Operacija očiju

poruka: 94
|
čitano: 41.025
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Operacija očiju

Dali je netkpo od vas bio na operaciji očiju (skidanje dioptrije i cilindara)?

Kakva su iskustva?

Hvala!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Nisam, ali planiram. Imam dioptriju na lijevom oku bliže 5, a na desnom oko 0.5. Tek mi je 15.5 godina.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Keops kaže...

Nisam, ali planiram. Imam dioptriju na lijevom oku bliže 5, a na desnom oko 0.5. Tek mi je 15.5 godina.

sto kompjuter ucini od ociju

13 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
snupix kaže...
Keops kaže...

Nisam, ali planiram. Imam dioptriju na lijevom oku bliže 5, a na desnom oko 0.5. Tek mi je 15.5 godina.

sto kompjuter ucini od ociju

 

Za čudo ali nije tako. U 4. razredu sam imao dioptriju 4, a kompjuter sam dobio u 6.

Naravno kompjuter je zaslužan što mi se dioptrija povećala od 4 na 5, ali što je bilo do 4 :D

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest.
12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Nema to veze s kompjuterom. Ja sam bio i preporučam stvarno, 2/3 života sam imao naočale i bez njih sam se preporodio.

Vi veri veniversum vivus vici
14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...

Nema to veze s kompjuterom. Ja sam bio i preporučam stvarno, 2/3 života sam imao naočale i bez njih sam se preporodio.

Koliku si imao dioptriju i kolika ti je sad trenutno, je li u potpunosti uklonjena? Sa koliko godina si radio operaciju?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Oko -5 na oba oka sa ogromnim cilindrom, smanjena mi je na 0, vid na oba oka mi je trenutno 1.3 (1 je normala, odnosno trenutno na daljinu vidim bolje nego prosjecna osoba).

 

Operiran sam ove godine u 3. mjesecu, znaci sa 24 godine.

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Kolika je cijena te operacije?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...

Oko -5 na oba oka sa ogromnim cilindrom, smanjena mi je na 0, vid na oba oka mi je trenutno 1.3 (1 je normala, odnosno trenutno na daljinu vidim bolje nego prosjecna osoba).

 

Operiran sam ove godine u 3. mjesecu, znaci sa 24 godine.

Hvala na odgovoru! :)

16 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

ja sam se preporodio koristeći leće...

imam + 3 na oba oka...

Psssssst Zecovi spavaju
12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Oprostite na offtopicu, ali ne razumijem te optužbe da je monitor štetan očima.

Od svoje 7. godine (sad imam 15) sam ispred računala.

Od 13-te sam i od 8 do 10 sati dnevno pred ekranom.

Vidim savršeno dobro, znači li to da će mi se uskoro pogoršati vid ili?

Vrijeme je za promjene...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
BenjamiX kaže...

Oprostite na offtopicu, ali ne razumijem te optužbe da je monitor štetan očima.

Od svoje 7. godine (sad imam 15) sam ispred računala.

Od 13-te sam i od 8 do 10 sati dnevno pred ekranom.

Vidim savršeno dobro, znači li to da će mi se uskoro pogoršati vid ili?

Ne, to su gluposti. Ja sam na kompjuteru od svoje 5 godine, a sad mi je 30. Vidim bolje od ikojeg prijatelja kojeg imam.

 

Za autora:

poznajem 4 ljudi koji su isli na tu operaciju, i svi su odreda super zadovoljni.

But I, being dead, am nothing, not even my dreams... I've spread my ashes under your feet, tread as you wish, for you tread on nothing.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
BenjamiX kaže...

Oprostite na offtopicu, ali ne razumijem te optužbe da je monitor štetan očima.

Od svoje 7. godine (sad imam 15) sam ispred računala.

Od 13-te sam i od 8 do 10 sati dnevno pred ekranom.

Vidim savršeno dobro, znači li to da će mi se uskoro pogoršati vid ili?

Vjeroatno nece od danasnjih monitora/LCDova.. Vid mi se pogorsao davno, dok sam jos koristio stari CRT. Naravno, tome je jos doprinjeo i Playstation1 .

12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Ne, ne, ne znači. Kratkovidnost i dalekovidnost su rezultat "malformacije" oka, odnosno poremećaja u građi oka. Nemaju veze sa gledanjem u ekran, TV, sunce i sl.

 

Da, gledanje u sunce može oštetiti vid ali na puno gadniji način, a pretjerano gledanje u ekrane izaziva napor ali NE i oštećenje (to NE vrijedi za stare katodne TVe i monitore).

 

Operacija na kojoj sam ja bio košta 6000 kn/oko s time da često imaju popuste. Ja sam bio u Svjetlosti

Vi veri veniversum vivus vici
15 godina
offline
Re: Operacija očiju
Deus ex machina kaže...
BenjamiX kaže...

Oprostite na offtopicu, ali ne razumijem te optužbe da je monitor štetan očima.

Od svoje 7. godine (sad imam 15) sam ispred računala.

Od 13-te sam i od 8 do 10 sati dnevno pred ekranom.

Vidim savršeno dobro, znači li to da će mi se uskoro pogoršati vid ili?

Ne, to su gluposti. Ja sam na kompjuteru od svoje 5 godine, a sad mi je 30. Vidim bolje od ikojeg prijatelja kojeg imam.

 

Za autora:

poznajem 4 ljudi koji su isli na tu operaciju, i svi su odreda super zadovoljni.

 imao si kompjuter 1986 godine?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Almin94 kaže...

Vjeroatno nece od danasnjih monitora/LCDova.. Vid mi se pogorsao davno, dok sam jos koristio stari CRT. Naravno, tome je jos doprinjeo i Playstation1 .

Nikad nisam ni koristio LCD, imam samo CRT i taj je star kao i ja {#}

Vrijeme je za promjene...
12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

@mar123

Ummm, Commodore 64? Spectrum ZX? Amiga?

Vi veri veniversum vivus vici
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 21:53 (Sunburn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...

@mar123

Ummm, Commodore 64? Spectrum ZX? Amiga?

ORAO? Galaksija? Digitron? {#}

Vrijeme je za promjene...
16 godina
protjeran
offline
Re: Operacija očiju
Deus ex machina kaže...

Ne, to su gluposti. Ja sam na kompjuteru od svoje 5 godine, a sad mi je 30. Vidim bolje od ikojeg prijatelja kojeg imam.

 

 

Nebi to govorio da si gledao u CRT monitore s niskom frekvencijom osvježavanja.

14 godina
offline
Operacija očiju

I moja stara je bila na operaciji, klinika svjetlost.

Sve sup, jedino sto je nekoliko mjeseci nakon operacije morala nositi suncane naocale da bi zastitila oci od prevelike kolicine svjetlosti itd..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
protjeran
offline
Re: Operacija očiju
BenjamiX kaže...
Almin94 kaže...

Vjeroatno nece od danasnjih monitora/LCDova.. Vid mi se pogorsao davno, dok sam jos koristio stari CRT. Naravno, tome je jos doprinjeo i Playstation1 .

Nikad nisam ni koristio LCD, imam samo CRT i taj je star kao i ja {#}

Kod lošeg (no name) CRT-a su mi oči bile krvave.

13 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Jel ima kakvih "problema" tijekom nošenja leća?Jel se teško stavljaju ili?{#}{#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

I ja, ali nije ti to toliko zbog operacije koliko jer vecina ljudi dugo nosi naocale. A s obzirom da one sve imaju onaj anti-refleksni sloj koji umanjuje bljesak najednom ti bude cudno. Meni je tako bilo i kad sam na lece presao.

 

Ono sta je caka je da si dva tjedna na antibiotskim kapima, oko mjesec dana na umjetnim suzama, nema umivanja tjedan dana, APSOLUTNO NEMA TRLJANJA OCIJU tjedan dana, oprezno tusiranje 2 tjedna do mjesec dana, nema mora dva mjeseca i bazena tri mjeseca.

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Meni se vid pogoršao podosta zadnje 2 godine, ne znam je li zbog monitora ili genetski (inače skoro svi nose naočale u obitelji, bližoj i daljoj). 

Ovime se može riješiti i kratkovidnost i dalekovidnost?

 

A za onog gore i 1.3, šta je to moguće hh.

I to ostane tako? - ili se smanji, smeta li nečemu? Možeš dignut na recimo 5.0 haha.

Mes que un Club! FCBarcelona!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Ma vrati se to s vremena na vrijeme, pogotovo ako je genetski? Nego, kolika je cijena???
13 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
N3N0 kaže...
Ma vrati se to s vremena na vrijeme, pogotovo ako je genetski? Nego, kolika je cijena???

znam da do je mama nesto pricala da ima vezu pa da moze dobiti jedno oko besplatno i onda bi je ispalo 10 k

HRVATSKI LOCKERZ-REGISTRIRAJTE SE I ULOVITE MRAK STVARI ZA 1 KN http://www.pecalica.hr/users/add/3cc3a8170739df8f3d220d3e2fc0d02d
14 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Meni u osnovnoj govorili ako ne budem nosio naocale da cu do sadasnjih godina (24) nositi DEBELE pepeljarke ako i to pomogne. Iz raznoraznih razloga nismo ih poslusali i stavili naocale. Rezultat: Savrsen vid, 100% tocan na svim ljecnickima na kojima sam bio. Da ne spominjem da sam dobar dio dana proveo pred racunalom + radio dvije godine kao informaticar, sve to uglavnom na starim CRT monitorima. Stovise imam osjecaj da vidim sve bolje. Eto..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
PLASMAorLCD kaže...

Meni se vid pogoršao podosta zadnje 2 godine, ne znam je li zbog monitora ili genetski (inače skoro svi nose naočale u obitelji, bližoj i daljoj). 

Ovime se može riješiti i kratkovidnost i dalekovidnost?

 

A za onog gore i 1.3, šta je to moguće hh.

I to ostane tako? - ili se smanji, smeta li nečemu? Možeš dignut na recimo 5.0 haha.

Vjerojatno genetski. Da, moguce je 1.3. Kad budes sljedeci put kod okulista gledaj osim slova i one brojeve sa strane, vidjet ces da idu od 0.1 do 1.0 i onda nesto sitno preko. S obzirom da je to nastalo tako da se racuna normalan vid u populaciji na ogromnom broju uzoraka morali su korigirati i na drugu stranu a ne samo na losije. I ne, ne mozes dignut na 5.0 {#}

 

N3N0 kaže...
Ma vrati se to s vremena na vrijeme, pogotovo ako je genetski? Nego, kolika je cijena???

Tesko se vrati. Preporuka je da se ceka s operacijom makar iza 22 godine, neki kazu i iza 25 jer oko do tada jos raste i mijenja se, a upravo je "prevelika" ili "premala" ocna jabucica uzrok kratkovidnosti i dalekovidnosti. Cijena u Svijetlosti je kad sam ja bio s popustom bila 6000 kn/oko, pise ti gore. Za druge ne znam.

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Ne želim plašiti autora niti bilo koga koji se odlučuju za operaciju očiju u bližoj budućnosti. Zanima me postoji li šansa da operacija prođe loše i da ostanemo bez vida. Nisam čuo da se to dogodilo, samo sam čuo da su ljudi u par slucajeva isli na operaciju i nisu se mogli priviknuti nakon operacije. Bolji vid im je bio prije nego poslije.

I da, što se pri operaciji u cijenu ne uračunava i dioptrija ?

 

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Vid im prije sigurno nije bio bolji bez naocala xD. Poslije godina nosenja naocala sigurno se tesko priviknuti na savrsen vid...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice