Netatmoa, Nest ili nešto treće

poruka: 3
|
čitano: 3.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Netatmo, Nest ili nešto treće

Pokvario mi se termostat i mislim da ima smisla kupiti neki smart.
Nest je skup. Ne znam ima li prednosti oko povezivanja.
Ne znam može li se neki od njih spojiti i na stariju klimu preko nekog modula

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:00 (CroDexter).
14 godina
offline
Netatmo, Nest ili nešto treće

Kupio sam Netatmo i nisam baš nešto zadovoljan. Barem na početku korištenja.

Postavim da bude 22.5 i na termostatu u jednom trenutku očita 22.5 i bez obzira na to pali grijanje. Ok, nije da dugo grije ali dovoljno je da to bude minuta i već se dolazi do 23 stupnja.

S druge strane ne pali grijanje kada termostat očita 22.4 već prođe neko vrijeme.

 

Po meni je valjda cilj da pametno uključuje grijanje kako bi temperatura bila cijeli vrijeme što bliže 22.5

U principu tako bi valjda trebao raditi i obični glupi termostat.

 

Dodatno mi se čini da im senzor ne očitava promjenu temperature dovoljno brzo.

Temperaturna stanica iz Lidla kao da brže očita pad temperature. Moža je ona pogrešna ali po subjektivnom dojmu kao da radi bolje Lidlova.

 

Kao da sporije mjerenje stvarne temperature + kasno paljenje/ pretjerano paljenje radi prevelike razlike u odnosu na zadanu temperaturu.

 

Ne znam. Možda mu treba vremena da skuži koliko se brzo prostor hladi i možda pri tome uzima u obzir i vanjsku temperaturu ali za sada nisam baš zadovoljan.

 

Ne znam uzima li termostat u obzir i poziciju u sobi odnosno počne li i to koristiti kao kriterij. Znači ne da zna gdje je u sobi već koliko brzo se mjenja temperatura na nekon poziii u odnosu na vrijeme koliko grijanje radi.

 

 

EDIT: 19:12 da ne radim novu poruku i nespamam forum


Ovaj Netatmo je neviđeno sra*je od uređaja.

Stavim termostat u centar stana. Netatmo 22.3, a Lidl termostat 22.3  s tim da je Netatmu trebalo dosta vremena dok nije došao do 22.3
Pali se grijanje. Osjeti se toplina u stanu Netatmo stoji na 23.3., a Lidl ide na 22.4

I kako vidim da je toplije stavljam oba na policu bliže radijatoru da testiram koliko brzo može uhvatiti promjenu temperature.

Lidlov skače na 22.8 u roku 10 sekundi. Netatmo se odlučio za 22.4

Nakon par minuta Lidl 22.9, a Netatmo 22.5

I sada najbolje od svega. 

Netatmo dođe do 22.5 i pali bojler iako sam stavio da temperatura treba biti 22.5, a radijator je vruć od zadnjeg paljenja. Pa jeb*te valjda zna kada je zadnji put upalio bojler i da može procjeniti da je radijator još topao.

Ne vidim ja tu nikakve pameti.

 

To što može se zakazati vrijeme paljenja i gašenja i što se može upravljati daljinski uopće ne smatram pametnim.

 

Mislim da ću napraviti neku detaljnu tablicu paljenja i regulacije temperature i donjeti dodatni uređaj za mjerenje temperature.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:00 (CroDexter).
14 godina
offline
Netatmo, Nest ili nešto treće

Nakon godinu dana korištenja Netamo mogu samo potvrditi da je ovo potpuno nepametan uređaj. Nema tu pameti, a najgore je što ne zna fino podešavati temparaturu jer termostat previše kasni s očitavanjem stvarne temparature.

Dodano mi je serviser plinskog bojlera rekao da nije baš dobar za bojler jer za razliku od klasičnog termostata radi paljenje i gašenje bojlera direktno preko releja.

Sve u svemu loša investicija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice