Naručivanje iz inozemstva

poruka: 55
|
čitano: 50.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Čitajući jedan thread na ovom forumu koji se dotiče spomenutog dobio sam gadan šok. Naime, nisam do sad znao da se treba plaćati PDV na uvezene stvari, pa porez je već uključen u originalnu cijenu, nije dovoljno što plaćaš porez jednoj zemlji nego moraš dvjema !?, i to još uz osnovno kažnjavanje uvoza - carinu. I još me šokiralo da se sve kumulativno naplaćuje ? Kakvog zaboga smisla ima naplaćivati PDV i carinu na poštarinu ???
Dodajući to na činjenicu da se neke stvari koje me zanimaju ne dostavljaju iz Amerike ovamo, a u Europi koštaju daleko skuplje (nevjerovatno kako većina američkih stvari dođe u Europi u € skoro koliko u SAD-u u $, a € je ~1.5 $), ispada da trebam platiti duplo koliko jedan Amer, a u zemlji di je prosječna plaća manja od 1000 $ !
Dakle kako izbjeći plaćanje carine i PDV-a (nemojte molim vas sad izvlačit neke domoljubne argumente) ? Koja je vjerovatnost da na carini provjeravaju neki paket i kako je smanjiti ? Pošto imam poznanstva u Kanadi i Sloveniji, kakva je situacija tamo sa porezom i carinom ako se uvozi iz SAD-a odnosno Britanije (računam da bi oni meni poslali poštom ili donili osobno pa ne bi plaća carinu i PDV-u u drugom koraku) ? Kako se uopće plaća carina i PDV na neki paket iz inozemstva, pošalju mi račun ili šta ?

 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 13:56 (Enkidu).
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Na žalost, kod naručivanja iz inozemstva nema pravila i, ukoliko ne kupuješ knjige koje su oslobođene plaćanja carine i PDV-a, gotovo nikada ne možeš znati hoćeš li biti carinjen ili ne. Zna se desiti da kod narudžbi s eBaya za istu stvar jednom budeš carinjen, a drugi put ne.

 

Nije baš uvijek pravilo, no izgleda da je daleko veća vjerojatnost da ti kupnja neće biti carinjena ako odabereš neku od ekspresnih dostava (DHL, FedEX, UPS...) umjesto klasične pošte.

 

Što se samog postupka carinjenja tiče, ako do toga uopće dođe, kad ti stigne pošiljka dobit ćeš obavijest da ju dođeš preuzeti i da poneseš toliko-i-toliko novca za carinu, PDV i špedicijske takse. Ako u pošiljci nije pronađen račun, bit će od tebe traženo da ga sam dostaviš. Ako ga nemaš, carinska će služba sama procijeniti vrijednost robe i na temelju toga izračunati carinu i PDV.

 

Ekipa iz Slovenije ti može naručitvati za tebe stvari iz EU-a, pa i Britanije, bez da plaća carinu i PDV, ali ne i iz SAD-a. Samo unutar granica EU-a vrijedne zakoni otvorennog tržišta.

 

 


drpetric
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
drpetric kaže...

Na žalost, kod naručivanja iz inozemstva nema pravila i, ukoliko ne kupuješ knjige koje su oslobođene plaćanja carine i PDV-a, gotovo nikada ne možeš znati hoćeš li biti carinjen ili ne. Zna se desiti da kod narudžbi s eBaya za istu stvar jednom budeš carinjen, a drugi put ne.


Jesu li sve knjige oslobođene PDV-a i carine ili samo neke ? Gdje se može naći pravilnik za koje vrste robe vrijedi koliki postotak ?


drpetric kaže...

Nije baš uvijek pravilo, no izgleda da je daleko veća vjerojatnost da ti kupnja neće biti carinjena ako odabereš neku od ekspresnih dostava (DHL, FedEX, UPS...) umjesto klasične pošte.

 
Dobro, to mogu prihvatiti, to nisu hitne stvari, a ionako treba puno vremena za dostavu. Samo da ne izgube kao što mi je HP izgubio pošiljku !
Kad smo već kod toga, koja je vjerovatnost da se osjetljiva elektronika ošteti u transportu ? Ili još gore izgubi ?
EDIT : Sad nakon drugog čitanja, vidim tvoju nejasnu dvostruku negaciju Smijeh, dakle sa običnom poštom je VJEROVATNIJE plaćanje carine i PDV-a ?


drpetric kaže...

Ekipa iz Slovenije ti može naručitvati za tebe stvari iz EU-a, pa i Britanije, bez da plaća carinu i PDV, ali ne i iz SAD-a. Samo unutar granica EU-a vrijedne zakoni otvorennog tržišta.


I pretpostavlja sam da nema carine iz UK u Sloveniju, ali zar nemaju i oni PDV (tj. neki njegov ekvivalent), onda bi mora to platiti ? A i pitanje je koliko je uopće isplativ takav potez s obzirom da su cijene u UK užas u odnosu na SAD... A u ostalim zemljama EU (Njemačka, Francuska i Italija dolaze u obzir recimo) cijene su niže nego u UK, ali isto više nego u SAD-u. Mora bi računati za svaki proizvod je li veća ta razlika u cijenama ili carina za pojedini proizvod plus razlika u poštarini. Komplicirano !
I jel zna ko kako je sa Kanadom (ako se kupuje iz SAD-a) ?


 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 16:03 (Enkidu).
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Sve knjige su oslobođene PDV-a i carine u HR, koliko ja znam.

 

Nemam pojma gdje se može naći pravilnik...

 

Da, s regularnom poštom je vjerojatnije plaćanje carine i PDV-a, a s ekspresnim dostavama je vjerojatnije da se to neće dogoditi.

 

Imaju ekvivalente PDV-u i u UK i u Sloveniji, no to je irelevantno za stanovnike tih država jer su obje države u EU - tržišno gledano, kada Slovenac kupuje u Britaniji isto mu je kao da kupuje i u Sloveniji. Čitava EU je, tržišno gledano, jedna te ista država i PDV je uračunat u maloprodajnu cijenu robe.

 

Kada kupuješ iz države koja NIJE u EU, na primjer iz Hrvatske, imaš pravo na povrat tog "PDV-a" ukoliko si predmet platio iznad odrđene cifre (kolika je ta cifra, to se ipak razlikuje od države do države unutar EU-a) - to je onaj famozni "TAX FREE" ček kojeg možeš zatražiti u dućanima u inozemstvu. No, bojim se da zbog birokracije (TAX FREE čekove je potrebno ovjeriti na granici, i to ne bilo kojoj, nego onoj gdje se napušta schengenski režim) kod internetskog shopinga možeš zaboraviti na povrat PDV-a... I biti žrtva dvostrukog oporezivanja dođe li do plaćanja carine... Namigiva


drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Ja imam ocito više srece od pameti nikad do sad nisam moro platiti niti carinu niti PDV kad mi je dolazila roba iz vana Osmijeh  Evo zadnje kaj sam dobio je bio iPod Touch od 32 GB jer tu ga niti nema za kupit plus izašo me koliko tu dode verzija od 16GB


May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
drpetric kaže...
Imaju ekvivalente PDV-u i u UK i u Sloveniji, no to je irelevantno za stanovnike tih država jer su obje države u EU - tržišno gledano, kada Slovenac kupuje u Britaniji isto mu je kao da kupuje i u Sloveniji. Čitava EU je, tržišno gledano, jedna te ista država i PDV je uračunat u maloprodajnu cijenu robe.

 

Kada kupuješ iz države koja NIJE u EU, na primjer iz Hrvatske, imaš pravo na povrat tog "PDV-a" ukoliko si predmet platio iznad odrđene cifre (kolika je ta cifra, to se ipak razlikuje od države do države unutar EU-a) - to je onaj famozni "TAX FREE" ček kojeg možeš zatražiti u dućanima u inozemstvu. No, bojim se da zbog birokracije (TAX FREE čekove je potrebno ovjeriti na granici, i to ne bilo kojoj, nego onoj gdje se napušta schengenski režim) kod internetskog shopinga možeš zaboraviti na povrat PDV-a... I biti žrtva dvostrukog oporezivanja dođe li do plaćanja carine... Namigiva



Dakle hoćeš reći ako u EU zemlji kupuješ robu iz druge EU zemlje plaćaš samo već uračunati PDV od te druge zemlje, a ako živiš van EU plaćaš i njihov i svoj, samo njihov moš teoretski dobit natrag ?
U tom slučaju ja predlažem da promptno aneksiramo Sloveniju i tako uđemo u Europsku Uniju ! Ionako nas izazivaju !
Smijeh

Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Darth Punisher kaže...

Ja imam ocito više srece od pameti nikad do sad nisam moro platiti niti carinu niti PDV kad mi je dolazila roba iz vana Osmijeh



Aha, ajde priznaj, kojeg si carinika podmaza i pošto ?
Smijeh

P.S.
Evo sam upravo napunio 50 poruka i postao larva, yeeey, sad mogu puzati i ... i .... hmmm.... šta mogu raditi osim puzati ?
Svaki forum na kojem sam ikad bio ima neki sistem rangiranja kao nagrada za postanje, time potičući korisnika da što više postaju. To mi je totalno besmisleno, bolje bi bilo nagrađivati one koji manje postaju (ili barem nikoga), a ne ovako ima korisnika na ovom forumu koji postaju preko 50 postova dnevno, a većina tih postova totalno beskorisno... Quality over quantity !

P.P.S.
Da, znam da možete reći da ovaj moj post nije nešto posebno konstruktivan, ali to je samo iznimka koja potvrđuje pravilo (a u pravilu ja ne pišem postove bez dobrog razloga).

 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 16:56 (Enkidu).
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Enkidu kaže...

Dakle hoćeš reći ako u EU zemlji kupuješ robu iz druge EU zemlje plaćaš samo već uračunati PDV od te druge zemlje, a ako živiš van EU plaćaš i njihov i svoj, samo njihov moš teoretski dobit natrag ?

 Upravo tako, da! S tim da, ako živiš van EU-a, osim što možeš teoretski dobiti natrag njihov PDV, možeš izbjeći plaćanje našeg PDV-a (više praktički, nego teoretski Cool).

drpetric
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Darth Punisher kaže...

Ja imam ocito više srece od pameti nikad do sad nisam moro platiti niti carinu niti PDV kad mi je dolazila roba iz vana Osmijeh  Evo zadnje kaj sam dobio je bio iPod Touch od 32 GB jer tu ga niti nema za kupit plus izašo me koliko tu dode verzija od 16GB


 Mislim da nije stvar u seći, barem kada je riječ o neplaćanju carine na iPod, nego u tome da za elektroničku opremu kod nas vrijedi nulta stopa carinjenja - ne carini se jer se kod nas ni ne proizvodi taj tip proizvoda. No, što se tiče ovoga da nisi platio PDV, e to si imao sreće... Osmijeh

drpetric
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
drpetric kaže...
 Mislim da nije stvar u seći, barem kada je riječ o neplaćanju carine na iPod, nego u tome da za elektroničku opremu kod nas vrijedi nulta stopa carinjenja - ne carini se jer se kod nas ni ne proizvodi taj tip proizvoda. No, što se tiče ovoga da nisi platio PDV, e to si imao sreće... Osmijeh

 Ne vrijedi li nulta stopa samo za "made in EU"?

Ljudi, potvrdite mi da nulta stopa vrijedi i za Panasonic plazme i platit ću PDV, časna riječ! Osmijeh Vrate mi 20% Mwst-a i dodat ću tih 2% da si naš premijer može kupit novi sat!

(hint: FULL HD)
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
provokator kaže...
 Ne vrijedi li nulta stopa samo za "made in EU"?
Postoji roba za koju nulta carinska stopa vrijedi samo ako je made in EU, no nisam 100% siguran je li to slučaj i s tehnikom. Valjalo bi tu proučiti: http://www.carina.hr/ActInternet/MainFrame/AplMainFrame.aspx.

drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva
Imam još par pitanja.
1. Koliko ja znam, minimalna vrijednost za carinjenje je 300 kn ? Je li još uvijek toliko ? I ako je cijena paketa sa poštarinom manja od 300 kn, da li se onda plaća PDV ? I šta je sa špedicijom i ležarinom i ostalim sr... izmišljenim za pljačkanje poštenih ljudi ?
2. Da li se ljude carini samo pri ulasku u zemlju čiji su državljani, ili pri ulasku u zemlju gdje im je boravište, ili pri ulasku u zemlju koja im je krajnja destinacija ? Konkretno me zanima ako neko ima i državljanstvo Britanije i državljanstvo Hrvatske, a živi u Britaniji, mogu li mu naplatiti carinu i PDV za robu kupljenu u Britaniji pri ulasku u Hrvatsku ?
3. Znam kakvo je pregledavanje pri prelasku granice autom (tj. stvari u džepu i na dnu prtljažnika su praktično sigurne ako ne izgledaš sumnjivo), ali šta kad se ide avionom ? Da li se sva prtljaga detaljno pregledava ili je moguće npr. jednostavno staviti neki predmet ispod odjeće u torbi i tako izbjeći carinu ?
Hvala.

Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Enkidu kaže...
Imam još par pitanja.
...
Hvala.

Znam za ljude koji su platili carinu i za kupnju s Interneta kod koje je račun s dostavom bio manji od 300 kn, a što se tiče ostlih pitanja, otklizao si u off-topic debelo...

drpetric
16 godina
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Jednostavno, daj nekom ko cesto putuje van, po mogucnosti prema singapuru ili nekoj od drugin duty free destinacija, gdje dobijes zeljeno u pola cijene i bez takse ikome, naravno ukoliko vrijednost ne trazi upis u putovnicu. Vecinu sitne elektronike mozes provuc bez pitanja.
e.......
16 godina
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Ja sam (za sada) naručivao samo filmove na DVDima i to preko Amazona, pa mi je stizalo u njihovim paketima direktno na adresu i nisam morao platiti carinu jer su cifre bile redovito ispod 300kn. Frend je pak naručio neke kolektorske filmove za cca 500kn i opatrnuli su ga nešto carine (brijem 22%).

Uglavnom, ovisi o cifri i vrsti robe koja je u paketu.

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Imam sljedeće pitanje: Koja je svrha kupovanja preko e-bay-a (mislim na američki) kada se 90% posto predmeta ne može ispostaviti u Hrvatsku? Ako mi ne vjerujete otiđite na stranicu i probajte nešto naručiti

16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
petrol kaže...

Imam sljedeće pitanje: Koja je svrha kupovanja preko e-bay-a (mislim na američki) kada se 90% posto predmeta ne može ispostaviti u Hrvatsku? Ako mi ne vjerujete otiđite na stranicu i probajte nešto naručiti

 Postoje i drugi eBayevi, u Europi (recimo www.ebay.co.uk) gdje se češće pojedini predmeti po defaultu isporučuju po cijeloj Europi (pa tako i u Hrvatsku), a i na američkom se s velikim dijelom prodavača koji po defaultu nemaju ispisano da isporučuju u Hrvatsku može dogovoriti to, mailom.
Svrha je da prođeš višestruko jeftinije...

drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

OK, kužin , a sada bi vas još molio da mi neko kaže koliko se u prosjeku čeka na dostavu jer sam jutros kupio knjigu(preko američkog ebay-a) i skinuli su mi s kartice te piše samo ime dostavljača a ne i trajanje

Hvala puno

16 godina
offline
Naručivanje iz inozemstva

Ovisi o zemlji iz koje si naručio.Najviše 16 dana.Meni je iz Hong Konga došao paket u 12 dana.

Isto tako,prodavač mi pošalje email o tome da je primio novac i za koliko će ti doći,8-16 dana.

Probaj vidjet stranicu na kojoj je predmet.


Diritor je lipo reka
pali smo na dno
homo si skupa na BIRO.
16 godina
moderator
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

To ovisi o tipu dostave, zemlji iz koje stvar dolazi, dobroj volji domaći špedicijskih službi... Milijun faktora je u igri, ali obično za desetak dana stigne sve... Neki tipovi dostave pošiljatelju daju i track-number po kojem možeš pratiti pošiljku na putu do cilja.


drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Evo OVDJE ukratko opisanog postupka carinjenja poštanskih pošiljaka.

 

Što se tiče brzine dostave, imam ugodna iskustva: čak i pošiljke iz SAD-a poslane običnom poštom stizale su unutar tri tjedna. Stvari s britanskog Amazona čak i unutar 5-10 dana - osim jednom: jednu naručenu knjigu čekao sam par mjeseci. Kad je stigla, na njoj je bio žig "Returned from Corea"! Smijeh

 

I još jedno zanimljivo iskustvo s carinom: Na jedan igraći dodatak nisam platio carinu, u priloženom papiru carinik je napisao "kompjutorska oprema". Ali na drugi - pedale za moj simulator letenja - jesam: u papiru je pisalo da je to STEPER! U oba slučaja nameti su bili takvi da me narudžba iz američkog internetskog dućana još uvijek koštala manje ili jednako nego da sam se zaputio npr. u Austriju i sam kupovao.

 

Eh, da dodam: što se tiče PDV-a, prema mom iskustvu dobar dio internetskih dućana kad šalju izvan svoje zemlje odmah NE naplate svoj PDV, pa u startu prođeš jeftinije i spreman si za eventualni domaći namet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 16:57 (Bert).
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Pozdrav svima!

Evo, prije desetak dana sam poslao email  Bug-u sa sljedećim pitanjem : '' Da li se isplati kupovati preko

Newegg-a kada se zbroje svi troškovi i da li možete pojasniti malo taj proces, što se sve plaća a što ne (mislim

na carinu,pdv itd.) ''

Odgovor je bio sljedeći:
''Sto se troskova tice, stvar je potpuno nasumicna.
Kolega Petric nedavno je istrazivao ovu problematiku i o njoj pisao u sklopu clanka o
kupnji na eBayu. Takodjer te upucujem na thread na nasem forumu u kojem se prilicno
detaljno raspravlja bas o tome...''

Kako nisam zadovoljan do sada viđenim odgovorima molio bih vas, ukoliko imate volje, da mi na jednom mjestu,
 jasno i glasno kažete sljedeće:
a) Što sve plaćam na konfiguraciju naručenu preko ebay-a(pod ovim mislim na dostavu za svaku komponentu,carinu i PDV)?
b) Što se dešava u slučaju kvara jedne od komponenti?
c) Da li je moguće da se više komponenti isporučuje kao jedna dostava (da li je tada manja cijena)?
Hvala puno i doviđenja !!!
16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Naručio bi joystick (igraću palicu) sa Amazona...hoće li me carina osakatit?

 


There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

mislim da ti dostavljaju samo knjige i dvd-e i to sa amazon uk a ne us.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
HarryPlopper kaže...

mislim da ti dostavljaju samo knjige i dvd-e i to sa amazon uk a ne us.

 
Naručivao sam hrpetine knjiga sa .com....domena je nebitna, sve je to povezano.
Da, mogu se kupiti i druge stvari, pogledaj malo detaljnije....ili klinkni na link koji sam stavio u zadnjem postu.

There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva
Bert kaže...

 

Eh, da dodam: što se tiče PDV-a, prema mom iskustvu dobar dio internetskih dućana kad šalju izvan svoje zemlje odmah NE naplate svoj PDV, pa u startu prođeš jeftinije i spreman si za eventualni domaći namet.

 Kada prodavatelj dobije potvrdu carine da je roba izašla iz (njihove) države, nemora platit porez na nju!


*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naručivanje iz inozemstva

Da ne otvaram novi thread, je li netko možda kupovao do sada i kakva su iskustva, konkretno, mislim naruciti cijeli komp sa ebaya i interesira me vasa iskustva sa maticnim plocama,procesorima itd. narucenima preko neta te sto se desava u slucaju kvara na komponenti i koliko se placa carine a koliko PDV-a na jednu komponentu?

Hvala

16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Evo sad se i ja malo zainteresirao jer nikad nisam kupovao iz USA... ali moze proc nesto tipa, tamo mi rodbina kupi nesto ja i posaljem lovu preko nekog online placanja, i oni jednostavno meni posalju?  zasto bi to uopce moralo bit carinjeno??

 

U biti iz iskustva mogu pricat kako ide samo iz lokalnih regija, di jos i zaradim, jer kad kupim u Italiji nesto uredno vratim porez, pa prodjem jos nekih cca 15% jeftinije.

16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Kada narucis (preko interneta ili cak telefonom) iz neke zemlje, onda ne placas njihov PDV. U SAD uopce nema PDVa, nego tamo svaka drzava zaracunava svoj porez, obisno je 8 posto (New York) a negdje i manje (California). Moj prijatelj koji zivi u Pragu narucio je iz Francuske Bookeen E-book reader i platio ga 410 Eura. Ja sam ga takodjer narucio i platio sam ga samo 350 Eura. (Oboje ukljucuje i troskove DHLa) Razlika je njegov PDV, odnosno PDV koji se placa u Fra ncuskoj, a onda vise ne u bilo kojoj zemlji evropske unije. No ja sam zato morao platiti 1.050 kuna carine, PDVa i to PDV i na troskove slanja sto je sranje. Ne znam kome je palo na pamet da troskove postarine opterecuje PDV.om

 

    Jedini nacin da se prevari carina kada se salje iz inozemstva neka skuplja stvar je da se na deklaraciju napise niza cijena. To ne dolazi u obzir ako narucujes preko inetrneta jer se nitko nece baviti takvim stvarima. Narucis nesto na primjer iz New Yorka, a posalju Ti to iz skladista u Nizozemskoj ili Njemackoj. Sve ide automatski i nitko se nece bnaviti posebnim operacijama kao pisanjem lazne deklaracije. Ali ako imas nekoga u SAD, on moze otici u ducan platiti cijenu i postarinu za slanje u HR i tamo traziti da na stvar koja kosta recimo 200 dolara napise da kosta 50. Vecina ce to htjeti napraviti, a to moze proci bez carine ili sa minimalnom carinom.

 

    Knjige, CDi i DVDi su u principu oslobodjeni carine, ali ako je u paketu 10 istih knjiga, onda moze doci do problema jer je namijenjeno preprodaji (prema pravilniku). Ako je u paketu deset DVDa i pise cijena cijele posiljke 200 ili vise dolara i to moze zavrsiti sa carinom i PDVom. Naime, onda kazu da je oslobodjeno carine, ali se na svotu placa PDV koji je ionako mnogo gadniji od carine. Tesko ej izbjeci probleme jer ako hoces proci bez carine i PDVa moras naruciti da Ti salju 10 DVDa svaki posebno, a onda ce postarina biti ogromna, jer ce za svakoga biti oko 10 dolara. Ako svi odu odjednom, postarina je za sve mouzda 20 dolara, ali ce PDFV biti krvnicki.

16 godina
neaktivan
offline
Naručivanje iz inozemstva

Vidim da vas ima nekoliko da ste kupovali knjige na amazon.co.uk, pa me zanima koliko se plati više od prave cijene knjige. Znači, ako knjiga košta 15 eura koliko otprilike sve zajedno izađe, poštarina i ostalo?


Karma is a funny thing
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice