Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 734
|
čitano: 327.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
10 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Da li je tko imao iskustva da mu carina nije vjerovala da je naruceni paket manje od 22€ ni kad im se posalje racun sa paypala i iz web trgovine? Sva sreca taj predmet je bio trajno snizen pa kad sam im poslao link iz trgovine onda su mi povjerovali. Ali recimo sad sam narucio predmet koj inace vrijedi vrijedi 28$ ali sam dobio kupon i platio 19,99$.

Kako dokazati ako me budu pitali da nisam lazirao racune, a kutija ja povelika pa se bojim da ce je sigurno gledati?!?

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
10alex kaže...

Da li je tko imao iskustva da mu carina nije vjerovala da je naruceni paket manje od 22€ ni kad im se posalje racun sa paypala i iz web trgovine? Sva sreca taj predmet je bio trajno snizen pa kad sam im poslao link iz trgovine onda su mi povjerovali. Ali recimo sad sam narucio predmet koj inace vrijedi vrijedi 28$ ali sam dobio kupon i platio 19,99$.

Kako dokazati ako me budu pitali da nisam lazirao racune, a kutija ja povelika pa se bojim da ce je sigurno gledati?!?

Carina ne mora prihvatiti plaćenu vrijednost uz sve potvrde. No obično ne gnjave za sitnu robu (cjenovno) i ukoliko imaš sve potvrde / screenshote itd.

7 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Narucio sam necacima neke pulovere i majice iz Amerike za 88€ sa postarinom,

iz ove trgovine:

https://www.jinx.com/

 

Imaju samo skladiste u Americi i od tamo salju.

 

Koliko ce ih doci otprilike carina? Hvala!

10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Hvala za odgovor!

Ali evo da te odmah demantiram, u pitanje je bio bluetooth zvucnik koji definitivno spada u sitnu robu po cijeni, ali nisu prihvatili potvrdu dok nisam poslao link na proizvod u web trgovini :-(

15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Kako funkcionira ako dobije poklon od neke osobe iz inozemnstva (recimo npr SAD), ne znam sta je u paketu pa time ne znam ni koliko vrijedi. Kako se carine takve stvari, oni po svom odluce cijenu? 

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MarioVk kaže...

Kako funkcionira ako dobije poklon od neke osobe iz inozemnstva (recimo npr SAD), ne znam sta je u paketu pa time ne znam ni koliko vrijedi. Kako se carine takve stvari, oni po svom odluce cijenu? 

 Da.

7 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Čitatelj kaže...

Narucio sam necacima neke pulovere i majice iz Amerike za 88€ sa postarinom,

iz ove trgovine:

https://www.jinx.com/

 

Imaju samo skladiste u Americi i od tamo salju.

 

Koliko ce ih doci otprilike carina? Hvala!

 

Evo da javim da sam dobio paket bez ikakve carine.

Problem je sto su jedan od 4 artikla poslali u velicini od 4XL, umjesto 2XL (iliti XXL).

 

Kakva ce situacija sad biti s vracanjem/zamjenom, ne znam. Nadam se da ce se jednostavno rijesiti.

7 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Odgovorili su mi - poslat ce mi nove pulovere 2XL, necu ih morati placati,

a ove 4XL mogu zadrzati jer ih slanje nazad o njihovom trosku kosta vise nego puloveri.

 

Zaista lijepo od njih.

8 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Imam pitanje, procitao sam temu eBay, carinjenje - Često postavljana pitanja (FAQ).

Znaci narucio sam item vrijednosti 80$ i shipping je pisalo: Standard International Shipping

sad sam dobio tracking broj i piše da je poslano: DHL Global Mail Americas

i sad kolko sam shvatio to bi trebalo proci bez da DHL posreduje.

Mene sad zanima dali je pametno da ja zatražim EORI broj u slučaju da će oni voditi posredovanje, da kasnije nebi imao zezanciju s tim.

 

 

10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

To je DHL Mail ili ti ga obicna posta a ne DHL express koja je kurirska sluzba, dvije razlicite firme

15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Nego pitanje.
Naručio sam 12.11 par USB kablova sa GearBesta i 26.11 došli su na carinu i od tamo se nisu pomakli. Znači niti se status tracking broja promijenio niti sam ja dobio paket.
Šta sad radit ? Kažu ovi iz Gb da trebam čekak do 12.1 da bi rok dostave prošao i da moram kontaktirat lokalnog dostavljača za informacije o paketu. 
Dal to moram osobno otić na poštu pa vidjet tamo s njima ili im mogu na neki support email poslat upit i da mi vide di je paket zapeo ?

Evo tracking statusa:

 

Electronic information,receive--12-Nov-2017 05:28 AM

Small package Center, receive--12-Nov-2017 07:28 AM

Parcel centre,sealing--12-Nov-2017 10:28 AM

Small package Center, left--12-Nov-2017 12:01 PM

Exchange Bureau, have been exported to open--13-Nov-2017 08:01 PM

Exchange Bureau, have been exported directly--14-Nov-2017 02:04 PM

Transit Center,left hand navigation--14-Nov-2017 07:38 PM

CROATIA, Arrived --26-Nov-2017 07:38 PM

CROATIA, the transfer of customs-- 26-Nov-2017 11:18 PM

 

EDIT:
Dobio sam paket danas. Ipak ga nisu ukrali/izgubili.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 11:21 (Flameseeker).
12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav ljudi,

treba mi hitno pomoc.

Kupio sam laptop za 800€ iz njemacke.

Rabljeni, koristen jednu godinu.

Moze li mi prodavatelj to poslati u hrv a da ja ne platim pdv i carinu ili ne?

Sto ako posalje u sloveniju? jel i tamo moram platiti pdv i carinu?

Neznam kako je zbog shengena i tih stvari. Hvala puno!

Lp

11 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav

Dobio sam na poklon računalo koje košta 3500 dolara, da bih to uvezao u BiH moram platit 16% vrijednosti za carinu + PDV 17%.

Ponudili su mi da paket pošalju za Njemačku i da se tamo carini te će ga odatle poslat rođacima u Hrvatsku. Znate li koliko bi me izašla carina i porez na taj način da obavim dostavu?

12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav,

zanima me kolika bi bila carina na 3d printer koji košta 1000 dolara carina?

Pokusao sam nac na stranici al je toliko nepregledno da nisam mogao nac te sam odustao.

Dali ona iznosi 0 kao za ostale elektroničke uređaje?

hvala 

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Da, 0%.
14 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Koliko se, po Vašem iskustvu, pošiljka obično zadržava na carini? Evo meni je već 8 dana status pošiljke

 

HR
Package arrived at foreign customs office.

 

EDIT: To je UPS status pa nemrem pratiti preko ips.posta.hr (No information, please check your item identifier) nego samo preko UPS stranice

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 10:58 (crazy_luđak).
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Brzo pitanje: ako mi je paket zapeo na carini, bih li u sandučiću dobio Obavijest o prispijeću pošiljke (žuti papirić) preko kojega ću u pošti podići Poziv za dostavljanje računa carini, ili bi poštar odmah u pretincu ostavio taj poziv? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 20:50 (motaro1989).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Da, meni je zadnji puta ostavio papirić jer nikog nije bilo doma.
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Koliko vremena otprilike treba da pošiljka stigne (HP) od trenutka kada sam Carini poslao mail s dokazom?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Imao dvije pošiljke na carini u zadnje vrijeme i trebalo im skoro dva tjedna da mi dostave.
14 godina
protjeran
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ovako.molio bih pomoć.

Naručio sam paket iz Meksika,paket je poslan preko Fed-Ex-a,vrijednost paketa je 178 dolara,plus 50 dolara poštarine.

Jučer je paket došao u Zagreb(valjda)na carinu.

Sada Fed-Ex status pošiljke je-vidi sliku.

Dali je imao tko sličnih iskustava.

Bilo kakva informacija je dobrodošla.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 2:17 (Uran 11).
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Uran 11 kaže...

Ovako.molio bih pomoč.

Naručio sam paket iz Meksika,paket je poslan preko Fed-Ex-a,vrijednost paketa je 178 dolara,plus 50 dolara poštarine.

Jučer je paket došao u Zagreb(valjda)na carinu.

Sada Fed-Ex status pošiljke je-vidi sliku.

Dali je imao tko sličnih iskustava.

Bilo kakva informacija je dobrodošla.

Hvala.

Fedex (iliti partner, ako se ne varam Rhea) te treba kontaktirati za carinjenje pošiljke.

Ako nisi izvukao EORI, odi ga hitno zatražiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

ok,hvala!

15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Brzinsko pitanje.

 

Naručio neku old school konzolu koju sam platio 19$ i danas vidim na trackingu da je završilo na carini i da je razlog zadržavanja jer nedostaje račun.

Zanima me, pošto je cijena proizvoda manja od 20 eura dali ću dobit ikakve troškova ? 

Znam da mi PDV neće zaračunat, al zanima me dali će mi naplalit neke carinske usluge (svoje dragocjeno vrijeme koje su potrošili i slanje one šugave koverte i to) jer su posumnjali da taj paket ima neku mnogo veću vrijednost ?

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
20 kn ćeš pismo platit u kojem te traže racun.
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

posto neznam gdje pitati, pa valjda ovdje...planiram kupiti TV u italiji...dode 600 eur. ako ja to sam prevezem preko granice u svom autu, postoji li mogucnosti da platim carinu, pdv i stagod vec?

15 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
RuskeGTT kaže...

posto neznam gdje pitati, pa valjda ovdje...planiram kupiti TV u italiji...dode 600 eur. ako ja to sam prevezem preko granice u svom autu, postoji li mogucnosti da platim carinu, pdv i stagod vec?

 Kratko i jasno ne. Imaj u slučaju bilo kakve kontrole račun i to je to.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

dakle i ako me pitaju racun, ako vide kutiju, vide da pise 600e, ne placam NISTA?

15 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
RuskeGTT kaže...

dakle i ako me pitaju racun, ako vide kutiju, vide da pise 600e, ne placam NISTA?

 Ne

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Danas sam slucajno naletio na informaciju koliko kosta kad se roba iz EU uvozi u USA i Australiju, evo da i vas malo boli :-)

 

USA: You might be charged duty on chassis products if the total value of your chassis products order is over USD200. If this happens, the rate of duty is a modest 2.9%, plus a $7 "deliver now, pay later" processing fee. We have not heard of any US customer being charged duty on an item under USD200.

 

Australija: Keep orders under AUD1,000, as all orders under AUD1,000 are tax free

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice