Program za ucit sviranje gitare!?

poruka: 33
|
čitano: 39.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Kupio sam akusticnu gitaru i cuo sam da postoje neki programi za komp za vjezbanje sviranja. Neznam kako to tocno ide,dali imas neke note pred sobom i da ucis polako.

 

Ako netko zna kako se zove takav program neka kaze. Ili nesto slicno kao to. Zahvaljujem se !

Proud to be adicted to WoW
16 godina
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?

Na žalost neznam za neki kvalitetan program ali ako želiš učiti gitaru, prporučio bih ti Learn & Master Guitar set DVD-a i jam-along CD-a. Expanded edition ovog kompleta košta 149 dolara (plus poštarina) a sadrži 20 DVD-a sa video lekcijama koje su objašnjene vrlo precizno i prilagođene su totalnim početnicima (naravno, one pri početku) a kasnije obrađuju i nešto složenije gitarske tehnike. Također, dobiju se i 5 CD-a (sa matricama, tzv jem-along), knjiga u kojoj je sve sa video lekcija popračeno te pristup njihovoj on-line bazi i support siteu.

L&M Guitar dobio je vrlo visoke ocjenje i smatra se jednim od boljih setova za kućno učenje gitare tako da bih ti ga toplo preporučio. Osmijeh

Link:  http://www.learnandmaster.com/guitar/

 

LP,

 Sasha

Never before have I encountered such corrupt and foul minded perversity. Have you ever considered a career in the Church? --The Bishop of Bath and Wells, Blackadder II
14 godina
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?

tuxguitar,a tabove nades na tabscout

RAZER :For gamers by gamers....CSS,COD4
14 godina
protjeran
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Program za učiti svirati gitaru su tvoje ruke tvoj mozak i knjige!!!!!!!!!

 

Yebem ti takve gitariste wannabe.

 

Edit:

 

Zamisli ovo: Ne možeš napraviti sve pomoću računala! Za neke stvari je potreban mozak i znoj.

 

Znam da te to pomalo razočarava, ali život je takav. saznat ćeš to kad malo odrasteš.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 18:05 (Buffer Overflow).
14 godina
protjeran
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
rocker55555 kaže...

tuxguitar,a tabove nades na tabscout

Ovo je najgori nači učenja sviranja gitare. Izmišljen je za ljene klince koji nemaju talenta ili volje učiti muzičku teoriju.

 

Molim te nemoj to raditi.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
Buffer Overflow kaže...

Program za učiti svirati gitaru su tvoje ruke tvoj mozak i knjige!!!!!!!!!

 

Yebem ti takve gitariste wannabe.

 

Edit:

 

Zamisli ovo: Ne možeš napraviti sve pomoću računala! Za neke stvari je potreban mozak i znoj.

 

Znam da te to pomalo razočarava, ali život je takav. saznat ćeš to kad malo odrasteš.

potpis...zajebi program :)
ljepo potraži neku tehničku vježbu i deri, nauči tonove na gitari i sve će krenuti samo od sebe :)

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
14 godina
protjeran
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
_Rainmaker_ kaže...

potpis...zajebi program :)
ljepo potraži neku tehničku vježbu i deri, nauči tonove na gitari i sve će krenuti samo od sebe :)

O hvala bogu da ima ljudi koji znaju kak to ide.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Moja sestra ima akustičnu oko godinu dana, i po youtube-u gleda neke videe, pa pomalo svira i ide joj sve bolje. i kad shvati sve note će moći svirat bez problema bilo koju stvar. 

Google Wave account: gen.balet@googlewave.com
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Prvo i osnovno, preporučujem da kupiš ili neku knjigu ili skineš neki e-book. Preporučujem da prvo svladaš akorde i ritam, a tek onda na soliranje i lead dionice. Video lekcije su korisne koliko i auto bez kotača ako ne vježbaš. Zapravo, i ako vježbaš, nisu baš pretjerano korisne. Bolje neki e-book... Što se tiče sviranja određenih pjesama, imaš stranice specijalizirane za tablature.

 

Dakle, prvo i osnovno e-book.

 

Orbina škola gitare - mislim da će ti ovo biti dosta, a ako ne bude preporučujem neko papirnato izdanje. Ja sam učio svirati iz Guitar For Dummies, na eng. jeziku je, ali se sve shvati ako se zna engleski.

 

Drugo, stranice za skidanje tablatura ("nota").

 

911Tabs - zapravo ovo je samo tražilica koja ujedinjuje sve stranice koje sadrže tablature. Super search engine.

2akordi - srpska stranica na kojoj su samo ex-yu, domaće i sl. tablature. U Hrvata je popularna stranica Gitare.info, ali ja stvarno ne vidim nikakve prednosti nad 2akordima (na stranu nacionalizam). Em 2akordi imaju dulju tradiciju (od 1999.), em imaju puno veću bazu tablatura i specijalizirani su za tablature, dok su Gitare.info svestrana, ali površna stranica. Da napomenem, barem 80% tablatura (vjerojatno i više) s Gitara.info je prekopirana s 2akorda.

 

Treće, program za "vježbanje".

 

Guitar Pro 5 - preporučujem ovaj program. Nije besplatan, ali se može nabaviti... Nadam se da shvaćaš kako. Za slučaj da ne želiš koristiti GP, sasvim adekvatna i samo malo siromašnija zamjena je besplatni Tuxguitar koji otvara i fajlove za Guitar Pro.

Što se tiče GP, treba se naviknuti na njega, ali nudi štošta. Čak ima i digitalni štimer i treba ti samo mikrofon da naštimaš gitaru. Ima i metronom koji pomaže u vježbanju ritma.

Glavna svrha programa je pokretanje .gp fajlova. .gp fajlovi su zapravo tablature koje su uglazbljene, dakle možeš čuti kako to zvuči. Puno je lakše naučiti svirati pjesmu preko GP-a nego preko .txt tablature, barem meni.

 

Ovo stavljam zadnje iako sam trebao staviti na prvo mjesto... Najvažnija stvar koja ti treba je čelična volja. Prvih tjedan-dva će prsti boljeti, žice nikako da stisneš a da ne zuje, a lijeva ruka kao da je utrnula kad pokušaš promjeniti akord. No za oko mjesec dana, kad ćeš moći odsvirati ritam dio Balkana ili koje god pjesme ćeš si reći "Isplatilo se!"

 

I samo polako, nijedan instrument se ne može naučiti preko noći. Nemoj se preopterećivati informacijama, kad sam ja krenuo na teoriju, pročitao bi toliko toga u jednom danu da mi se sve izmješalo i samo je nastao još veći kaos. Znači polako i gitaru u ruke. Nema boljeg načina za naučiti svirati nego vježbati.

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
15 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

ja to ovako radim:

skinem po sluhu koliko uvatim

ono sto bas ne uspijem malo zavirim u tablature ili guitar pro

u na kraju nađem na youtubeu backing track, ili drums only i po tome nakraju dodatno izvjezbam

probaj sto manje uciti iz tablatura, a vise po sluhu. Kada izvjezbas sluh onda si na konju.

 

14 godina
protjeran
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

i_rambo_plache:
Drugo,  stranice za skidanje tablatura ("nota").


Prvo i osnovno, tabulature nemaju veze s notama niti će ikad imati. Tabulature su najidiotskiji način da pokušaš svirati gitaru. Pokušaš. Zato jer ne pokazuju ni mjeru ni dužinu note, ni način na koji se ta nota treba odsvirati. Ukratko debilana za netalentirane.
Najbolji način je naučiti teoriju i skidati pjesme bez zatupljujućih i debilnih tabulatura. Skidati po sluhu. Tako uvježbavaš sluh, naučiš malo i o akordima i drugim stvarima kao što su vibrato etc.


i_rambo_plache:

911Tabs - zapravo ovo je samo tražilica koja ujedinjuje sve stranice koje sadrže tablature. Super search engine.

2akordi - srpska stranica na kojoj su samo ex-yu, domaće i sl. tablature. U Hrvata je popularna stranica Gitare.info, ali ja stvarno ne vidim nikakve prednosti nad 2akordima (na stranu nacionalizam). Em 2akordi imaju dulju tradiciju (od 1999.), em imaju puno veću bazu tablatura i specijalizirani su za tablature, dok su Gitare.info svestrana, ali površna stranica. Da napomenem, barem 80% tablatura (vjerojatno i više) s Gitara.info je prekopirana s 2akorda.


Smeće sve od reda.


i_rambo_plache:

Treće, program za "vježbanje".
Guitar Pro 5 - preporučujem ovaj program. Nije besplatan, ali se može nabaviti... Nadam se da shvaćaš kako. Za slučaj da ne želiš koristiti GP, sasvim adekvatna i samo malo siromašnija zamjena je besplatni Tuxguitar koji otvara i fajlove za Guitar Pro.
Što se tiče GP, treba se naviknuti na njega, ali nudi štošta. Čak ima i digitalni štimer i treba ti samo mikrofon da naštimaš gitaru. Ima i metronom koji pomaže u vježbanju ritma.
Glavna svrha programa je pokretanje .gp fajlova. .gp fajlovi su zapravo tablature koje su uglazbljene, dakle možeš čuti kako to zvuči. Puno je lakše naučiti svirati pjesmu preko GP-a nego preko .txt tablature, barem meni.
Ovo stavljam zadnje iako sam trebao staviti na prvo mjesto... Najvažnija stvar koja ti treba je čelična volja. Prvih tjedan-dva će prsti boljeti, žice nikako da stisneš a da ne zuje, a lijeva ruka kao da je utrnula kad pokušaš promjeniti akord. No za oko mjesec dana, kad ćeš moći odsvirati ritam dio Balkana ili koje god pjesme ćeš si reći "Isplatilo se!"
I samo polako, nijedan instrument se ne može naučiti preko noći. Nemoj se preopterećivati informacijama, kad sam ja krenuo na teoriju, pročitao bi toliko toga u jednom danu da mi se sve izmješalo i samo je nastao još veći kaos. Znači polako i gitaru u ruke. Nema boljeg načina za naučiti svirati nego vježbati.



Ako ne znaš naštimati gitaru po sluhu, onda pojma nemaš o svom instrumentu ni o sviranju.

 

Metronom ne služi za vježbanje ritma. Mada izgleda tako.

 

Ni jedan program neće čovjeka naučiti svirati. NI JEDAN. NE POSTOJI I TOČKA!!


Govorim ovo iz dugogodišnjeg iskustva sviranja.


Hvala.






Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 21:42 (Buffer Overflow).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
čuj, ja sam nedavno počeo svirati akustičnu i nema tog kompjutera, ili elektronike koaj može zamjeniti dobru staru teku iz '70. hvatovi i akordi+ kad ti jagodice prokrvare stani sa svirkom, polako... :) ništa ne ide preko noći...sretno!!!
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
Buffer Overflow kaže...



Prvo i osnovno, tabulature nemaju veze s notama niti će ikad imati. Tabulature su najidiotskiji način da pokušaš svirati gitaru. Pokušaš. Zato jer ne pokazuju ni mjeru ni dužinu note, ni način na koji se ta nota treba odsvirati. Ukratko debilana za netalentirane.
Najbolji način je naučiti teoriju i skidati pjesme bez zatupljujućih i debilnih tabulatura. Skidati po sluhu. Tako uvježbavaš sluh, naučiš malo i o akordima i drugim stvarima kao što su vibrato etc.


Ako ne znaš naštimati gitaru po sluhu, onda pojma nemaš o svom instrumentu ni o sviranju.

 

Metronom ne služi za vježbanje ritma. Mada izgleda tako.

 

Ni jedan program neće čovjeka naučiti svirati. NI JEDAN. NE POSTOJI I TOČKA!!


Govorim ovo iz dugogodišnjeg iskustva sviranja.


Hvala.

 

 

 

Claptone, pa ti si sigurno genije. Kad tako sve znaš, onda fino objasni  nama smrtnicima kako si u početku uštimavao gitaru i vježbao ritam??

16 godina
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Ovako, ja sam svirao nekih 5-6 godina pa sam prestao sa svirkom isto jedno 5-6 godina i skuzio da sam SVE zaboravio.

Izvadio sam svoju prasnjavu gitaru i bio zbunjen.

Skinuo sam Guitar pro i reko idem probat tako se prisjetit. Moram reci da mi je puno pomoglo, ali istina je da se nemoze skroz naucit kroz to ali je jako dobro za pocetak.

Tako se moze razviti sluh i kordinacija ruku a i daju se odsvirati lakse stvari.

Akordi se ovako nazalost NEmogu nauciti, tako da poslje uvoda iz guitara pro ipak treba zagrist neku knjigu ili guide.

 

Samo ocu reci, sta se toliko uzbudujete oko programa. GP sigurno moze biti od velike pomoci, smirite malo strasti.

 

Neka s tim krene i neka s tim razvije malo sluh i prste pa nek krene po knjizi.

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
nkdz kaže...

 

Claptone, pa ti si sigurno genije. Kad tako sve znaš, onda fino objasni  nama smrtnicima kako si u početku uštimavao gitaru i vježbao ritam??

Pa dragi moj Steve Vai sigurno nisam činio to preko fakin PROGRAMA. Činio sam to sa glazbenom vilicom - pojam (stvar) o kojem(oj) ti vjerojatno pojma nemaš Osmijeh

 

Vježbao sam ritam uz sviranje i skidanje pjesmi, a ne pomoću PROGRAMA. Jer vidiš, mi smo nekad to radili na pravi način - učili smo, skidali pjesme sa kazeta (jer nije bilo cd-a), svirali u bendu, opijali se i općenito socijalizirali.  Vidiš dragi moj Steve, ni jedan software to ne može niti će ikad moći zamijeniti, isto tako kao što guitar hero nije sviranje gitare.

 

Jer mladi gospodine, ja za razliku od tebe (u to sam siguran) imam daleko više iskustva što se tiče glazbe, sviranja, snimanja (i još mnogo toga) od tebe. Budi siguran u to. Ako nisi siguran, pitaj svoje računalo, uvjeren sam da ono ima odgovor koji će tebi odgovarati.

 

Za kraj: ima nas još ljudi koji smatraju računala kao alat (što i jesu) i ona su nama na sluzi, a ne obrnuto.

 

Lijep pozdrav dragi Steve Osmijeh

 

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Neznam zasto se sad dali thumb downove "Plachuchem Rambu"

Ja sam isto trazio smjernice prije nekih 6-7 mjeseci tu na forumu, nisam imao pojma o gitari i zamislite kako je to onda po sluhu nastimavati gitaru, a da ne govorim o ucenju teorije.

Ucio sam po knjizi "Guitar for Dummies" (i zahvaljujem se Rambu na tome), naucio sam neke akorde, i polako vjezbao sve to.

Nedavno sam zavrsio sa knjigom, copio elektricnu gitaru i sad polako ucim teoriju, sviram neke pjesme, vjezbam kordinaciju lijeve i desne ruke, ucim razne tehnike (pinch harmonic, tapping, legato itd), gledam cesto omiljene gitariste kako sviraju (Dave Murray :D) itd.

Isto tako mi je guitar pro pomogao dosta. Nemoze se sve s njim, ali ti moze pomoci, pa nije ni on bezveze napravljen!

Lijepo lagano uciti, malo po malo i puno vjezbati i doc ce svoje sa vremenom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?


Ako ne znaš naštimati gitaru po sluhu, onda pojma nemaš o svom instrumentu ni o sviranju.

 

Metronom ne služi za vježbanje ritma. Mada izgleda tako.

 

Ni jedan program neće čovjeka naučiti svirati. NI JEDAN. NE POSTOJI I TOČKA!!

ali on je tek kupio gitaru, mislim da je nemože odmah naštimat po sluhu...kasnije bi trebao moći, ali treba vježbat sluh :)

istina je da ne postoji ni jedan program koji ce te naučit svirat, u početku može pomoć knjiga ili neka osoba koja zna, ali program ne. :)

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Buffer Overflow zašto su ti odgovori tipa "moj tata je bolji od tvog tate", "ja sam bolji od vas" i sl.

Slažem se sa tobom u nekim stvarima, ali zadnje što treba početnicima na gitari je da im neko s.re.

 

Kada sam ja kupio gitaru i počeo da učim to je bio prvi kontakt sa gitarom. Nisam znao nikoga da mi pokaže akorde, da mi objasni uopče šta su, ili još gluplju stvar, kako uopče postaviti prste.

 

I da sam tada uzeo neku staru knjigu po kojoj bi naučio svirati Jingle Bells i takve stvari, ili možda Für Elise, vjerovatno bi nakon par minuta po.izdio i nikad više uzeo gitaru.

Umjesto toga, poslušao sam jedan savjet sa interneta, i uzeo odmah da učim svirati pjesme koje znam i volim. Tako sam, nakon par minuta na gitari, počeo svirati jednostavni "Hurt" od Johnny Casha i Mansonov "In The Shadow Of The Valley Of Death", naravno na vrlo spor i smotan način, ali sam se osječao super. Nema veče motivacije od toga kada za par minuta uspijete svirati pjesme koje volite, naravno smotano i sporo.

I tada bi mi neki ekspert poput Buffer Overflow-a rekao da sucksum, ali sam ja u svojim očima bio na vrhu svijeta.

 

Uglavnom, ono što hoću da kažem, učite odmah ono što vas zanima, i iz bilo čega što će vas tjerati da učite dalje.

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 16:50 (CikaSpaso).
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

@ Buffer Overflow

Kao prvo, vidikovac nije pitao kako da postigne apsolutni sluh, samo je zaželio naučiti svirati gitaru.

Tablature nemaju veze s notama?! I onda si ti kao expert... Pff... Nemaju direktne veze, ali poveznice postoje, zato sam i stavio note pod navodnike, a naveo sam ih samo zato što pretpostavljam da vidikovac ne zna što su tablature. Tablature su bolje od nota za sviranje gitare, pošto se notnim sistemom ne može označiti bendanje, hammeri, pull-offovi ili palm muting dok se tablaturama može.

Ne znam zašto bi tabovi bili najidiotskiji način za svirati pošto uvelike olakšavaju razumijevanje. Ako ne želiš slijepo slijediti tabove, barem ti pomognu da prepoznaš tonalitet i skalu. Pitam se kako je glazbeni expert poput tebe naučio svirati? Koliko sam shvatio, ti si uzeo knjigu u ruke, pročitao teoriju i onda sam krenuo bez ikakvog iskustva skidati pjesme? Pritom si s lakoćom pogađao tonalitet?

Jednostavno ne shvaćam zašto odbijaš alate (poput tablatura i Guitar Proa) koji bi uvelike olakšali sviranje gitare, pogotovo početnicima. Ako većina ljudi koji sviraju gitaru smatra da su tablature dobar način za svirati gitaru, ne shvaćam zašto si ti protiv... Može neki konkretan razlog (osim tvojeg iskustva) zašto ne koristiti tablature?

Ti zapravo savjetuješ svim početnicima da uzmu knjigu, pročitaju 350 strana (toliko ima ona iz koje sam ja učio) i onda to sve bez ikakve dodatne pomoći primjene u praxi?! Ne znam kako je bilo u tvome slučaju, ali ja sam bio poprilično zbunjen kad sam krenuo učiti teoriju, čak i uz sve stvari koje sam mogao naći na internetu.

Ni ja ne mislim da ga neki program ili usrane video lekcije mogu naučiti svirati gitaru (tablature i GP mu mogu samo pomoći), treba puno muke, vježbe i godina da se usavrši sviranje, ali zašto ne bi koristio neke stvari koje bi mu olakšale?

Ti misliš da si neka faca pošto nikad nisi koristio tablature? Misliš da si bolji gitarist i čovjek od nas koji jesmo? To da si ti najiskusniji (pretpostavljam da misliš i najbolji) gitarist južno od Čačka ostaje samo na tvojim riječima. Ti si očito živio u doba kada tablature nisu bile tako dostupne, ali se treba prilagoditi vremenu u kojem sad živimo.

Pa na kraju mislim da se s jednim možemo oboje složiti:
Koristeći ova pomagala koja sam naveo u prijašnjem postu, možda neće postati najkreativniji gitarist, ali će svakako brže i lakše naučiti svirati pjesme.

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 0:14 (i_rambo_plache).
14 godina
protjeran
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
i_rambo_plache kaže...

@ Buffer Overflow

Kao prvo, vidikovac nije pitao kako da postigne apsolutni sluh, samo je zaželio naučiti svirati gitaru.

(1)Tablature nemaju veze s notama?! I onda si ti kao expert... Pff... Nemaju direktne veze, ali poveznice postoje, zato sam i stavio note pod navodnike, a naveo sam ih samo zato što pretpostavljam da vidikovac ne zna što su tablature. Tablature su bolje od nota za sviranje gitare, pošto se notnim sistemom ne može označiti bendanje, hammeri, pull-offovi ili palm muting dok se tablaturama može.

Ne znam zašto bi tabovi bili najidiotskiji način za svirati pošto uvelike olakšavaju razumijevanje. Ako ne želiš slijepo slijediti tabove, barem ti pomognu da prepoznaš tonalitet i skalu. Pitam se kako je glazbeni expert poput tebe naučio svirati? Koliko sam shvatio, ti si uzeo knjigu u ruke, pročitao teoriju i onda sam krenuo bez ikakvog iskustva skidati pjesme? Pritom si s lakoćom pogađao tonalitet?

Jednostavno ne shvaćam zašto odbijaš alate (poput tablatura i Guitar Proa) koji bi uvelike olakšali sviranje gitare, pogotovo početnicima. (2)Ako većina ljudi koji sviraju gitaru smatra da su tablature dobar način za svirati gitaru, ne shvaćam zašto si ti protiv... Može neki konkretan razlog (osim tvojeg iskustva) zašto ne koristiti tablature?

Ti zapravo savjetuješ svim početnicima da uzmu knjigu, pročitaju 350 strana (toliko ima ona iz koje sam ja učio) i onda to sve bez ikakve dodatne pomoći primjene u praxi?! Ne znam kako je bilo u tvome slučaju, ali ja sam bio poprilično zbunjen kad sam krenuo učiti teoriju, čak i uz sve stvari koje sam mogao naći na internetu.
...

1. Tabulature su bolje od nota??? Odmah mi je jasno koliko znaš o sviranju. To apsolutno sve dokazuje. I da, u notnom zapisu ima i hammera i pull-offa i sve to što ste vi lijeni skinuti i aučiti sami. Da ima, samo ti to očito ne znaš. Konkretan razlog sam ti napisao(!)

 

2.Nema mjere, nema dužine nema ničega nego samo brojke napisane za liječine.

Znaš li ti kako su tabulature napravljene i za koga? napravljene su za netalentirane klince koji su lijeni bili (ili nesposobni) naučiti teoriju i skidati muziku sami. Ali ti to ne znaš jer pojma nemaš.

 

Ne da mislim da sam bolji nego znam sinko. Nagledao se ja u studiu nekih novih tabulature klinaca koliko hoćeš. I znaš što? Niti jedan pojma o pojmu nije imao. Yebem ti gitaristu koji priča o brojevima (točnije o broju polja na gitarri) a ne o tonovima. Jer ni jedan od njih nije znao barem osnove - koji ton je u kojem polju.

 

Zato te lijepo molim, stvarno ne znaš s kim razgovaraš, i vidljivo je iz tvojeg posta da nemaš pojma o čemu uopće govoriš. Ni jedan ozbiljni gitarist (ili onaj koji sebe smatra gitaristom) ne shvaća tabulature za ozbiljno.

 

Ono što ja preporučam početnicima je učenje i vježbanje. Minimalno 6h dnevno. I jako dobro bi bilo da si nađu nekog kod koga mogu ići na satove. NE SOFTWARE.

 

Uostalom boli me ona stvar. Uvijek će biti dobrih i loših gitarista.Belji se

 

 

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Kupi si neku knjigu ja ih imam dvije iz koje sam ucil. Program koji ja ponekad koristim GUITAR PRO 5Namigiva

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
wital kaže...

Kupi si neku knjigu ja ih imam dvije iz koje sam ucil. Program koji ja ponekad koristim GUITAR PRO 5Namigiva

Evo svi odgovori se svode na ovaj. Knjigu necu kupovati ( barem ne jos ) kod prijatelja cu tu i tamo ici da mi pokaze malo. A skinuo sam i Guitar PRO 5 ali nije bas jednostavno radit u njemu. Ali skuzit cu tu i tamo. Zahvaljujem se svima

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

jesmti ovi klinci danas bi odna rifove rokali, jbt di je otislo vrijeme početnica, osnova, od gradje same gitare, uštimavanje po sluhu, note, kajdanke, hebeš ti ovo cyber vrijeme ništ nemreš tak naučit.

ahhhh ta vremena žuljnih jagodica ROFL!

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

Jednostavno, ne mogu a da ne komentiram.

 

Pošto si naveo da knjige smatraš dobrim načinom za sviranje gitare, zašto se onda u knjizi iz koje sam ja učio kroz cijelu knjigu sva teorija objašnjava pomoću tablatura, a ne nota??? Da se zna, pričam o knjizi Guitar for dummies. Sad ćeš mi reći da ni knjige nisu dobre??

 

Dičiš se svojim glazbenim znanjem, a sve ostaje na tvojim riječima. Dobro, mene ne zanima ko si, ali si prepotentan i arogantan, makar bio i Joe Satriani. Da sve ne ostane na riječima, pokaži nam svoje znanje pa ću prestati prigovarati.

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
14 godina
protjeran
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
i_rambo_plache kaže...

Jednostavno, ne mogu a da ne komentiram.

 

Pošto si naveo da knjige smatraš dobrim načinom za sviranje gitare, zašto se onda u knjizi iz koje sam ja učio kroz cijelu knjigu sva teorija objašnjava pomoću tablatura, a ne nota??? Da se zna, pričam o knjizi Guitar for dummies. Sad ćeš mi reći da ni knjige nisu dobre??

 

Dičiš se svojim glazbenim znanjem, a sve ostaje na tvojim riječima. Dobro, mene ne zanima ko si, ali si prepotentan i arogantan, makar bio i Joe Satriani. Da sve ne ostane na riječima, pokaži nam svoje znanje pa ću prestati prigovarati.

Jedini komentar na to je da ćeš i ostati dummie. Smijeh

 

Tko sa imalo pameti ide učiti svirati preko tih knjiga??? Ime ti ništa ne govori?

 

Djeco draga....ccccc....

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 17:50 (Buffer Overflow).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za ucit sviranje gitare!?
Buffer Overflow kaže...
i_rambo_plache kaže...

Jednostavno, ne mogu a da ne komentiram.

 

Pošto si naveo da knjige smatraš dobrim načinom za sviranje gitare, zašto se onda u knjizi iz koje sam ja učio kroz cijelu knjigu sva teorija objašnjava pomoću tablatura, a ne nota??? Da se zna, pričam o knjizi Guitar for dummies. Sad ćeš mi reći da ni knjige nisu dobre??

 

Dičiš se svojim glazbenim znanjem, a sve ostaje na tvojim riječima. Dobro, mene ne zanima ko si, ali si prepotentan i arogantan, makar bio i Joe Satriani. Da sve ne ostane na riječima, pokaži nam svoje znanje pa ću prestati prigovarati.

Jedini komentar na to je da ćeš i ostati dummie. Smijeh

 

Tko sa imalo pameti ide učiti svirati preko tih knjiga??? Ime ti ništa ne govori?

 

Djeco draga....ccccc....

Baš nasuprot. Knjiga je izvrsna i prilagodljiva svim ljudima. Nemaš pojma kako sviram pa zato nemoj ni komentirati.

 

Može neki tvoj snimak da se uvjerimo da si najbolji gitarist južno od Čačka? Po mogućnosti YT i friški snimak, ne neki iz naftalina...

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

off topic

osnova su note, kak bus sviro akusticnu gitaru ak neznas note... mislim ono, GET REAL!

osnovna glazbena škola, skini ili koprijal prijmjerke sa neta, moja preporuke. od onsova pa nadalje...

a ako smijem nadodati, 4 dummies cjela filozofija je previše u qrcu. mislim da je dovoljan klik na njihovu stranicu da vidis o cemu su sve izdali knjige:

http://www.dummies.com/

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 2:58 (moTo).
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

For dummies je jako prestižna, popularna i respektabilna serija knjiga koju ne pišu dva-tri-pet-deset autora, već svaku knjigu pišu ljudi (ponekad i dvoje, troje) specijalizirani za to područje i čine ju pristupačnom i početnicima (zato se i zove For dummies). Molio bih da, ako niste nikad učili iz te knjige, ju ne ocrnjujete na temelju imena. Dosad nikad nisam čuo nijednu lošu riječ o toj knjizi, a sad mi se nađu dva lika pametovati o knjizi koju nikad nisu otvorili.

 

Nadalje, Buffer Overflow i moTo, niste dali nijedan konkretan savjet, osim toga da se treba držati početnica (neodređeno koje početnice) i da treba izbjegavati tablature, a samo se dičite svojim iskustvom koje si možete turnuti u pakšu, pošto vaše dragocjeno iskustvo ne pomaže nikome.

 

Zato, ako nemate neki konkretan savjet, osim neopravdanog odbijanja tablatura - neka vidikovac sluša lika sa svojim izmišljenim iskustvom jer taj je sigurno bio na izmišljenoj turneji po svijetu sa svojim izmišljenim bendom - nemojte više provocirati i navoditi ga na krivi put.

 

S tablaturama i akordima će brže učiti svirati pjesme nego da sam mora prvo skinuti pa onda izvježbati i točka. To je činjenica, a ne nečije mišljenje. Svi koji misle da su oni koji sviraju uz pomoć tablatura manje vrijedni, su... da ne kažem što.

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.
15 godina
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

ovako bavim se sviranjem akustične gitare već 5 godina.

od 3 godine moj profesor mi je predložio da si uzmem program guitar player.

ja ga skino i vidoi u čemu se radi.

taj program najbolje služi kad imaš neki duet,trio,kvartet , itd. da vježbaš samo svoju gitaru a ove ostale gitare ti sviraju po programu.

to je jedino za šta je dobar taj program.

a za učit kao početnika je najbolje uzet si nekakvog profesora i 2 puta tjedno ić na sat gitare a ne učit gitaru svirat preko nekakvog programa.

 

 

neznam šta da napišem
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 23:29 (car).
16 godina
neaktivan
offline
Program za ucit sviranje gitare!?

chill dud,

moja preporuka je recimo Felix Spiller odličan lik svaka mu čast

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice