Hrvatska pošta-carinjenje zaključana tema

poruka: 27
|
čitano: 3.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Da skratim...

 

Uzeo sam mob u vrijednosti u 850 kuna, prošli put su mi uzeli 300 kuna za mob od 1600 kuna.

 

Do koje vrijednosti hrvatska pošta ne uzima novce pošto me oni sad traže dokument da vide kolko sam ja to platio.

 

Molim vas da mi netko kaze do koje vrijednosti HP ne uzima novce 

 

 

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Da skratim...

 

Uzeo sam mob u vrijednosti u 850 kuna, prošli put su mi uzeli 300 kuna za mob od 1600 kuna.

 

Do koje vrijednosti hrvatska pošta ne uzima novce pošto me oni sad traže dokument da vide kolko sam ja to platio.

 

Molim vas da mi netko kaze do koje vrijednosti HP ne uzima novce 

 

 

 

 

Očito si uzeo MOB van EU, pa stoga moraš platit davanja , ne pošti , nego državi, oni su samo posrednik između tebe i državne blagajne.

Ovako je moguće da  uz davanja državi platiš uslugu izrade  JCD ( jedinstvena carinska deklaracija ) tj. uslugu špediciji koja će za tebe odraditi  carinski  postupak.

 

Trebao si uzet mob do 160kn ( ako je van EU )  i onda nebi carinskih davanja i ostalih troškova ( JCD itd.. )

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Da skratim...

 

Uzeo sam mob u vrijednosti u 850 kuna, prošli put su mi uzeli 300 kuna za mob od 1600 kuna.

 

Do koje vrijednosti hrvatska pošta ne uzima novce pošto me oni sad traže dokument da vide kolko sam ja to platio.

 

Molim vas da mi netko kaze do koje vrijednosti HP ne uzima novce 

 

 

Ovdje ti je sve objašnjeno:

 

https://www.posta.hr/medunarodni-promet-carinski-postupak/2157

https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Prvi put si prošao jeftino, procedura sa slanjem računa na uvid je normalan postupak.

10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 

Bio je na popustu za black friday 

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 

Bio je na popustu za black friday 

Ne mora značiti da će to oni prihvatiti.

Možda im se neće dati gnjaviti s tim, ali možda će te zatražiti dodatne elemente, odnosno proocijeniti vrijednost.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 

Bio je na popustu za black friday 

 Ako si sam mijenjao račun, a oni to ne prihvate kao takvo mogu te tražiti druge podatke i naravno možeš odgovarati za carinski prekršaj.

Carinski prekršaji se gledaju prilično oštro...pa to i nije baš za igrat se.

11 godina
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Imam slično pitanje, ali znam da carinit mi ne bi narudžbu iz Njemačke, i kako ne bi htio gnjavit rodbinu tamo (a da baš izričito ne moram), mislio sam za crni petak sve što naručim, da mi dođe na kućnu adresu ovdje (radi se o mobitelu, volanu i slušalicama).
moje je pitanje, iako se neće carinit narudžba, jer je naručeno iz zemlje EU (oko 1000€ +- 100€), podliježe li ta narudžba u tolikom iznosu plaćanjem nekakvog poreza (PDV ili slično)?
postoji li uopće išta što bi još dodatno trebao/morao posebno platiti (osim dostave u HR)?

ne znam koliko sam puta gledao stranice i pošte i carine, i jesam ja toliki tudum da ništ ne razumijem, ili oni pišu u takvoj mjeri da namjerno ništ ne shvatiš, pa da ti kasnije oderu kožu kad narudžba dođe...

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
TheAnswer023 kaže...


ne znam koliko sam puta gledao stranice i pošte i carine, i jesam ja toliki tudum da ništ ne razumijem, ili oni pišu u takvoj mjeri da namjerno ništ ne shvatiš, pa da ti kasnije oderu kožu kad narudžba dođe...

Ne znam baš što si gledao, ali sve je uredno objašnjeno, ne samo tamo već na n mjesta.

Na robu koja se kupuje na EU tržišti (znači, koja je već uvezena u EU) se ne plaćaju dodatni nameti jer to nije uvoz već unos iz neke druge države.

Znači, kupiš u Njemačkoj, platiš poštarinu i to je to. Kod kupnje se plaća PDV.

12 godina
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Sve kaj je iz EU nema carine!!! Ne znam kolko to puta se mora napisat. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
9 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 

Bio je na popustu za black friday 

 Ako imas racun, sve 5.

Old Iggy kaže...

Ne mora značiti da će to oni prihvatiti.

Možda im se neće dati gnjaviti s tim, ali možda će te zatražiti dodatne elemente, odnosno proocijeniti vrijednost.

 Ako je procjena kriva, odnosno ima se racun i izvadak s platnog sredstva onda se naravno zali na procjenu.

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...

Old Iggy kaže...

Ne mora značiti da će to oni prihvatiti.

Možda im se neće dati gnjaviti s tim, ali možda će te zatražiti dodatne elemente, odnosno proocijeniti vrijednost.

 Ako je procjena kriva, odnosno ima se racun i izvadak s platnog sredstva onda se naravno zali na procjenu.

Može se žaliti, što se ne mora uvažiti. Račun je samo jedan od načina izračuna vrijednosti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...

Ne mora značiti da će to oni prihvatiti.

Možda im se neće dati gnjaviti s tim, ali možda će te zatražiti dodatne elemente, odnosno proocijeniti vrijednost.

 Ako je procjena kriva, odnosno ima se racun i izvadak s platnog sredstva onda se naravno zali na procjenu.

 Koliko sam ja shvatio iz njegovog posta, on je sam promijenio račun koji je poslao carini.

Po tome se račun i izvod s platnog sredstva (ako ga budu zatražili) neće slagati i čovjek je u carinskom prekršaju što za sobom povlači poprilične potencijalne probleme.

9 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
Old Iggy kaže...

Može se žaliti, što se ne mora uvažiti. Račun je samo jedan od načina izračuna vrijednosti.

 Ako se ne uvazi ide se na drugostupanjski pa na upravni i tad procjena pada. Osim naravno kad neko ide radit kriminalne radnje, o tome tu ne pricamo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...

Može se žaliti, što se ne mora uvažiti. Račun je samo jedan od načina izračuna vrijednosti.

 Ako se ne uvazi ide se na drugostupanjski pa na upravni i tad procjena pada. Osim naravno kad neko ide radit kriminalne radnje, o tome tu ne pricamo.

 Točno o tome pričamo, jer je on rekao da je platio mob 800njak kn, i onda po slijedećim postovima se može vidjet da je carini poslao račun na 140ak kuna za taj isti mob.

I mislim da je to početak priče sa kojim je počela rasprava o uvažavanju ili neuvažavanju računa.

9 godina
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Ako je išao zajebat carinu, iskreno se, u dubini svoje duše nadam da će ga razotkrit i da će bit kazneno gonjen jer je to samo po sebi kazneno djelo, pokušaj prijevare. 
Shvaćam da plaćamo svakakva davanja državi i da hoće proć što jeftinije, al' muljat na računu je dno dna i želim da bude primjer drugima.

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...
Old Iggy kaže...

Može se žaliti, što se ne mora uvažiti. Račun je samo jedan od načina izračuna vrijednosti.

 Ako se ne uvazi ide se na drugostupanjski pa na upravni i tad procjena pada. Osim naravno kad neko ide radit kriminalne radnje, o tome tu ne pricamo.

Aha.

Sve puno padova.

Nažalost, ovdje je sitna cura pa mu može proći ispod radara.

9 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
miki1981 kaže...

I mislim da je to početak priče sa kojim je počela rasprava o uvažavanju ili neuvažavanju računa.

 Da, al onda ne moze predocit valjani racun.

Old Iggy kaže...

Aha.

Sve puno padova.

 Normalno daje puno padova, ocito se nisi tuzio s njima vec si po hrvatsku "nema nista od toga, odustajem". Jos mi upravni nije odgovorio negativno al ne tuzim se za lazne slucajeve. Prvostupanjski i drugostupanjski su druga prica.

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...

Old Iggy kaže...

Aha.

Sve puno padova.

 Normalno daje puno padova, ocito se nisi tuzio s njima vec si po hrvatsku "nema nista od toga, odustajem". Jos mi upravni nije odgovorio negativno al ne tuzim se za lazne slucajeve. Prvostupanjski i drugostupanjski su druga prica.

Volio bi vidjeti jedan primjer gdje su oborili rješenje za fake račun.

Ijedan. A na tisuće ih je. Dnevno ne znam koliko izađe van.

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
"Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna "

Well sretno sa kaznenom prijavom za falsificiranje :)
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Ziher da ima takvih bisera da idu prijavljivat ovo

 

Cmon get a life

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
"Ziher da ima takvih bisera da idu prijavljivat ovo"

Ma zezam se, pa nitko od carine/financijske ne gleda na to, pa tamo nitko ne zna ni citati kako spada.. pa svi mi tu narucujemo skupu robu i prijavljujemo deset puta manju vrijednost, nisi samo ti pametan :)

Eto, ja jucer drmnuo laptop za 1999eur, i prijavio ga za 175,45. Zivio crni petak :)
14 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
karlo125 kaže...

Uzeo sam mob u vrijednosti u 850 kuna

 

karlo125 kaže...

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 Sretno...

 

Ako te skuže (a hoće jer nitko nije toliko glup) ne gine ti poveća novčana kazna i moguća zatvorska kazna.

Uz to, s obzirom da je to carinski prekršaj, svako tvoje prelaženje granice u budućnosti će značiti kompletni pretres i ispitivanje.

 

 

Ali možda ćeš imati sreće pa će biti toliko dobri da te nakon što pogledaju račun traže ponovo da im dostaviš pravi račun pa se izvučeš.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
9 godina
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
Old Iggy kaže...

Volio bi vidjeti jedan primjer gdje su oborili rješenje za fake račun.

Nekad treba citat s razumjevanjem. Ja ne pricam o njegovom fake racunu i davno sam se od toga ogradio vec ako je ispravan racun i izvadak platnog sredstva nemogu oni nista zanemariti, odnosno mogu, ali ce pasti na upravnom ako ne prije.

karlo125 kaže...

Ziher da ima takvih bisera da idu prijavljivat ovo

 Pa nece te prijavljivat, trazit ce te racun koji neces moc ispostavit pa ce ti naplatit carinu i kaznu.

XXX-Man kaže...
moguća zatvorska kazna.

Uz to, s obzirom da je to carinski prekršaj, svako tvoje prelaženje granice u budućnosti će značiti kompletni pretres i ispitivanje.

 Ajde necemo sad bas pretjerivat. Bude dobio kaznu i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:48 (sandokan111).
14 godina
moderator
online
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...

 Ajde necemo sad bas pretjerivat. Bude dobio kaznu i to je to.

 Rekao sam da je moguće, u zakonu je tako definirano.

 

Proći će s kaznom i to je to, ove strože kazne su kad se više puta ponovi i možda za velike iznose.

 

Ali, uvjeren sam da će ga prvo tražiti račun ponovo, osim ako je carinik imao loš dan...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:54 (XXX-Man).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
XXX-Man kaže...
karlo125 kaže...

Uzeo sam mob u vrijednosti u 850 kuna

 

karlo125 kaže...

Well mobitel ovog puta kosta 142,58 kuna 

 Sretno...

 

Ako te skuže (a hoće jer nitko nije toliko glup) ne gine ti poveća novčana kazna i moguća zatvorska kazna.

Uz to, s obzirom da je to carinski prekršaj, svako tvoje prelaženje granice u budućnosti će značiti kompletni pretres i ispitivanje.

 

 

Ali možda ćeš imati sreće pa će biti toliko dobri da te nakon što pogledaju račun traže ponovo da im dostaviš pravi račun pa se izvučeš.

 A nis na greskama se uci

 

Wish me luck boys xD

9 godina
offline
Hrvatska pošta-carinjenje

Svakako nas izvjesti kako je proslo. U najgoru ruku, necemo cut za tebe sljedecih par godina osim preko novinskih clanaka :)))))))) j/k.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta-carinjenje
sandokan111 kaže...

Svakako nas izvjesti kako je proslo. U najgoru ruku, necemo cut za tebe sljedecih par godina osim preko novinskih clanaka :)))))))) j/k.

 Ak imam srece mozda me stave s todoricem u celiju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice