Razglas, ozvučenje preporuka

poruka: 9
|
čitano: 4.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Razglas, ozvučenje preporuka

Dakle, potrebno ozvučenje-razglas za party, prostor cca 70m2, 30-40 osoba, ovo je što imam u vlastitoj kući (fotke) pa ako bi bilo ok bi iskoristio za tu namjenu.

 

Ovdje je LINK dotičnog pojačala sa speckama

 

Znam da nije bitno, no to je onda koštalo 2000DEM, cijeli stup sa ova dva zvučnika. Kad se pojača na 70% zaista je preglasno i zvuk je savršen. Mene zanima s obzirom na specke dali bi to bilo ok za neprekidno slušanje na većoj razini cca 7-8 sati a da se ne pregrijava ili da ne riskiram s tim?

 

Nebi nosio cijeli stup nego samo pojačalo sa dva ova zvučnika i puštao bi glazbu preko laptopa...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 20:06 (matrix777).
7 godina
offline
Razglas, ozvučenje preporuka

Slobodno slušaš kolko god hoćeš, ne bude mu ništa.

Hladnjak je projektiran za maksimalnu snagu pojačala kojoj se ionak ne približavaš, a ima sigurno i toplinsku zaštitu.

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Razglas, ozvučenje preporuka

Kužim to, no ovo je ipak proizvedeno 1986 valjda. I bilo je dosta skupo. Tak da su ovi današnji sigurno napredniji u svemu.

7 godina
offline
Re: Razglas, ozvučenje preporuka

I nisu i jesu.

Kod pojačala se gleda najviše u kojoj su klasi izvedena.

Tvoje je A, B ili AB klasa.

To su standardne izvedbe i nema tu puno filozofije.

Izlazni tranzistori se jako griju i zato imaju ogromne hladnjake (efikasnost jako mala, do 65% na maksimalnoj snazi, na manjoj i puno manja).

Zvuk je odličan ako su dobri tranzistori i sklop dobro napravljen.

Moderne izvedbe pojačala su se počele oslanjati na "digitalne" D i T klase koje imaju efikasnost i preko 90% skoro stalno ako su dobro dizajnirani.

Pa se automatski i puno manje griju i imaju manje hladnjake.

Ali je i zvuk znatno više deformiran (ali to je primjetno jedino na high end zvučnim sustavima), i u pravilu s dobrim dizajnom može doći i na razinu A klase, premda su audiofili totalno protiv toga, ali svakom svoje.

Uglavnom, sve je to naprednije i bolje u novim generacijama nauštrb nekih stvari koje su lošije.

Tak da godina proizvodnje ne igra nikakvu ulogu.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Razglas, ozvučenje preporuka

Evo iz prve ruke - ne bu ti dosta snage, a ti zvučnici su iz sedamdesetih, nemaju oni tu osjetljivost da iz 2x40W pojačala daju ikakakv veći šus.

Mi smo prije 20+ godina na piratskim partyjima za ozvučenje prostora od 40 m2 koristili dva pojačala i četiri zvučnika (takvih, kućnih) i držali na 70-80% snage. Moje pojačalo je bilo 2x60 W, frendovo 2x90 W, i njihove zvučnike. Za malu chillout sobu (20m2) smo koristili komplet 2x50 W, no nije to bilo glasno...
Ako ćete imati samo jedan par zvučnika, ovisno o tipu partyja (tehnjava nekakva, ili ono, cocktail party?), trebat će ti barem 200 W po kanalu, i adekvatni zvučnici.

Možda radije da unajmite opremu...? Za jednu večer ne bi trebalo biti preskupo.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
offline
Re: Razglas, ozvučenje preporuka
Father_Dougal kaže...

Evo iz prve ruke - ne bu ti dosta snage, a ti zvučnici su iz sedamdesetih, nemaju oni tu osjetljivost da iz 2x40W pojačala daju ikakakv veći šus.

Mi smo prije 20+ godina na piratskim partyjima za ozvučenje prostora od 40 m2 koristili dva pojačala i četiri zvučnika (takvih, kućnih) i držali na 70-80% snage. Moje pojačalo je bilo 2x60 W, frendovo 2x90 W, i njihove zvučnike. Za malu chillout sobu (20m2) smo koristili komplet 2x50 W, no nije to bilo glasno...
Ako ćete imati samo jedan par zvučnika, ovisno o tipu partyja (tehnjava nekakva, ili ono, cocktail party?), trebat će ti barem 200 W po kanalu, i adekvatni zvučnici.

Možda radije da unajmite opremu...? Za jednu večer ne bi trebalo biti preskupo.

 Hvala na osvrtu...

 

Dakle, imam taj sustav što sam fotkao doma... Iz prve ruke, da ponovim, na 70% pojačanog, preko ta dva zvučnika, osobe se doslovno moraju derati jedna drugoj na uho da bi nešto čuo tko ti šta govori, prostor gdje je to sada instalirano je cca 35m2 dnevni boravak. Ti zvučnici su jako dobri, bez obzira što su stari, ako ti se da izguglati vidio bi da su ovi zvučnici iz ondašnjeg vremena gotovo u rangu današnjeg Bose-a. 

 

S obzirom da imam to sve pred nosom, brine me jedino eventualno pregrijavanje jer nisam  nikad slušao preko toga više od 2,3 sata u komadu. Trebalo bi zadovoljiti 7, 8 sati mjuze.

 

Nikakav tehno i teška partijana. Momača je u pitanju. Ali opet nema veze to sa vrstom glazbe. 

 

Nije problem ni u novcu, našao sam ok razglas za 450kn, no nije mi blizu lokacije, pa bi ga morao uzeti dan prije i vratiti dan kasnije, te bi mi zaračunali 3 dana. Zato gledam druge solucije,

 

 

16 godina
offline
Re: Razglas, ozvučenje preporuka
matrix777 kaže...

 

Dakle, imam taj sustav što sam fotkao doma... Iz prve ruke, da ponovim, na 70% pojačanog, preko ta dva zvučnika, osobe se doslovno moraju derati jedna drugoj na uho da bi nešto čuo tko ti šta govori, prostor gdje je to sada instalirano je cca 35m2 dnevni boravak. Ti zvučnici su jako dobri, bez obzira što su stari, ako ti se da izguglati vidio bi da su ovi zvučnici iz ondašnjeg vremena gotovo u rangu današnjeg Bose-a. 

 

S obzirom da imam to sve pred nosom, brine me jedino eventualno pregrijavanje jer nisam  nikad slušao preko toga više od 2,3 sata u komadu. Trebalo bi zadovoljiti 7, 8 sati mjuze.

 

Nikakav tehno i teška partijana. Momača je u pitanju. Ali opet nema veze to sa vrstom glazbe. 

 

Nije problem ni u novcu, našao sam ok razglas za 450kn, no nije mi blizu lokacije, pa bi ga morao uzeti dan prije i vratiti dan kasnije, te bi mi zaračunali 3 dana. Zato gledam druge solucije,

 

 

Pregrijavanje nije nikad bilo problem, mi smo stavljali na pojačala (na one rupe sa gornje strane) sobne ventilatore da pušu :) a ako se radi o momačkoj, sa frendovima, onda će takva, usputna glazba biti više nego dostatna. Ako se pojačalo nije spalilo nakon dva-tri sata, neće niti nakon 8 sati. Samo mu osiguraj prostora i eventualno dodatno hlađenje. I nemoj ga slati u overdrive - čim čuješ distorzije, stišaj.

Pogledao sam malo na netu o njima, no nisam našao podatke o osjetljivosti. Zato kažem - ne znam kako zvuče, nisam to komentirao.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Razglas, ozvučenje preporuka

Ej ekipa da ne otvaram novu temu trebam preporuku za neki razglas da se moze i mikrofon spojit itd...kuzite namjenu.

Treba mi za vanjski prostor ustavi igraliste,organiziramo turnir (nogomet 3 na 3 znaci manje igraliste) i do sad smo uvik to posudjivali ali sad kontamo to kupit pa nezz sta da gledam,ima ih pun k...na oglasu od nikakvih cijena do boli glava cijene.

Ne treba mi nista bas profesionalno ili slicno koristit ce se godisnje 2 puta.

Origin_Steam: hrka11
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice