Minton - PItanja i iskustvo

poruka: 29
|
čitano: 22.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Primjetio sam da se u Konzumovim marketima pojavili vrlo jeftini tehnicki proizvodi tvrtke pod imenom "minton"

 

 

Npr Opticki mis za 19kn

 

 

PC zvucnici (2x sateliti 1x subwoofer) 2.1 (deklarirana snaga je 100W) za 99kn

 

Slusalice s mikrofonom na izgled vrlo "mocne" za 39kn   - te slusalice sam kupio ali uopce nisam zadovoljan argonomijom slusalica koje je vrlo tesko namjestiti da pasu i na usi i na glavu,jer ako pasu na glavu ne pasu na usi i obrnuto.

 

 

Mene su zaintergrirali zvucnici 2.1 po ovoj cijeni.

 

Zanimaju me vasa misljenja uopce o ovim proizvodima.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
15 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Nemoj kupovat nikakvu tehniku iz nekog Konzuma. Samo si stvaraš još više briga. Radije ušparaj malo keša, pa si onda kupi neke pristojne lođitek zvučnike, a ne ovo kinesko smeće.

During your life, nevet stop dreaming. No one can take away your dreams.
14 godina
protjeran
offline
Minton - PItanja i iskustvo
Deathlist: -Quark (satanic ritual) -Quarkova familija (cijela) -Thuglife -skank666 (dobar prijatelj) -Slash 666 -Kant -agent_00klc -AlienWare1 -Weky, lukavg To do list: Weky-eva cura
16 godina
offline
RE: Minton - PItanja i iskustvo
xZero kaže...

Primjetio sam da se u Konzumovim marketima pojavili vrlo jeftini tehnicki proizvodi tvrtke pod imenom "minton"

 

 

Npr Opticki mis za 19kn

 

 

PC zvucnici (2x sateliti 1x subwoofer) 2.1 (deklarirana snaga je 100W) za 99kn

 

Slusalice s mikrofonom na izgled vrlo "mocne" za 39kn   - te slusalice sam kupio ali uopce nisam zadovoljan argonomijom slusalica koje je vrlo tesko namjestiti da pasu i na usi i na glavu,jer ako pasu na glavu ne pasu na usi i obrnuto.

 

 

Mene su zaintergrirali zvucnici 2.1 po ovoj cijeni.

 

Zanimaju me vasa misljenja uopce o ovim proizvodima.

Bjezi od te marke to ti je skroteks, ne bus dobro prosel s tim pogotovo zvucnici za 100kn od 100W mozda na Marsu inace nikak.Nevinašce Ak ti trebaju 2.1 zvucnici onda uzmi ove dole dok ih ima, to je odlicno zapravo vrlo jeftino s obzirom kaj nude a na ovaj Minton zaboravi.Cool

 

http://www.infoplus.hr/webshop/zvucnici-i-zvucne-kartice/zvucnici-21/genius-zv-sp-hf-21-2000a-drveni-60w.html

15 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

A tako sam i mislio. Koliko para toliko i muzike Cool

 

A ovaj Mintonov mis? jel njega vrijedi kupit? bar ono za surfanje netom,necu propast za 20kn...

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2010 21:50 (xZero).
15 godina
offline
Minton - PItanja i iskustvo

@rambox - kak su ovi Geniusi tak jeftini,mislim u drvu su i još imaju pristojnu snagu ? Frend mi ima 2.1 od tog Mintona,uglavnom ak okreneš na jače od pol glasnoće krče ko blesavi.Ni miš nemoj uzimat taj,imaš za dvajst kuna više od Genius ili MS-a miševe koji su sasvim ok za navedene potrebe.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Minton - PItanja i iskustvo
Xbox360 Modder kaže...

@rambox - kak su ovi Geniusi tak jeftini,mislim u drvu su i još imaju pristojnu snagu ? Frend mi ima 2.1 od tog Mintona,uglavnom ak okreneš na jače od pol glasnoće krče ko blesavi.Ni miš nemoj uzimat taj,imaš za dvajst kuna više od Genius ili MS-a miševe koji su sasvim ok za navedene potrebe.

A bass kakav im je?

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
16 godina
offline
RE: Minton - PItanja i iskustvo
Xbox360 Modder kaže...

@rambox - kak su ovi Geniusi tak jeftini,mislim u drvu su i još imaju pristojnu snagu ? Frend mi ima 2.1 od tog Mintona,uglavnom ak okreneš na jače od pol glasnoće krče ko blesavi.Ni miš nemoj uzimat taj,imaš za dvajst kuna više od Genius ili MS-a miševe koji su sasvim ok za navedene potrebe.

A cuj Genius obicno ima dost jeftinije svoje proizvode, ne drze previsoke cijene ko Logitech recimo inace ti zvucnici kostaju po drugim ducanim dost više nego u Infoplus.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Ja ne znam za vas momci. Ali moje kratkotrajno iskustvo sa minton tehnologijom je ekstra dobro. Danas sam kupio optički miš za 6 KM, a slušalice za 7 KM. Oboje je ekstra dobro, kvalitetno, dobro radi, a estetski zadovoljava 100%. Miš ima na kotačiću ugrađeno svjetlo (plavo LED), pa izgleda ekstra!!! 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
PMPO 100w
OUTPUT(RMS)2w*2+4.5W
DRIVER JEDINICA 2.5inca*2+4 inca
IMPENDENCIJA 4Ω*2+8Ω
SUBWOOFER 60-180Hz
SATELIT 150-20kHz!
to su ovi od mintona,ili ti ovi koje ja imam....sliko sam ih da vidite i usporedite ove od mintona i ove od geniusa
RMS(watts) 10
Satellite(watts) 2.5 watts x 2
Subwoofer(watts) 5 watts
Driver Unit-Subwoofe 4” 6Ω
Driver unit-Satellite 2.75” 4Ω
Signal-to-Noise Ratio 85 dB
Frequency Response 75 ~ 20K
Bass/Tone Bass
Volume Control YES
to su od geniusa
12 godina
protjeran
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
Kizo96 kaže...
PMPO 100w
OUTPUT(RMS)2w*2+4.5W
DRIVER JEDINICA 2.5inca*2+4 inca
IMPENDENCIJA 4Ω*2+8Ω
SUBWOOFER 60-180Hz
SATELIT 150-20kHz!
to su ovi od mintona,ili ti ovi koje ja imam....sliko sam ih da vidite i usporedite ove od mintona i ove od geniusa
RMS(watts) 10
Satellite(watts) 2.5 watts x 2
Subwoofer(watts) 5 watts
Driver Unit-Subwoofe 4” 6Ω
Driver unit-Satellite 2.75” 4Ω
Signal-to-Noise Ratio 85 dB
Frequency Response 75 ~ 20K
Bass/Tone Bass
Volume Control YES
to su od geniusa

Taj neki minton se nemože uspoređivat sa geniusom, može se eventualno uspoređivat sa kaplus paštetom, a ni time.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
al,gle ovi minton su isti ko i geniusovi,isto imaju drvenu sub-kutiju i sve karakteristike imaju iste samo sto su od drugog proizvođača,i oboje se proizvode u kini :P...to sto je genius poznatiji neznači da je minton smeće kužiš??
12 godina
protjeran
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
Kizo96 kaže...
al,gle ovi minton su isti ko i geniusovi,isto imaju drvenu sub-kutiju i sve karakteristike imaju iste samo sto su od drugog proizvođača,i oboje se proizvode u kini :P...to sto je genius poznatiji neznači da je minton smeće kužiš??

Pa valjda je stekao nekako tu poznatost, vjerojatno kvalitetom proizvoda.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
15 godina
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Genius je daleko kvalitetniji od tog Mintona.

 

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
13 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Eh, PMPO vam je peak tj. makismalna snaga zvučnika koju isti može podnijet u nekoliko milisekundi i ona iznosi 100 watti (takvu snagu zapravo nemozes razvit). Prava snaga zvucnika koje se "slusa" je pod RMS-om i iznosi citavih 2 W (za niskotonca 4.5 W), toliko o tome.

Igor
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2011 22:17 (CRT).
12 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Meni su starci uzeli prije dvi godine Minotn 2.1 zvučnike i nisu toliko jadni al nisu bas ni najbolji ..

 

kad pojačaš na max krči, al na kad smanjis na neku normalnu slušnu glasnoću ok su nista vise od toga..

 

bass je uzasan..

Support the software developers. If you like their products buy them !
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 21:07 (cecenac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo

ja sam si uzeo minotonov miš za 30 kn i jako je dobar za raziku od geniusa koji je po meni smece kupio sam miš laserski scroll nije trajao 5 tjedana dok mi mintonov miš bolje lezi u ruci i ljepsi i mocnije izgleda, imao koje kakve skupe miševe i jedina je razlika u tome sto na njima pise logitech, isto sa i tipkovnicama, kao prvo koji ce vrag ljudima led svijetlo i kad igraju po noci ne gledaju, drugo to ih nece uciniti boljim igracima, kao ni miš sve je stvar skilla ja sam se privikao na minotnov miš 2 dana i sad mi je isto cak i bolje jer bolje prsti stoje. traje vec vise od 2 i pol mjeseca a koliko igram izgleda ko da sam ga tek kupio, jedino sto moze pomoci miševima je podloga. i najbolja tipkovnica ikada ibm-ova model m

14 godina
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Jedini kaj imam od njih je čitać kartica i to dela bez greške.

8 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

kupio sam prije par dana njihovu bezicnu tipkovnicu i mis u kunzumu, cca 167 kn, moram rec da sam izuzetno iznenaden, tipkovnica je vrhunska, a mis ko mis, mali, prijenosni, za laptop {ne koristim ga, imam trust gxt25 [kojim sam isto izuzeno zadovoljan (elipso najjeftiniji)]}. ukljucene baterije -> tipk-2xAAA i mis-1xAA

 

napominjem da uz laptop koristim tipkovnice koje nemaju num pad

 

nije mi se dalo odvajat cons i pros, pa sam sve u jedno:

 

naziv proizvoda: minton MKB 1052

 

tipkovnica:

-tipke ko na laptopu, mali hod

-razmak izmedu tipki savrsen (barem meni)

-ultra fino izgleda, daje dasak kvalitete i elegancije(iako malo smijesno zvuci)

-tko se bavi htmlom i sl, ne nih preporucio jer nema standardnu tipku za less-then i greater-then kod lijevog shifta vec se ista dobija pritiskom altgr i zareza/tocke

- I NAJVECI con: enter mu je ko shift, gornji dio entera je zauzela tipka slova Đ - tko se moze naviknuti na to, velika preporuka

 

mis:

-mis ko mis za laptop

-mali

-2 standard tipke + scroll

-dpi gumb 3 stanja

 

moram napomenuti da je vrijeme odaziva i misa i tipkovnice momentalno, super su

 

prije ovoga sam imao zicanu tipkovnicu chicony il kaj vec, lol je, oko 60 kn vemil, al je uzas

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 19:15 (LaaC).
13 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Evo da i ja napisem koju o mintonu, kupio sam ovakvu tipkovnicu za 40kn koja je kopija zalmanove.

 

http://www.techpowerup.com/img/12-09-26/141c.jpg

 

Tipkovnicu imam vise od godinu dana i po meni je odlicna za te pare, tipkice su i dalje nekako mekane, ne skripe i svaka radi svoj posao. Minus mi je jedino sto je tipkovnica malo prelagana za moj ukus, al to je nesto drugo.

 

Zatim prije tjedan dana sam kupio one male 2.0 zvucnike. 50 kn im je cijena, cisto zato da imam nesto bolje na poslu od onog integriranog zvucnika u kucistu i stvarno sam se iznenadio, spojio sam ih na mobitel za probu i uz podesavanje na EQ moze se izvuc cak zavidan bas i poprilicno su glasni za tu klasu. Sama obrada mi se svidja takodjer. Mislim da za 50kn ne postoje bolji 2.0 zvucnici a da su novi.

 

http://hypermart.pk/content/images/thumbs/0001085_minton-speakers-msp-1010_300.jpeg

 

Iii jednom davno sam uzeo njihovu podlosku za misa, one u bojama, ali su silikonske, to je promasaj totalni, jer joj je grip toliko jak da se mis jedva pomice.. ali na kraju mi sluzi kao podmetac za mobitel i tu odlicno sluzi :D 

14 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Kupio sam od Mintona 2.1 zvučnike, crkli mi stari od Philipsa, pa rekao idem isprobati neću propast za tih stotinjak kuna.

Prošla je više od godina dana, zvučnici odlično služe za moje potrebe, sve uredno radi kao i prvog dana.

 

Ja sam osobno zadovoljan, stoji ona kolko para - tolko muzike, ali za tih stotinjak kuna nemam se što žaliti.

ZOTAC: It's Time to Play.
12 godina
offline
Minton - PItanja i iskustvo

jel to nesto tipa kvalitete quadro?

12 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Ovako imam Minton MDC-2700 digitalni fotoaparat koji može imati ulogu i WEBCAM-a. Međutim kada preko USB kabla (prije instalacije originalnih njegovih drivera) ukopčam aparat u komp on ga prepozna kao USB Mass Storage Device i uredno imam pristup datotekama koje se nalaze na njegovoj memoriji (odnosno kartici, pošto drugu memoriju nema).

Nisam instaliravao orig drivere prije jer nisam niti pokušao koristiti aparat kao WebCam, ali mi došlo neki dan, pa sam probao pronači i u Skype-u i u raznim programima taj uređaj međutim naravno ne postoji kao kamera. Problem je taj što ne postoji niti kao kamera ni kada instaliram i originalne drivere. Što znači originalne drivere??? Drivere sam skinuo sa službene Mintonove stranice (na kojoj ne nude nikakva uputstva niti manual), a ta stranica navedena je pri vrhu ove teme.

Nemogu nigdje izGoogle-ati ništa vezano uz korištenje ovog uređaja kao WebCam (a prije niti dva tjedna bacio sam i orig CD i kutiju i papire od aparata, a tamo je uredno pisalo da se da koristiti i kao WebCam i sve). Ima li itko kakvo rješenje, neki link, neki savjet???? Please

JohnyJ
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 18:53 (JohnyJocker).
12 godina
online
Minton - PItanja i iskustvo

Pozz.

Vidjeh Minton web kamericu za 60 kn. Može li mi netko reci nešto o njihovim kamericama za komp, do sada je bilo uglavnom govora o zvučnicima.

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
Spiridon kaže...

Pozz.

Vidjeh Minton web kamericu za 60 kn. Može li mi netko reci nešto o njihovim kamericama za komp, do sada je bilo uglavnom govora o zvučnicima.

Hvala.

 Koliko para toliko muzike...

7 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Pozdrav!
Trenutno imam zvucnike Minton MSP1000 i trebala bi mi koja slika od njegove ploce sa komponentama (maticne ili kakogod).
Da budem detaljan trebaju mi slike zica za usb, input, i output (gdje se koja lemi).
BTW imam jednu tastaturu od mintona (mkb 1040) koja je isto kopija od ZALMANove, kao sto je neko vec naveo. Radi vec makar 3 godine bez ijednog problemcica.

A zvucnici imaju samo malo slabije kablove, mada za te pare od 70-tak kuna i nije lose.

6 godina
neaktivan
offline
Minton - PItanja i iskustvo

Nedavno sam kupila Minton MGC 390 kontroler...jedino je sad problem što ga laptop registrira ali u igricama ne radi....pomoć!!

11 godina
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo
DarkHorse26 kaže...

Nedavno sam kupila Minton MGC 390 kontroler...jedino je sad problem što ga laptop registrira ali u igricama ne radi....pomoć!!

 Da li si skinula najnovije drivere,i o kojoj igri se radi?

Ja sam imao sličan USB kontroler koji je radio,ali samo u nekim igrama i to rijetko.

Ako imaš love,rađe si kupi originalni kontroler preko Njuškala od PS4 i skini program DS4Windows s koji ćeš moći igrati sve igre,a i moći ćeš namjestiti tipke kako želiš.

Kloni se takvih loših proizvoda nekvalitetnih proizvođača jer ti je to sve manje-više isto.

Ja tako radim i nikad nisam imao problema ili igre koja nije savršeno radila,a i ako ga ikad budeš željela prodati,uvijek ćeš moći za gotovo istu cijenu.

EDIT:ukoliko ti je taj od PS4 preskup ili ti se nesviđa,uvijek možeš kupiti kontroler od Xbox 360 koji je predviđen za igre od PC-ja,a jeftiniji je.
http://www.njuskalo.hr/xbox/kontroler-xbox-360-pc-crni-kabelom-oglas-17496108

Samo gledaj kad kupuješ da uzmeš sa kabelom ukoliko nemaš Bluetooh podršku na matičnoj ploči.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 19:19 (Jurassic Park).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Minton - PItanja i iskustvo

Radi se o PES 2017 najnoviji driveri su skinuti...hvala na savjetu

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice