Gitare i sve vezano uz njih izdvojena tema

poruka: 4.965
|
čitano: 887.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

http://www.njuskalo.hr/elektricne-gitare/cort-m600-oglas-9249202

 

oglas i dalje vrijedi, samo mi ga se ne da reaktivirat. cijena nije fiksna, lako se  nadjemo ispod 2000. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozz.Zanima me jel ima tko ovaj model pojacala?

 

 

 

Zanima me dal se isplati uzeti?

6 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Nadam se da sam na dobroj temi.

 

Tražim nekoga tko ugrađuje po nekoj razumnoj cijeni pojačalo i zvučnik u akustični bass.

 

Upoznao sam čovjeka iz Požege koji to radi ali, malo mi je previše 3000 kn samo za pojačalo, zvučnik i ugradnju, naročito jer ugrašuje neka polovna pojačala (gdje ih toliko nađe) i zvučnik koji na e Bayu košta 50€

Sviram i el, bass i berdu za pratnju ali mi je više dojadila.

 

http://www.njuskalo.hr/bas-gitare/aku-bas-jack-danny-ugradenim-pojacalom-oglas-12014515

 

Lik ima strašan ton na svom nekom puzder bassu i prilično je to glasno.

Unutra su litij baterije za kako on kaže 10 sati svirke.

Na vol 70% nadjača sve tamb. instrumente, primu, brač, kontru a naročito me oduševilo što snažnu harmoniku ubije ako hoće.

 

Znate li vi koga da radi sličan posao ?

Dao bih maks 2000 kn, moj aku bass.

 

hvala !

 

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 13:42 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Može neka preporuka elektro-akustične oko 2000 kn sa oglasnika ? Da dobro zvuči na suho, i na pojačalu (pojačalo bi naknadno kupio kad još skupim para), cut-away po mogućnosti. Jel dobra Epiphone EJ200CE za te novce, ili možda neka Takamine ima u tom rangu ?

11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav ljudi.Kupio sam Laney LV100 i zanima me dal se na ovakvo pojacalo isplati spajat kakva efekt pedala?Pojacalo je od 65W.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi.Kupio sam Laney LV100 i zanima me dal se na ovakvo pojacalo isplati spajat kakva efekt pedala?Pojacalo je od 65W.

 Zašto misliš da se ne bi isplatilo?

MUST visit :D http://www.youtube.com/user/ZOJAmoviesProduction?feature=mhee
11 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
A sta ja znam.Puno ljudi kaze za spajati pedalu,treba i dobro ful pojacalo i barem ja koliko sam skuzio,treba pojacalo od 3000kina sa bi pedala bila od neke vece koristi.Npr na ovom mom pojacalu distorzija mi nije nesto,pa me zanima,dal bi pedala to mogla popraviti?Posto mi je zvuk distorzije na pojacalu dosta dubok.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Endymon kaže...
A sta ja znam.Puno ljudi kaze za spajati pedalu,treba i dobro ful pojacalo i barem ja koliko sam skuzio,treba pojacalo od 3000kina sa bi pedala bila od neke vece koristi.Npr na ovom mom pojacalu distorzija mi nije nesto,pa me zanima,dal bi pedala to mogla popraviti?Posto mi je zvuk distorzije na pojacalu dosta dubok.

 Ja imam lampaša od 10W i normalno na njemu koristim wah pedalu, distorziju, fuzz i overdrive. Svaka mi dobro zvuči :D . Svako pojačalo je specifično tako da neko može bolje ili lošije primiti određenu pedalu. Vjerojatno će bolje zvučati na nekom skupom pojačalu ali to ne znači da će biti loše na tvome.

MUST visit :D http://www.youtube.com/user/ZOJAmoviesProduction?feature=mhee
6 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Jedino ti mogu reći za ovoga Ibaneza jer istoga imam i ja.

Ništa posebno dok je nisam uredio.

 

Pobrusio sam sedlo, pobrusio vrat da ga super izravnam i da žice ne brenče, spustio action i tek je sad dobra gitara.

Šipka izravna gitaru ali ne pravilno. ipak su to low range modeli.

Brza je i mekana s 12/53 žicama kao gitare od 700€.

Da, JA lično i osobno !
14 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Bacio sam se u kupnju elektroakusticne gitare i trazim nesto u rangu do 1300-1400 kuna.
Do sad sam svirao samo klasicnu ali u zadnje vrijeme imam sve vecu zelju za sviranjem pa bi uzeo elektroakusticnu.
Ima kakvih preporuka za takvu gitaru? Nisam neki profic kao sto se vidi pa mi ne treba neka ekstra kvalitetna gitara ali da me sluzi kolko tolko.
Dolazi u obzir i neka rabljena, ima ih po njuskalu ali ne znam sta valja uzet a sta ne.
Inace sam u zagrebu ako znate za neku rabljenu da mogu otic probat.
Svaki savjet je dobro dosao.

Markinho19
16 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Jel netko isprobao Blade Texas Player PTH-3 pa ima nekih dojmova za podijeliti? :)

Do you understand life?! Do you?!
13 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Jel netko probao u zivo jedno od ovih pojacala?

 

Boss Katana 100, Vox Vt100X, Fender Champion 100?

 

Svako mi se sivdja na neki svoj nacin, al ne mogu odluciti. Problem je sto npr u Zg nemogu nac Voxa zaprobu, a ostala dva manje vise po narudzbi...

 

Bitan mi je i clean i drive.. cak mi ni nije bitno 1000 efekata, vec ono da ima chorus, reverb i drive meni dosta...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Poggiali kaže...

Jel netko probao u zivo jedno od ovih pojacala?

 

Boss Katana 100, Vox Vt100X, Fender Champion 100?

 

Svako mi se sivdja na neki svoj nacin, al ne mogu odluciti. Problem je sto npr u Zg nemogu nac Voxa zaprobu, a ostala dva manje vise po narudzbi...

 

Bitan mi je i clean i drive.. cak mi ni nije bitno 1000 efekata, vec ono da ima chorus, reverb i drive meni dosta...

 Ja ti imam Championa 100. Clean mu je dobar, također i drive channel. Ali ne možeš kombinirati recimo flanger i delay efekt nego samo jedan od efekata. Vidi sliku. Za Boss sam cuo jako dobre stvari ali ga nemam pa ti ne mogu ništa reći.

RIP Šaban (21.6.2016)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Aha, vis nisam na to tolko gledao, al ovaj dio sa ch +reverb, jel to chorus? 

Kakav ti je preko slusalica ako si probao ? 

 

Slusao sam gro klipova na yt, i dojam koji sam steko da je od ova 3 pojacala clean najgori na bossu, nekako je kako da kazem sintetican...  vox sam probao  al samo u verziji sa 20w i 8" a tu mi je poprilicno falilo nizih frekvi, ostalo je bilo jako dobro...

 

Daj mi reci, onaj metal kanal, jel po tebi ok ili fali gaina? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Poggiali kaže...

Aha, vis nisam na to tolko gledao, al ovaj dio sa ch +reverb, jel to chorus? 

Kakav ti je preko slusalica ako si probao ? 

 

Slusao sam gro klipova na yt, i dojam koji sam steko da je od ova 3 pojacala clean najgori na bossu, nekako je kako da kazem sintetican...  vox sam probao  al samo u verziji sa 20w i 8" a tu mi je poprilicno falilo nizih frekvi, ostalo je bilo jako dobro...

 

Daj mi reci, onaj metal kanal, jel po tebi ok ili fali gaina? 

 Da, možeš imati samo chorus, pa može kombinacija chorus + delay a može i chorus + reverb. Slušalice nisam probao nažalost. Metal kanal je stvarno moćan i ne fali gaina. Ali bi bilo najbolje da ga čuješ negdje uživo pa da stekneš svoj dojam.

RIP Šaban (21.6.2016)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ma problem je kaj sam se raspitivao i u Zg nema, ima u Cakovcu ili da narucim pa ako nisam zadovoljan da vracam... :/

Kaj ti to tjeras na singlovima? Ja bi na humovima to imal...vise se ne sjecam od tih pojacala za koje su rekli da na humovima nema tolko dobar clean...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Poggiali kaže...

Ma problem je kaj sam se raspitivao i u Zg nema, ima u Cakovcu ili da narucim pa ako nisam zadovoljan da vracam... :/

Kaj ti to tjeras na singlovima? Ja bi na humovima to imal...vise se ne sjecam od tih pojacala za koje su rekli da na humovima nema tolko dobar clean...

 Imam Single coil i humbucker gitaru i zvuk je dobar na obje. Zašto ne odeš u Euro Unit u Zagrebu i pitaš da li je moguce da dovezu pojacalo u Zgreb da ga probaš prije kupnje ? Inace obavljam 80 % svojeg šopinga u euro unitu i ljudi su spremni izaci u susret.

RIP Šaban (21.6.2016)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Cuo sam se sa njima, moguvdostavit pojacalo u Zg, al mi je malo neugodno da ih sad cimam i kaj ak mi nebu ok pojacalo :/ 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Nema ti šta biti neugodno, glazbena oprema se kupuje tek kada je probaš i ako tebi odgovara.
RIP Šaban (21.6.2016)
15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozz, treba mi preporuka nekog dobrog bass pojačala za doma svirat. Koliko je uopće watta dovoljno ? Ne treba mi nešto prepreglasno. Dovoljno da i susjedi mogu malo uživat. Uzeo bi sa thommana. Premišljam se između Fender Rumble 100 i Ampeg BA115V2. Bass koji imam je Squier Jazz Bass Vintage Modified. Bendovi koje sviram su Rush, Tool, Muse, Yes, Beatles, Radiohead, Green Day, Black Sabbath, Foo Fighters itd. 

12 godina
protjeran
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Cisto informativno ako nekoga zanima jedan moj prijatelj radi "hand made" gitare, i to radi brutalno od zaista vrhunskih materijala pa si slobodno pogledajte:

http://habusguitars.com/

ljudi su odusevljeni zvukom kao i kvalitetom.lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
luckyluke kaže...

Pozz, treba mi preporuka nekog dobrog bass pojačala za doma svirat. Koliko je uopće watta dovoljno ? Ne treba mi nešto prepreglasno. Dovoljno da i susjedi mogu malo uživat. Uzeo bi sa thommana. Premišljam se između Fender Rumble 100 i Ampeg BA115V2. Bass koji imam je Squier Jazz Bass Vintage Modified. Bendovi koje sviram su Rush, Tool, Muse, Yes, Beatles, Radiohead, Green Day, Black Sabbath, Foo Fighters itd. 

 Taj fender ti je sasvim ok, možda čak i za neku laganiju probu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Jakovp kaže...
luckyluke kaže...

Pozz, treba mi preporuka nekog dobrog bass pojačala za doma svirat. Koliko je uopće watta dovoljno ? Ne treba mi nešto prepreglasno. Dovoljno da i susjedi mogu malo uživat. Uzeo bi sa thommana. Premišljam se između Fender Rumble 100 i Ampeg BA115V2. Bass koji imam je Squier Jazz Bass Vintage Modified. Bendovi koje sviram su Rush, Tool, Muse, Yes, Beatles, Radiohead, Green Day, Black Sabbath, Foo Fighters itd. 

 Taj fender ti je sasvim ok, možda čak i za neku laganiju probu.

 Stiglo mi danas to pojačalo. Dosta dobro zvuči. Ali imam jedan problem. Kad su mi oba pickupa na full sve je ok, ali kad jedan odrolam malo ili skroz počinje mi puštat neki šum, kao da nije dobro uzemljeno ili nešto. Kaže mi na thomann supportu od kuda sam uzeo stvari, da je to normalno za single coil pickupe, ali svirao sam isto Jazz Bass u guitar shopu i nisam imao takvih problema. Evo i clipa, na samom početku je oba pickupa i nema nikakvog šuma, a poslije na necku i bridgeu između riffova se jasno čuje taj šum.

 

https://vocaroo.com/i/s1lsDJdoQYl5

14 godina
odjavljen
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
luckyluke kaže...

 Stiglo mi danas to pojačalo. Dosta dobro zvuči. Ali imam jedan problem. Kad su mi oba pickupa na full sve je ok, ali kad jedan odrolam malo ili skroz počinje mi puštat neki šum, kao da nije dobro uzemljeno ili nešto. Kaže mi na thomann supportu od kuda sam uzeo stvari, da je to normalno za single coil pickupe, ali svirao sam isto Jazz Bass u guitar shopu i nisam imao takvih problema. Evo i clipa, na samom početku je oba pickupa i nema nikakvog šuma, a poslije na necku i bridgeu između riffova se jasno čuje taj šum.

 

https://vocaroo.com/i/s1lsDJdoQYl5

 

Pa normalno je da :) Možda si svirao jazza sa nekim humbucking pickupima u single coil veličini, ili je taj bass imao puno bolje rješen shielding, tko zna.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Svirao sam doduše nekog Fendera koji je koštao oko 8500 kn, ali gledam sad po internetu, i najskuplji Jazz Bassovi imaju single coilove tak da ne kužim. Jel moguće ovo kako popraviti ? Užasno me nervira. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
luckyluke kaže...

Svirao sam doduše nekog Fendera koji je koštao oko 8500 kn, ali gledam sad po internetu, i najskuplji Jazz Bassovi imaju single coilove tak da ne kužim. Jel moguće ovo kako popraviti ? Užasno me nervira. 

 Možeš dosta ublažit sa shieldingom, kupi samoljepljivu bakrenu foliju i pogledaj malo tutorijale, može se lijepo napraviti. Isto tako provjeri je li ti bridge ima dobar poj sa masom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Hvala. Poslao sam ovaj sound clip thommanu i rekli su da će razmotrit o čemu se radi. Vjerojatno ću im i poslat gitaru natrag da mi to poprave s obzirom da imam garanciju. Nego, baš ću otić ovih dana do guitar shopa i probat par Jazzova da vidim hoće li bit taj problem kod njih. Siguran sam da tu nešto ne štima jer čim samo mrvicu pomaknem jedan od ta dva pota počne cvrčat jako da izgubim volju svirat.

15 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav, funkcionira li normalno sviranje na nekom low budget laptopu i vanjskoj zvučnoj (focusrite scarlett solo)?

11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav ljudi.Kupio sam.pedalu ZoomG1xon.I problem je sljedeci.Kada sviram gitaru sa nekim od tih efekata,super zvuci.No kada snimim loop i pustim ga da svira sam,na pojacalu mi je drugaciji zvuk.Znaci cuje se da je to taj efekt,ali nema one lijepe boje,kao dok sam svirao.Zna mozda netko u cemu je problem?Pojacalo je LaneyLV100.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice