Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 779.631
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Vivax klime su odlicne...

6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Cadus kaže...

 Pa na mallu je sa akcijom 2600 kn, al to su 2 razlicita modela. Tvoj je "AEMI", a ovaj na mallu je "AULI" - neznam koja je razlika...

 Pa neznam ja šta ti gledaš al ova klima koju sam linkao u Abrakadabre je 1000kn jeftinija nego u Malla.

Mall

 

Abrakadabra

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 14:27 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...
Cadus kaže...

 Pa na mallu je sa akcijom 2600 kn, al to su 2 razlicita modela. Tvoj je "AEMI", a ovaj na mallu je "AULI" - neznam koja je razlika...

 Pa neznam ja šta ti gledaš al ova klima koju sam linkao u Abrakadabre je 1000kn jeftinija nego u Malla.

Mall

 

Abrakadabra

 Nisi postao link od malla za tu klimu, pa sam mislio da se nadovezuješ na moj upit oko Vivaxa ili Voxa...

Sad vidim s linkom da je.

 

Zna li onda netko koja je razlika između AULI i AEMI? Za tu Vivax klimu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 16:04 (Cadus).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
galinjo24 kaže...

Vivax klime su odlicne...

 Jel znas nekog da ih je imao 10god i vise? Necujne su ako imas i malu bebu u radu? Odlicno i griju?

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
galinjo24 kaže...

Vivax klime su odlicne...

 Jel znas nekog da ih je imao 10god i vise? Necujne su ako imas i malu bebu u radu? Odlicno i griju?

 Nije čovjek rekao da su bolje od Daikina. Za većinu ljudi koja klimu koristi da se hladi i da se možda par puta zagrije u prijelaznom razdoblju, Vivax je odličan izbor. A sad, ako netko misliš da je tih 5-6 decibela razlike između Vivaxa i neke kvalitetnije klime vrijedno i duplo više novaca onda neka kupi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
galinjo24 kaže...

Vivax klime su odlicne...

 Jel znas nekog da ih je imao 10god i vise? Necujne su ako imas i malu bebu u radu? Odlicno i griju?

 

 Vrijeme ce pokazati :)

 

Ja sam nabavio ovu za potkrovlje ima da joj dusu ispustim :https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/omnia-eco#tech-specs

ovu od 3,5 kw da prodem cim jeftinije..

 

Na doljnjem katu imam Mideu i sad je stara cca 10 godina od tih 10 godina nije radila jedno 3.. Jos uvijek radi i hladi kako treba.

 

Sto se tice ove Invetnor klime ono sto sam primjetio kod prvog paljenja da se cuje par sekudni ko da Ventilator struze u neku zicu a kasnije je dosta tiha za te pare pogotov u eco modu :)

Vidjet cemo s vremenom sto ce biti, 5 godina garancije je pa i to neki racku znaci.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
JozoBozo121 kaže...
roby27 kaže...
galinjo24 kaže...

Vivax klime su odlicne...

 Jel znas nekog da ih je imao 10god i vise? Necujne su ako imas i malu bebu u radu? Odlicno i griju?

 Nije čovjek rekao da su bolje od Daikina. Za većinu ljudi koja klimu koristi da se hladi i da se možda par puta zagrije u prijelaznom razdoblju, Vivax je odličan izbor. A sad, ako netko misliš da je tih 5-6 decibela razlike između Vivaxa i neke kvalitetnije klime vrijedno i duplo više novaca onda neka kupi.

 Baš to i ja velim.

Ja isto koristim klimu cisto da malo temperiram prostor i to je to. Ako nije nuzno ne palim je... osim toga u kuci sam i vanjsku jedinicu ne cujem.

A grijem se na centralno. U mojem slucaju Toshiba, Vivax, Daikin isti racku. Cim jeftinije tim bolje.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
JozoBozo121 kaže...

 Nije čovjek rekao da su bolje od Daikina. Za većinu ljudi koja klimu koristi da se hladi i da se možda par puta zagrije u prijelaznom razdoblju, Vivax je odličan izbor. A sad, ako netko misliš da je tih 5-6 decibela razlike između Vivaxa i neke kvalitetnije klime vrijedno i duplo više novaca onda neka kupi.

 Da se razumijemo Daikin je jako precijenjen, njima se zivo fucka oni fino lovu uzimaju na svom izumu R32 freonu koji je tu u prolazu do 2030god, evo susjed ulupao brdo love u dizalicu topline zrak - zrak jedno 10,000eura preko Slovenskog Daikina jer je jeftiniji, radila 7godina i onda kvar, popravak ovlasteni servis 2soma eura

 

Jedino sto se isplati dati vise novaca moj osobni stav je Mitsubishi jer oni su zbilja pouzdani i trose najmanje struje.

 

Vivax kao i mnogi drugi no name brendovi ne rade klime nego im je OEM Midea, znaci samo etiketa u pitanju ali Midea ne snabdjeva sve sa istom kvalitetom kao svoje klime.

 

Azuri je podbrend Gree-a kao i Sinclair se radi u tvornici Gree-a inace najveceg proiz na svijetu, navodno je Gree otkupio neke patente od Daikina ali jos to nije na pravom nivou.  

 

Ako se ide na budzet klasu bacite oko na Bergen klime, exkluzivni zastupnik je Petrokov

 

https://www.petrokov.hr/hr/asortiman/hladenje/klima-uredaji/286-bergen-pine.html

 

https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji/klima-uredjaji-mono-split/klima-uredjaj-3-2-kw-bergen-wi-fi-9579/

 

Prepakirani Gree ali nize klase.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 17:56 (roby27).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...

 Vrijeme ce pokazati :)

 

Ja sam nabavio ovu za potkrovlje ima da joj dusu ispustim :https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/omnia-eco#tech-specs

ovu od 3,5 kw da prodem cim jeftinije..

 

Na doljnjem katu imam Mideu i sad je stara cca 10 godina od tih 10 godina nije radila jedno 3.. Jos uvijek radi i hladi kako treba.

 

Sto se tice ove Invetnor klime ono sto sam primjetio kod prvog paljenja da se cuje par sekudni ko da Ventilator struze u neku zicu a kasnije je dosta tiha za te pare pogotov u eco modu :)

Vidjet cemo s vremenom sto ce biti, 5 godina garancije je pa i to neki racku znaci.

 Nisu mi poznati no cine se neloši...

 

5god jamstva je uz redovan godisnji servis koliko vidim pod terms and conditions...

Jel ima uopce ovlastenih servisera za njih a ujedno i rezervnih dijelova?

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...

 Baš to i ja velim.

Ja isto koristim klimu cisto da malo temperiram prostor i to je to. Ako nije nuzno ne palim je... osim toga u kuci sam i vanjsku jedinicu ne cujem.

A grijem se na centralno. U mojem slucaju Toshiba, Vivax, Daikin isti racku. Cim jeftinije tim bolje.

 Dobro ti si negdje u kuci među prirodom gdje je svjezije, u gradu među betonom i asfaltom je druga prica i tamo se diše na škrge pa klime nerijetko znaju i cijelu noc raditi...

 

Grijanje je dobro za one koji su na toplani jer oni gase oko 21-22h a ak je loša zgrada negdje u okolici save gdje ima vlage i loša stolarija i imas malu bebu onda svakako grijanje na klimu itekako dobro dođe a onda kinezi bas i nisu izbor.

 

 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
galinjo24 kaže...

Vivax klime su odlicne...

 Jel znas nekog da ih je imao 10god i vise? Necujne su ako imas i malu bebu u radu? Odlicno i griju?

 

 

Zapravo,ja znam nekoga tko ima Vivax 3.5 KW preko 15 godina i radi besprijekorno!Nakon 12 godina rada nije niti znao da ju je trebalo nadopuniti/promjeniti plin.Nakon tih 250 kn troškova opet radi kao nova!

 

Ja recimo imam VOX klimu sa bluetoothom,wifiom,grijanje...ma ono sve full oprema....barem sam tako platio!

Toj klimi ne radi bluetooth(u biti ne postoji opcija da se ukljuci),wifi isto tako,ne mozes nastimati željenu temperaturu na auto modu,ona sam je programirana na 24 stupnja i to se ne moze promjeniti-NIKAKO!

Support nikakav(inace made in Srbija),garancije uopce nemam...u biti imam,ali ako cu nosti u Beograd,jer u HR nitko ne popravlja te klime.

-Kupljena u Emmezetti i nemam pravo na zamjenu jer navedeni problemi gore nisu razlog zamjene.

 

Eto,ikustvo za sve da se ne sjebu ko ja.Ne kupovati VOX klime u Emezzeti!

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Za Vox to je sramota uopce kupovati jer sama zdrava logika ti govori da je to no name generički brand sklepan od neke bokte pitaj trece strane i tu nema dalje supporta.

 

Sta napajanja za pc ne kupujete kineze.

 

Nego trebas ti vidjeti perilice suđa Gorenje koje radi kineska Midea kao OEM, ajme meni to je smece prve klase pa su onda jadni Slovenci kupili švedski Asko da im popravi imiđ i preselili proizvodnju u Sloveniju ali nema tu pomoci, zna se tko je tata mata na tom podrucju vec desetljecima.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

JBG tako ti je to kada vjeruješ prodavaću.

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...

Za Vox to je sramota uopce kupovati jer sama zdrava logika ti govori da je to no name generički brand sklepan od neke bokte pitaj trece strane i tu nema dalje supporta.

 

Sta napajanja za pc ne kupujete kineze.

 

Nego trebas ti vidjeti perilice suđa Gorenje koje radi kineska Midea kao OEM, ajme meni to je smece prve klase pa su onda jadni Slovenci kupili švedski Asko da im popravi imiđ i preselili proizvodnju u Sloveniju ali nema tu pomoci, zna se tko je tata mata na tom podrucju vec desetljecima.

 Cek, sta imas protiv Midea klima uredaja? Evo ja imam vec 10 godina navedeni uredaj. Niti jedan jedini problem i upravo me hladi...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...

 Da se razumijemo Daikin je jako precijenjen, njima se zivo fucka oni fino lovu uzimaju na svom izumu R32 freonu koji je tu u prolazu do 2030god

 

Jedino sto se isplati dati vise novaca moj osobni stav je Mitsubishi jer oni su zbilja pouzdani i trose najmanje struje.

 Daikin se još 2015. javno odrekao svih naknada povezanih s HFC32, a od 2011. su većinu patenata davali drugim proizvođačima besplatno. Tako da jedini novac koji oni zarađuju od R32 je onaj na njihovim klimama i tjt. 

 

Ovo za Mitsubishi da je pouzdan ne mogu reć da sumnjam u to, ali ovo za potrošnju struje jedostavno nema logike ni smisla. Može to biti ajde, 50-100 vata simo tamo na sat, ali da je to neka razlika veća od 5% nema šanse. Jednostano, hlađenje je fizikalni proces u kojem plin prolazi kroz Carnotov kružni proces i to ima svoje limite. 1 kilovat struje za otprilike 3.5 kilovata hlađenja, i to je uvijek bilo tu negdje i biti će za 50 godina osim ako ne naučimo raditi neke magične materijale ili zaobilaziti zakone fizike. Osobno sumnjam i u ove priče da je R32 nešto efikasniji, to se samo kroz te sezonske podatke maskira prava istina. 

 

Ti ako imaš sobu u kojoj je X količina energije, i Vivax i Mitsubishi će potrošiti otprilike jednake količine energije da tu prostoriju ohlade jer je količina energije koju treba izvući jednaka. Evo, sad sam gledao, i Mitsubishi i Vivax imaju iste SEER koeficijente praktički, 6.2 i 6.1 i obje su deklarirane snage struje 1200 vata otprilike. 

 

P.S.

Ja sam samo za primjer uzeo Vivax kad je krenula rasprava o njemu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 19:53 (JozoBozo121).
10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Vivax i Midea su klime odlične!!! Radim u Dalmaciji i Vivax inverter klima sam montirao preko 70komada. Posao cvjeta ljeti! Ni jedna se klima nije pokvarila! U strica sam montirao sve Vivax klime za apartmane, komada 9, ni jedan problem evo već 3 godine!

Imam i Sinclair klime koju su dobre(nisu inverter), inače Gree kompresor u njima. Mitsubishi se srozao u kvaliteti što se tiče same plastike i problema sa novojem matica, namučio sam se s njima. I kad sam zvao direktno Mitsubishi, kaže stežite slabije matice, hahaha(inače neka ženska bila), pojma nema. Sve matice na klimama stežem isto, samo Mitsubishi ima problem, na kraju dobio mailom da ipak imaju tvorničku grešku sa samim navojem matica, dvije serije klima su imale taj problem. A to je muka, jer treba odrezat tu maticu koja se spaja sa samom cijevi, i onda uzet aparat i zavarit, po onoj vrući, užas. Klime su odlične sa radom, niko se nije žalio ali hoću reći kako se prave "pametni", da im nebi pala prodaja, jer ljudi obićni korisnici za to neznaju, nego instalateri nastradju jer izgube dodatno vrijeme za instalaciju, a davno se prije može završiti. 

Za napomenut je da Vivax klime imaju najveći ispuh hladnog zraka za razliku od svih ostalih klima! 

I za hladit su odlične i malo za ugrijat zimi! Inače osobno imam 3 komada i grijem se zimi na njih i meni su odlične. 

A šta kod se pokvari odmah iz Zagreba stiže za par dana, ma žaraf će samo poslati ako treba, pohvale samo!

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 22:46 (CPU).
6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Dobro je to znati za Vivax, jesi imao iskustava s ovim modelom?

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...

Dobro je to znati za Vivax, jesi imao iskustava s ovim modelom?

 Itekako imam iskustva sa tim modelom. Mislim da sam negdje oko 30-tak komada monitirao taj AEMI model. Isto tako i AERI, R design, mislim da je najjeftiniji model Vivaxa upravo taj R design i on se odlično pokazao! Gledajte stvar kod Vivaxa je ta što je klima potpuno ista, samo je kućište unutarnje jedinice drugačije i daljinski je drugačiji za svaki model, kompresor, elektronika, sve je isto! 

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 22:51 (CPU).
6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Znači AEMI ili AERI razlika je isključivo estetska?
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Paolo Maldini kaže...
Znači AEMI ili AERI razlika je isključivo estetska?

 Da! Uglavnom, ima možda skuplji model WIFI, ili neki dodatni BIO filter. Ali sami, glavni djelovi su isti!

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 22:53 (CPU).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 Da! Uglavnom, ima možda skuplji model WIFI, ili neki dodatni BIO filter. Ali sami, glavni djelovi su isti!

Kako se spajaju te Vivax klime na wifi/smartphone?

16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Vivax klime su šrot... Dajte ljudi molim vas. 

 

Ako želite poštenu klimu gledajte japance, pogotovo što se tiče grijanja.

 

Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu...

 

Vivax je OK za rekreativno hlađenje, i ništa više od toga.

 

Za razliku u cijeni 1000kn između Vivaxa i ulaznih modela Toshibe/Daikina, mislim da tu stvarno nema neke polemike.

 

Što se tiče grijanja, Vivax tu nema što raditi... Za ozbiljno grijanje se ide na neki srednji i viši rang brendiranih klima uređaja, čak i ulazni modeli jačih brendova nisu nešto na polju grijanja, no mogu poslužiti u međusezoni.

 

Osobno koristim ulazni model Daikina, i razlika je nebo i zemlja naspram Vivaxa, Haiera i sl. Od kvalitete izrade koja je naočigled bolja, buke, efikasnosti, upravljanja. itd.

 

Klimu sam platio 1000kn više od neke Vivaxove, što je nikakva cifra kad se usporedi koliko sam bolji proizvod dobio.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 13:05 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Haier klima 15 godina bez greske radi.

Samsung crkla 2 mjeseca posli isteka garancije uzeta nova pokvarila se u roku od mjesec i po dana nepopravljivo uzet u zamjenu gree vece klase... Vec 5 godina radi pouzdano... 

Stara ima neku thermu? Made in chech republic i evo 4 godina pici dalje... 

Mitsubushi crkla nakon 5 i po godina isto nepopravljivo placena skoro 1800e... Tako da kvaliteta je relativan pojam i slicno je tome ko su**k u smislu da svaki cigo svog konja hvali...  Na kraju ssf kupujem najeftinije s najduljom garancijom i sa time ako crkne da imam servis i dijelove....  Ovo ostalo me ne zanima kako se zove ni ko je sklapa samo da obavlja svoju zadacu sto dulje... 

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

Ovo ostalo me ne zanima kako se zove ni ko je sklapa samo da obavlja svoju zadacu sto dulje... 

Generalno ni mene... Ali sam naučio davnih dana da ono što je najjeftinije i izgleda kao odlična ponuda, u većini slučajeva ispadne smeće i katastrofa, a ne da mi se s tim zafrkavati... Vivax pucketa cijelo vrijeme dok radi, ta jeftina plastika se širi/skuplja, imam iskustva s tim klimama. Vanjske jedinice kao da su na 2-taktni benzinski motor, a ne na struju koliko bruje. Susjed ima Vivaxa i bruji mu na zidu ko lud. Kod Daikina toga nema.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 13:31 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...

Vivax klime su šrot... Dajte ljudi molim vas. 

 

Ako želite poštenu klimu gledajte japance, pogotovo što se tiče grijanja.

 

Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu...

 

Vivax je OK za rekreativno hlađenje, i ništa više od toga.

 

Za razliku u cijeni 1000kn između Vivaxa i ulaznih modela Toshibe/Daikina, mislim da tu stvarno nema neke polemike.

 

Što se tiče grijanja, Vivax tu nema što raditi... Za ozbiljno grijanje se ide na neki srednji i viši rang brendiranih klima uređaja, čak i ulazni modeli jačih brendova nisu nešto na polju grijanja, no mogu poslužiti u međusezoni.

 

Osobno koristim ulazni model Daikina, i razlika je nebo i zemlja naspram Vivaxa, Haiera i sl. Od kvalitete izrade koja je naočigled bolja, buke, efikasnosti, upravljanja. itd.

 

Klimu sam platio 1000kn više od neke Vivaxove, što je nikakva cifra kad se usporedi koliko sam bolji proizvod dobio.

 

 

 Ne siri lazi da su Vivax klime srot, jer iskreno nemas pojma. Ne bavis se montazom. Jednostavne su za ugradnju i najlakse ih je odrzavat. Vjerovatno nisi nikad imao Vivax pa sudis o necemu sto ne znas. Za hladenje su odlicne, dobre su i u grijanju, ali vecina ljudi uzima klimu uglavnom za hladenje. I Vivax je i vise nego dobra. Ko ti moze garantirat da ce ce nakon isteka garancije radit jos dugi niz godina Panasonic, Gree  ili Mitubishi, a Vivax nece??! Mitsubishi se srozao u kvaliteti a to najbolje znaju oni koji montiraju pa prema tome nisi u pravu.

AMD Ryzen soon...
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 

 

 Ne siri lazi da su Vivax klime srot, jer iskreno nemas pojma. Ne bavis se montazom. Jednostavne su za ugradnju i najlakse ih je odrzavat. Vjerovatno nisi nikad imao Vivax pa sudis o necemu sto ne znas. Za hladenje su odlicne, dobre su i u grijanju, ali vecina ljudi uzima klimu uglavnom za hladenje. I Vivax je i vise nego dobra. Ko ti moze garantirat da ce ce nakon isteka garancije radit jos dugi niz godina Panasonic, Gree  ili Mitubishi, a Vivax nece??! Mitsubishi se srozao u kvaliteti a to najbolje znaju oni koji montiraju pa prema tome nisi u pravu.

Mogu ti snimit susjedov Vivax i svoj Daikin, vanjsku jedinicu... Njegova je kao da si traktor upalio. Imam iskustva s vivaxom, ne vlastitog, ali znam dosta ljudi koji ga koriste. Također sam pomagao pri montaži i Vivaxa i Daikina i Toshibe.

 

Hvala, ali za 1000kn razlike između Vivaxa i nekog japanskog branda ne pada mi na pamet kupiti prepakirano kinesko smeće. O upravljanju (WiFi aplikacija) neću ni pričati.

 

Vivax i Daikin/Panasonic/Toshiba i sl. nisu isti rang kvalitete klima uređaja, i tu svaka priča staje... Vivax je niža klasa i to je jednostavno tako, zato i je jeftin.

 

Za hlađenje će poslužit... O komforu neću ni pričati, većina ljudi koji kupuju vivaxa hlade se rekreativno. Upale klimu na pol sata, ugase, i tak stalno... Meni klima radi 0-24, isprogramirana da preko noći drži nižu temperaturu, preko dana nešto višu. Kad nisam doma još malo povisi da ne trošim energiju bezveze (IFTTT) i tak... Uglavnom, za tako sitnu razliku u cijeni nije mi palo na pamet uzeti vivaxa. A onima koji se ozbiljno griju na klime, preporuka da Vivax zaobilaze u širokom luku. Kao što rekoh, za rekreativno hlađenje će poslužit. btw. Modulacija skupljih klimi je vrhunska, za vivax nisam baš tako siguran, no neću tvrditi jer nisam probao.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 14:50 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
lllnuclearlll kaže...
CPU kaže...

 

 

 Ne siri lazi da su Vivax klime srot, jer iskreno nemas pojma. Ne bavis se montazom. Jednostavne su za ugradnju i najlakse ih je odrzavat. Vjerovatno nisi nikad imao Vivax pa sudis o necemu sto ne znas. Za hladenje su odlicne, dobre su i u grijanju, ali vecina ljudi uzima klimu uglavnom za hladenje. I Vivax je i vise nego dobra. Ko ti moze garantirat da ce ce nakon isteka garancije radit jos dugi niz godina Panasonic, Gree  ili Mitubishi, a Vivax nece??! Mitsubishi se srozao u kvaliteti a to najbolje znaju oni koji montiraju pa prema tome nisi u pravu.

Mogu ti snimit susjedov Vivax i svoj Daikin, vanjsku jedinicu... Njegova je kao da si traktor upalio. Imam iskustva s vivaxom, ne vlastitog, ali znam dosta ljudi koji ga koriste. Također sam pomagao pri montaži i Vivaxa i Daikina i Toshibe.

 

Hvala, ali za 1000kn razlike između Vivaxa i nekog japanskog branda ne pada mi na pamet kupiti prepakirano kinesko smeće. O upravljanju (WiFi aplikacija) neću ni pričati.

 

Vivax i Daikin/Panasonic/Toshiba i sl. nisu isti rang kvalitete klima uređaja, i tu svaka priča staje... Vivax je niža klasa i to je jednostavno tako, zato i je jeftin.

 

Za hlađenje će poslužit... O komforu neću ni pričati, većina ljudi koji kupuju vivaxa hlade se rekreativno. Upale klimu na pol sata, ugase, i tak stalno... Meni klima radi 0-24, isprogramirana da preko noći drži nižu temperaturu, preko dana nešto višu. Kad nisam doma još malo povisi da ne trošim energiju bezveze (IFTTT) i tak... Uglavnom, za tako sitnu razliku u cijeni nije mi palo na pamet uzeti vivaxa. A onima koji se ozbiljno griju na klime, preporuka da Vivax zaobilaze u širokom luku. Kao što rekoh, za rekreativno hlađenje će poslužit. btw. Modulacija skupljih klimi je vrhunska, za vivax nisam baš tako siguran, no neću tvrditi jer nisam probao.

 

 

 

 

 

 A pazi sada prije dva tjedna sam upravo imao problema sa Dakin dualom. Gdje je poceo da struze kompresor, vlasnica me zvala i rekla nikad vise Daikin, jer navodno da je imala i prije nekih problema. Vivax za hladenje je super i montiram po apartmanima i u tri luksuzne vile samo montirao  vivaxa od 5kw, gold version, vec 3 godine bez ikakvih problema rade. Vlasnici prezadoboljni. Za grijanje Vivax i nije najbolji ali svakako odraduje svoj posao. To sto si rekao da rade ko traktor, to jedino mogu biti klime koje nisu inverter.  Inverter Vivax klime su necujne. Razloga moze biti zasto tako radi klima, vise. Od prljave klime unutra do prljavih filtera te se tada tlakovi povecavaju, kompresoru je pre velik pritisak ne moze ohladit freon i onda trosi vise struje, teze mu je radi i zato je glasniji. A inace u Vivax klimama koje nisu inverter su Toshiba kompresori, malo se informiraj... Naravno da nisu najbolje, ali su dosta ulozili u proizvodnju klima zadnjih godina. Idem na seminare,predavanja za nove tehnologije i klime i znam o cemu pricam... Daikin je cista "papilova" i bacanje para, preskup, Gree, Panasonic su odlicne klime.

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 15:12 (CPU).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 

 

 

 A pazi sada prije dva tjedna sam upravo imao problema sa Dakin dualom. Gdje je poceo da struze kompresor, vlasnica me zvala i rekla nikad vise Daikin, jer navodno da je imala i prije nekih problema. Vivax za hladenje je super i montiram po apartmanima i u tri luksuzne vile samo montirao  vivaxa od 5kw, gold version, vec 3 godine bez ikakvih problema rade. Vlasnici prezadoboljni. Za grijanje Vivax i nije najbolji ali svakako odraduje svoj posao. To sto si rekao da rade ko traktor, to jedino mogu biti klime koje nisu inverter.  Inverter Vivax klime su necujne. Razloga moze biti zasto tako radi klima, vise. Od prljave klime unutra do prljavih filtera te se tada tlakovi povecavaju, kompresoru je pre velik pritisak ne moze ohladit freon i onda trosi vise struje, teze mu je radi i zato je glasniji. A inace u Vivax klimama koje nisu inverter su Toshiba kompresori, malo se informiraj... Naravno da nisu najbolje, ali su dosta ulozili u proizvodnju klima zadnjih godina. Idem na seminare,predavanja za nove tehnologije i klime i znam o cemu pricam... Daikin je cista "papilova" i bacanje para, preskup, Gree, Panasonic su odlicne klime.

Toshibe su isto vrhunske, za grijanje pogotovo... Modulacija fenomenalna, navodno drže temperaturu u stupanj kako namjestiš. Samo upravljanje je malo preskupo, 1250kn je WiFi adapter, dok je kod Daikina 200kn.

 

ma Vivax je OK za hlađenje... no eto, ja sam se odlučio na Daikina ipak jer je bio na akciji i nije me došlo puno skuplje i izuzetno sam zadovoljan... zadovoljan je i kum s 2 vivaxa koja ima... a sad koje će duže trajat, vidjet ćemo... S tim da ja klimu koristim puno više nego on... Ne gasim ju otkad je upeklo. On svoju gasi/pali svako malo... Meni je to bezveze, ili radi, ili ne... Još ako se ovako automatizira kao što sam si ja složio, vrh...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 15:30 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Evo da i ja napisem iskustvo. Tocno prije godinu dana je montirana (vivax inverter 5.5kw), bas maloprije majstori odradili redovni servis. Grije i hladi cijeli stan od cca 70m2, 6 prostorija i radila je valjda 10/12 mjeseci. Grijalo se cijelu zimu samo na nju. Da je raspored prostorija malo bolji bez problema jedna grije i hladi cijeli stan ali zbog toga kaj je kuhinja najudaljenija prostorija treba malo duze da ohladi/ugrije nju. U planu mi je stavit jos jednu na tu drugu stranu stana i grijat se iskljucivo s njima. Ako bas stegne jace od -15 koji dan ima grijalica. Sve u svemu ja sam odusevljen i sa grijanjem i sa hladenjem i ne pada mi na pamet zajebavat se s plinom ili drvima jer ovo stvarno odlicno odraduje posao. Sve u svemu preporuka za vivax od mene.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
5 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

možda čovik živi u dvorcu par iljada kvadrati pa mu Vivax ne paše

Nekada stvarno čovik da ne piše ništa ispadne pametan.

 

za 99% Hrvata i 99,94% prostora Vivax kojeg ja nisam kupio je odličan izbor.

Ali ne manje važno i vrlo provjeren i pouzdan izbor.

 

Dobrih marki i modela ima puno npr.

Panasonic, Daikin, Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba, LG, Samsung, Midea, Gree, Azuri,

Haier, Vivax. Hisense ne znam pretpostavljam da je ok, ali nisam čuo iskustva.

Sigurno još ima dobrih.

Za sve koje sam naveo gore čuo sam jako dobra iskustva, a koristim, sa vrlo

dobrim iskustvom Panasonic, Daikin i Azuri. U poslovnom prostoru imam Gree

malo jači sistem...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice