Kako ostvariti ideju?

poruka: 6
|
čitano: 1.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Kako ostvariti ideju?

Postoji li neka kompanija koja pretvara tehnološke ideje u stvarnost? U biti frend ima ideju za neki proizvod, zna osnovni princip ali ne i kako izgraditi... Trebaju mu tehnološke skice temeljene na proizvodu koji je provjereno funkcionalan, ljudi koji bi mogli vidjeti može li se to izgraditi, način proizvodnje i slično... Ili neki drugi način možda?

 

Hvala!

D=mc2, Deinstein
14 godina
odjavljen
offline
Kako ostvariti ideju?

Ima puno firmi koje to rade, bar na području elektrotehnike. Ali to je vjerojatno preskupo za vas, ne znam.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Kako ostvariti ideju?

Pa ovo je dosta aktualna stvar. 

 

Imaš crowdfounding servisa sad dosta, mislim da ima i par domaćih pa probajte. Ako nemate svog kapitala to je najbolji put.

 

A možeš probati i dogovoriti s nekom firmom koja se bavi sličnim stvarima (prije dogovora ideju je pametno patentirati). No naravno morat ćete dijeliti profit kako dogovorite.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako ostvariti ideju?
lllnuclearlll kaže...

Pa ovo je dosta aktualna stvar. 

 

Imaš crowdfounding servisa sad dosta, mislim da ima i par domaćih pa probajte. Ako nemate svog kapitala to je najbolji put.

 

A možeš probati i dogovoriti s nekom firmom koja se bavi sličnim stvarima (prije dogovora ideju je pametno patentirati). No naravno morat ćete dijeliti profit kako dogovorite.

 

Crowfunding radi samo ako imaš prototip koji radi.

 

Obično firme neće ući samo tako u to. Patentiranje je jako loša ideja osim ako nisi multimilijunska firma.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
odjavljen
offline
Kako ostvariti ideju?

Ovo "tehnološke skice" ne znači ništa. Postoje elektroničke sheme, montažne sheme, blok sheme, nacrti, dijagrami toka ... itd. Ovisno što tvojem prijatelju zapravo treba.

 

Isto tako postoji razumna hrpa firmi i ljudi koji rade ono što njemu treba, ali opet u tvojem postu ne piše ništa konkretno. Ovisno dali mu treba pomoć oko softvera, elektroničkih shema, elektronike, izrade kućišta proizvoda (drvo, metal, plastika - kalup), prilagođavanje prototipa za industrijsku proizvodnju ... itd.

 

Najbolje mjesto gdje može potražiti pomoć je savez inovatora Zagreba (postoje savezi ili udruge u drugim gradovima). Dosta fakseva imaju svoje udruge inovatora koje se financirajuod strane MZOSa(opet ovisi dali je student).

 

Uz ove tehnološke stvarčice važno je gledati i poduzetničku stranu. Tako da bi prije trošenja bilo kakvog novca morao definirati poslovnu priliku, ponudu vrijednosti proizvoda (ili usluge) te misiju i viziju svojeg poduhvata. 

 

Ne želim zvučati pesimistično ali ako uzmeš cijene ovih gore usluga, te je tvoj proizvod nek tip potrošačke elektronike ti ćeš 70% posla morati odraditi sam(unutar tima) ako želiš ostvariti neki profit i pokrenuti posao. Opet dosta ovisi o kakvom se tipu proizvoda radi. 

elCid
12 godina
offline
Kako ostvariti ideju?

Danas na poslu mi je sinula ideja o aplikaciji,za koju bi se eventualno "otimali" Facebook ili Google.

Googlajuci zaista nisam nasao na nista slicno.

Pošto nemam pojma kako to realizirati,a htio bih unovčiti,ima li itko savjet!

 

Svecano obecavam da cu onome koji me pametno savjetuje isplatiti razumnu novcanu naknadu-ako ja unovcim ideju.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice