Posao na crno

poruka: 11
|
čitano: 10.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Posao na crno

Znači ovako, imam ideju za jedan posao. Stvar je u tom da bi ja to nešto prodavao. U biti sve sto mi je potrebno za to je boca sa plinom. Ja to sve mogu nabaviti, to nije problem.

Mislio sam oglašavati se na njušaklu i napravit stranicu na fejsu

 

Mene zanima kako inspekcija mene može uhvatiti da ja to radim bez registriranog obrta i kolika je vjerojatnost da se to dogodi?

 

Znači kad bi oni meni došli u kuću, jedini eventualni dokaz je to da je to što bi našli tu bocu s plinom

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
12 godina
protjeran
offline
Posao na crno

Joj ima jedan vic sa zidovom i bocom plina ali je neprimjeren.

 

OnTopic, trazis na forumu savjete kako da prevaris poreznu upravu i drazvu odnosno prekrsis zakon, jesi li stvarno cekivao neki normalan odgovor.

In Before Lock.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 22:44 (Tyberius_Prime).
14 godina
protjeran
offline
Re: Posao na crno

Puniš balone djeci za rođendan? {#}

 

Ili radiš ko crnac (na crno)? {#}

 

Jasno, ako te netko prijavi, jer nekome obrtniku izbijaš novce iz džepa,

a državi ne plaćaš doprinose - možeš gadno završiti. Kazne ti mogu biti tolike da bi morao dići jedan kredit za njih.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Posao na crno

za pocetak je dobro oglasiti se na svim portalima i forumima, dati oglase na njuskalo i u lokalne tjednike tako da si siguran da ti nitko nikada nece doci na vrata ili nekim slucajem naruciti 'to nesto' od tebe i praviti se kao kupac pa ti staviti lisice na ruke. iskreno, pomalo mi bizarno zvuci to sa bocom plina, cak bih se usudio pomisliti da bi ti mogao biti nesto tipa javier bardem u '

{#}

14 godina
offline
Re: Posao na crno
Don Kihoty kaže...

Puniš balone djeci za rođendan? {#}

 

Ili radiš ko crnac (na crno)? {#}

 

Jasno, ako te netko prijavi, jer nekome obrtniku izbijaš novce iz džepa,

a državi ne plaćaš doprinose - možeš gadno završiti. Kazne ti mogu biti tolike da bi morao dići jedan kredit za njih.

Pa dobro recimo sad nekome prijavi. Koja je daljnja procedura?

 

Kako oni mogu dokazat da ja to radim? To me zanima

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
12 godina
protjeran
offline
Re: Posao na crno
cuspajz kaže...
Don Kihoty kaže...

Puniš balone djeci za rođendan? {#}

 

Ili radiš ko crnac (na crno)? {#}

 

Jasno, ako te netko prijavi, jer nekome obrtniku izbijaš novce iz džepa,

a državi ne plaćaš doprinose - možeš gadno završiti. Kazne ti mogu biti tolike da bi morao dići jedan kredit za njih.

Pa dobro recimo sad nekome prijavi. Koja je daljnja procedura?

 

Kako oni mogu dokazat da ja to radim? To me zanima

Jednom kad ti pokucaju na vrata onda je kasno i vec imaju dovolno dokaza protiv tebe da ti opi*de kazne od koje ces se zasrati i iducih 20 godina robijati da ju otplatis.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Posao na crno

Ne znam i ne želim znati daljnju proceduru.

 

Ali mislim da ti po zakonu moraju dati vremenski rok da registriraš obrt

te platiš određenu svotu poreza (poreznici ti ju zaračunaju po nekakvom srednjem dnevnom prometu).

 

Ili u najbolju ruku, ako si maloljetan, uzmu ti opremu, dobiješ prijavu, jer ne možeš otvoriti obrt,

te ti zaplijene sve što si koristio i što možeš korisitit, i roditelji ti plate kaznu od par somova kn.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Re: Posao na crno
Don Kihoty kaže...

Ne znam i ne želim znati daljnju proceduru.

 

Pa zato mi treba netko tko zna proceduru.

 

I recimo da ja otvorim obrt, ali prijavim da u mjesec dana 100kn zaradim a ostalno na crno prodajem. Kako oni mene mogu uhvatit da to radim?

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
14 godina
offline
Posao na crno

Ili ovako recimo: ja tu bocu držim u firmi gdje stari radi.

 

A isključivo prodaju obavljam kod kuce: znaci i da me neko prijavi to je isto da vas netko prijavi da prodajte svoje stvari preko njuskala.

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
13 godina
neaktivan
offline
Posao na crno

Ja mislim da ne bi trebao to raditi.

Prvo, zarada moze biti preniska za rizik.

Drugo, moze biti dosta visoka tako da ce netko biti ljubomoran i prijaviti.

Trece, netko ce sigurno razglasiti da stari ima plinsku bocu u uredu

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
14 godina
offline
Re: Posao na crno
chutac kaže...

Ja mislim da ne bi trebao to raditi.

Prvo, zarada moze biti preniska za rizik.

Drugo, moze biti dosta visoka tako da ce netko biti ljubomoran i prijaviti.

Trece, netko ce sigurno razglasiti da stari ima plinsku bocu u uredu

 

Zarada za uloženo vrijeme može biti enormna. Znači kad bi se to prodavalo ja u pola sata rada mogu zaradit par stotina kuna (a rad je praktički samo stajanje)

Recimo da ja svima kažem kako to točno radim i držim bocu (što naravno neću napravit), koliko je opće moguće dobit dozvolu da odu na mjesto gdje moj stari radi i tamo traže neke boce?

 

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 23:14 (cuspajz).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice