Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 349.889
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...

I dođe meni jedan moj poznanik dobar kupiti računalo.Sve mi dogovorimo, čovjek uredno plati unaprid i dogovorimo isporuku za sutra.U međuvremenu ja mu složim PC, instaliram sav mogući i nemogući software, nek se čoviku nađe AutoCAD možda isprojektira u njemu kokošinjac.Sutra ujutro utovarim ja kutije u auto i uputim se kod njega na montažu.On baš izaša iz noćne tako da je bija kući.

koji post je to?

predobar je ovaj informaticar,svaku vecer kao pricu za lakunoc citam postove i pisam od smijeha

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

@izith : istina, dobro si zaključio, to bi bilo dovoljno za sad

Ostalo nije ni bitno, kad sam ja svoju znatiželju zadovoljio{#} Samo nas ti nastavi uveseljavati genijalnim pričicama, uvijek mi poprave dan!

12 godina
offline
Informatičar starog kova
šiloman kaže...
Vapor kaže...

I dođe meni jedan moj poznanik dobar kupiti računalo.Sve mi dogovorimo, čovjek uredno plati unaprid i dogovorimo isporuku za sutra.U međuvremenu ja mu složim PC, instaliram sav mogući i nemogući software, nek se čoviku nađe AutoCAD možda isprojektira u njemu kokošinjac.Sutra ujutro utovarim ja kutije u auto i uputim se kod njega na montažu.On baš izaša iz noćne tako da je bija kući.

koji post je to?

predobar je ovaj informaticar,svaku vecer kao pricu za lakunoc citam postove i pisam od smijeha

 

034 Crni monitor

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

 

http://quark.blog.hr/2010/11/1628430668/rat-svjetova.html

 

Skidam kapu na ovaj post skupa sa starim. Da sam starom da ga pročita koji je bubuk za informatiku, ali eto smoga je znanja da čita portale i ponegdje ubaci komentar da skuži tematiku tvog posta.

 

E, i jesi na kraju saznao tko je ČZI? {#}

 

Pingu, Pingu, PIngu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2012 21:00 (Vapor).
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...

 

http://quark.blog.hr/2010/11/1628430668/rat-svjetova.html

 

Skidam kapu na ovaj post skupa sa starim. Da sam starom da ga pročita koji je bubuk za informatiku, ali eto smoga je znanja da čita portale i ponegdje ubaci komentar da skuži tematiku tvog posta.

 

E, i jesi na kraju saznao tko je ČZI? {#}

 

 

Jesam :)

Čovjek sa Zlatnim Imenom.

13 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Jeate sad san tek poćirija temu, napisalo se toga od zadnjeg puta dosta.

 

Prijedlog za temu (potaknut sinoćnjim razgovorom di smo spomenuli Quake 2): klasici igara od početka do 90-ih (uključujući prijespomenuti Quake)

12 godina
offline
Informatičar starog kova

U tijeku je kopiranje cijelog bloga sa adrese quark.blog.hr na adresu quark.bloger.hr

 

Za početak će obe adrese biti u funkciji, međutim u bližoj budućnosti će bloger servis biti "glavniji". Naime, ima neke opcije slaganja teksta za lakše čitanje, ima TAG-ove za lakše praćenje postova tematski, i (zasad uočeno) nema iritirajućih iskakajućih prozora "Igre, igrice", "Larin izbor" itd.

 

Jedino template kojeg sam izabrao je malo "mrtvački", najbliži minimalističkom dizajnu bez nepotrebnog kiča, pa samim time moram pronaći koju dobru softversku dušu da malo raščara taj kod u nešto plavije :)

 

Što se tiče komentara, u planu je također kopiranje svih komentara pa pejstanje u malo svijetlijoj boji ispod posta, ali to tek kad svi postovi budu up.

 

Dobra je fora i da korisnik prilikom uploadanja posta može izabrati vrijeme objavljivanja (na blog.hr je automatski, sadašnjost) tako da sve postove objavljivam na blogeru sa "original" datumom.

 

 

Pozdrav

13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Ovo novo na racunalu izgleda odlicno ali preko mobitela (barem ovog mojeg) je blago receno katastrofa :/ al nebitno.

Nego reci ti nama kada ce nova prica? :D
Battlelog ~ UrbanFsk
14 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

ISK, citam te od negdje dok si imao 20-30 postova na blogu i moram reci da mi je sada krivo sto te nisam predstavio informatickoj bagri ovdije, ali tvoji tekstovi su citirani u vise zivotnih situacija. Samo tako naprijed, i niposto nemoj mijenjati dizajn stranice, toliko mi se uvuko minimalisticki pod kozu i jednostavno mi nikakve drangulije fino ne smetaju da uzivam u tvom verbalnom "prolivu"! Samo tako naprijed! I daj vec ovome svome potopi tu ladju! :)

13 godina
online
Informatičar starog kova

Odavno mi je u bookmarku ovaj blog, jedan od rijetkih koje još uvijek pratim....

 

Svaka čast {#}

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Sale_ds kaže...
Ovo novo na racunalu izgleda odlicno ali preko mobitela (barem ovog mojeg) je blago receno katastrofa :/ al nebitno.

Nego reci ti nama kada ce nova prica? :D

Moram priznati da sam u informatici više "nasađen" na hardware (evo, nisam nikad napisao na blogu ali uža specijalnost, šta bi se reklo, su mi matične ploče i napajanja) tako da u software-u ne briljiram baš. Koliko sam mogao, ogolio sam template na blogeru i kako su mi na fejsu komentirali da je boja grobarska, rado bi pronašao nekog htmlovca starog kova da malo zamijeni tu boju i eventualno ga prilagodi da bude multiplatformski.

 

Što se tiče nove priče situacija je sljedeća: imam na svome noutbukiću na desktopu file natuknice.txt u koje stavljam, što bi drugo, nego natuknice za napisati post. Samo, eto, uz dvoje djece, dvokratni rad i borbu za život (čitaj: gubitak dijela slobodnog vremena u potrazi za extra kunom) mi ne ostavljaju baš puno prostora da budem redovit. Čak i da napravim defrag slobodnog vremena, teško mi je naći 4-5 sati u komadu koliko mi treba mira i Metallica tišine za napisati kvalitetan post.

 

Drugi problem, koji me također usporava u pisanju, jest činjenica da je broj postova stvarno narastao preko 150 (kad sam počeo pisati blog računao sam nekih 30-40 postova i to je to, šta se ima puno pisati o informatici {#}) i da sad prilikom pisanja moram provjeravati stare postove jer ne želim da mi se fore kopiraju, mislim ono da se ne ponavljam.

 

U zadnje vrijeme prosječna veličina posta je 3-4 word stranice, međutim ima već 6-7 mjeseci lomim se sa jednim, nazovimo ga kontroverznim, postom. Dosad je napisano preko 6 strana (stvarno će biti dug post) a još mu se ne nazire kraj. Da budem iskren do kraja, ideja kojom se bavim, odnosno tvrdnja koju tvrdim je u suprotnosti sa 99% mišljenja pučanstva, ali izazvao sam sam sebe i sad nema uzmaka. Planiram taj post izbaciti što prije, ali nastojaću da u međuvremenu obradim i ove "leteće" teme.

 

Pozdrav

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Leryan kaže...

ISK, citam te od negdje dok si imao 20-30 postova na blogu i moram reci da mi je sada krivo sto te nisam predstavio informatickoj bagri ovdije, ali tvoji tekstovi su citirani u vise zivotnih situacija. Samo tako naprijed, i niposto nemoj mijenjati dizajn stranice, toliko mi se uvuko minimalisticki pod kozu i jednostavno mi nikakve drangulije fino ne smetaju da uzivam u tvom verbalnom "prolivu"! Samo tako naprijed! I daj vec ovome svome potopi tu ladju! :)

Hvala.

12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
1samek kaže...

Odavno mi je u bookmarku ovaj blog, jedan od rijetkih koje još uvijek pratim....

 

Svaka čast {#}

Hvala. Otkad sam počeo pisati blog, počeo sam i ja primjećivati neke blogere koji obrađivaju neke životne teme, događaje itd. Ogromna je količina tih blogova, i vrlo je teško pronaći nešto za sebe.

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

 

U zadnje vrijeme prosječna veličina posta je 3-4 word stranice, međutim ima već 6-7 mjeseci lomim se sa jednim, nazovimo ga kontroverznim, postom. Dosad je napisano preko 6 strana (stvarno će biti dug post) a još mu se ne nazire kraj. Da budem iskren do kraja, ideja kojom se bavim, odnosno tvrdnja koju tvrdim je u suprotnosti sa 99% mišljenja pučanstva, ali izazvao sam sam sebe i sad nema uzmaka. Planiram taj post izbaciti što prije, ali nastojaću da u međuvremenu obradim i ove "leteće" teme.

 

Pozdrav

Jeli to 314. post "Bourne"?

 

I još nešto. Umjesto da citiraš 3 posta odvojeno, imaš gumb višestr . Označiš željene postove i na dnu ti se pojavi gumb višestruko citiraj. Moderatorima nije drago više poruka zaredom.{#}

Pingu, Pingu, PIngu!
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...
Informatičar starog kova kaže...

 

U zadnje vrijeme prosječna veličina posta je 3-4 word stranice, međutim ima već 6-7 mjeseci lomim se sa jednim, nazovimo ga kontroverznim, postom. Dosad je napisano preko 6 strana (stvarno će biti dug post) a još mu se ne nazire kraj. Da budem iskren do kraja, ideja kojom se bavim, odnosno tvrdnja koju tvrdim je u suprotnosti sa 99% mišljenja pučanstva, ali izazvao sam sam sebe i sad nema uzmaka. Planiram taj post izbaciti što prije, ali nastojaću da u međuvremenu obradim i ove "leteće" teme.

 

Pozdrav

Jeli to 314. post "Bourne"?

 

I još nešto. Umjesto da citiraš 3 posta odvojeno, imaš gumb višestr . Označiš željene postove i na dnu ti se pojavi gumb višestruko citiraj. Moderatorima nije drago više poruka zaredom.{#}

Nije. 314 post će biti "Bournov identitet" :)

Što se tiče višestrukog citiranja, znam, vidio sam i sam kasnije da sam ispao noob.

12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Pratim te već dugo vremena i stvarno si super, čitam te do 2 ujutro, postove ponovno čitam makar sam ih pročita već {#}

 

Ovaj mi je najdraži, posebno sa Apple storeom: http://quark.blog.hr/2011/09/1629513378/vrste-informatickih-ducana.html {#}

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
15 godina
online
Informatičar starog kova

Pozdrav svima,posebice ISK-a:)

Evo i moja malenkost od nedavno krati vrijeme i tjera dosadu čitanjem tvojeg fenomenalnog bloga.

Nije bilo niti jedne objave a da se nisam pošteno nasmijao.Istina,tek sam na 

 

http://quark.blog.hr/2010/11/1628372283/50.html

 

...ali,to je zato što hoću da mi što duže potraje...heheheehe

 

Lijep pozz i samo nastavi s pisanjem,mislim da si stekao već zavidan broj posjetitelja bloga.{#}

 

 

Old Insomniac
12 godina
offline
Informatičar starog kova

:) e hvala na linku, svidja mi se blog :)

 

 

http://quark.blog.hr/2010/09/1628266039/norton-commander.html  <- :) ovo je naravno super isto kao i cmos reset pa ga moras nositi kuci.

ja
12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Eto, da malo poguram ovu temu {#}

Blog je stvarno super, a Informatičaru starog kova se želim JOŠ JEDNOM zahvaliti na pomoći, trudu i strpljenju!

12 godina
offline
Informatičar starog kova

Zna li netko što se događa sa informatičarom?

 

Nestao je sa twittera, quark.blog.hr više ne postoji, a adresa na koju se trebao preseliti quark.blog.hr. je prazna :s

 

A ja i dalje čekam novi post... :P

15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
skoosha kaže...

Zna li netko što se događa sa informatičarom?

 

Nestao je sa twittera, quark.blog.hr više ne postoji, a adresa na koju se trebao preseliti quark.blog.hr. je prazna :s

 

A ja i dalje čekam novi post... :P

  Još jutros je blog bio online. Bit će da ga je ukebalo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Mislim da me herc strefio.

 

Nema bloga, nema twittera, nema FB-a.

Jedino je ova tema ostala.

 

 

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
14 godina
offline
Informatičar starog kova

Nema ga ni na fejsu, ili je sredio postavke tako da ga se ne može vidit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Punti kaže...

Nema ga ni na fejsu, ili je sredio postavke tako da ga se ne može vidit.

Ja sam bio učlanjen u grupu na fb-u, sad je više nema

 

hr-hr.facebook.com/informaticar

 

Vraća na FB home page.

 

Najgore od svega je što nema backupa. {#}

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 11:03 (Unix).
12 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

WTF? Gdje je blog? Potrebna mi je dnevna doza smijeha.

Dafuq I just read?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova

Ako je problem u hostingu, ja dajem domenu i hosting free! Ocemo blog nazad!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Alesandro kaže...

Ako je problem u hostingu, ja dajem domenu i hosting free! Ocemo blog nazad!

Ma daj, prvo, to je blog.hr, a ne dedicated stranica.

Drugo, zašto bi obrisao FB i twitter acc?

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova

i oni iskljucuju blog ako im trosi puno resursa.Dozivio to.

13 godina
offline
Informatičar starog kova

Ne radi ni Meterize10a, facebook stranica gdje je stavljao isto dosta humoristične slike i tekstove o svojoj zgradi.

tw@antejuki || YT/vaporCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 13:45 (Vapor).
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...

Ne radi ni Meterize10a stranica gdje je stavljao isto dosta humoristične slike i tekstove o svojoj zgradi.

 

Istina, zadnje postove sam vidio prije nekih tjedan dana kad je stavio slike proslave 1. maja u zgradi.

Prokletstvo, ovo je doslovno sedamnaesti (da, 17.!!!) blog koji sam stavio u bookmarke i više-manje redovito pratio, a da je nakon nekog vremena ugašen. Ostali su s vremenom zapušteni, izbrisani, zaboravljeni... izgleda da nema sreće s kvalitetnim autorima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice