Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojler?

poruka: 7
|
čitano: 3.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojler?

Pozdrav svima,

 

 

evo da pitam ako ima netko tko se razumije u vodoinstalacije.

Ovako,trebam skinuti bojler u kuhinji koji je iznad pipe,te je naravno spojen sa cijevima koje idu tj. spajaju se na pipu (iznad).

Kad sam otpojio donji dio cijevi koje se spajaju na pipu iscurila je voda i nakon nekog vremena prestala.

Međutim kad sam pustio vodu u pipi počela je (očekivano) šiktati u zrak iz tih rupa gdje su bile spojene cijevi od bojlera.

Sad me zanima kako da blokiram i zatvorim te rupe i s čim?

 

Ne znam kako se to zove,ali pretpostavljam da ima u obližnjoj željezariji,pa ako vi znate što točno trebam tražiti molim vas da mi kažete?

 

Lijep pozdrav

7 godina
online
Re: Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojle

Finu si poplavu napravio...

Trebaju ti čepovi za cijevi, ovisno o promjeru cijevi, standardno je to 1/2" (takav je na bojleru, vjerovatno i na zidu di je spoj).

Nekaj ovakvo:

https://www.ikoma.hr/hr/vodovodni-materijal/pocincani-fitinzi/pocincani-cep-1-2-5282/

Imaš vjerovatno u svakoj željezari ili sigurno u prodavaonici vodovodnog pribora, ili pevec ili slični dućan.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojler?

Obicno su te cijevi narezane, i postoje metalni cepovi koji se samo zaserafe na cijevi i to je to.

Ili doserafis jednu pipu, od viska glava ne boli

11 godina
offline
Re: Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojle
fer-de-lance kaže...

Finu si poplavu napravio...

Trebaju ti čepovi za cijevi, ovisno o promjeru cijevi, standardno je to 1/2" (takav je na bojleru, vjerovatno i na zidu di je spoj).

Nekaj ovakvo:

https://www.ikoma.hr/hr/vodovodni-materijal/pocincani-fitinzi/pocincani-cep-1-2-5282/

Imaš vjerovatno u svakoj željezari ili sigurno u prodavaonici vodovodnog pribora, ili pevec ili slični dućan.

 

 

 Srećom nisam napravio poplavu,krenuo sam polako jer sam to očekivao.Ovo što si mi linkao je upravo ono što sam tražio,puno hvala.

Čitatelj kaže...

Obicno su te cijevi narezane, i postoje metalni cepovi koji se samo zaserafe na cijevi i to je to.

Ili doserafis jednu pipu, od viska glava ne boli

 Ovo što je kolega gore preporučio je taman što mi treba,ali da koliko vidim cijevi su narezane.

7 godina
online
Re: Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojle

I obavezno si uzmi teflon traku (ili kudelju, ali rađe teflon traka za ovu situaciju) i namotaj oko navoja na čepu u smjeru šarafljenja, znači traku motaš obrnuto od kazaljke na satu ako držiš ovaj kockasti dio na čepu.

Teflon traka ti je nekaj ovakvo:

https://termometal.hr/teflon-traka-za-vodu-grupa-247/

 Motaj u smjeru ove strelice dok ne popuniš cijeli navoj:

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:24 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojle

Treba ti kromirani cep-kapa kao sa slike.Provjeri jel 1/2 cola ili 3/8 izlaz na pipi ili poneses jedno gibljivo crijevo sa sobom u trgovinu da znaju promjer i neka ti daju i brtve za cepove

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:36 (centis).
7 godina
online
Re: Kako blokirati cijevi iz pipe koje idu u bojle

Joj fakat, on mora na pipi zatvoriti, a ne na zidu.

Totalno sam zabrijao, da, treba mu takav čep kakav je kolega stavio, i pitanje jel 3/8 ili 1/2, ali to kolega lako usporedi, na bojleru je sigurno 1/2 pa onda ako je ovo na pipi manje onda je 3/8.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:57 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice