Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.239.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
Evo ja sam danas recimo odlucio prestat voziti auto i kupiti si bicikl.

Preporodit ćeš se.

Vozim se na posao svaki dan od 8. mjeseca prošle godine. Mislim da svega 15-ak dana od onda nisam išao biciklom zbog vremena (kiša i onih par dana snijeg). Eto broji mi ciklokomp 2600 km od tada. Zadovoljniji sam, budniji i veseliji ujutro kad idem.

 

Bicikl mi je glavno prijevozno sredstvo i ne planiram to mijenjati skoro.

 

Samo dobro prouči zakone, svoja prava i obaveze, jer pajkani imaju običaj uzeti parsto kuna za kršenje potpuno besmislenih zakona. Al eto, tu su pa ih treba poštivati.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 15:21 (Danny_HR).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Vi biciklisti ste najagresivniji vozači na cesti. U rangu onih ćelavaca bez vratova, sa zlatnim lančugama i pilama od 100 keka eura koji se voze svugdje i parkiraju gdje ih volja. 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Čisto informativno, kolika ti je udaljenost od posla do kuće?

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thuglife kaže...

Čisto informativno, kolika ti je udaljenost od posla do kuće?

Trenutno 5 km. Mislim da do 10 nije problem nikome, pa čak ni najmanje fizički spremnima, iznad toga je malo pretjerano.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Vi biciklisti ste najagresivniji vozači na cesti. U rangu onih ćelavaca bez vratova, sa zlatnim lančugama i pilama od 100 keka eura koji se voze svugdje i parkiraju gdje ih volja. 

 

Ja ti se vozim gotovo isključivo po pravilima. Tak da ak me ikad sretneš i nerviram te znaš kome se obratiti. Onome koji je takve zakone postavio. :)

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ti si onda jedan od rijetkih, bez zeke jer svaki dana na putu do posla i s posla vidim barem po jedan slučaj biciklista koji:

 

- se voze u suprotnoj traci

- se voze noću u "nevidljivom modu" bez svjetala, prsluka, i bilo čega. Faking ninđe

- biciklista koji se u milisekundi transmutiraju iz vozača u pješake po potrebi penjući se i silazeći s nogostupa usred gužva maltretirajući i pješake i vozače

- biciklista koji projure pješačkim punom brzinom, po mogućnosti u nevidljivom ninđa modu

- biciklista koji se voze autoputem iako ne smiju

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Viđam i ja svakavih svaki dan. Mislim da nema pravila, mnogi sudionici u prometu, pa makar bili i na električnom romobilu, krše pravila lijevo i desno. Najčešće jer ih ne znaju. :)

Ma da mogu reći da zbilja nemam neugodnih iskustava ni sa kim i onda mi je uvijek neobično kad mi ekipa priča o raznim pi*darijama s kojima se susreću. Ugodan ja prema šoferima, ugodni oni prema meni. :)

Eventualno tu i tamo ulete pješaci koji mi se šeću po biciklističkoj stazi, al ne da mi se zvoniti, ni nemam zvonce, jednostavno ih zaobiđem. Čak i velim hvala ak se maknu.

Takvog me mater napravla.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 15:39 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
el_chapo kaže...

Fantasticno - dva moderatora vode raspravu o ne vise od 10 km ninja biciklistima, a rasprava o kojoj bruji dnevna stampa (no no gay faking pride) is no no.

Homići su so last year.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...

Viđam i ja svakavih svaki dan. Mislim da nema pravila, mnogi sudionici u prometu, pa makar bili i na električnom romobilu, krše pravila lijevo i desno. Najčešće jer ih ne znaju. :)

Ma da mogu reći da zbilja nemam neugodnih iskustava ni sa kim i onda mi je uvijek neobično kad mi ekipa priča o raznim pi*darijama s kojima se susreću. Ugodan ja prema šoferima, ugodni oni prema meni. :)

Eventualno tu i tamo ulete pješaci koji mi se šeću po biciklističkoj stazi, al ne da mi se zvoniti, ni nemam zvonce, jednostavno ih zaobiđem. Čak i velim hvala ak se maknu.

Takvog me mater napravla.

Da li silazis sa bicikla kada ides preci cestu preko zebre?

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...


Takvog me mater napravla.

Divno dite. :))))

Punica ti se jos uvijek tuce nogom u dupe od srece :)))

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ne uvijek. Nekad da, nekad ne. Ovisno o vlastitoj procjeni. Zato sam i napisao da se vozim "gotovo isključivo po pravilima". :)

 

Sva raskrižja, osim jednog, na mojoj svakodnevnoj ruti imaju biciklističku stazu uz pješački. Ulazi s parkinga na drugi parking (zatvoreni) na velesajmu nemaju, tamo ne silazim. Ne siđem ni kod savskog mosta. Na vukovarska/savska primjerice uvijek siđem.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 15:49 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...
Ne uvijek. Nekad da, nekad ne. Ovisno o vlastitoj procjeni. Zato sam i napisao da se vozim "gotovo isključivo po pravilima". :)

Znao sam ja da si buntovan. {#}

 

Kako te to majka odgojila? Sramota. {#}

- Psiho246
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...

Sva raskrižja, osim jednog, na mojoj svakodnevnoj ruti imaju biciklističku stazu uz pješački.

Onda Zagreb još i dobro stoji sa biciklističkim stazama, u Splitu mislim da nema ni jedne.

http://modelling-tutorials.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
U Splitu se vjerojatno ni ne bih vozio na posao. Sva ona brda me namuče i u autu. :)
Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sirka666 kaže...
Danny_HR kaže...

Sva raskrižja, osim jednog, na mojoj svakodnevnoj ruti imaju biciklističku stazu uz pješački.

Onda Zagreb još i dobro stoji sa biciklističkim stazama, u Splitu mislim da nema ni jedne.

Ima jedna. Od stare Slobodne Dalmacije pa dole do Poljuda (kraj Cacicevih stanova).

 

I ja sam primjetio da sve vise ljudi vozi bicikle. Da mi do posla nema 35 km i ja bih isao biciklom.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 16:03 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ima jedna. Od stare Slobodne Dalmacije pa dole do Poljuda (kraj Cacicevih stanova).

 

I ja sam primjetio da sve vise ljudi vozi bicikle. Da mi do posla nema 35 km i ja bih isao biciklom.

Nešto nam je Viskovićka blebetala kako će do kraja godine napravit još staza, ali nadam se da neće. Samo frustracija na račun parkiranih auta i ljudi koji šetaju pasa, pa vodilica prelazi s jednog kraja trotoara na zelene površine preko biciklističke staze. U Splitu ljudi nisu spremni za to. Zato se radije vozim cestom. Em je brže, em je jednostavnije. Za ne falit, od stana u Splitu (poviše Solinske) do kuće u Solinu (poviše amfiteatra) sam brže bajkom nego autom. (Preko Jokera na staru cestu, onda starom cestom do Solina, pa priko Starina do amfiteatra, dok je autom preko Dom. rata -> ZNG -> kroz Solin -> na Bilankuši put Sv.Kaja, pa dalje do amfiteatra)

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 

I ja sam primjetio da sve vise ljudi vozi bicikle. Da mi do posla nema 35 km i ja bih isao biciklom.

 

A oklen sti? Otra dotra?

 

{#}

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Otišla je rasprava u pravcu pridea i homoseksualaca, a zapravo mi to uopće nije bila namjera, nego Vinkovićevo šetebandjeraštvo. 

A kaj si ti očekival?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislite li da će se u budućnosti "politička nekorektnost" smatrati kažnjivim djelom ili podlijegati cenzuri?

 

Na primjer, na većini foruma, ako napišem "Hitler je bio dobar čovjek." "Holokaust se nije dogodio." "Silovanje ne bi trebalo biti kažnjivo." - poruke će mi biti izbrisane. Ako stojiš na trgu sa sličnim natpisima u ruci, velika je šansa da će protiv tebe biti podnesena nekakva prijava (narušavanje javnog reda i mira, govor mržnje ili slično)

 

Mislite li da će se u budućnosti to proširiti na "Homoseksualnost je neprirodna."?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
A oklen sti? Otra dotra?

 

{#}

Trogiranin il tako nešto

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
 ovim big brother kamerama koje su prvotno zamisljene da sprijece kriminal, no ipak su ocito korisnije u kradi novaca.

Bas me zanima na sta se odnosi ova krađa novaca? Kad talenti ostanu sparkirani nasred ceste na kvatricu i upale sva cetiri zmigavca i misle da time ne krse zakon? Ja zivim na kvatricu i bas mi je drago da su ih postavili tamo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
Drago kaže...

Otišla je rasprava u pravcu pridea i homoseksualaca, a zapravo mi to uopće nije bila namjera, nego Vinkovićevo šetebandjeraštvo. 

A kaj si ti očekival?

OVO sigurno nije...

 

Also...

intruder840 kaže...
Ja se samo nadam da će splićni ostati u svojim kućama tih par sati, jer to bi bio najbolji odgovor na ovo medijsko silovanje i gay propagandu. Jednostavno tih par sati ostanite doma, uživajte s obitelji, odspavajte malo, savjetujte ugostiteljima nek "zatvore lokal zbog preuređenja" jer ništa se gradu Splitu neće dogoditi. Tih par sati odvojite za sebe, jer upravo se nasilje i traži od Vas..... Zato jer ovakve povorke niti nemaju smisla bez oštrih protivljenja i skandala.... Zbog toga Vas bombardiraju konstantno s time, da u Vama probude niske strasti, kakve zapravo imaju oni koji marširaju.....
http://www.ivonazivkovic.net/marihuana.htm
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 17:22 (The Man).
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Bicikli su zakon! Vozio sam se u srednju biciklom, sad bi se vozio i na faks da ga bez straha mogu ostavljati zavezanog... Al ga zato rekreativno vozim kad god imam vremena :D

moj Endomondo moj Endomondo
Nevjerojatno je kako pozitivno djeluje malo znojenja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Bicikli su zakon! Vozio sam se u srednju biciklom, sad bi se vozio i na faks da ga bez straha mogu ostavljati zavezanog... Al ga zato rekreativno vozim kad god imam vremena :DNevjerojatno je kako pozitivno djeluje malo znojenja.

Nabaviš ULock i nemaš brige pored sajlica na bajkovima do tvoga.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mitsuoka kaže...

Nabaviš ULock i nemaš brige pored sajlica na bajkovima do tvoga.

Svejedno sam malo li-la. Nije Limex il tak neš, ispred faksa je često prazno kad su predavanja, a nema veze što bi imao U-lock, može lik samo skinut kotač ili čopit sic. Radije se ja ne kockam pošto su mi već popalili jednom bajk (fala bogu nije bio bogzna kakav).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Bicikli su zakon!

Ja volim hardcore - pješačenje majka ili se pak za dulje gradske rute furam na romsku manjinu (švercanje u busu).{#}

World Championships: 7, GP started: 294, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Otišla je rasprava u pravcu pridea i homoseksualaca, a zapravo mi to uopće nije bila namjera, nego Vinkovićevo šetebandjeraštvo. 

 E dobro je netko na nekom komentaru tog cirkusa primjetio: "u doba dok nam svi pokazatelji proizvodnje i ekonomskog stanja tonu

ispod svih najcrnjih predviđanja, HNB upumpava preko četvrt milijarde eura da nekako zadnjim resursima održi tečaj, 
-sabor, vlada, stranke, ministri, novine i svatko u svakoj birtiji nalazi puno bitnije za razjasniti sve

što mu padne na pamet glede nekog najavljenog šetanja po rivi par nekih nepoznatih i nebitnih ljudi u Splitu."
Nakon toga ćemo pak vjerojatno mjesec dana analizirati ritače lopti nacionalne vrste, a

VLASTITI život, ko ga 'be. Bit će da je podbacio survivor, pa no-liferi traže neš drugo za

gurat svoj nos.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...
Drago kaže...

Otišla je rasprava u pravcu pridea i homoseksualaca, a zapravo mi to uopće nije bila namjera, nego Vinkovićevo šetebandjeraštvo. 

 E dobro je netko na nekom komentaru tog cirkusa primjetio: "u doba dok nam svi pokazatelji proizvodnje i ekonomskog stanja tonu

ispod svih najcrnjih predviđanja, HNB upumpava preko četvrt milijarde eura da nekako zadnjim resursima održi tečaj, 
-sabor, vlada, stranke, ministri, novine i svatko u svakoj birtiji nalazi puno bitnije za razjasniti sve

što mu padne na pamet glede nekog najavljenog šetanja po rivi par nekih nepoznatih i nebitnih ljudi u Splitu."
Nakon toga ćemo pak vjerojatno mjesec dana analizirati ritače lopti nacionalne vrste, a

VLASTITI život, ko ga 'be. Bit će da je podbacio survivor, pa no-liferi traže neš drugo za

gurat svoj nos.

To još nije ništa kaj nas tek čeka uh,{#} mnogi naivni očekuju spas od EU štale i tamo leži sva mudrost druge nam nema tako su išle one izlapjele pamflete oko EU referenduma.{#}{#}

 

Ali eto opet neki tam vjetropir sanja o nekom preokretu,{#} možda misli na Europskom nogometnom prvenstvu jel ok možda nekaj i osvojimo u nekom preokretu na zelenom terenu ali u Hrvatskoj bit če gadno fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/grcic-u-drugom-dijelu-godine-gospodarstvo-ce-ostvariti-preokret-clanak-415968

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

A oklen sti? Otra dotra?

 

{#}

Ja san ti Slatinjanin, Čiovo. Bodul. Lini. Ronzavi.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Drago kaže...

 

A oklen sti? Otra dotra?

 

{#}

Ja san ti Slatinjanin, Čiovo. Bodul. Lini. Ronzavi.

Ma kakvi boduli, Vlajland FTW!

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice