Polaganje vozackog za Invalide

poruka: 7
|
čitano: 2.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozackog za Invalide

Pozdrav: Zanima me dali inavlidi mogu položit vozacku, ovako je stanje, prije dva mjeseca sam nastrado na poslu,

Osto sam bez prstiju na desnoj ruci, ostalo mi je samo pola palca. Sad me zanima dali ja ikad u životu, sa takvom desnom,

Rukom mogu dobit dozvolu za auto, naravno da bi to bio neki automatik, auto koji bi mogo vozit. 

Rappy
15 godina
offline
Re: Polaganje vozackog za Invalide

Mogu, samo treba naći autoškolu koja za to ima mogućnost, odnosno prilagođeni automobil. Uglavnom ima ih kod nas...Sretno! 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozackog za Invalide

Da, ali dali cu ja u ovakvom stanju, moc ljecnicki proc.

Rappy
15 godina
offline
Re: Polaganje vozackog za Invalide
rappy kaže...

Da, ali dali cu ja u ovakvom stanju, moc ljecnicki proc.

Mislim da bih trebao moći, valjda doktor samo napiše da je potrebno polaganje na "specializiranom" autu. Ne znam kako to ide, najbolje je otići di se radi lječnički i pitati...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozackog za Invalide

Moči ćeš najvjerojatnije ,jer kod lječničkog pregleda više se gleda npr vid,sluh i te sheme za snalaženje...to ti ugl nece predstavljati problem jer i ja znam covika koji nema šaku a opet upravlja autom ...samo za skolu trebas naci specijaliziranu

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozackog za Invalide

Da gledo sam da ima samo u zagrebu splitu i rijeci.. takve škole, a ja sam iz vinkovaca.

Morat cu se još dobro raspitat. {#}

Rappy
5 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozackog za Invalide

Dobar dan, e ovako društvo, dolazim iz Osijeka, imam 21 godinu i cijeli život sam okružen motoristima. Svi u familiji i bliži prijatelji voze koje kakve zvjerke na dva kotača. 

Još kao djetetu (14 godina) otac mi je kupio enduro motocikl, onako omanji 200 ccm, kojega sam savladao u vožnji, uz manje poteškoće.

Približava mi se 24. rođendan i imam veliku želju položit A kategoriju, no postoji mali (firurativno rečeno) problem. Naime, lijeva strana tijela (ruka,noga) su mi oduzete, onako ne skroz ali poprilično.

Zanimalo bih me jeli se netko našao u sličnoj situaciji?, kako ispitivači i instruktori reagiraju na takve situacije?, imam li pravo na nekakva pomagala pri vožnji?,  postoji li ikakva nada da jednog dana vozim motor? Molim vas da mi ne predlažete da se baziram na skutere, mopede, pošto to nije to (bez ljutnje), i hvala vam.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice