Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.365.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Probao nekidan novi Topovski, pa isti kao i što je bio 2012-te, slab nekako... NIje to ono smeće od prošle godine, ali svejedno, nije to ni Topovski. Ali bar utjeha da su ga održali na istom nivou od tad.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

E puno hvala...

U biti znam da aluminij teško hrđa jer se na njega uvijek primi mali sloj kisika pa djeluje kao zaštita,u biti ja bih trebao otvarati poklopac svakih desetak minuta u dobro prozračenoj prostoriji da se non stop primaju novi slojevi kisika uz foliju (tako kaže u tekstu a i sam sam zaključio sad)....

A kaj da ti velim stariiii mooooojjjj
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Koje su najjače petarde ove godine na tržištu? Koji brend? Koji proizvođač? 

 

Kakva su Vam iskustva kada naručujete petarde iz EU? 

Dolazi poštom, uredno?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da se i ja malo uključim u temu, sa jednim pitanjem za početak! 

 

Zanimaju me one kutije "vatrometa", pa me sada zanima prije svega, koje najljepše pucaju, odnosno, koje su najljepše na nebu ?! 

Obzirom sam pročitao nekoliko zadnjih stranica, vidim da je Orion prekrižen, ad acta od bilo kakvog uzimanja u ikakav obzir kod kupnje, pa sam izgleda ostao na Mirnovec brendu. 

Za koliko novaca je poželjno uzimati kutiju, obzirom sam škicnuo katalog za 2017/18 sezona, i vidim da ima od nekih 250.00 kuna do preko 1200.00 kuna i kusur, a ja bih želio uzeti nekoliko kutija ali da vatromet bude prije svega lijep! 

 

Gdje bih mogao pogledati kako koji vatromet konkretno "puca" i izgleda, možda?!?! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

po meni najača petarda MAMBA ja sam ih kupovao jedino u BiH

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

To ispod stola u dućanu (tak mi u dućanu,prek veze neeeee),ili na crno nekak (mislim ono).....u PM jer ima tu murijaka u civilu,da nebi bilo ,opasna su vremena

A kaj da ti velim stariiii mooooojjjj
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 20:22 (Dančo_vucibatina).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Aluminij je otrovan, akumulira se u zivcima i mozgu i uzrokuje parkinsa ili alzheimera ne sjecam se tocno

 

Nemojte radit gluposti

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

I kad radim s tak nečim,pazim,prije sam koristio Sumpor i krupnu piljevinu za gorivo u petardama, pa sam pitao čišto da znam 100% s Aluminijem (uvijek kad radim radim u šupi koja je doslovno samo za mene i koristim zaštitu maksimalnu),i da bi uzimao blender uzeo bi neki stari koji se ne koristi,( sada kada znam),tako da hvala na informaciji,pazim se....

Rođo moj
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
ATJLučko kaže...

Da se i ja malo uključim u temu, sa jednim pitanjem za početak! 

 

Zanimaju me one kutije "vatrometa", pa me sada zanima prije svega, koje najljepše pucaju, odnosno, koje su najljepše na nebu ?! 

Obzirom sam pročitao nekoliko zadnjih stranica, vidim da je Orion prekrižen, ad acta od bilo kakvog uzimanja u ikakav obzir kod kupnje, pa sam izgleda ostao na Mirnovec brendu. 

Za koliko novaca je poželjno uzimati kutiju, obzirom sam škicnuo katalog za 2017/18 sezona, i vidim da ima od nekih 250.00 kuna do preko 1200.00 kuna i kusur, a ja bih želio uzeti nekoliko kutija ali da vatromet bude prije svega lijep! 

 

Gdje bih mogao pogledati kako koji vatromet konkretno "puca" i izgleda, možda?!?! 

 Orion je prekrižen možda za petarde, za vatromete apsolutno nije. Imaš one stare serije, a imaš i 4 nove koje su ove godine uvrstili u ponudu, idi do njihovog sajta pa na katalog,a  imaju i letak u kojem na nekim proizvodima pišu cijene. Imaš i na YT kako izgledaju, pa vidi sam sta ti odgovara ;) Koliko vidim, tebi bi najbolje pasalo da uzmeš one sa manjim brojem pucnjeva, ako ćeš već uzimati više boxeva, i gledaj da je promjer shellova minimum 2,5 cm, mada i od onih sa 2 cm se mogu svakakva čuda očekivati

 

A mamba, tačno, nije to legalno ni u Bih, kamo li kod vas, naravno da se može naći jedino ispod tezge.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Malo cu prokomentirati jorge letak vezano za petarde: katastrofa

najjaca je m30 sa 0,3g flash baruta, sto je otprilike kao i little cobra 2, ares 2 ili viper 1 od dbe, sto nije sasvim loše ali kad se pogleda cijena presmiješno, preskupo

 

Ma1b i piccolo imaju kao i ex1 ako se ne varam 0,15-0,16g flasha tak da vjerojatno pucaju isto, a ma1b je višestruko skuplji, užas

nemaš kaj kupit ove godine

 

Mirnovec nemogu još komentirati jer nemam podatke o količini baruta

ove ce fore su žešći fail

10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Uf, baš sam danas spikao sa frajerom u dućkasu gdje svake godine kupujem petarade, te veli ono da je treći razred zabranjen za civile, u kontekstu prijev dvije godine kada je imao jače punjenje, nego danas.

 

Nego, ako netko imam kakav prijedlog za tu Mambu, gdje je nabaviti ili neku drugu petardu koja jako gruva, neka slobodno mi se javi na PP..

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

koga ste spikali u dućkasu? manijaci :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Taman se ponadah da budu "Poljaci" bili kak spada....razočarenje samo takvo....

Rođo moj
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Što se tiče zabrane prodaje i upotrebe petardi III razreda, o tome se pisalo unazad dvije-tri godine. Već tada, 2014 se znalo da će do ovoga jednom doći, a 2015, a pogotovo 2016 se znalo da od 02.01.2017. nema više III razreda. Većina vas ovdje je vjerujem sigurno znala za to, jer se pisalo po svim mogućim pirotehničkim forumuma. Znači mogle su se napraviti nekakve zalihe za 10 narednih god.

Što se tiče II razreda, prošle godine je sigurno bila najjača od Mirnovca Veliki Bang. Tu namjerno ne svrstavam Vražju, koju su stavili u II razreda, a ustvari je bila III Razred. Pošto sam načuo da će tog Velikog Banga iz 2016 god. biti i ove godine, savjetujem da se ga kupi, ali napominjam, mora biti iz 2016. Taj Veliki Bang bio je u rangu sa Widow Maker i FP3, samo bez svjetlosnog predbljeska. Evo otkrit ću vam jednu tajnu. Na kutiji je pisalo 32g NEM-a, što znači 0,6g po petardi, ali ja sam izvagao 1,8g. Isto toliko imao je i FP3, jer je 1,2g otpalo na zeleni predbljesak. Widow Maker 1,6g, a 1g na predbljesak. Vražja je imala 2,7g plus 1g crvenog predbljeska. Metal Ship 3,2g NEM-a.

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Pa da, ja sam i mislio da će ukinuti FP3, a to je jedino što je bilo jako od njih

LONG LIVE ROCK N ROLL!
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Rock'n'Metal kaže...

Pa da, ja sam i mislio da će ukinuti FP3, a to je jedino što je bilo jako od njih

 Nisu ga ukinuli, već su smanjili njegovo punjenje i time ga dosta oslabili. Navodno da Jorge više ne proizvodi FP3 kakvog smo ga znali, ali se ga još uvijek može naći na Pyro internetskoj prodaji u EU. Kod nas će se prodavat ova slabija CE verzija sa 2,1g baruta. (stari je imao 3g)

Na koncu Jorge Hrvatska je počeo sa prodajom 2013 god. a FP3 je bio iz 2012 god. Taj se prodavao i 2014 god. i to su bili najbolji i najkvalitatniji FP3. 2015 god. donosi slabiju kvalitatu, ali barem je pucanj bio iste jačine kao i FP3 2012. Prošle godine FP3 2016 pored lošije kvalitate bio je i malo slabji od svojeg starijeg brata iz 2012 i 2015 god. Kada sam napisao "slabija kvalitata", tu sam mislio na vanjsku nekvalitatu. FP3 2012 je bila izvana tvrda, sa tvrdo namotanim slojevima papira i gips je bio čvrst. kod FP3 2015 zadnji slojevi papira su imali zračnih prostora, gips si mogao na jači pritisak prsta gurnutu dublje u tuljac i skoro svaki FP3 je u kutiji bio zaljepljen sa drugim ili kutijom. Hajde FP3 2016 je tih problema imao dosta manje, ali je zato bio malo slabiji. Kupit ću ovog oslabljenog jednu kutiju, baš da vidim razliku. Ovih 30% manje NEM-a se mora dosta osjetiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 9:36 (Cobra33).
6 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Neznam Jel legalno stavit link za online trgovinu kemikalijama,čisto ak nekom treba za fušanje doma ;)...

Rođo moj
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Što se tiče zabrane prodaje i upotrebe petardi III razreda, o tome se pisalo unazad dvije-tri godine. Već tada, 2014 se znalo da će do ovoga jednom doći, a 2015, a pogotovo 2016 se znalo da od 02.01.2017. nema više III razreda. Većina vas ovdje je vjerujem sigurno znala za to, jer se pisalo po svim mogućim pirotehničkim forumuma. Znači mogle su se napraviti nekakve zalihe za 10 narednih god.

Što se tiče II razreda, prošle godine je sigurno bila najjača od Mirnovca Veliki Bang. Tu namjerno ne svrstavam Vražju, koju su stavili u II razreda, a ustvari je bila III Razred. Pošto sam načuo da će tog Velikog Banga iz 2016 god. biti i ove godine, savjetujem da se ga kupi, ali napominjam, mora biti iz 2016. Taj Veliki Bang bio je u rangu sa Widow Maker i FP3, samo bez svjetlosnog predbljeska. Evo otkrit ću vam jednu tajnu. Na kutiji je pisalo 32g NEM-a, što znači 0,6g po petardi, ali ja sam izvagao 1,8g. Isto toliko imao je i FP3, jer je 1,2g otpalo na zeleni predbljesak. Widow Maker 1,6g, a 1g na predbljesak. Vražja je imala 2,7g plus 1g crvenog predbljeska. Metal Ship 3,2g NEM-a.

 prošle godine nać švercera je bio poduhvat, ove godine koliko hoćeš, nude sve od 3. razreda + cobre sve do 8

pa ti vidi, jedino što cijene luduju

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Bilo ih je. Samo si trebao malo više tražit. Danas ne znam, ali će ih da, biti sigurno više.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

šteta što nema niko na bol-u da nam nabavlja :)

da se skupimo za group buy

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Momci, želin naručit par kobri 8. Gledan i ovaj Retorno Silver 120, di njega ima uzet?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 23:52 (LogicusMPS).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Baš to,tu pored Zg-a uvijek ludilo Bajo moj tu od pirotehnike svašta,karabit,non stop neko iz vana uzima,prek veze od nekog rođaka se uzme,ispod stola u dućkasu,ovo ono,doma se fuša s proizvodnjom Flash baruta.... uglavnom koliki je problem nabaviti IŠTA iz inozemstva na otoku?.....

Rođo moj
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Fućkas, dućkas, vamos, tamos :D

Nego, dosao i taj dan u godini, jel' se islo vec danas u praznjenje novcanika?

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 19:50 (Rock'n'Metal).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ma kakvi ja tek prije badnjaka odem,a prije toga hehe

Rođo moj
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Jeste probali fiestu, shock, vrazju? Ima kaj za 3. raz od petardi?
What could possibly go wrong?
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

E, kakva mi se čin ideja na plinski gun staviti onaj nastavak pa rokati sa njim one pripadajuće patrone i rakete?

Plinjaru već imam.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Hornet_93 kaže...
Jeste probali fiestu, shock, vrazju? Ima kaj za 3. raz od petardi?

 Dobro jutro!? Nema više III Razreda.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Dobro, ne znam, pitam. Nisam vise u ovim vodama.
What could possibly go wrong?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
Hornet_93 kaže...
Jeste probali fiestu, shock, vrazju? Ima kaj za 3. raz od petardi?

 Dobro jutro!? Nema više III Razreda.

Slažem se da 3. razeda nema u službenim piro centrima i shopovima, ali kod skoro svakog distrubutera ga ima, barem u mom kraju (mislim da razne trgovine oružjem, opremom za lov i ribolov i slično...). Zalihe 3. razreda su prošlogodišnji ostaci, barem moj Metal Ship kojeg sam jutros uzeo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ja sam znao napravit nekakvu pušku od bakrenih cjevi (i pištoljčiće od onih plastičnih cijevi za kanalizaciju) i ekstenzija svakakvih pa sam znao uzet Ninje one kaj 3 puta roknu pa rafale radit i ispucavat....samo ću reć da su vibracije bile LUDILO :D

Rođo moj
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice