Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 351.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

 pa da, sve to su origigi.. no, licenca je nešto drugo, važeća. Odnosno, jednako je ogirigi skinut iso s MSsitea.

pa evo i 'fix' za nero-licencu, priveži ga špagom (kablom, edit: staru pržu nevažno što je crkla) za laptop, pravno-licencno, dovoljno. :)) .. moram malo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 18:17 (ihush).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

i niste imali koga drugoga uvatit u đir nakon popodnevnog odmora nego mene sirotinju koji je izbrojija 600 eurića za ova dva komada retail software-a... gamadi jedna

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

i niste imali koga drugoga uvatit u đir nakon popodnevnog odmora nego mene sirotinju koji je izbrojija 600 eurića za ova dva komada retail software-a... gamadi jedna

 Stara iskusna gamad uvijek mora imati DAZ i KMSPico edišn softver, sve ostalo je ako se baš mora. A pošto vjerujem da inspektoru i široj mu familiji isto odrzavas infrastrukuru, nemoš bit jedini pošten u ovoj drzavi, ja znam samo jednog takvog a to je moj ćaća, eto sad valjda znam dvojicu :) Ovi ostali sto imaju origigi softver su više u kategoriji - a kad se mora štaš, uzmi al nek bude onaj OEM nam je jeftinije ja gledao u katalogu, koji će nam vrag kutija ona. ^^

 

Btw eto mozda jedne inspiracije za novu temu na blogu, iskustva tvojih pacijenata sa inspekcijom kada uleti u firme da pronjuškaju ko je potpomogao Billa da cjepi afričku djecu, a tko je eskivirao sudjelovati u tom plemenitom činu.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Nemoj tako, ima još naivaca na ovome svijetu. Mi imamo relativno mali ured a sav softver (doslovno sav) je s legalno nabavljenim licencama. Kad pogledam godišnji račun za pretplate smrznem se. Pa samo Autodesku godišnje plaćamo cca 70 k krznenih.

 

Nema instalacije nikakvog softvera koja nije prošla kroz moje ruke a ja instaliram samo ono što nam treba za funkcioniranje (čitaj u principu ništa nakon osnovne instalacije). Znam urede nekoliko puta veće od nas koji imaju samo jednu licencu programa za crtanje. Obično mi govore da se ponašamo kao pijani milijarderi i bez veze bacamo novac ali ja sam stava da se za osnovno sredstvo rada mora uvijek naći novac.

 

@ISK: Pa kud stavi Office Home and Bussiness, to ti je za po doma. Mene su ovi iz MS-a Hrvatska uvjeravali da se ta verzija ne smije koristiti za poslovne korisnike te da moram uzeti pretplatu (a poslije me nguziše na ovu 365 usugu na koju bi se ti kao selebriti u svijetu informatike mogao osvrnuti).

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...

..

 

@ISK: Pa kud stavi Office Home and Bussiness, to ti je za po doma. Mene su ovi iz MS-a Hrvatska uvjeravali da se ta verzija ne smije koristiti za poslovne korisnike te da moram uzeti pretplatu (a poslije me nguziše na ovu 365 usugu na koju bi se ti kao selebriti u svijetu informatike mogao osvrnuti).

 a i ti se baš daš guziti.. :) naravno, da piše samo home ili home&student.. tad bi to pisalo u licenci. Tak da idući put, čekić pa kad se osvjeste nastavi razgovor. .. ili uživaš ovak? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

 a i ti se baš daš guziti.. :) naravno, da piše samo home ili home&student.. tad bi to pisalo u licenci. Tak da idući put, čekić pa kad se osvjeste nastavi razgovor. .. ili uživaš ovak? :)))

U dm.u je vazelin bio na popustu.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...

Nemoj tako, ima još naivaca na ovome svijetu. Mi imamo relativno mali ured a sav softver (doslovno sav) je s legalno nabavljenim licencama. Kad pogledam godišnji račun za pretplate smrznem se. Pa samo Autodesku godišnje plaćamo cca 70 k krznenih.

Zato smo mi otpilili tu pokvarenu, pohlepnu gamad i prešli na progeCAD za to "sitno" projektiranja što nam treba... Što god crtamo ionako crtamo za sebe, dwg-ove koje dobijemo uredno otvara (većinu vremena) a van ionako idu samo plahte sa Rolanda...

 

Čak nam je mater-korporacija na referentnoj listi

 

A za 365 imamo samo pohvale...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 22:07 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...

Nemoj tako, ima još naivaca na ovome svijetu. Mi imamo relativno mali ured a sav softver (doslovno sav) je s legalno nabavljenim licencama. Kad pogledam godišnji račun za pretplate smrznem se. Pa samo Autodesku godišnje plaćamo cca 70 k krznenih.

 

Nema instalacije nikakvog softvera koja nije prošla kroz moje ruke a ja instaliram samo ono što nam treba za funkcioniranje (čitaj u principu ništa nakon osnovne instalacije). Znam urede nekoliko puta veće od nas koji imaju samo jednu licencu programa za crtanje. Obično mi govore da se ponašamo kao pijani milijarderi i bez veze bacamo novac ali ja sam stava da se za osnovno sredstvo rada mora uvijek naći novac.

 

@ISK: Pa kud stavi Office Home and Bussiness, to ti je za po doma. Mene su ovi iz MS-a Hrvatska uvjeravali da se ta verzija ne smije koristiti za poslovne korisnike te da moram uzeti pretplatu (a poslije me nguziše na ovu 365 usugu na koju bi se ti kao selebriti u svijetu informatike mogao osvrnuti).

 Logika nalaže po tvom tekstu da si jos uvijek zaposlen i da radis, te da uredno naplaćujete svoje usluge, plaća ide, svi troškovi se podmiruju, ergo imate para za platit te masne licence, znači vraćate uloženo. A što se clouda bilo kakve vrste tiče, to nek si te propale ekonomiste (ISKova omiljena podvrsta );D i veliki mozgovi bace jednostavnom matematikom na papir sebi koliko godina štede pare, a od kojeg datuma ih ta usluga lagano guli nego da su imali infrastrukturu/softver/admina sa plaćom on premise pa se sve lako izračuna, valjda zavisi od potreba firme.

 

U mojoj skromnoj ali točnoj matematici, u ovoj drzavi SVE ama baš sve što je na pretplatu uvijek na kraju košta višestruko više nego da npr. odmah isprsim pare za potrebe firme ili neku otplatu u ratama bez kamata. Baš gledam skoro sav softver danas ide na taj subskripšn model, pa  te gule i metnu ti ga laganini da ga ni ne osjetiš, i to bez dm vazelina. Ali to je kad oces da ti crnja bude švaler, trazili ste gledajte, tj plaćajte :D :P

 

 

baš me zanima da li će itko skuzit da je office neki green screen ili  high quality poster iza njega. Sve je to magla aka cloud.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova

"od kojeg datuma..."

 

Valjda je ta tvoja vlastita infrastruktura samoodržavajuća i ne treba nakon 3 godina to malo podebljati, zamijeniti dotrajale (MTBF) dijelove, nadograditi Windowse, Exchange, MSSQL, synology ili što već ide za backup... I to još sve uz uptime koji oni nude? Neke stvari je ipak pametnije prepustiti drugima da rade... Jel vi i podove u firmi brišete, čemu čistačice zaposliti kad samo možete kupiti krpe, metle, usisavače i ulovit se posla?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Sum_of_all_fears kaže...

"od kojeg datuma..."

 

Valjda je ta tvoja vlastita infrastruktura samoodržavajuća i ne treba nakon 3 godina to malo podebljati, zamijeniti dotrajale (MTBF) dijelove, nadograditi Windowse, Exchange, MSSQL, synology ili što već ide za backup... I to još sve uz uptime koji oni nude? Neke stvari je ipak pametnije prepustiti drugima da rade... Jel vi i podove u firmi brišete, čemu čistačice zaposliti kad samo možete kupiti krpe, metle, usisavače i ulovit se posla?

Baš i ne svake 3 godine, ali treba da zavisi šta firma ima i koje su joj potrebe. Apsolutno se slazem da neke stvari treba staviti u oblak i da je to lakše svima npr mailove slobodno nek ofloadaju na neki servis puca mi, ali pošto se trpa sve zivo u cloud sa nakanom da se eliminira on premise infrastruktura te da nekome tamo plaćaš mjesečnu pretplatu za sve što ti treba i možda i ne treba a radna mjesta admina-tehničara-mrežaša to baš i nije dobro rješenje zbog miljon vrsta razloga. 

 

Hibrid ok, kao neki backup, redundancy, i servise poput maila i office paketa i slično ali sve u čisti  cloud over my dead body. Ako pričamo čak i o SOHO firmicama nema tog clouda i supporta preko telefona koji će ih spasit, kad im se raspe pol produkcije zbog miljon nekih razloga i problema a čovjeka na licu mjesta tj u firmi nigdje pa makar u obliku poziva kada zatreba-tipa neki retainer contract tehnička sluzba, jer eto bilo je jeftinije da nemaju admine i da je sve vani u oblaku.

 

Btw, svaka firma je specifična tako da je to danas od slucaja do slucaja šta moze u cloud šta ne. A pričajmo o internet vezama (upload/download) ,stanje podrske i cijene istih u Cro, koje bi trebale pogonit taj cloud na kojem sve na nekom tamo VPSu i nekim monthly subscription modelu. I pričajmo tko opet bi trebao administrirati to cloud okruzje. Šef? Mica i Štefica? Susjedov mali? onaj u firmi što misli da se kuzi u informatiku? Hehe.

 

Poredit čistačice (imo najača ekipa u svakoj firmi) i neke informatičare po pitanju tko moze šta raditi, tj. tko je bitniji za poslovanje firme je nepotrebna.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
ihush kaže...

kao i na svakom drugom (PCju), svugdje je origigi, razlika je samo u licenci-aktivaciji (ili alternativnim načinima iste) :) no nećemo to primijetiti .. dok ne zatreba :))

no, osim navike.. čemu? Znaš da je i nero u bsa popisu? Neki revni inšpektor može i tako do k-15 jednako kao za MSO/win.. (ok, na kućnom je sigurno).

 

http://informaticar.eu/wp-content/uploads/2017/02/DSCN9710.jpg

http://informaticar.eu/wp-content/uploads/2017/02/DSCN9710.jpg

 

 Aj to si posudija iz butige u svrhu slikavanja...

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 23:58 (BlackMoon).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

ugazili smo u kompleksnu softversku močvaru... predosjetija san to davno, zato san i kupija retail. nažalost nakon upgradea na 10 operativni sustav mi se "pretvorio" u oem. retail mi ostaje, ali sedmica. 

uvijek sam za legalni software kod poslovnih korisnika, međutim ovo sa pretplatama je prevršilo svaku mjeru, autodesk i adobe prednjače. ova gospođa iz zadnjeg posta je arhitektica, mali ured jedina zaposlenica, žena je samo htjela biti legalna, sad je nigdje, šta bi rekli u kostariki "back to square one"

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

ugazili smo u kompleksnu softversku močvaru... predosjetija san to davno, zato san i kupija retail. nažalost nakon upgradea na 10 operativni sustav mi se "pretvorio" u oem. retail mi ostaje, ali sedmica. 

uvijek sam za legalni software kod poslovnih korisnika, međutim ovo sa pretplatama je prevršilo svaku mjeru, autodesk i adobe prednjače. ova gospođa iz zadnjeg posta je arhitektica, mali ured jedina zaposlenica, žena je samo htjela biti legalna, sad je nigdje, šta bi rekli u kostariki "back to square one"

Ima nade za takve. Kolega Sum_of_all_fears je napisao jednu od jeftinijih alternativa. Ako ne ide u svijet 3D crtanja moj prijedlog je DraftSight. Za nešto naprednije tu je nanoCAD. Ja bi odavno digao ruke od Autodeska da nije BIM-a i njihovog čeda (13-to prase po sučelju) zvanog Revit.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

nažalost nakon upgradea na 10 operativni sustav mi se "pretvorio" u oem. retail mi ostaje, ali sedmica. 

 

 

Ček znači još uvijek nisu to riješili, kada instaliraš sa Retail verzije Win7-8.1 na Win 10 još uvijek ga tretira kao OEM tj. veže ga za taj stroj tj. matičnu ploču?

 

Da li je nebitno ili ima razlike ako instaliraš Win 10  na već aktivirane prijašnje verzije Windowse sa retail ključem ili ga baci OEM i ako ideš raditi clean install Win 10 ali ubacuješ stari origigi Win7-8 ključ?

 

Pitam jel većinom sam deverao sa OEM ili VL upgrejdom ili clean Retail installom a tu je sve jasno, OEM ostaje OEM, Enterprizer moraš platiti nanovo, a Volume Licence moraš imati orginal licencu kupljenu od prije.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
13 godina
offline
Informatičar starog kova

tako mi je rekla gospođa na microsoft podršci, uz napomenu "vama nitko ne može odnijeti vaš retail 7, ali 10 vam je samo na tom računalu". koliko znam, osim moje sedmice retail, imam još 2 ili 3 korisnika koji su isto nadogradili 7 retail na 10, kod svih je računalo još operabilno tako da nisam po tom pitanju još upao u kašetu brukava 

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
13 godina
offline
Informatičar starog kova

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

 Guide us, master.

vocap, bičz?
15 godina
odjavljen
offline
Informatičar starog kova

Nije neka nauka. Neki čak imaju i opravdan razlog da ovo koriste jer su eto, ograničeni u nekim područjima (sjevernim).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

.. laičkim riječnikom, ide i bez hendikepa :) MS je dobre volje, želi to..

dok ono ISKovo retal-oem pitanje MSsupportu (gospođi) .. treba ignorirati, provjereno, daju odgovore koji nemaju veze s primbrojevima, nikakve. (pa i suprotne od EULA, zakona i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

 Znam i dobrano iskorištavam

neda mi se
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Arendelle kaže...
Informatičar starog kova kaže...

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

 Guide us, master.

 

šta si ti sa prominija ploču? sa san master, a dosad san bija nepismen i tvoj dužnik

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
10 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
Arendelle kaže...
Informatičar starog kova kaže...

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

 Guide us, master.

 

šta si ti sa prominija ploču? sa san master, a dosad san bija nepismen i tvoj dužnik

 ISK čini mi se da ga/ju nisi baš najbolje ubra jer men se ono čini ka provokacija

neda mi se
8 godina
odjavljen
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

šta si ti sa prominija ploču? sa san master, a dosad san bija nepismen i tvoj dužnik

 Informatičar bi tvoga kalibra trebao znati da master vrlo lako postane slave.

vocap, bičz?
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Arendelle kaže...
Informatičar starog kova kaže...

šta si ti sa prominija ploču? sa san master, a dosad san bija nepismen i tvoj dužnik

 Informatičar bi tvoga kalibra trebao znati da master vrlo lako postane slave.

 

istina, samo pribaciš jumper

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

inače, znate li da se još uvijek može nadograditi na desetku?

.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 8:48 (Colossus7).
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Arendelle kaže...
Informatičar starog kova kaže...

šta si ti sa prominija ploču? sa san master, a dosad san bija nepismen i tvoj dužnik

 Informatičar bi tvoga kalibra trebao znati da master vrlo lako postane slave.

 Au, ova je bila dobra Touche što bi rekli napudrani francuzi sa velikim bijelim lažnim perikama, ali kladim se da neznaš koje je boje konektor IDE kabela koji se trpa u matičnu ploču.

 

Nemoj da te ISK utepi da si guglala IDE cable connector color. :) :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

.. laičkim riječnikom, ide i bez hendikepa :) MS je dobre volje, želi to..

dok ono ISKovo retal-oem pitanje MSsupportu (gospođi) .. treba ignorirati, provjereno, daju odgovore koji nemaju veze s primbrojevima, nikakve. (pa i suprotne od EULA, zakona i sl.).

 Jesi probavao na terenu upgrade sa Retail Win7-8.1 na Win10? šta kaze licenca na desetki poslje tog procesa? Vjerovatno vecina samo pronjuška da li je Windows activated status u Computer Properites, dalje se nitko ne trudi chekirati jeli OEM ili RETAIL channel.

 

u CMD line;

slmgr -dli

 

pogledati šta piše pod Channel.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Imao Win 8/8.1 Pro, kljuc dobio od nekog forumasa ovdje.

Upgredao na Win 10, evo slike:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

-retail (7-8) praktički nitko nema.. tak da su svi OEM (kupljeno predinstalirano ili uz) pa je i upgrade na w10 vjerojatno OEM (i ne provjeravam, jer je startni OEM) :)

-drugi izvor vlk-maps.. nije upgrade offer, to je u rangu retaila, nevezano s winver samo broj aktivnih licenci svejedno 7-8-10 i u svakom trenu takav partner može na najnoviju winver (često ne želi).

samo jednokratne/single key licence oem/retail su upgadable-free na 10.

često se miješa, možda i kod ISKa, jedna licenca=jedan PC u nekom trenutku, dva PCja deaktivacija.

drugo, ono što je pitao 'tetu MSicu' :) .. licenca nije prenosiva kad se pita support (ni jedna, izuzetak npr germanija :) ) ali to se odnosi na drugu osobu (ne PC).

jedna nebuloza, koja prikazuje kako je sve oko supporta smuljano-neprecizno, MS službeno, u EULAi, navodi, za OEM support daje proizvođač, ne MS.. dok uredno sve ta 'teta' odradi, npr reaktivaciju-key (ne proizvođač).

 

jednostavno, ne pitati ih, jer je svaki odgovor RND(seed) različit ili suprotan onom što piše na papirnatim pravilima kao EULA. Podsjetnik na zbrku kod najave free windowsa (free upgrade, upgrade nije free jednako ako auto staro za novo, soft ne stari, auto za auto nije free) :)) .. a tad je u svakoj vijesti bilo zbrčkano tko je što rekao i kako su mediji prenjeli..

 

pa čak 'smiješno'.. vidi pict, RETAIL (upgrade s w7pro-HP OEMa)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 12:06 (ihush).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

ihush pa koliko znam, retail sam i kupio da se veže uz mene, a ne uz pc...

 

Fermat je napisa tri slova, a Wiles poginija 7 godina na tavanu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice