Kojeg psa?

poruka: 138
|
čitano: 59.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

e ovako sad bih sebi kupio ili mozda nasao nekog psa,ali neznam tocno kojeg,vucijaka nsemijem jer iza kuce imam desetak lovackih pasa,razmisljao sam o haskiju ili mozda o tornjaku...ima li ko prijeglog?

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
15 godina
protjeran
offline
RE: Kojeg psa?
Gman kaže...

e ovako sad bih sebi kupio ili mozda nasao nekog psa,ali neznam tocno kojeg,vucijaka nsemijem jer iza kuce imam desetak lovackih pasa,razmisljao sam o haskiju ili mozda o tornjaku...ima li ko prijeglog?

ja ti imam zlatnog retrivera i stvarno je pes dusa,jedino kaj ima problema po ljeti vruce mu je pa samo spava ne krece se puno no po zimi je njegovo vrjeme pa ti preporucam labrador retrivera (ista stvar samo kraca glaka)

Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Da mogu imao bih haskija,oni su mi najdraži!

oko za oko,pasta za zube
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

evo gledam i dosta su skupi(labradori) oko 1000kn...prije sam imao nesto kao pudlicu i odlezala je svoje stara je oko 8 godina...

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 11:58 (Gman).
16 godina
offline
RE: Kojeg psa?
Kakvi su uvjeti držanja psa? Koliko si sposoban po svojoj procjeni odgojiti psa?

To su bitna pitanja.

Mješanci su u pravilu 'pametniji' i lakše ih je naučiti poslušnosti. Uz to poseban je gušt uzeti psa kojega spasiš iz npr. šinteraja.

Moji favoriti...

Mješanac - uvijek na 1. mjestu, lako uče, pametni su i jako privrženi

Belgijski ovčar - zahtjeva puno rada, puno aktivnosti ali je jako inteligentan i privržen vlasniku

Rotweiller - samo za vlasnika koji zna kako sa psom, nikako za početnika, zahtjeva puno rada na dresuri i odličan je obiteljski pas, ne veže se samo za jednu osobu već za obitelj u kojoj se nalazi. Još jednom napominjem, samo za one koji dobro znaju kako odgojiti psa.

Flat Coated retriver (ili bilo koji retriver) - relativno pametni i jako veseli psi. NIje ih teško naučiti poslušnosti ali su živahni. Odličan pas za 'početnika'
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
protjeran
offline
RE: Kojeg psa?
Gman kaže...

evo gledam i dosta su skupi(labradori) oko 1000kn...prije sam imao nesto kao pudlicu i odlezala je svoje stara je oko 8 godina...

da susjedi su prodavali muske za 1400 i zenske za 1100 i ostal je jedan zenski i nama ga dali

evo moram sliku stavit

Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Ja imam boarder collie-a, to je službeno najpametnija pasmina. Osmijeh

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: Kojeg psa?

Da, još jedna opaska, subjektivna.
Ženski psi su draži i meni osobno bolji ljubimci.

Prije sadašnje kujice govorio sam da nikada neću imati ženskog psa, sada znam da ću u životu imati samo ženske pse.
Jednostavno drugaččije su.

Znam nekoliko slučajeva sličnih mojemu.

 

macak kaže...

Ja imam boarder collie-a, to je službeno najpametnija pasmina. Osmijeh

 

Oni su super. Prijatelj ima kujicu koja raspoznaje mislim 5 ili 6 različitih igračaka. Zakon. Donesi medu, donese medu, donesi lopticu, donese lopticu... Zakon.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 12:06 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kojeg psa?
Danny_HR kaže...
Kakvi su uvjeti držanja psa? Koliko si sposoban po svojoj procjeni odgojiti psa?

To su bitna pitanja.

Mješanci su u pravilu 'pametniji' i lakše ih je naučiti poslušnosti. Uz to poseban je gušt uzeti psa kojega spasiš iz npr. šinteraja.

Moji favoriti...

Mješanac - uvijek na 1. mjestu, lako uče, pametni su i jako privrženi

Belgijski ovčar - zahtjeva puno rada, puno aktivnosti ali je jako inteligentan i privržen vlasniku

Rotweiller - samo za vlasnika koji zna kako sa psom, nikako za početnika, zahtjeva puno rada na dresuri i odličan je obiteljski pas, ne veže se samo za jednu osobu već za obitelj u kojoj se nalazi. Još jednom napominjem, samo za one koji dobro znaju kako odgojiti psa.

Flat Coated retriver (ili bilo koji retriver) - relativno pametni i jako veseli psi. NIje ih teško naučiti poslušnosti ali su živahni. Odličan pas za 'početnika'

pa sad dao bih sve od sebe neko iskustvo imam i dosta bih se pozabavio dresurom,a kako se ponasaju sprema lovackim psima jer mi je jedan covijek rekao da vucijak i lovacki pas nemogu zajedno nikako...

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 12:29 (Gman).
15 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

dečki, ovo je BUG-ov forum, jedino tamagochi dolazi u obzir kao kućni ljubumac :)))

 

šalu na stranu, trebali bi podržati kampanju "kupujmo hrvatsko" pa tako uzimati

hrvatske tornjake, balkanske goniče i sl.

16 godina
offline
RE: Kojeg psa?
Najbolje što možeš napraviti je uzeti peseka iz šinteraja.
Vidjeti ćeš koliko će ti zadovoljstva to donijeti.
Imaš raznih, od mladih do starih, velikih i malih.


Izbor za svakoga.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

a sad kako ide to dresiranje?znam ovo osnovno lezi i to,ali kako ga nauciti napr da da sapu ili ja bacim loptu ili nesto on je donese?

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
16 godina
offline
RE: Kojeg psa?
Samo rad. Sve je isti princip kao i učenje da sjedne.

Ja npr. svoju sadašnju kujicu nikada nisam mogao naučiti da da šapu. Sve ostalo da. Šapu jednostavno neće dati i gotovo.
Sad ima 4 godine, i više mi se ni neda, nije to ništa bitno. Jako je poslušna i meni je to dosta. :)
Trikovi mi ne trebaju.

Štap, lopticu i slično će ti ionako sam nositi... Kad prvi puta donese nagradiš psa i drugi puta će sigurno.

Inače nagrade u prvih nekoliko mjeseci pa sve do godinu dana su obavezne, puno lakše ih je tako učiti.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
10 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Imam slican "problem" pa ne zelim da otvaram novu temu,iako je ova malo stara... Zivim u stanu ali mi je obitelj jako aktivna... Imam muzjaka maltezera koji se super slaze sa drugim psima. Ja osobno volim vece pse i imam veliko iskustvo sa njima,pa bi htjela nabavit jos jednog. Treba mi pomoc u odabiru rase psa po nekim mojim i zeljama ukucana... 1. da je pas srednje velicine 2. da se slaze sa drugim,manjim psima,tj. da nije dominantan 3. zivim u dijelu grada koji zna biti "opasan",ima svakakvih budala,a kako sam na pocetku rekla dosta sam aktivna i stalno sam vani,pa bi bilo pozeljno da je pas zastitnicki nastrojen. Ne da ja od njega ocekujem da tjera sve od sebe na kilometre,ali ipak da bude pripravan kad je potreban,haha {#} Imala sam AST-a prije maltezera,i bio je savrsen sto se tice velicine i karaktera,ali su jako dominantni i ocekivao je gdje god da dodje,da je sve njegovo {#}

13 godina
offline
Kojeg psa?

http://ljubimci.24sata.hr/odaberi-psa/

 

Ova mala anketa pomoći će ti odabrati psa. Sretno {#}

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
10 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Hvala na anketi... :) Jos neko ?

16 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Bernski planinski pas.

Ako ću ikad imati psa onda će to biti taj!{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Slazem se... Meni su oni prekrasni,samo ja sam u stanu u centru grada pa im nebi bas bilo ugodno tu,a sve bi dala za jednog *__* I da,razmisljala sam o dobermanu? Kakva su vasa iskustva sa ovim psom ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 20:01 (Enna).
13 godina
offline
Kojeg psa?

Evo naše "male" bebe, stara 9 godina, a u duši još štene {#}

Samo zapamti, jede skoro ko lav! {#}

Lucy Lucy
Maurer
14 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Marko :D kaže...

http://ljubimci.24sata.hr/odaberi-psa/

 

Ova mala anketa pomoći će ti odabrati psa. Sretno {#}

Wtf, trazim psa cuvara, a oni mi preporuce jbnu Civavu u top 3..

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
15 godina
offline
Re: Kojeg psa?

Trebaš ti vidit mog malog jazavčara od 10 kg. Strah i trepet u dvorištu. Ljudi se boje proć pored kuće, a komoli uć u dvorište. Naravno kad netko uđe u dvorište onda je ko bubica i samo bi se igro, al nemojte nikom reć :D

Budem snimio video kad djeca idu u školu i stavio u temu o ljubimcima {#}

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 20:26 (AmonZero).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Ajme prekrasna je *__* Inace mala beba haha :)

16 godina
offline
Kojeg psa?

Ja imam Bernskog planinskog psa (konkretno ovaj sa slika) tako da i moja preporuka ide prema njima {#}

 

Inaće su mi uz Bernere u užem izboru bili Tornjak i Pirinejski planinski pas, svaki predivan na svoj način :)

 

 

Never before have I encountered such corrupt and foul minded perversity. Have you ever considered a career in the Church?--The Bishop of Bath and Wells, Blackadder II
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 21:34 (Tanelorn).
11 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?
I ja mislim da je najbolje uzeti psa iz šinteraja. Bolje jednom biću spasiti život nego potrošiti hrpu novaca na neku pasminu.
Tena16
12 godina
offline
Re: Kojeg psa?
AA-d00d kaže...

Bernski planinski pas.

Ako ću ikad imati psa onda će to biti taj!{#}

Imaju ga moji susjedi.
Nikad nisam vidio ljepšeg psa, jako je razigran, odličan za šetnje.
Stvarno je vrh! 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Ja sam se u tu pasminu zaljubio kad sam vidio reklamu za torticu{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
protjeran
offline
Re: Kojeg psa?
Enna kaže...

Imam slican "problem" pa ne zelim da otvaram novu temu,iako je ova malo stara... Zivim u stanu ali mi je obitelj jako aktivna... Imam muzjaka maltezera koji se super slaze sa drugim psima. Ja osobno volim vece pse i imam veliko iskustvo sa njima,pa bi htjela nabavit jos jednog. Treba mi pomoc u odabiru rase psa po nekim mojim i zeljama ukucana... 1. da je pas srednje velicine 2. da se slaze sa drugim,manjim psima,tj. da nije dominantan 3. zivim u dijelu grada koji zna biti "opasan",ima svakakvih budala,a kako sam na pocetku rekla dosta sam aktivna i stalno sam vani,pa bi bilo pozeljno da je pas zastitnicki nastrojen. Ne da ja od njega ocekujem da tjera sve od sebe na kilometre,ali ipak da bude pripravan kad je potreban,haha {#} Imala sam AST-a prije maltezera,i bio je savrsen sto se tice velicine i karaktera,ali su jako dominantni i ocekivao je gdje god da dodje,da je sve njegovo {#}

 

...zašto mora biti srednje veličine,kaj nije bolje da bude veći.... naprimjer, bijele boje-švicarski ovčar, dobra pasmina...

 

...hm, ovo kaj se tiče psa zaštitnika, mora defintivno biti veće nešto pasmina, ali mora se dosta dugo raditi sa njim, da bi on nakon neke dvije godine znao obraniti svog gospodara, onako kako struka nalaže, a ne da nestručnjak dresira cucka ili nesvjesni vlasnik, pa dobije zvijer koja samo kolje...

 

...dogo argentino je najjača pasmina na tržištu, navodno jede pitbullove kod od šale...tako sam nedavno divanio sa jednim vlasnikom te pasmine, pa je rekao da se boji da kompleksaši ne skuže da je pit bull i oni stafordi nisu više in, pa pređu na ovu pasminu.

 

...što se tiče boldanog, jednostavnije je kupiti papar sprej za uklanjanje potencijalnih napadača od sebe. Ili, pak elektrošoker, ili najbolje za ded situejšn furati pravi kvalitetan nož, nešto iz Cold Steela asortimana. I kada zagusti, deri, brate, odnosno sestro...

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?

Ne trazim psa koji ce jesti pit bullove,ne trazim psa sa kojim cu biti "in",niti trazim psa koji ce biti najjaci u okolici... Jednostavno trazim normalnog psa,da zna biti tu kad zagusti,ali da je dobre naravi. Nije mi bitna boja ni izgled, taj ce mi pas bit najbolji prijatelj narednih 12... Protiv sam svih borbi i iskoristavanja pasmina tipa pit,staff... Cijeli zivot sam ih imala,zao mi je sto su takve pasmine na losem glasu,jer su opcenito prekrasni psi. Moj staff je bio omiljeni pesek u kraju,a nisam ga trebala vodit na borbe i pustat na nevine pse da bi postigla paznju,niti ga kljokat tabletama da postigne misicnu masu. Jednostavno je bio ono sto i svaki drugi pas,i to je ljudima bilo svjetsko cudo jer su navikli na staffa koji ce uvijek za sobom ostavljat krvave tragove... {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Enna kaže...

Imam slican "problem" pa ne zelim da otvaram novu temu,iako je ova malo stara... Zivim u stanu ali mi je obitelj jako aktivna... Imam muzjaka maltezera koji se super slaze sa drugim psima. Ja osobno volim vece pse i imam veliko iskustvo sa njima,pa bi htjela nabavit jos jednog. Treba mi pomoc u odabiru rase psa po nekim mojim i zeljama ukucana... 1. da je pas srednje velicine 2. da se slaze sa drugim,manjim psima,tj. da nije dominantan 3. zivim u dijelu grada koji zna biti "opasan",ima svakakvih budala,a kako sam na pocetku rekla dosta sam aktivna i stalno sam vani,pa bi bilo pozeljno da je pas zastitnicki nastrojen. Ne da ja od njega ocekujem da tjera sve od sebe na kilometre,ali ipak da bude pripravan kad je potreban,haha {#} Imala sam AST-a prije maltezera,i bio je savrsen sto se tice velicine i karaktera,ali su jako dominantni i ocekivao je gdje god da dodje,da je sve njegovo {#}

Sry kaj kasno odg, al uzmi francuskog bulldoga. Odlican pas, ne laje, kad zelis igra se kad ne zelis spava. Jako je zahvalan i brzo nauci gdje obavljati nuzdu.

 

Inace za zastitu - belgijski ovcar, dobar pas i brzo uci a i snazan je..

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 23:24 (zerocool12).
15 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Uzmi zlatnog retrivera, ovo je moj LUX :)

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice