Novi zakon o pušenju

poruka: 620
|
čitano: 130.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

S obzirom da sam strastveni pusac a radno mjesto mi je takvo da moram biti uz racunalo konstatno, zanima me kako vi drugi pusaci rjesavate svoj problem na radnom mjestu (izuzev prestanka pusenja :) )

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Win XP SP3
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 10:43 (Srednji).
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

ideš van iz zgrade...LOL...osim toga ostaje ti "izuzev"!Namigiva

Kažu da škola nije ztvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina... Sticks and stones may break my bones, but chains and whips exite me.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

Kupi laptop pa na livadu...Cool

www.odrzavanje.com
16 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

Ja moram na balkon. Mislim da bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
dovla kaže...

Ja moram na balkon. Mislim da bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje.

 Ja mislim da ne bi. Tom logikom bi se javili ovisnici o sexu i tražili svoj prostor.
www.odrzavanje.com
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Tko želi pušit nek ide na ulicu. A zaposlenicima uvesti magnetske kartice sa evidencijom ulaska/izlaska. Pa da vidimo kad se zbroje izlasci, kome će bit do pušenja...

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

prestanak pušenja, to je jedina i najbolja solucija

 

16 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Mato kaže...

prestanak pušenja, to je jedina i najbolja solucija

 

 + zabrana pušenja na svim javnim mjestima bez iznimaka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 13:22 (nixass).
15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

ja sam okorjeli protivnik pušenja, i bilo je vrime da se uvede neki zakon da zaštiti nas nepušače,

osim šta truju sebe truju i ljude oko sebe nadan se da će ovi zakon ipak nešto promjenit nego šta je bilo do sad

i da će se počet provodit u praksi

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
16 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Bravo! U potpunosti se slažem s 3 posta iznad.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

moj glas isto tako za 4 posta iznad.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
16 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Vuce kaže...
dovla kaže...

Ja moram na balkon. Mislim da bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje.

 Ja mislim da ne bi. Tom logikom bi se javili ovisnici o sexu i tražili svoj prostor.
 Pa trebalo bi i to osigurat. ;)
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Slazem se s zakonom protiv pusenja, i jedva cekam da krene u realizaciju. Svaki put kad se vratim izvana, smrdim kompletni po dimu, odjecu moram stalno luftat, cesce prati, slazem se, tko zeli pusit, neka izadje van iz ustanove i neka zapali, nemora meni stetit i meni, ako sebe truje!! 

gigabyte p35 ds3, q6600 2.4@3.2, asus hd 4850 @ 700/2200 512mb, 4gb @ 800 mhz, Wd 640gb, Vista 64bit
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Nisam bio, niti neću biti pušač i mislim da je to bezveze, ali morate to pogledati iz druge perspektive. Teško je prestat pušit, ako ti je to navika 10 godina. Većina bi htjela prestati, ali ne može. Zato su ljudi izmislili riječ ovisnost. Nju u cigaretama izaziva nikotin. Ako naglo prestanu, dolazi do njihove krize, tj. loše se osjećaju, niej im dobro, zato treba polako, ne odmah nekim glupim zakonom kojeg proglase dok Sanader prdne. Ja sam protiv pušenja, ali čovjek ima svoja prava. Ako hoće pušiti, nek puši, baš me briga za njegovo zdravlje dok ne ugrožava moje. Znači, trebaju ili ići van (i prehladiti se), ili napraviti neku pušačku prostoriju. To im je kao da im hranu oduzimamo.

 

P.S. Nije niti buljenje u ekran zdravo, pa sad... Odreknite se računal u ime svojeg zdravlja. Istina da je to nemoguće za nekog komu kompjuter znači život, al nekom tko se stalno igra....

"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." Albert Einstein "Nije zlato sve što sja. Postoji nafta." http://i44.tinypic.com/1z3at89.jpg
15 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju

hm mislim da je zabrana pusenja apsurdna, ako ljudi puse (ja sam jedan od njih) mislim da im se to ne treba zabranjivati - znam da je to nepusacima glupo ali...

intel q9550 nvidia gtx 280 gigabyte x48-ds5 4gb OCZ reaper 1066mhz corsair 750w hdd wd 640GB thermlake kandalf samsung t220 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Horagio kaže...

Nisam bio, niti neću biti pušač i mislim da je to bezveze, ali morate to pogledati iz druge perspektive. Teško je prestat pušit, ako ti je to navika 10 godina. Većina bi htjela prestati, ali ne može. Zato su ljudi izmislili riječ ovisnost. Nju u cigaretama izaziva nikotin. Ako naglo prestanu, dolazi do njihove krize, tj. loše se osjećaju, niej im dobro, zato treba polako, ne odmah nekim glupim zakonom kojeg proglase dok Sanader prdne. Ja sam protiv pušenja, ali čovjek ima svoja prava. Ako hoće pušiti, nek puši, baš me briga za njegovo zdravlje dok ne ugrožava moje. Znači, trebaju ili ići van (i prehladiti se), ili napraviti neku pušačku prostoriju. To im je kao da im hranu oduzimamo.

 

P.S. Nije niti buljenje u ekran zdravo, pa sad... Odreknite se računal u ime svojeg zdravlja. Istina da je to nemoguće za nekog komu kompjuter znači život, al nekom tko se stalno igra....

 sve to o ovisnosti stoji, slažem se, ali ovisnost pušačima nije nametnuta, već je to njihov izbor, tako da je apsolutno njihov problem što su sada ovisni - ne bi smjeli dobivati nikakva prava, već ih samo gubiti.
analogno tome je i ovisnost o alkoholu - ne znam niti jednog poslodavca da tolerira ovisnike o alkoholu na radnom mjestu.

ovim zakonom mi nepušači napokon dobivamo pravo na čist zrak.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Ja nisam pušač ali ovaj zakon je apsurdan.

Zabraniti pušačima pušenje je kao nama disanje.Ja sam nepušač i prezirem taj zakon.Ako smo mogli trpiti vec 18 godina bez tog zakona zasto ne bi jos 18 godina?

15 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju
elkarrde kaže...
Horagio kaže...

Nisam bio, niti neću biti pušač i mislim da je to bezveze, ali morate to pogledati iz druge perspektive. Teško je prestat pušit, ako ti je to navika 10 godina. Većina bi htjela prestati, ali ne može. Zato su ljudi izmislili riječ ovisnost. Nju u cigaretama izaziva nikotin. Ako naglo prestanu, dolazi do njihove krize, tj. loše se osjećaju, niej im dobro, zato treba polako, ne odmah nekim glupim zakonom kojeg proglase dok Sanader prdne. Ja sam protiv pušenja, ali čovjek ima svoja prava. Ako hoće pušiti, nek puši, baš me briga za njegovo zdravlje dok ne ugrožava moje. Znači, trebaju ili ići van (i prehladiti se), ili napraviti neku pušačku prostoriju. To im je kao da im hranu oduzimamo.

 

P.S. Nije niti buljenje u ekran zdravo, pa sad... Odreknite se računal u ime svojeg zdravlja. Istina da je to nemoguće za nekog komu kompjuter znači život, al nekom tko se stalno igra....

 sve to o ovisnosti stoji, slažem se, ali ovisnost pušačima nije nametnuta, već je to njihov izbor, tako da je apsolutno njihov problem što su sada ovisni - ne bi smjeli dobivati nikakva prava, već ih samo gubiti.
analogno tome je i ovisnost o alkoholu - ne znam niti jednog poslodavca da tolerira ovisnike o alkoholu na radnom mjestu.

ovim zakonom mi nepušači napokon dobivamo pravo na čist zrak.
 sta prije ga niste imali, nemoj izmisljati, ova tema ce krenuti na svadju koliko vidim, pa se vratite onome sto je autor napisao
intel q9550 nvidia gtx 280 gigabyte x48-ds5 4gb OCZ reaper 1066mhz corsair 750w hdd wd 640GB thermlake kandalf samsung t220 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
AmD kaže...
elkarrde kaže...

ovim zakonom mi nepušači napokon dobivamo pravo na čist zrak.
 sta prije ga niste imali, nemoj izmisljati, ova tema ce krenuti na svadju koliko vidim, pa se vratite onome sto je autor napisao
nisam rekao da nismo imali to pravo, al daj nađi birc di se nije pušilo. nadam da će se sad napokon moći desiti da dođem doma a da ne smrdim po cigaretama. ;)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

stvarno ko kaže da ne može pristat pušit ja san natira oca i ne puši već godinu dana, a pušia je od 3 osnovne znači da je pušia skoro 40 god ako se on moga ostavit onda može bilo tko

a vi ne pušači stvarno neshvaćate da pušenjem zagađujete zrak oko sebe, ako je neko alergičan mora izav vani radi vas, i onda govorite kako se obzirni to pušenje, ste samo izabrali i o njemu ne ovisi život to nije stvar potrebna za život kao zrak ni hrana pa stoga lipo gledajte malo na ljude kraj sebe jer ovako ispadate sebični

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Makić kaže...

stvarno ko kaže da ne može pristat pušit ja san natira oca i ne puši već godinu dana, a pušia je od 3 osnovne znači da je pušia skoro 40 god ako se on moga ostavit onda može bilo tko

a vi ne pušači stvarno neshvaćate da pušenjem zagađujete zrak oko sebe, ako je neko alergičan mora izav vani radi vas, i onda govorite kako se obzirni to pušenje, ste samo izabrali i o njemu ne ovisi život to nije stvar potrebna za život kao zrak ni hrana pa stoga lipo gledajte malo na ljude kraj sebe jer ovako ispadate sebični

 a vi ne pušači stvarno neshvaćate da pušenjem zagađujete zrak oko sebe
  kakav ti je to tekst .
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
macak kaže...

Tko želi pušit nek ide na ulicu. A zaposlenicima uvesti magnetske kartice sa evidencijom ulaska/izlaska. Pa da vidimo kad se zbroje izlasci, kome će bit do pušenja...

 
Mato kaže...

prestanak pušenja, to je jedina i najbolja solucija

 

 
nixass kaže...
Mato kaže...

prestanak pušenja, to je jedina i najbolja solucija

 

 + zabrana pušenja na svim javnim mjestima bez iznimaka.
 slažme se sa svime što je napisano u postima iznad.
xfire: ravingrabbid MSN: fgrabant@hotmail.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

šta kakav je? Zagađujete zrak da...Nemoram kad izadjem van trpit vase odvratne navike. Da mi kosa (imam dredlockse) smrdi po cigaretama i moram je svaki put prat pa onda sredjivat, da mi citava odjeca koju sam taj dan obukao pa i jakna sve smrdi po tom odvratnom dimu i moram cešće prat. Da ne govorim kad se u zadimljenom kaficu nemoze ni duboko udahnut ko covjek...Ako vi imate odvratne navike OK, izvolite ih prakticirat kod sebe u kuci, u posebnim i odvojenim prostorijama (koje su propisno izolirane i odvojene od ostatka objekta). Da ne govorim kako NEMA NISTA GORE nego otic negdje na veceru i dok uzivas u hrani (dosta percepcije okusa dolazi iz njuha), za susjednim stolom neko puši cigarete i dim meni uništava moje jelo ODVRATNO. To ne samo da nije zdravo nego je krajnje nepristojno. Eh i da, ti decki i cure sto rade u kaficima ako nisu pušaći moraju udisat dim vaše cigarete čitavo radno vrijeme i tako riskirat svoje zdravlje. Kad se sjetim putovanja u vlaku i unatoc odabiru karte za nepušaće moram udisat zadimljen zrak jer su imbecili totalno nepropisno odvojili pušaće od nepušaća u nekim vagonima.

 

Sve u svemu apsolutno podrzavam zakon...Neko je reko da se nesmije odmah prekinut pušenje nego treba vremena. E pa pušaći imate par mjeseci da smanjite ili prestanete. Nakraju ce te se nosit sa zabranom kao i citav civiliziran svijet. Trujte sebe druge nemorate...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 15:33 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Taj zakon je sprdnja.

Prvenstveno ljudi dođu na kavu i pripale i to je to sad će im promet opasti za 70%, šta ću u kafiću ako uz kavu ne mogu zapaliti.

Ja sam protiv tog.

Cool

add me xfire >>> razvaljot
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

Bio sam stravstveni pušač (prosjek tri kutije dnevno ..a kad ostanem bez ...kupio čak i s poda!) ...tako da
oni koji pričaju da ne mogu prestai su čiste gluposti!!!Ja sam bio žut od nikotina do lakta!I eto prestao već duuugo ne pušim
i jedva čeka taj novi zakon ako zaživi.Što ne vidite da vas pušače već sad krivo gledaju kad vas vide kao da ste kužni a još dobijate svoje
male zatvore na koje drugi gledaju s gađenjem.Ovisnost je ovisnost kao i svaka druga i priznati to je već nešto.
Ja svojjim najboljim prijateljima govorim da smrde ali to njima ništa ne znači .Da me ne bi krivo shvatili ,oni su mi i dalje najbolji prijatelji

i to nema veze s prijateljstvom ili vrijeđanjem.Jednostavno  ne volim pušače i oni to znaju ali zasad ne slušaju.

Private
16 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Ma zabrana pušenja svugdje, to je moj prijedlog.

Truju nas od rođenja 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Private kaže...

Bio sam stravstveni pušač (prosjek tri kutije dnevno ..a kad ostanem bez ...kupio čak i s poda!) ...tako da
oni koji pričaju da ne mogu prestai su čiste gluposti!!!Ja sam bio žut od nikotina do lakta!I eto prestao već duuugo ne pušim
i jedva čeka taj novi zakon ako zaživi.Što ne vidite da vas pušače već sad krivo gledaju kad vas vide kao da ste kužni a još dobijate svoje
male zatvore na koje drugi gledaju s gađenjem.Ovisnost je ovisnost kao i svaka druga i priznati to je već nešto.
Ja svojjim najboljim prijateljima govorim da smrde ali to njima ništa ne znači .Da me ne bi krivo shvatili ,oni su mi i dalje najbolji prijatelji

i to nema veze s prijateljstvom ili vrijeđanjem.Jednostavno  ne volim pušače i oni to znaju ali zasad ne slušaju.

 Drukčije bi razmišljo da si nastavio pušiti.
 Namigiva
add me xfire >>> razvaljot
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
gymboy kaže...

Slazem se s zakonom protiv pusenja, i jedva cekam da krene u realizaciju. Svaki put kad se vratim izvana, smrdim kompletni po dimu, odjecu moram stalno luftat, cesce prati, slazem se, tko zeli pusit, neka izadje van iz ustanove i neka zapali, nemora meni stetit i meni, ako sebe truje!! 

 U potpunosti se slažem
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Na poslu stvarno nitko ne bi trebao pušit, s tim se slažem. Također, u restoranima bi pušenje trebalo biti zabranjeno. Al u kafiću NE. To jest, trebao bi vlasnik kafića birat, hoće li biti pušački ili ne pušački kafić.

Ovim se narušava sloboda izbora ugostiteljima. Zašto oni ne mogu dozvolit da se u njihovom ugostiteljskom objektu puši? Ima i kafića za nepušače, odite tamo. Ja jesam protivnik pušenja, ali samo kad je to razumno. Ako ti ne želiš u zadimljeni klub ili kafić, nemoj uć. U čem je problem?

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Ige kaže...

Na poslu stvarno nitko ne bi trebao pušit, s tim se slažem. Također, u restoranima bi pušenje trebalo biti zabranjeno. Al u kafiću NE. To jest, trebao bi vlasnik kafića birat, hoće li biti pušački ili ne pušački kafić.

Ovim se narušava sloboda izbora ugostiteljima. Zašto oni ne mogu dozvolit da se u njihovom ugostiteljskom objektu puši? Ima i kafića za nepušače, odite tamo. Ja jesam protivnik pušenja, ali samo kad je to razumno. Ako ti ne želiš u zadimljeni klub ili kafić, nemoj uć. U čem je problem?

 To onda treba riješiti tako da postoji dio za pušače i za nepušače.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice