Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

poruka: 41
|
čitano: 29.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

Kupio sam bicikl u Njemackoj preko ebaya i dovezao sam ga u Hrvatsku, gdje sam dao mojem sogoru bicikl. Kada sam se vratio ponovno u Njemacku nakon par dana zena mi je poslala poruku da ima nekih problema sa nekim ljudima i zeli da vratim bicikli i ona ce mi vratiti novce. Ona je u biti cistila valjda zgradu i prodala neciji bicikl. To je proslo oko 40-ak dana negdje i zvao me netko na mobitel sa sakrivenog broja. Javio sam se i taj netko se predstavio da je iz kriminalne policije i poceo me ispitivati preko telefona. Ja sam mu sve rekao kako je a on je rekao da ce mi poslati poziv na razgovor. Pa se pitam da li cu ja taj bicikl morati vratiti, da li mogu dobiti kakvu kaznu i smije li kriminalna policija ispitivati preko telefona. Imam snimljen razgovor. Da li je moguce da se predstavio netko kao da je iz kriminalne policije

10 godina
offline
Re: Kriminalna policija

@Maky0303

 

Ma, za*ebi to!

 

Ne zovete te murja, preko mobitela.

Dođu po tebe ili pak kontaktiraju telefonski da dođeš do njih.

Inače, svako tko te zove sa skrivenog broja, jednostavno od*ebi.

 

 

Gle, sve je moguće, al' ako te zovu sa skrivenog broja, te još vele da su murja, reci ti njima da si Batman, te da noću loviš kriminalnce, te da si ionako na pravoj strani zakona....

....

 

Gle, ne ti nećeš morati ništa plaćati, jer nisi ništa ukrao. A, ako ćeš već vraćati, traži svoj novac nazad. Nisi svoj novac našao na cesti.

Druga strana mora dokazati da si ti ukrao bicikl, ti ne morađ ništa dokazivati.

 

Ne boj se, te ako je već bicikl bio ukraden ili pak prodan nečiji bicikl, traži svoj pare.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kriminalna policija

kao što kolega gore kaže, to policija ne radi. ako te trebaju fino ćeš dobiti poziv na razgovor u najbližu policijsku postaju ili ćeš dobiti posjetu kući od ljudi u službenim uniformama. a ne sa skrivenog broja i "ja sam policija" spikama. spustio bi im slušalicu. to te je najvjerojatnije zvao taj tzv. vlasnik bicikla ili netko tko je imao na umu da ga isto proda samo što si ga ti preduhitrio. pa te sad zajebava

10 godina
offline
Re: Kriminalna policija
Maky0303 kaže...

 Javio sam se i taj netko se predstavio da je iz kriminalne policije i poceo me ispitivati preko telefona. 

 Da kriminalna policija 

Ako se frajer predstavio da je iz "kriminalne policije" taj veze sa policijom nema. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
9 godina
offline
Kriminalna policija

Imam nekako osjećaj da je to uigrana ekipa i da im to nije prvi bicikl. Idu na metodu APP (ako prođe, prođe). Ti vratiš bicikl, ali novce više nikad ne vidiš i idemo dalje na novu žrtvu.

Da me tako nazovu samo bi pitao u koju policijsku postaju da se javim i kome da se obratim, da ne želim preko telefona. Vrlo vjerojatno bi počeli muljat nešto oko toga i dalje je lako za zaključit da nemaju veze sa policijom.

7 godina
offline
Re: Kriminalna policija

@pzkpfw

Malo edukacije, kad se vec zapiknes u tematiku : 😊

Ako se kod tebe pronadje stvar za kojom je raspisana potraga ( temeljem prijave o kradnji npr tog bicikla broja rame xyz... ) , tebi će ta stvar biti oduzeta ( dobiti ces potvrdu ), predmet će biti vraćen vlasniku koji je prijavio kradju, a tebi ostaje pravni mehanizam da privatno tuzis i potrazujes natrag pare od onoga tko ti je prodao tu stvar. Postoji i institut " dobre vjere" u kojoj si ti kupio biciklo neznajući da je ukraden, no sudska praksa se drzi materijalnih cinjenica ( racun o kupnji, jamstveni list sa brojem rame, prijava kradje.... ).

Kriminalisticka policija moze i putem telefona prikupljati potrebne informacije ( nije rijetkost, pogotovo kad gazi neki rok, a moras obaviti hrpe manje vaznih razgovora u recimo svrhu selekcije.... ), no obicno poslije dodje i sl papirnati poziv, pa razgovor u postaji ili odjelu, papirine....

Skriveni broj je cest slucaj, jer te djelatnik krim policije zove iz svog ureda, preko centrale, i kako se tebi nemoze proslijediti njegov kućni, dobijes na ekranu prikriveni broj ...

Eto, da znas i za drugi put 😊
7 godina
offline
Re: Kriminalna policija

Potvrđujem, mene su isto zvali sa skrivenog broja ali mi se detektiv odmah predstavio i pitao me kad mogu doći na razgovor.

Bilo je to kad su mi pokrali alata u vrijednosti više desetaka tisuća kuna.

Počinitelj priznao, roba nije pronađena i nikom ništa.

Uglavnom, ništa čudno da zovu sa skrivenog broja, ali u ovom slučaju očito se radi o nekim prevarantima.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 18:54 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

On je mene ispitivao gdje je bicikl, kako je tamo zavrsio, i bla bla bla. I ja mu kasnije kazem javit cu se ja u policiju u gradu, a on meni ne, ne ja sam kriminalna policija ne trebas ici tamo i dogovorimo 29.12. da ja dodem kod njih, a on ce kao meni poslati na kucnu adresu poziv za razgovor tako nesta

10 godina
offline
Re: Kriminalna policija

@bunker

 

O.K., drago mi je da si pojasnio problematiku stvari.

 

Kaj se tiče skrivenog broja, gle, mene nitko ne može za ništa dobiti sa sakrivenog broja. I službeni i privatni mobać su podešeni da nepoznate brojeva automatski blokiraju.

Druga je stvar ako vidim neki broj, pa se javim. Al' opet takve informacije u vezi nečega ne bi davao nikome, dok se ne uvjerim da razgovaram sa službenom osobom. Telefonski nikad, al' ak treba se odazvati negdje, rado dođem do neke PP.

To kaj se nekome žuri, eh da...meni baš i ne.

 

@Maky0303

Gle, bez poziva ništa, te se više ne javljaj na telefon na nepoznate brojeve. Ništa nisi kriv. Nitko ti ništa ne može. 

Možda, da se javiš u najbližu policijsku postaju, da ti ne bi imao problema, te im objasniš o čemu se sve radi, te veliš da te ovaj zvao.

Nemaš kaj za izgubiti, a opet sebe da zaštitiš na taj način.

 

 

A. da ne ostaneš bez love i bicikla, neka šogor prijavi da su mu ga ukrali.

.....šalim se.....

 

 

 

 

 

 

---------------

 

 

E, da ljudi nije kriminalna policija(naslov teme), nego kriminalistička.

Mala razlika u sintaksi, al' u značenju velika.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

To je moj bicikl i naci cu te kadtad.

7 godina
offline
Re: Kriminalna policija


@pzkpfw

Svatko najbolje za sebe zna da li će se javiti ili ne na poziv sa broja kojeg nevidis na ekranu.

Ja primam pozive iz inozemstva i pola od njih isto nevidim broj, cisto iz tehnickih razloga a ne zato kaj netko namjerno prikriva broj.

U dosta firmi je slucaj ( i u mupu je tako bilo, neznam jesu kaj promjenili u zadnjih par godina ) da iz tehnickih razloga nevidis broj pozivatelja ako on nema direktnu liniju nego vanjski poziv ostvaruje nekim predbrojem ( najcesce nula ).

Detektiv ti pozivom mozda izlazi ususret ( npr prvo telefonom pozove sve sa kojima mora obaviti sl razgovor, da provjeri jesu li trenutno u zgb te kad kome koji termin odgovara ) . Policija treba biti u sluzbi gradjana, i zasto bi ti radi nekog bezveznog razgovorcica o nekakvom biciklu taj detektiv zeznuo neko privatno ili poslovno putovanje ? Kaj nije bolje da prije upućivanja sluzbenog pismenog poziva provjeri telefonom jesi li u zgb i da li ti odgovara taj termin ?

Pismeni poziv ti donosi uniformirana policija, a mnogim ljudima je to neugodno i radije vole da ih se nazove diskretno telefonom pa tako dogovore termin sl razgovora u postaji ili u nekom odjelu krim policije ili pnuskoka...

Govorim o svjedocima i sl, a ne o osumnjiceniku na kojeg se obicno ide bez najave i to odmah ide privodjenje, lisavanje slobode, ishodjenje naloga za pretragu...

Zar nemislis da ipak treba biti taktican prema gradjanima ( a ne odmah djonom ), tako da ponekad si nejavljanjem mozda prouzrocis dodatnu stetu ili neugodnosti.

Imas i ovakav scenario : nejavis se na tel poziv, neodazoves se na pismeni poziv, nakon toga te nezateknu doma u dve tri terenske provjere, i detektiv moze komotno raspisati tjeralicu ( cak i za svjedokom ). I tada te bas u tebi najnezgodnijem mjestu zateknu i uhite ( aerodrom, kolodvor, putovanje...) i onda bus se dan dva kobeljao dok te npr iz dubrovnika dovezu do zgb, pa prenocis u pritvoru dok mehanizam pokrene poluge koje će te dovesti do osobe i razgovora radi kojeg je raspisana tjeralica...


I nebudi tako siguran da i taj zadnji u lancu ( kod kojeg je zatecen ukradeni biciklo ) nebi mogao isto nadrapati. Vidi clan 244 kzrh ( https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_11_125_2498.html ) , a mupu svaka podnijeta prijava ide u pozitivnu statistiku, i takvu prijavu ti okinu bez problema . Cak da te posle sudac i oslobodi za to, neke evidencije se nikad nebrisu pa ti mogu posle biti prepreka pri nekoj sigurnosnoj provjeri neke ob sluzbe za neko radno mjesto gdje je zakonom propisana takva provjera....

Tak, cesto stvari nisu crno bjele, pa tako i nejavljanje na prikriveni broj nemora defaultno biti unaprijed odredjeno kao dobro ili lose. Mozda te zove ljubav tvog zivota, a ti se nebus javio jer nevidis broj ( mozda zbog obicne greske na tel centrali i sl.... ).

😊 🎶

6 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

Imate li kakvu ideju sto da napravim? Ja bih taj bicikl i vratio ali sam u Njemackoj, a bicikl je u Hrvatskoj 1400 km razlike. A ne znam kad cu ici u Hrvatsku

7 godina
offline
Re: Kriminalna policija

Zivi svoj zivot.

Kad i ako te netko sluzbeno negdje pozove, odazovi se i daj istinitu izjavu. Ako je sve ovako kako si nama ispricao, onda nemas razloga za brigu : kupio si preko ebaya , odvezao bicikl u cro i poklonio rodbini, neznas kad ćes opet ići u hr, i ti uopće nisi duzan njega vraćati u njemacku. Policiji bus dao izjavu kome si ti poklonio bicikl, i mislim da njemacka policija nebu pokretala medjunarodne pravne poteze suradnje sa hr policijom i sluzbenog vraćanja bicikla u njemacku jer bi takav postupak mogao biti skuplji nego kaj taj bajs vrijedi. Ako nemaju pravog pocinitelja kradje, onda nemaju niti na koga prevaliti troskove takvog postupka.... To je biciklo i u europi ih se dnevno mazne vjerojatno na tisuće.......

Ako si nam kaj krivo prezentirao ili presutio, onda ti ovaj moj savjet pada u vodu.

😊
10 godina
offline
Kriminalna policija

@Maky0303

 

 

Ma, kako Bunker veli, opusti se čovječe...

Vrijeme je praznika, žićBo, sve je veselo, dolazi nam Santa Claus u grad...

Nemaš brige, neka se drugi brinu...

 

@bunker

 

Fala, Bunker na iscrpnom odgovoru, vidim da se žikiš u materiju, te se dadne štogod naučiti od tebe. Znam da si aktivan u AV temama, te da imaš kompjutere u malom prstu, te kao takvog te cijenim kao forumaša. Drugim riječima, pisano lajkam te.

 

Međutim, ja se ipak ne javljam nikome tko na nepoznate brojeve, jer možda je ipak Batman osobno, pa me želi angažirati za svoje neko spašavanje svijeta, kao u onom filmu kaj sam nedavno gledao Liga pravde ili već kako se zove....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
offline
Re: Kriminalna policija

A cuj, nikad neznas.... Mozda te neka zanosna plavusa greskom slucajno nazvala, a tvoje nejavljanje te lišilo ludog nezaboravnog noćnog provoda... A mozda te nejavljanje toj plavusi postedilo obilazaka infektivnih klinika... Nebus znal ak se nejavis...

😊 👮
6 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

Hvala vam na informacijama popravili ste mi dan

6 godina
neaktivan
offline
Kriminalna policija

Dobio sam sam poziv 29.12. na razgovor. I pise da je bicikl nestao 12.10. izmedu 8-14 sati. A ja sam taj bicikl kupio 21.10. Imam sve poruke kada smo se dogovarali oko kupnje bicikla na ebayu. Dali mi to moze sta pomoci ako imam poruke kako smo se dopisivali?

15 godina
offline
Kriminalna policija

Sve to pokaži kada odeš na razgovor

FC Bayern Munchen
7 godina
offline
Re: Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog b

Ako se sjetis, napisi kasnije kako je sve ovo zavrsilo. Mozda tvoje iskustvo pomogne i nekom drugom tko će se naći u sličnoj situaciji.

Uglavnom, znači i njemacka kriminalisticka policija zove telefonom kao i naša, bio broj vidljiv ili prikriven.

😊

15 godina
offline
Re: Kriminalna policija
Maky0303 kaže...

Dobio sam sam poziv 29.12. na razgovor. I pise da je bicikl nestao 12.10. izmedu 8-14 sati. A ja sam taj bicikl kupio 21.10. Imam sve poruke kada smo se dogovarali oko kupnje bicikla na ebayu. Dali mi to moze sta pomoci ako imam poruke kako smo se dopisivali?

 Naravno, poslikaj telefonom sve poruke, s kime si se dogovarao, posebno datume konverzacije, a  fino bi bilo to i isprintatit i sve pokazati.

 

Jel' ti piše u pozivu u kojem si svojstvu pozvan? Svjedok ili osumnjičeni ili si samo pozvan na obavijesni razgovor?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Re: Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog b

Neznam za njemacku, ali u cro nije zakonska obveza da ti je navedeno svojstvo na pozivu koji ti šalje policija. Oni prikupljaju informacije od svih za koje procijene da raspolazu trazenim informacijama ...
8 godina
neaktivan
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

Ubuduće uvijek traži papire što god da kupuješ.

15 godina
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

-napeta prićica.. :)

-kupljeno na ebayu. (točka).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog b
ihush kaže...

-napeta prićica.. :)

-kupljeno na ebayu. (točka).

 Nisam jedini koji je dobio kratku poruku. :)

6 godina
neaktivan
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

Pise samo poziv u slucaju istrage krada/primanje bicikla od 12.10.2017. 8:00 sati do 12.10.2017. 14:00 sati. Ovo nisam bas najbolje skuzio: ist ihre vernehmung/anhörung als beschuldigter erforderlich. Naravno javim sve kako ce proci

10 godina
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

Drž' se Maky0303!

 

Ne mogu ti ništa. Poslovao si u najboljoj namjeri. 

Sve će to biti u redu...

 

Ne može nam nitko ništa....

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog b
bunker kaže...

Neznam za njemacku, ali u cro nije zakonska obveza da ti je navedeno svojstvo na pozivu koji ti šalje policija. Oni prikupljaju informacije od svih za koje procijene da raspolazu trazenim informacijama ...

 Kod mene u BiH je obaveza naznačiti svojstvo posebno na pismenom pozivu. Ne znam za Njemačku, zato sam i pitao da li mu eventualno piše da zna na čemu je.

Svojstvo se stavlja da pozvani zna razlog pozivanja i da eventualno može angažirati pravnog zastupnika koji će doći sa njime, da ne bude nisam znao, ovo ono, oteže se puno tako kada kao ne znaju.

 

Ovo zadnje što si napisao, pa to rade sve policije svijeta.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog b
Maky0303 kaže...

Pise samo poziv u slucaju istrage krada/primanje bicikla od 12.10.2017. 8:00 sati do 12.10.2017. 14:00 sati. Ovo nisam bas najbolje skuzio: ist ihre vernehmung/anhörung als beschuldigter erforderlich. Naravno javim sve kako ce proci

 Ovo bi trebao prevesti netko tko dobro razumije Njemački, jer Google translate prevodi "vaš je saslušanje / saslušanje potrebno kao optuženi".

Ako je Google tačno preveo kontekst, onda te pozivaju kao osumnjičenog za kupovanje ukradenog bicikla, što nije dobro po tebe. Ne mora značiti, ali pretpostavljam da sumnjaju da si znao i namjerno kupio ukrednu stvar.


Ako je tačno ono što si nam ovdje ispričao (a to je da ti nisi znao da bicikl ukraden), onda pod obavezno prikupi sve moguće stvari u svezi konverzacije sa osobom koja ti je prodala bicikl, odnosno sve što ste dogovarali oko prodaje, posebno dijelovi razgovora u kojima se može vidjeti da si nesvjestan da se radi o ukradenom biciklu, datum kupovine, razgovora, koliko si platio, kako i gdje si peuzeo ili ti je dostavljen, adresa pošiljatelja, ama baš sve jer ti je u interesu ako si nevin da pokažeš da nisi znao ni na koji način da kupuješ ukradeni bicikl, odnosno da ti je trgovac to prešutio i doveo u zabludu jer si mislio da kupuješ njegov bicikl, a ne ukradeni.

Ako i ne bude ovako, bez obzira pripremi se za svaki slučaj i za ovaj scenarij. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 13:24 (boxer).
15 godina
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

.. kako se već ova priča razvija, fircl&grecl.. ivica und marica :))

pa eto, da ne ispadnem škrt na riječima, malo detaljnije, bit će jasno i predvrtičkoj populaciji..

 

ako je bicikl ukraden (bilo što ukradeno, auto..) kupnja neovisno o tome jel osoba zna ili ne zna, je rizik, tj oduzimanje, jer se ne može kupiti i postati vlasnik. Uvijet, neki konkretan dokaz vlasnika, kojeg policija očigledno ima, broj. Dalje je stvar banalno jednostavna, policija provjeri stvar, ako je to taj ukradeni, oduzme, ako nije, ispriča se. Trošak ovisi o tome. Kupac mora dati stvar policiji, nevažno je što je on to poslao nekamo.. i koliki je trošak, ako je ukradeno mora, ako je čisto, dobit će opravdane troškove. Zato se stvari ne kupuju bez papira. Razlika za ovog kupca, ako je naivan, izgubit će bicikl, novac + troškovi, ako je bicikl čist, tad je i on čist. Rizik je preuzeo u trenutku kupnje. Ako se pak dokaže muljanje (da je znao..) tad možda i sudjelovanje.. (više zbog slanja u HR, to je indikativno.. +namjera).

 

-kaže, kupio na ebayu.. :) .. ok, no što ako nije, čemu ova priča služi? Kupiti na ebayu se može svašta, tad postoji trag-dokaz (novčana transakcija), time dokazuje da ga nije ukrao nego kupio ali i dalje ne znači da taj bic nije sporan. Da je pravi vlasnik prodavao, imao bi papire, priložio bi papire, ako i zaboravi, opet ima te papire.. i priča je čista. U čemu je problem? :)) .. pa opet, čemu priča, osim kao pouka dječici, naivcima, ostalima...

umjesto da tu nama priča priče, nazove vlansika ili da podatke policiji i oni provjere, vide papire i tad je čist. .. no što ako nije? meni svejedno, nisam ni sudac ni policija ni oštećena strana, možda je tražena utjeha, neka priča kao 'ma neće ti ništa policija' .. ili samo se drž priče.. .. -ako je navedeno točno, to neče proći, policija kad nešto takvog radi, tad ima čvrstu osnovu (papire).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Kriminalistička policija, zvala sa skrivenog broja

Ebay Kleinanzeigen, dogovoris preko poruka ili nazoves za neku stvar i odes na adresu i pogledas i platis

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice