa ovim iskustvom smatram da je mobilnost >> kvaliteta slike. Jer premda i postoji razlika u kvaliteti, ona je zanemariva, pogotovo u slučaju Mavic 2 Pro.

This time next year we&amp;amp;amp;amp;#39;ll be milionaire
5 godina
protjeran
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Gdje je najeftinije u eu uzeti mavic pro?

11 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
nadimak2244 kaže...

Gdje je najeftinije u eu uzeti mavic pro?

 tamo gdje je cijena najmanja...

 

mislim imaš na njuški puno mavic 1 sa vrlo dobrom cijenom i fly more combo. ak ti treba onak, rekreativno kao i meni, puno više se isplati od prvog vlasnika. nego novi mavic 1 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 18:06 (XXX-Man).
5 godina
protjeran
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

a jbte znam, ali kada kupujem preko njuske nikada ne znam sto dobivam osim ako zivimo u istom gradu pa da ga isprobam.

10 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

haha znam toga je i mene najvise strah kada gledam na njuskalu,nije 100-200 kn u pitanju,najbolje probati dron

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 18:06 (XXX-Man).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro
nadimak2244 kaže...

a jbte znam, ali kada kupujem preko njuske nikada ne znam sto dobivam osim ako zivimo u istom gradu pa da ga isprobam.

 pa zar je teško otić do čovjeka il se nać negdje na pol puta??? nije to 300 kn pa ajd...

 

ne znam odakle si (nisi napisao) al sam primjetio da je zagrebčancima teško napraivt i 30 km dabi nešto kupili al kad prodaju onda nama koji nismo u ZG nebi trebalo bit teško napravit 200+ km da bi došli u ZG po nešto!!!

11 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

DJI krece u prodaju novog drona, Mavic mini koji je svega 249 grama tezine te ga time najvise reklamiraju jel po zakonu za ispod 250 grama ne trebaju dozvole, registracije (volio bi da netko provjeri kakva je kod nas situcija i potvrdi da ovo vrijedi i za nas hrvate)

 

 

400 normalna verzija

500 fly more 

 

par specifikacija:

  • 2,7k video 30 fps ili 1080 60 fps
  • 12 MP slikanje
  • 30 minuta leta
  • domet 4 km

 

-najveca mana je cini mi se nedostatak object avoidancea

 

na youtube vec ima dosta testova i po vjetru, i crash testova, svega, dron se za sada pokazo stvarno dobar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 23:06 (b00).
16 godina
offline
DJI Phantom 4 / Pro / Pro+ / Mavic Pro

Kakva je danas situacija sa letenjem Mavic Air 2 / 2 Pro i pribavljanjem dozvola u RH?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice