Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Što su ove njuškalo trgovine? Često nude primamljive cijene, bombastične opise itd, kupujem mobitel pa me zanima. Nekako mi je prirodno na njuškalu kupiti od osobe, a ne od nekih preprodavača i d.o.o. koji mogu otići u stečaj i ni para ni mobitela.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
6 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Registrirao sam se na Bugov forum upravo zbog ove teme a i zbog toga sto zelim biti informiran. Naime imam i par pitanja pa ako mi ne tko moze pomoci. Da li Bug podrzava oglas, odabrao sam Bug jer je stvar koju zelim prodati vezana za informatiku/tehnologiju. Oglas sam vec stavio u Njuskalo, Oglas.hr i Index oglasi ali bi volio prosiriti i povecat mogucnost prodaje. Pa ako mi ne tko moze pomoci vezano za pitanje da li se mogu stavljati oglasi na Bug, i ako da gdje tocno bio bi vam zahvalan do nema. 

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Trenutno se ne mogu stavljati oglasi na BUG. Uskoro će se moći, oglasnik je u izradi. 

 

Baš si našao temu di ćeš pitat, odmah si mi sumnjiv

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 15:44 (nicky.sl).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pozor za sve kuopce. 

 

LAŽNA GTX 960

 

 

Sistem ju prepooznaje kao gtx 960, a to je ustvari gts 450. Ne nasjedajte i prijavite oglas.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...

Pozor za sve kuopce. 

 

LAŽNA GTX 960

 

 

Sistem ju prepooznaje kao gtx 960, a to je ustvari gts 450. Ne nasjedajte i prijavite oglas.

Ima takvih na ebayu po 50 $ koliko hoces .

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ja sam sumnjiv zato sto zelim biti informiran i ne zelim da me se prevari jer je ovo ipak moja prva prodaja na Njuskalu. Mislim da je ok biti sumnjicav ali paranoja ne pomaze nikome, tako da bi te lijepo zamolio da ne sudis osobu koju ne poznajes ili s kojom nisi imao iskustva. Hvala. 

6 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Zamolio bi par savjeta iskusnih ljudi koji su vec prodavali na Njuskalu. Prvi put prodajem tablet koji je izuzetno skup, star je 3 mj. koristen 3 puta. Detaljno sam opisao svoj oglas, naveo specifikacije stavio fotke samog uredjaja isto tako sam fotkao i racun te garanciju koja je na 2 godine. Takvu stvar nebi nikada nosio negdje vani, jos vise me strah slati ga postom, jedina opcija je da potencijalni kupac dodje kod mene gdje moze isprobati uredjaj i vidjeti dali sve radi. Naveo sam i svoj broj mobitela i pravo ime i prezime. Moje pitanje glasi da li postoji bilo kakva sansa da me se moge prevariti, s time da vjerujem da sam se osigurao koliko god sam mogao. Naglasavam da se tablet moze vidjeti samo osobno i isprobati, da li bi trebao pripaziti na jos neke stvari i sitnice koje su mi mozda promakle. Zahvaljujem unaprijed na savjetu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:29 (Veuliahzg).
10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Šta se pjeniš bez ikakve veze. 

Prvo postavio si pitanje gdje da oglasiš robu koju prodaješ i to baš u temi u kojoj pričamo o prevarantima a i sasvim slučajno se tema zove "Prevencija protiv prevaranata"

 

Da zbog toga si mi sumnjiv 

MISCREATED
10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Veuliahzg kaže...

Zamolio bi par savjeta iskusnih ljudi koji su vec prodavali na Njuskalu. Prvi put prodajem tablet koji je izuzetno skup, star je 3 mj. koristen 3 puta. Detaljno sam opisao svoj oglas, naveo specifikacije stavio fotke samog uredjaja isto tako sam fotkao i racun te garanciju koja je na 2 godine. Takvu stvar nebi nikada nosio negdje vani, jos vise me strah slati ga postom, jedina opcija je da potencijalni kupac dodje kod mene gdje moze isprobati uredjaj i vidjeti dali sve radi. Naveo sam i svoj broj mobitela i pravo ime i prezime. Moje pitanje glasi da li postoji bilo kakva sansa da me se moge prevariti, s time da vjerujem da sam se osigurao koliko god sam mogao. Naglasavam da se tablet moze vidjeti samo osobno i isprobati, da li bi trebao pripaziti na jos neke stvari i sitnice koje su mi mozda promakle. Zahvaljujem unaprijed na savjetu. 

 Ako si odlučio prodati samo uz osobno preuzimanje onda se nedaj nagovoriti na slanje. 

Ne dovodi nepoznate osobe u kuću pogotovo kad ti roditelji nisu doma.

Kad dogovoriš primopredaju povedi sa sobom odraslu osobu za svaki slučaj. 

 

Daj link na oglas da vidimo o čemu se radi

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:35 (nicky.sl).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ja sam po prirodi takav, moram sve provjeriti kada se susrecem sa necim sto mi je novi, naglasio sam da je ovo moje prvo iskustvo sa Njuskalom. Procitao sam cijeli foruk. Ezan za ovu temu, cak sam pronasao prevaratne koji se spominju na ovome forumu preko facebooka. Svi znamo da novci ne padaju s grane, a kod mene je u pitanju utedjaj za koji se radi sigurno 6 mj. Ispricavam se ako sam te uvrijedio ili da sam bio bahat to mi nije bila namjera. Znam da je ovo internet i svatko moze posati i predstavljat se kako zeli tako da se na moju rijec mora i ne mora vjerovati. Ja se iskreno ispricavam jos jednom. Prirodno mi ke bilo doci na Bug jer je on vezan usko za moje pitanje pogotovo sto je vezano za tehnologiju a kada sam napisao prevare preko Njuskala Bug je isto bio ponudjen te sam tako i dosao do ovoga foruma.

6 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ne znam da li se smije staviti link i kako se tocno stavlja posto sam preko mobitela pa ako mozes pomoci bio bi ti zahvalan. Isto tako ne zelim slucajno prekrsiti pravila foruma ako stavim link i onda jos budem izbadjen s njega. 

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pusti isprike, nemaš se zašto ispričavati. 

Ozbiljno ti kažem ne dovodi nepoznate osobe u kuću pogotovo ako si sam doma jer nikad neznaš tko u kakvu izvidnicu dolazi. 

Dogovori primopredaju u obližnjem kafiću po mogučnosti gdje se skupljaju tebi poznati ljudi za slučaj da te pokuša prevariti.

Ima danas svašta i ljudi se svačim služe tako da ja osobno u tim poslovima ne vjerujem nikome.

MISCREATED
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nebi bio sam doma sigurno, ako zelis mogu ti poslati privatnu poruku ne znam kako se preko mobitela linka preko Njuskala. Vidim da pise sifra oglasa da li zo mogu staviti ovdje ili? Stvarno ne zelim da zbog neznanja napravim nesto krivo. Ma sve u redu meni nije problem se ispricat. 

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Možeš mi slobodno poslat privatnu poruku s šifrom oglasa.

MISCREATED
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Poslao, hvala ti. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Veuliahzg kaže...

Ja sam po prirodi takav, moram sve provjeriti kada se susrecem sa necim sto mi je novi, naglasio sam da je ovo moje prvo iskustvo sa Njuskalom. Procitao sam cijeli foruk. Ezan za ovu temu, cak sam pronasao prevaratne koji se spominju na ovome forumu preko facebooka. Svi znamo da novci ne padaju s grane, a kod mene je u pitanju utedjaj za koji se radi sigurno 6 mj. Ispricavam se ako sam te uvrijedio ili da sam bio bahat to mi nije bila namjera. Znam da je ovo internet i svatko moze posati i predstavljat se kako zeli tako da se na moju rijec mora i ne mora vjerovati. Ja se iskreno ispricavam jos jednom. Prirodno mi ke bilo doci na Bug jer je on vezan usko za moje pitanje pogotovo sto je vezano za tehnologiju a kada sam napisao prevare preko Njuskala Bug je isto bio ponudjen te sam tako i dosao do ovoga foruma.

Cisto iz znatizelje, koji je to tablet za koji se radi 6 mjeseci? 

 

Sta se prevare tice, ako napusta tvoj stan sa tabletom onda kod tebe moraju bit novci, vrlo jednostavno.

6 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Wacom mobile studio pro 13

6 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pazite na prevaranta na njuskalu https://www.njuskalo.hr/korisnik/Tomotardic

Poslao mi hdd 2.5 500gb od 5400okr/min a ne 7200okr/min kao sto je bilo navedeno u oglasu i jos k tome neispravan sa 0% health.

 

16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pripazite na oglase, novi korisnik njuškala i vrlo moguć prevarant:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/rockstar12

LOL: Crobrother
9 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

rockstar12 opet u akciji, ovog puta kao shinythings

 

https://www.njuskalo.hr/korisnik/shinythings

 

Ovdje su dokazi da je prevara.

Prijavite ga.

10 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ima li netko iskustva s ovom web trgovinom http://www.camerapixelstore.club/ Imaju nenormalno velike popuste i sve mi se čini da je u pitanju teška navlakuša pa me zanima jel imao netko iskustva s njima ???

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 10:22 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ako zvuči predobro da bi bilo istinito, vjerojatno netko nešto mulja pa je bolje preskočit.

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
_mark0_69 kaže...

Ako zvuči predobro da bi bilo istinito, vjerojatno netko nešto mulja pa je bolje preskočit.

 Upravo tako, izgleda predobro da bi bilo istinito i stoga zaobilazimo.

Ne razumin se u foto aparate niti malo a kolega s posla me upita šta mislim o toj ponudi pa sam stoga ovdje vas priupitao.

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
9 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 11:58 (Avensac).
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Avensac kaže...

Kako vam se čini ovaj seller:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/vilivrhivsek

 

Vidim da je na njušci od 2015, ali sve što prodaje je dosta ispod cijene. Sve je uvijek novo i zapakirano s računom, garancijom i nudi osobno preuzimanje u RH.. 

 Pa i nije baš jeftin...

9 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
David87 kaže...
Avensac kaže...

Kako vam se čini ovaj seller:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/vilivrhivsek

 

Vidim da je na njušci od 2015, ali sve što prodaje je dosta ispod cijene. Sve je uvijek novo i zapakirano s računom, garancijom i nudi osobno preuzimanje u RH.. 

 Pa i nije baš jeftin...

 Npr iphone Xs 512 (9tkn kod njega, inače 14tkn), X 256 su ispod cijene, onaj laptop skoro pola (450 kod njega, inaće preko 600evra) itd.

12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-oglas-26610051  

 

ovaj mi se čini da mulja...prvo je rekao da može donjetii karticu na primopredaju pa je rekao ipak da neće moći kad sam pitao da posalje nesto slika od kartice rekao je da hoće ali kad sam spomenio da poslika malo to deteljnije karticu sa svih strana i garanciju da slika više se nikada nije javio i nije nikakve slike poslao....pa ljudi moji nisam ja 2600kn našao na cesti za tu lovu ima da joj krvnu grupu izvadi,a njemu teško lupit par slika kartice i garancije....sve mi to miriše na muljažu čim vidim da frajer nemoze ko normalan svijet uslikati karticu i stavit slike odmah na oglas nego uzme prvu sliku na koju naiđe na netu i  postavi je da baš uljeva povjerenje..................ako netko zna više o tom prodavaču neka mi svakako javi 

lol123Ipe77HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:42 (Ipe77).
14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ima na jedan prevarant koji se predstavlja sa imenom Milo Zelov, to mu nije pravo ime, već se predstavlja da se tako zove. Nudi usluge web progamiranja, kad mu žrtva isplati novac uvijek se izvlači na to da treba nešto još kao "ispolirat". Čak i traži usluge web dizajna i sl. ali na kraju ne plati tu uslugu već se stalno izvlači na foru kao da mu firma kasni s plačom i sl.

5 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

To je točno za Zelova, meni se to dogodilo. Objavio je oglas na frelancer.hr, da firma Vdesign traži front end dizajnera. Ja se javila na oglas jer mi je zvučalo točno, i to sa naznakom da imam svoj obrt i da sam osoba s invaliditetom. Radili smo nekoliko projekta, uvijek bio ljubazan i stvarno je zvučalo da se razumije u svoje polje, po ničemu nisam mogla naslutiti da me vara - čak mi je rekao da je firma napravila obračun.

 

Naravno, ništa od novaca, sate i sate truda sam potrošila na ništa. U početku se uvijek javljao i pravdao a sad me potpuno ignorira. Koliki smrad možeš biti da prevariš osobu s cerebralnom paralizom, nevjerojatno. Nadam se da će ga jednom netko uloviti, meni srećom barem nije ukrao novce.

 

 

8 godina
online
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ukrao ti je vrijeme, dakle - novce...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice