Produkcija Muzike

poruka: 21
|
čitano: 3.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Produkcija Muzike

Pozdrav svima! Otvaram temu čisto da vidim da li kod nas ima osoba koje se bave produkcijom muzike. Ako ima, koji software koristite?
Btw čekirajte moj remix napravljen u fl studio 11:

16 godina
offline
Produkcija Muzike

Poceo sam se zanimati malo za produkciju. Uglavnom slusam techno, tech-house. Tek skupljam informacije, ali iz ovoga sto sam skupio dobio sam dojam da je fl studio vs recimo ableton kao paint vs photoshop. Nesto sam malo radio u fl studio u srednjoj a ableton namjeravam isprobati dok uhvatim malo vremena. 

16 godina
moderator
offline
Re: Produkcija Muzike

Avicii je u FL Studiju napravio svjetske hitove! Ali da, FL Studio je općenito lošiji od Abletona, a i što se tiče završnog miksanja, kako se može saznati na YouTubeu, profesionalci znaju eksportirati trake iz Abletona pa raditi miks u Logicu ili nečem sličnom.

 

Međutim, dok nisi na svjetskoj razini, glavni kamen spoticanja ti nije alat nego znanje. Ako znaš što je i kako se koriste konkretni efekti (kompresor i EQ kao apsolutno najvažniji) trebao bi postići u najmanju ruku dobar rezultat u bilo kojem imalo sposobnijem alatu. Ja sam se s tim stvarima igrao pred deset-petnaest godina u Jeskola Buzzu. Nije baš slavno završilo, ne zato što je Buzz zapravo relativno loš alat, s relativno lošim efektima (ali ipak ogromnom količinom efekata), nego zato što nisam razumio osnovne koncepte. Nisam se u to vrijeme imao gdje informirati, dok danas ima desetke YouTube kanala posvećenih proizvodnji glazbe putem kojih se mogu naučiti sve najbitnije osnove.

14 godina
offline
Produkcija Muzike

Pozdrav, treba napravit tako neku temu bas za produkciju muzike pa nije valjda da nas je u tako malom broju? Bilo bi ljepo razgovarat oko toga na forumu :) 

Inace ja imam vec par originalnih stvari vani a ovo je najnoviji remix

PSN: Chov1ch
16 godina
moderator
offline
Re: Produkcija Muzike

Dobra ti je pjesma. Ako ćemo u analizu - fali joj fluidnosti. Kick kao da previše ubije ostatak instrumentacije. Možda da probaš kicku EQ-om ukloniti frekvencije koje mu nisu nužne, te da basu ukloniš frekvencije koje kick pokriva? Možda da dodaš još koji zvučni layer... Nešto reverba ili delaya? Synth u podlozi bi možda trebao imati kontinuirane note umjesto "pumpanja" (i to u ritmu s kickom), što doprinosi dojmu zastajkivanja. Imam i dojam da je miks malo neizbalansiran - uslijed jakog kicka dosta toga u pjesmi se jedva čuje.

 

Nakon što sam ovo gore napisao, idem poslušati original i vidim da je (i) original u zastajkućujem stilu.  Samo što je podloga kontinuirana i nema toliko pumpanja pa je u granicama prihvatljivog. Ako idemo dalje u usporedbu, istrumenti su ti malo previše "nagužvani", pogotovo u srednjim tonovima - trebalo bi to EQ-om malo počistiti, dati im da dišu.

 

(shvati ovo kao dobronamjerni komentar - pjesma ti je sama po sebi dosta dobra i ne fali joj puno da zvuči profi )

11 godina
offline
Produkcija Muzike

Ej pips

 

Radio sam i ja nesto u osnovnoj skoli, u srednjoj malo manje, al eto, nije nesto, al nesto opet je. Vecinom sve na istu foru i sve isto zvuci.

 

  

Kovačić
14 godina
offline
Re: Produkcija Muzike
mbaksa kaže...

Dobra ti je pjesma. Ako ćemo u analizu - fali joj fluidnosti. Kick kao da previše ubije ostatak instrumentacije. Možda da probaš kicku EQ-om ukloniti frekvencije koje mu nisu nužne, te da basu ukloniš frekvencije koje kick pokriva? Možda da dodaš još koji zvučni layer... Nešto reverba ili delaya? Synth u podlozi bi možda trebao imati kontinuirane note umjesto "pumpanja" (i to u ritmu s kickom), što doprinosi dojmu zastajkivanja. Imam i dojam da je miks malo neizbalansiran - uslijed jakog kicka dosta toga u pjesmi se jedva čuje.

 

Nakon što sam ovo gore napisao, idem poslušati original i vidim da je (i) original u zastajkućujem stilu.  Samo što je podloga kontinuirana i nema toliko pumpanja pa je u granicama prihvatljivog. Ako idemo dalje u usporedbu, istrumenti su ti malo previše "nagužvani", pogotovo u srednjim tonovima - trebalo bi to EQ-om malo počistiti, dati im da dišu.

 

(shvati ovo kao dobronamjerni komentar - pjesma ti je sama po sebi dosta dobra i ne fali joj puno da zvuči profi )

 Sto se tice Kick-a istina imao sam problema snjim u mixu tj ne problema nego sam bio neodlucan dali ga jos malo pojacat ili smanjit.. malo sam ga smanjio ali izgleda ne dovoljno :D.. Sto se punoce tice htio sam ostavit da bude sto jednostavniji zvuk.. Iako da sam imao originalni stem od njihovog syntha to bi ispalo sve punije i bolje pa bi i manje dodatnih efekata trazilo.. ovako sam se snalazio na kraju sam i zadovoljan kako je sve ispalo haha. Sto se opcenito tice mixdowna moram se jos malo prilagodit monitorima jer sam ih tek nedavno uzeo pa se snalazim. Uglavnom hvala ti na opsirnoj recenziji 

PSN: Chov1ch
16 godina
moderator
offline
Re: Produkcija Muzike
acmilan2 kaže...

Ej pips

 

Radio sam i ja nesto u osnovnoj skoli, u srednjoj malo manje, al eto, nije nesto, al nesto opet je. Vecinom sve na istu foru i sve isto zvuci.

Ništa te ne sprečava da se ponovno toga malo uhvatiš! Čak štoviše, kako danas ima hrpa edukativnih kanala na YouTubeu koji se bave produkcijom glazbe, možeš u kraćem vremenu postići bolji rezultat.

 

Ja sam počeo prčkati nešto u srednjoj školi, u Jeskola Buzzu (u ono vrijeme bio je aktualan još samo Juicy Fruits, a nešto poslije Propellerhead Reason), pred dvadesetak godina. Ali je problem bio što nije bilo praktički nikakvih edukativnih materijala i sve sve svodilo na nabadanje. U to vrijeme nisam znao čemu zapravo služi EQ, nisam kužio kompresore... Užasno vrijeme je tad bilo za takve stvari.

11 godina
offline
Produkcija Muzike

Ma vjerujem. Samo di cu sad kad vec radim u policiji? :P hahaha

Nemam trenutno ni neke uvjete sto se tice laptopa tamo gdje sam sad jer ne moze ni cod2 vrtit bez da steka.

 

Mozda jednog dana opet...

Kovačić
16 godina
offline
Produkcija Muzike

Ja sam se nesto malo zezao sa FL studiom u srednjoj ali ta "karijera" je kratko trajala. Sad sam se ponovo uhvatio Abletona uz to da sviram s vremena na vrijeme i gitaru tako da to na kraju malo sporo ide. Inače imam neke glazbene podloge sto se tice i same teorije (svirao klavir u osnovnoj) tako da stvari brzo kopčam. Mogao bih sad ljeti malo jače zapeti s tim da cu biti na odmoru pa bi trebalo biti i vise vremena.

 

P.S. BICEP-ov album BICEP

14 godina
offline
Re: Produkcija Muzike
malak kaže...

Ja sam se nesto malo zezao sa FL studiom u srednjoj ali ta "karijera" je kratko trajala. Sad sam se ponovo uhvatio Abletona uz to da sviram s vremena na vrijeme i gitaru tako da to na kraju malo sporo ide. Inače imam neke glazbene podloge sto se tice i same teorije (svirao klavir u osnovnoj) tako da stvari brzo kopčam. Mogao bih sad ljeti malo jače zapeti s tim da cu biti na odmoru pa bi trebalo biti i vise vremena.

 

P.S. BICEP-ov album BICEP

 Ja sam isto u srednjoj poceo nesto u FL-u i nikako me nije islo uopce se nisam snasao (pred jedno 5g) i onda sam pred jedno godinu i pol opet poceo ali u abletonu jer mi se nekako cinio "jednostavniji" i evo sad nakon pol godine imam jedno 3 manja izdanja ali se uspinjem malo po malo.. i nedavno si uzeo midi keyboard pa ucim malo i to :D

PSN: Chov1ch
12 godina
neaktivan
offline
Produkcija Muzike

Super tema, tražio sam na forumu pred nekih godinu dana nešto takvo...

Tu i tamo mi dođe gušt pa radim u FL 12ici, naravno vrlo slabo mi ide ali šta sada malo po malo mrdam, pa sav sretan kad naučim nešto novo  isprobavam na 500 načina i tako..

Živili!

6 godina
protjeran
offline
Re: Produkcija Muzike
mbaksa kaže...

Avicii je u FL Studiju napravio svjetske hitove!

 Avicii je počinio samoubojstvo zbog depresije.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
16 godina
moderator
offline
Re: Produkcija Muzike
Mary Sue kaže...
mbaksa kaže...

Avicii je u FL Studiju napravio svjetske hitove!

 Avicii je počinio samoubojstvo zbog depresije.

Onda bolje koristiti Ableton i ograničiti se na lokalne radiopostaje. 

15 godina
offline
Re: Produkcija Muzike
mbaksa kaže...

 

Ja sam počeo prčkati nešto u srednjoj školi, u Jeskola Buzzu (u ono vrijeme bio je aktualan još samo Juicy Fruits, a nešto poslije Propellerhead Reason), pred dvadesetak godina. Ali je problem bio što nije bilo praktički nikakvih edukativnih materijala i sve sve svodilo na nabadanje. U to vrijeme nisam znao čemu zapravo služi EQ, nisam kužio kompresore... Užasno vrijeme je tad bilo za takve stvari.

 

Uf mali vremeplov, FastTracker, Jeskola Buzz i Propelerheads ReBirth...

 

Kakvu užasnu buku sam stvarao tamo i srećom po svoje uši brzo prestao. :D

 

Nostalgija trip :)

 

Sretno novim glazbenim snagama.

6 godina
protjeran
offline
Re: Produkcija Muzike
mbaksa kaže...

Onda bolje koristiti Ableton i ograničiti se na lokalne radiopostaje. 

 Nisam to rekla. Ipak, vrijedno je bilo spomenuti da je Avicii počinio samoubojstvo.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
12 godina
offline
Produkcija Muzike

Odlicna tema evo i moj mali studio.


DAW:
FL Studio 11.1, 12.5.1 producer edition


Hardware:

Audient ID22
Sennheiser 598CS
Focusrite CM25 Microphone
M-Audio Keyrig 25
M-Audio Monitori Active (neznam koji su, oko 1000 ipo su kostali AV serija, low klasa).

Original VST-ovi:
Vengeance Avenger

ReFX Nexus 2
Vengeance Metrum
Vengeance Multiband Compressor
Vengeancea Multiband Sidechain
Vengeance Stereo Bundle
Novation Bass Station

Samples original (digital marked):
Broken_Rules_PL_Free_Pack
South Korean Pop
Vintage_Breaks_PL_Free_Pack
Function Loops - Label Of The Month Sampler
GHETTO_FUNK_HYPE_VOCALS
Pulsed_Free_Vocals
The Dance Vocals Free Kit
Zero-G Dance Vocals
Abstract Electro House Vol 4 - ACID WAV
Abstract Electro House Vol 6 - ACID WAV
Abstract Electro House Volume 5 - ACID WAV
CLUB BASSES [VIPZONE SAMPLES]
Function Loops - Label Of The Month Sampler
Future Pop & Vocals
Hands Up Club Bassdrums
Helion Short Templates Progressive Trance Bassline Vol 1
O! Hits Kits Vol.2 & vocals
Progressive Trap Vol 1 - ACID WAV
WAProduction_Vocal_Shouts_Edition_2
Ultra Moombahton Elements
Vengeance_Dance_Explosion_vol_1
Vengeance_Essential_Clubsounds_vol_5

Labeli: zelim biti anoniman.

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Re: Produkcija Muzike
Luka123 kaže...

 

Labeli: zelim biti anoniman.

 Sad kad je neka faca pa nezeli da ga paparazzi nađu :D

PSN: Chov1ch
14 godina
offline
Produkcija Muzike

Kad se vec spominju setup-ovi evo mojeg

Monitori: Yamaha HS7
Interface: Focusrite Scarlett 2i2
Keyboard: Novation LaunchKey 49

Lista pluginova je dole :)

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 22:20 (Encyanix).
11 godina
offline
Re: Produkcija Muzike
Mary Sue kaže...

 Nisam to rekla. Ipak, vrijedno je bilo spomenuti da je Avicii počinio samoubojstvo.

 Kao prvo samo da kazem da nisi vrijedna ovdje da te spominjemo ako si dosla provocirat na forum (a sa 2 mjeseca smatram da jesi)

 

Ja kad sam koristio ovo, sve sto sam koristio je refX Nexus 2, refX Vanguard, Z3ta+ i Vengeance Essential Clubsound 3, a ostalo sve udaraj tamo iz vst liste.

Prvi tutorial koji sam pokusao ponoviti je ovaj 

 bio je najbolji meni i zbog njega sam i poceo sve to, vise manje sam tutoriale samo ponavljao dok nisam to pohvatao.

Kovačić
12 godina
offline
Re: Produkcija Muzike

Prije porezna i Zamp... A i volim biti anoniman, glazba je ionako hobby. Nevidim nista lose u tome.

Inace sviđa mi se lista pluginova.... (If you know what I'm sayin' ).

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice