Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.364.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ako netko sutra ode u mirnovec molim da javi koliko koja ima deklarirano baruta

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Zna li netko za ovaj set raketa thunder rocket iz oriona, jeli imaju nekakav zvucni efekat(zvizdukanje),vizualni(prasak u boji) ili nesto kao knall prijasnjih godina iz mirnoveca, tj kao petarda koja pukne u zraku?

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
Renux kaže...

Al ga grune ovaj Thunder :O

 Pa nije ni čudo kada ima 33g NEM-a. Za usporedbu Cobra 6 ima 28g NEM-a +20g baklje. Još ako je unutra KNO3+Mg kao kod Cobre 6, e onda je to nešto, samo nekako mi se čini da nije. Prije će biti KNO3+Al što isto nije loše.

 Nije ti to kalijev nitrat i magnezij. U pirotehničkoj industriji za petarde se najviše koristi kalijev perklorat i aluminij u prahu. Smjesa sa perkloratom ima najbolji zvuk (puni zvuk) i najgušći je što znači da za istu masu zauzima manje volumena. Kalijev nitrat i magnezij je popularan kod ručne (domaće) izrade jer ga je lakše nabaviti (kalijev nitrat). Kalijev nitrat je bio u starom gromu (žutom) od oriona. Vidi se po malim bijelim kuglicama.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Negdje sam pročitao da je u eu perklorat zabranjen, ali da najbolje gruva to da

 

Edit: mozda je jos uvijek samo prijedlog,

naravno mislim na koristenje u pirotehnici i dostupnost opcoj populaciji jer se inace koristi i za neke druge primjene

 

http://www.pyrosociety.org.uk/forum/topic/7437-proposed-eu-ban-on-potassium-chlorateperchlorate-for-members-of-the-public/

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 8:41 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Nakon analize vlastite tablice i yt snimki odustao sam od kupovine ove godine :D

 

Jedino što bi kupio je explosive III od jorgeta malo za zafrkanciju ali mi se opg frend ne javlja :) pa ako imate neki prijedlog...

 

Jedino bi se mogao predomislit za nesto od mirnovca kad saznam nem

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Nakon analize vlastite tablice i yt snimki odustao sam od kupovine ove godine :D

 

Jedino što bi kupio je explosive III od jorgeta malo za zafrkanciju ali mi se opg frend ne javlja :) pa ako imate neki prijedlog...

 

Jedino bi se mogao predomislit za nesto od mirnovca kad saznam nem

 Ja sam danas kupio explosive 3 od oriona 6 kutija i i triangle , trenutno zalim sto nisam uzeo vise trianglea ... Takodjer od pirotehnike Jorge triangle zvuci malo bolje nego od Oriona . P.s pol ovih vatrometa za 20kn orion nije imao... ( Mislim na boxeve )

Black Spider
15 godina
offline
Pirotehnika P&O

Koje su petarde best buy ove godine? 

Jesu li oslabili petarde u skladu s EU direktivama? 

Can't find a better Jam!
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

I mirnovec je oslabio

 

Veliki pirat s fitiljem je 0.15g

veliki bang 0.5g

silver 0.3g

 

Po mojem skromnom mišljenju orion i mirnovec je bacanje novaca,

tko moze uzeti f3 od jorge jos donekle ok

ostalo uzas

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Provjereno danas. Kupujte što prije Tenkovsku iz 2017 godine jer ih još ima. Kupio nekoliko kutija i probao jednu. Ista kao i prošle godine. Kutija 21kn. E sada da li vrijedi kutija 21kn sa osam peradi, jednostavno ne znam. Ne znam kako pucaju ostale, pogotovo ove nove MP serije, ali po onom što mi je rekao prodavač, MP-8 puca možda malo jače od ove Tenkovske. Moja preporuka. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 22:27 (Cobra33).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Provjereno danas. Kupujte što prije Tenkovsku iz 2017 godine jer ih još ima. Kupio nekoliko kutija i probao jednu. Ista kao i prošle godine. Kutija 21kn. E sada da li vrijedi kutija 21kn sa osam peradi, jednostavno ne znam. Ne znam kako pucaju ostale, pogotovo ove nove MP serije, ali po onom šro mi je rekao prodavač, MP-8 puca možda malo jače od ove Tenkovske. Moja preporuka. 

 ako puca kao stara fp3 sa 3g mozda se i isplati,

ako puca kao nova sa 2.1g onda bolje kupit njih 20kom 30kn

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...
Cobra33 kaže...

Provjereno danas. Kupujte što prije Tenkovsku iz 2017 godine jer ih još ima. Kupio nekoliko kutija i probao jednu. Ista kao i prošle godine. Kutija 21kn. E sada da li vrijedi kutija 21kn sa osam peradi, jednostavno ne znam. Ne znam kako pucaju ostale, pogotovo ove nove MP serije, ali po onom šro mi je rekao prodavač, MP-8 puca možda malo jače od ove Tenkovske. Moja preporuka. 

 ako puca kao stara fp3 sa 3g mozda se i isplati,

ako puca kao nova sa 2.1g onda bolje kupit njih 20kom 30kn

 Puca kao stari FP3. Možda mrvicu slabije. Samo ona nije imala 3g NEM-a, već 2,2g. Ostalih 0,8g je bilo za zeleni bljesak. Ova oslabljena je imala svega 1,4 NEM-a i to nekakvog smrdljivog punjenja.

Jel netko probao ove MP-5, 6 i 8 od Mirnovca i Macole od Jorge-a?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 21:22 (Cobra33).
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Čuo sam od ljudi koji su probali MP da je onako, nije loš, slabiji od te Tenkovske svakako, ali opet nije tako loša stvar. Samo cijena od 50 kn stavlja do znanja da je neisplativa totalno, pogotovo ako ima za naći tu Tenkovsku. Kažu i da je Macola od Jorgea jača od toga, da je pravi 3. razred...

LONG LIVE ROCK N ROLL!
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da me se krivo ne shvati. Preporučujem Tenkovsku 2017, a ne ove MP5,6 i 8. Mislim da je 50kn za 8 komada MP-8 bezobrazno skupo. Sigurno je bolje imat 20 Tenkovskih nego osam MP-8. Plus toga za ove MP-8 treba osobna i OiB.

13 godina
offline
Pirotehnika P&O

Koja je od Cobri najjača? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
zombie kaže...

Koja je od Cobri najjača? 

Prosudi sam :D

Definitivno osmica, mada navodno postoje Cobra 10 i Cobra 20.

 

Without passion you are already dead.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 16:09 (Renux).
5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Mene zanima koje su Orionove petarde ove godine isplative... Ako ih je itko kupio i isprobao, molim da podijeli svoja iskustva.

Without passion you are already dead.
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

http://www.piroplanet.si/203,macola.html

 

Navodno 2g

 

skupo rekao bi

 

ps. Jel itko nabavio Ex III ili zna gdje se moze nabavit bez opg fora? Moze i na pp

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 19:07 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

http://www.piroplanet.si/203,macola.html

 

Navodno 2g

 

skupo rekao bi

 

ps. Jel itko nabavio Ex III ili zna gdje se moze nabavit bez opg fora? Moze i na pp

 Oprosti, ali ne znam što bi tebe usrećilo. Napisao sam ti da Tenkovska 2017 puca jače od FP3. Evo danas još dvije zapalio i mogu ti reći da puca jako blizu, ali jako blizu najjačoj Vražjoj. Ono što je na strani Tenkovske je dublji ton. Ma prava petarda. Ne znam od kuda si. U Zagrebu, Dubrava ima ih dosta. ali je bitno da je 2017. Navodno da postoji i 2018., ali ne znam kako puca. Nabavi tu Tenkovsku i bit ćeš zadovoljan. Nije ni mala. 100×20mm.

11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Tražio sam tenkovsku iz 2017 u dva grada po pyro shopovima, ali bezuspješno. Kupio sam 6/2018 i na svakoj piše 0.5g NEM. Nisam je još isprobao, sumnjam da dobro puca.

13 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da li ste kupovali sa sajtova PyroWAVE.de ili bestpyroshop.eu, kakva su iskustva, petarde su provjerene?

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Tražio sam tenkovsku iz 2017 u dva grada po pyro shopovima, ali bezuspješno. Kupio sam 6/2018 i na svakoj piše 0.5g NEM. Nisam je još isprobao, sumnjam da dobro puca.

 Da, nije to isto, bojim se. Ne znam, šteta. Onaj koji ih nađe, neću pretjerivat, ali neka kupi barem 10 kutija. Nekako mi se čini da će narednih godina biti sve gore i gore što se petardi tiče. Orion koliko ono vrsti petardi ima 30-40. Mirnovec oko 20. Čemu sve to, kada je većina nikakva. Umjesto da bar olakšaju izbor i kupnju, izbace ove loše, pa da ostave bar nekakve, rade đumbus i kašu.

Ponavljam, toplo preporučam onom koji nabasa na njih, kupiti, kupiti i kupiti. Poslije će, bojim se biti prekasno. Topovska 2017. Godina proizvodnje 06.2017. Ne druge. U kutiji 8 komada posloženo u jednom redu. Kutija 21Kn. Doista mislim da je ova Tenkovska 2017. zadnja od zadnjih dobrih petardi 2.razreda koja sigurno tu ne pripada. Pripada razredu više i to dobrano.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ja mislim da ce rasti ponuda u p1, to je svojevrsna rupa u zakonu

zasto orion i mirnovec ne posloze situaciju je bar jasno.. kako bi onda gulili klince i prodavali im gips

a klinci kupuju sve zivo, jel moram napominjat da moras skupit sve :)

pa onda stavljaju zalihe na yt, pa nakon par dana razocarani kad shvate da je u poskoku, bombi i ostalima zabica itd.

i to zabica koju su platili nekoliko kuna komad...

a mi koji gledamo koliko je unutra zapravo baruta i koji racunamo cijenu po komadu... mi smo vjerojatno teroristi i tko zna što smjeramo jer neki čak i kemijske formule bacaju po forumu

šlag na torti će za koji dan dati zaštitnici sirovih životinjica kad se aktiviraju jer pirotehnika je besmislen, malouman i prizeman sport a mi smo u 21. Stoljecu :D

 

E tako, sad mi je lakše :)

 

Orion ove godine nije vidio moju kunu, treba bojkotirat lopove

a usrecit me moze jorge explosive iii ako uspijem nabavit, iako nemam nista ni protiv te tenkovske, samo sam za macolu komentirao skupoću s obzirom na ponudu kod švercera

11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Isprobao sam tenkovsku iz 2018... i razočarao se. Nemojte bacat novce na to. Ko nađe iz 2017. je sretnik i pitanje je gdje ih još ima i kolko dugo će ih bit. Nakon četvrt stoljeća upotrebe petardi, mislim da ću bojkotirat i Mirnovec i Orion, ni kune neće više dobit od mene, a vjerujem da ima ljudi koji su isto takvog razmišljanja. Sjećam se topovskog iz 2009 i ko bi rekao da će se nakon skoro deset godina, sve srozati na takvu razinu, današnju.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Ja mislim da ce rasti ponuda u p1, to je svojevrsna rupa u zakonu

zasto orion i mirnovec ne posloze situaciju je bar jasno.. kako bi onda gulili klince i prodavali im gips

a klinci kupuju sve zivo, jel moram napominjat da moras skupit sve :)

pa onda stavljaju zalihe na yt, pa nakon par dana razocarani kad shvate da je u poskoku, bombi i ostalima zabica itd.

i to zabica koju su platili nekoliko kuna komad...

a mi koji gledamo koliko je unutra zapravo baruta i koji racunamo cijenu po komadu... mi smo vjerojatno teroristi i tko zna što smjeramo jer neki čak i kemijske formule bacaju po forumu

šlag na torti će za koji dan dati zaštitnici sirovih životinjica kad se aktiviraju jer pirotehnika je besmislen, malouman i prizeman sport a mi smo u 21. Stoljecu :D

 

E tako, sad mi je lakše :)

 

Orion ove godine nije vidio moju kunu, treba bojkotirat lopove

a usrecit me moze jorge explosive iii ako uspijem nabavit, iako nemam nista ni protiv te tenkovske, samo sam za macolu komentirao skupoću s obzirom na ponudu kod švercera

 Da, P1 je moguća rupa u Zakonu, ali i ne baš. Kada se smjelo kupovat 3. razred, dao si osobnu gdje je trgovac upisivao tvoje podatke. Navodno da si smio po sezoni kupiti max. 2kg NEM-a. Znam neke koji su malo pretjerali i dobili posjetu.

Sa P1 je druga stvar. Za veliku većinu nas, P1 je zabranjen. Točno se zna čemu služi P1. Mislim da je tu Policija napravila dobru foru. Kupit je smiju svi uz osobnu i OiB, ali oni koji za to nemaju potrebne papire, kupuju zabranjenu robu. Da li će im Policija pokucat na vrata, ne znam, ali mogu. Dokaz postoji i na temelju toga možeš dobit kaznu. Ali ako će bujat kako ti misliš P1, možda, ali sigurno će pogotovo nakon prve ozlijede sa tim razredom, a bit će ih, Policija kucat na vrata. I opet će se bunit ljubitelji životinja, i tada će svemu doći kraj.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Dakle, vrijeme je da nabavimo plovila ;)

i da p1 koristimo isključivo za spašavanje ljudi i životinja

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Proda nam se Blajski za šaku pirata, ahahahahaaaa

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Proda nam se Blajski za šaku pirata, ahahahahaaaa

 Itekako hahah, radi recenzije "ovogodišnjih" petardi, a zapravo su od prošle godine.

Without passion you are already dead.
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Za ovu Macolu kažu da je čak jača od Shocka 2014te, što je moguće, liči izgledom na Dum bum i slične stvari, a vrlo moguće i zvukom ;)

 

Da, baš to, taj gadan osjećaj kad tako razmišljaš o pirotehnici, sa mnogo više sjete i nostalgije nego radosti što je sezona došla... A i to sa P1 i uzimanjem podataka... Koji je to rizik, ali da Bog da murija "prispava" po tom pitanju, nek' jednom budu ljudi.

Ne znam zašto, ali vjerujem da će nakon 3-4 godine doći bolja vremena, da će vratiti dozvolu i jačim stvarima, prvi korak bi bio slobodna prodaja F3, pa kasnije šta bude, ali i to bi bilo idealno. U to vjerujem najvjerovatnije zbog one "poslije kiše dolazi sunce" što mi se u životu pokazalo itekako tačnim. Vidjećemo... A do tad, pregrmimo ovo, nekad je bolje smaketi se da tenk prođe, a ne boriti se s njim. Proće i taj tenk, pa ćemo opet imati slobodu.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 1:05 (Rock'n'Metal).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

ljudi su zaboravili kako petarde pucaju jer vec par godina samo smece mogu kupiti

 

nema sanse da macaola sa 2g puca kao shock 2014 koji je imao skoro 4g, osim ako nema 2g nego više, eto nek neko nabavi, rastavi i izvaže

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 9:14 (bArut pLahor).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

 

@Rock'n'Metal

 

To sa uzimanjem podataka je samo psihološka mjera. Ništa drugo. Samo da obeshrabre ljude.

Onaj tko bude želio naći pravu petardu, bu i je našao.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice