Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.230.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Prodajem maslinovo ulje

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
KIKI3ooo kaže...

Svi na darkness! 

 taj film nećeš gledat. 

Tak ti to ispadne jel, kad se na "muškom forumu" pojavi koja žemska onda svi redom navaljuju.S obzirom da je anči trenutno na dopustu, kaj se može ništa moraš trpit navalu raznih muškiča.

 

http://www.bug.hr/forum/user/anshika05/3600.aspx

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
..

 Misliš na Fionu 

..

- tko zna .. možda baš.. :)

bolje je ne misliti (što drugi misle).

 

.. dok bi u nastavku bio horror, bez motorne pile.

smišljam moguć naslov.. Debbie, do it with vešmašina  ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Tak ti to ispadne jel, kad se na "muškom forumu" pojavi koja žemska onda svi redom navaljuju zayebavaju.

 Ma sve je to čista zezancija koju nitko ne shvaća ozbiljno. Nemam problema sa zezancijom na vlastiti račun. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovak nekaj je ok u Turskoj selendri, ali u Njemačkoj malo morgen i još ponorele seljačine pucaju iz pištolja.A di je Njemačka murija na godišnjem, pa ovakav cirkus je za ozbiljne kaznetine ili pendrek po leđima+pokoji dan zatvora.

 

http://www.index.hr/black/clanak/video-svatovi-blokirali-promet-usred-grada-i-pucali-iz-pistolja/944651.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:23 (rambox).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Ovak nekaj je ok u Turskoj selendri, ali u Njemačkoj malo morgen i još ponorele seljačine pucaju iz pištolja.A di je Njemačka murija na godišnjem, pa ovakav cirkus je za ozbiljne kaznetine ili pendrek po leđima+pokoji dan zatvora.

 

http://www.index.hr/black/clanak/video-svatovi-blokirali-promet-usred-grada-i-pucali-iz-pistolja/944651.aspx

 

 to se rjesava na licu mjesta, da se nikad vise za njih ne cuje.

bilo turci, bilo oni majmuni iz splita prosle/pretprosle godine..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:32 (nixass).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ima neka izreka (ne mogu se nikako sjetiti imena autora - nisam ja) da je barbarizam maltretiranje drugih samim sobom. Dosta dobro pogađa bit problema.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
rambox kaže...

Tak ti to ispadne jel, kad se na "muškom forumu" pojavi koja žemska onda svi redom navaljuju zayebavaju.

 Ma sve je to čista zezancija koju nitko ne shvaća ozbiljno. Nemam problema sa zezancijom na vlastiti račun. 

 Slažem se, ni ja nemam problema sa zezancijom na tvoj račun. =)

 

EDIT: Ovo govno od VIP-a mi je uništilo dan. Prvo prilikom potpisivanja ugovora pet puta pitam da li će biti u prekidu prilikom prelaska. Ma neće. Ok. Danas dođe router, fino od danas ste naš korisnik. Palim komp - Amis mrtav. Ok. Prebacim na VIP - mrtva linija. Ok. Čekam koji sat - linija i dalje mrtva. Zovem ih, kažem situaciju i da mi je lagano hitno jer radim od doma - sve pet gospodine, evo sada će. Šest sati nakon - i dalje ništa. Trebalo je 4 poziva i 8 i po sati da oni osposobe taj vražji net.

Nakon toga, internet je tu, međutim telefon je i dalje mrtav. Zapravo signala ima, ali ako ja nekoga zovem, zvoni meni u slušalici ali drugoj strani ništa ne dolazi (probao na dva svoja mobitela). Kad samog sebe na fiksnu zovem - zauzeće, a telefon ni r od zvona. 

Ok, ajde idem barem nešto odraditi da mi cijeli dan ne propadne. I vražji net se vuče ko krepana kokoš. Zovem opet ja - jadi, jadi, jada, ugovor jest na 50 Mbit ali propusnost je samo 11, pa smo vam propustili 10 (speedtest kaže niti 4, stara brzina bila 12, a na starom routeru vidio da linija na ADSL-u ide do 14, ovo je VDSL) - nisam očekivao 50, ali u najgorem slučaju sam se nadao istoj brzini, a potajno, zbog VDSL-a i mrvicu većoj. Trenutno imam osjećaj na većini stranica da sam ponovno na 56k jer treba dobrih 3-4 sekunde da se kompletna stranica učita.

Uglavnom, u ovome trenutku bih lagano nekom VIPovcu malo rebra presložio. Tako reći, nit sam postao njihov korisnik, a već sranja.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 19:27 (Bukva).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Odhebi ih u skokovima. Imaš na to pravo i to na njihovu štetu.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Sutra tehničar dolazi, pa ću vidit što će on reći - ali, barem meni kao laiku ovo nema veze s mozgom. VDSL da je na istoj parici sporiji od ADSL-a za 20-tak posto plus što svako malo imam kao neke "dropove" u brzini (speedtest zaroni debelo ispod 4, a subjektivno učitavanje stranice traje beskonačno).

Mislim, ono, alo, pa nisam tražio net na Palagruži pa da očekujem nestabilnu liniju.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Ima neka izreka (ne mogu se nikako sjetiti imena autora - nisam ja) da je barbarizam maltretiranje drugih samim sobom. Dosta dobro pogađa bit problema.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Sutra tehničar dolazi, pa ću vidit što će on reći - ali, barem meni kao laiku ovo nema veze s mozgom. VDSL da je na istoj parici sporiji od ADSL-a za 20-tak posto plus što svako malo imam kao neke "dropove" u brzini (speedtest zaroni debelo ispod 4, a subjektivno učitavanje stranice traje beskonačno).

Mislim, ono, alo, pa nisam tražio net na Palagruži pa da očekujem nestabilnu liniju.

vjerojatno ovo znate ali nije na odmet ponoviti:

 

ako ti je ugovor na 50mbps moraju ti po novom zakonu isporuciti 70% dakle bar 35Mbps download.

ako nisu u stanju, mozes slobodno raskinuti ugovor.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ovo-su-promjene-prava-korisnika-i-operatera-koje-hakom-uvodi-u-2017-1138965

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 1:58 (DataX).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

barem meni kao laiku ovo nema veze s mozgom. VDSL da je na istoj parici sporiji od ADSL-a...

 

VDSL ti ima puno kraći domet, znači veće gubitke na udaljenost od DSLAM-a. 

 

DataX kaže...

ako nisu u stanju, mozes slobodno raskinuti ugovor.

 

najlakše je raskinuti ugovor, problem je taj kaj i dalje treba internet pogotovo ako radi od doma, tako da većina operatera računa na to da nemaš alternativu s obzirom na ograničenje parice  čitaj isti drekec kojeg god operatera uzmeš.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 9:26 (nine).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. i treba iskoristiti hakomovo pravilo, svaki sat ne isporučivanja ugovorene usluge 10kn penala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DataX kaže...

vjerojatno ovo znate ali nije na odmet ponoviti:

 

ako ti je ugovor na 50mbps moraju ti po novom zakonu isporuciti 70% dakle bar 35Mbps download.

ako nisu u stanju, mozes slobodno raskinuti ugovor.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ovo-su-promjene-prava-korisnika-i-operatera-koje-hakom-uvodi-u-2017-1138965

 Joj, nemoj mi molim te na vi.

 

Inače, hvala, nisam znao za to. 

nine kaže...

 

VDSL ti ima puno kraći domet, znači veće gubitke na udaljenost od DSLAM-a. 

 E, ovo nisam znao. Znači pametnije mi je zapravo zafrkavati ih da ubace ADSL jer sam očito predaleko od centrale.

ihush kaže...

.. i treba iskoristiti hakomovo pravilo, svaki sat ne isporučivanja ugovorene usluge 10kn penala.

 Znaš što je najtragičnije? Što jučer u ovo vrijeme da mi je netko rekao da za, recimo, 200 kuna odmah dobijem internet, što bih pristao na to.
Kad ti treba, onda ti treba odmah. Sva sreća pa sam imao preko mobitela 4G, što sam se malo pokrpao (problem je što naši mobilni operateri ne poznaju flat opciju, pa ono, koliko imaš u paketu, toliko trošiš).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
..

 Znaš što je najtragičnije? ..

 -ne. :)

tragično je takvo korisničko mišljenje/iskustvo. .. jer, oni nude, reklamiraju, imaju sve potrebne teh.podatke, znaju. Zavaravaju? Penali.

Sve obećavaju dok ne staviš potpis. - od tog trena si nevažan .. i jedino ti ostaje prigovarati, prijaviti, penali. Baš se inatiti, čak i taj 4G im svaliti kao trošak .. i sve će platiti. Problem je imati volje/vremena (ali netko mora, pa daj ti.. da ne moram ja) :)) lakše je kad netko probije led i to dođe na tv/medije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže..

 -ne. :)

tragično je takvo korisničko mišljenje/iskustvo. .. jer, oni nude, reklamiraju, imaju sve potrebne teh.podatke, znaju. Zavaravaju? Penali.

Sve obećavaju dok ne staviš potpis. - od tog trena si nevažan .. i jedino ti ostaje prigovarati, prijaviti, penali. Baš se inatiti, čak i taj 4G im svaliti kao trošak .. i sve će platiti. Problem je imati volje/vremena (ali netko mora, pa daj ti.. da ne moram ja) :)) lakše je kad netko probije led i to dođe na tv/medije.

Da nadopunim, danas je to puno lakse nego nekad - samo budi bezobrazan na socijalnim mrezama.

Nista ne moze kompaniju tako snazno opaliti po dzepu kao negativni viralni marketing.

 

Socijalne mreze su evoluirale u ono sto su udruge za zastitu potrosaca trebale raditi.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

pa da.. jer troše novac na PR, reklame, image.. i ne žele negativni feedback :) ali, primarno, treba znati biti kupac, treba biti precizan, držati se ugovora i tad ih guziti do jaja.. i jače .. pa još malo. :)

ako ništa drugo, iz gušta.

 

najslađe, opcija 10kn/sat.. + mediji, nakon tog ugl otkalnjaju problem u proku od par minuta.

 

npr, pravilnik/zakon štoveć.. ogl mandatoran, samo ga treba izvuć i primijeniti.

ako neka usluga nije moguća na nekom podrućju, tad se ne smije ni reklamirati na tom podrućju. .. povezati s npr TV reklamom, tad i za neku pripizdinu može biti razlog zabrane reklamiranja na području države. To su uvijeti koncesije, uz jednakost korisnika..

Svaki korisnik, ima stanje-provjeru dostupnosti, postoje podaci, adresa, znaju stanje parice i udaljenost od centrale. Ako se to potegne i time dobije zabrana reklamiranja, garantirano donose hiteč opremu ili kopaju kabel do dslama :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 15:58 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

...

npr, pravilnik/zakon štoveć.. ogl mandatoran, samo ga treba izvuć i primijeniti.

ako neka usluga nije moguća na nekom podrućju, tad se ne smije ni reklamirati na tom podrućju. .. povezati s npr TV reklamom, tad i za neku pripizdinu može biti razlog zabrane reklamiranja na području države. To su uvijeti koncesije, uz jednakost korisnika..

Svaki korisnik, ima stanje-provjeru dostupnosti, postoje podaci, adresa, znaju stanje parice i udaljenost od centrale. Ako se to potegne i time dobije zabrana reklamiranja, garantirano donose hiteč opremu ili kopaju kabel do dslama :))

 Nisam ovo znao! Rado bi isprobao, da mogu :-D

Imam, doduse, dojam da bi sudac samo otpilio tuzbu...

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 18:07 (Deus ex machina).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
 E, ovo nisam znao. Znači pametnije mi je zapravo zafrkavati ih da ubace ADSL jer sam očito predaleko od centrale.

Meni je nejasno zašto su ti uopće nudili VDSL. Ako ti ni ADSL ne radi sa dobrim parametrima i još si na granici udaljenosti (1400-1600m), naravno da VDSL lošije radi... Hebeni student servis...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dosli-u-trgovacki-lanac-po-krumpir-zgrozili-se-kad-su-vidjeli-sto-su-zapravo-kupili-izgleda-lijepo-ma-milina-a-onda-otkrijes-da-to-nije-krumpir/5524007/

 

Izgleda da se ovima koji pakiraju "okusi zavičaja" krumpir malo češće podkrade kamen umjesto krumpira. I ja našla jedan prije nekoliko tjedana. Stvarno ne vidiš da je kamen dok ne opereš. 

 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tko-se-doveo-u-rizik-neka-sam-plati-spasioce-1142775

 

Što mislite o ovome članku? Osobno se protivim ovome modelu što predlažu. I sami kažu:

, u 80% slučajeva radi se o nesrećama naših građana i potragama za starijim ili dementnim osobama, djeci ili za nekim tko si je odlučio oduzeti život.

I što bi sad nekome tko se pokušao ubiti trebalo ispostaviti račun? Kako bismo ovako razmišljali, mogli bismo do unedogled preispitivati isplativost raznih državnih funkcija, od hitne pomoći pa sve do policije.

Međutim, kad je u pitanju nemar ili kad se netko svjesno izlaže povećanom riziku– poput skijaša, planinara, ronioca..., tada je prirodno da sudjeluje u svojoj sigurnosti dodatnim osiguranjem ili plaćanjem usluga koje u europskim zemaljama imaju svoju cijenu

S ovim su pokrili manje-više sve moguće uzroke nesreća. Kad se netko popne na ljestve i padne i to se može utrpati pod svjesno izlaganje povećanom riziku.  Ako su skijališta i mjesta gdje ljudi planinare javno otvorena za te aktivnosti, onda mi je logično da se država pobrine za sigurnost ljudi. Po njihovom pistanju netko bi mogao pomisliti da ljudi olako shvaćaju nesreće u kojima nerijetko zarade teže ozljede i u kojima lako mogu umrijeti ili ostati paralizirani.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Jaka mi je ova rasprava što se razvila u komentarima o opravdanosti kupnje krumpira. Zapravo, indikativna je.

vocap, bičz?
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...

Meni je nejasno zašto su ti uopće nudili VDSL. Ako ti ni ADSL ne radi sa dobrim parametrima i još si na granici udaljenosti (1400-1600m), naravno da VDSL lošije radi... Hebeni student servis...

 

ma nije student servis, vipovu prodaju ti rade vanjske firme..

uvijek volim reći da je prodaja đavolja praksa. jedino što je prodavaču bitno je tvoj potpis, obećat će ti brda, doline i astronomske brzine, a za sve ostalo ga nije briga jer za tvoj slučaj neće više ni čuti.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tko-se-doveo-u-rizik-neka-sam-plati-spasioce-1142775

 

Što mislite o ovome članku? Osobno se protivim ovome modelu što predlažu. I sami kažu:

, u 80% slučajeva radi se o nesrećama naših građana i potragama za starijim ili dementnim osobama, djeci ili za nekim tko si je odlučio oduzeti život.

I što bi sad nekome tko se pokušao ubiti trebalo ispostaviti račun? Kako bismo ovako razmišljali, mogli bismo do unedogled preispitivati isplativost raznih državnih funkcija, od hitne pomoći pa sve do policije.

Međutim, kad je u pitanju nemar ili kad se netko svjesno izlaže povećanom riziku– poput skijaša, planinara, ronioca..., tada je prirodno da sudjeluje u svojoj sigurnosti dodatnim osiguranjem ili plaćanjem usluga koje u europskim zemaljama imaju svoju cijenu

S ovim su pokrili manje-više sve moguće uzroke nesreća. Kad se netko popne na ljestve i padne i to se može utrpati pod svjesno izlaganje povećanom riziku.  Ako su skijališta i mjesta gdje ljudi planinare javno otvorena za te aktivnosti, onda mi je logično da se država pobrine za sigurnost ljudi. Po njihovom pistanju netko bi mogao pomisliti da ljudi olako shvaćaju nesreće u kojima nerijetko zarade teže ozljede i u kojima lako mogu umrijeti ili ostati paralizirani.

 

Ne kužim što dižu toliku graju... problem je valjda što se mora i raditi ponekad? Plaćeni su od strane države, oprema im je plaćena.

Kolike poreze i davanja plaćamo ovoj šup-karti od "države" trebali bi svakoga unesrećenoga još besplatno i udomiti u hotelu od 5* na tjedan dana.
Kao porezni obveznik nemam nikakvih problema da se moj porezni novac troši na spašavanje života (makar to bio i slučaj ronioca turista "koji se svjesno izlaže riziku") - definitivno bolja i društveno korisnija opcija od plaćanja primanja "našim vrlim predstavnicima" u saboru ili vladi.

A za strance čisto sumnjam da nemaju nekakvo putno osiguranje pošto je to postala normalna stvar i kod nas.

Spominjati evropu kada je u pitanju kako nekoga odvaliti po novčaniku je već postalo patetično.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Arendelle kaže...

 Jaka mi je ova rasprava što se razvila u komentarima o opravdanosti kupnje krumpira. Zapravo, indikativna je.

 Nema tu prevelike mudrosti. Ne sade kasni "stari" krumpir jer se ne isplati.

10kg sjemenskog krumpira košta odprilike od 130 do 160kn a to je samo krumpir. Tu još treba uračunati gnojivo i zaštitu a ukoliko ga se sadi više i gorivo. Može se kupiti jeftiniji sjemenski krumpir, ali onda kupuješ mačka u vreći jer unatoč biljnoj putovnici u vrećama su nerijetko i tri različite vrste krumpira. Kila kasnog krumpira u trgovačkim centrima se bez problema može naći po 1,20kn što znači da bi netko da isplati samo kupljeni sjemenski krumpir trebao od deset kila krumpira izvući najmanje 115kg krumpira. Ako još uračunaš gnojivo koje je kriminalno skupo vidjet ćeš da se prosječnoj obitelji nikako ne isplati saditi kasni krumpir.

 

Sad bi netko rekao zašto ne sade svoj krumpir. Mogli bi, ali činjenica je da ljudi svog sjemenskog krumpira više nemaju a domaći sjemenski fond smo uništili. Napravljena je ogromna rupa između profesionanih poljoprivrednika i običnog kako to struka naziva "hobby" vrtlara. Ljudi koji sade za sebe i svoju obitelj povrtlarske kulture i trebaju malo veće količine koje ne spadaju u hobby količine su ostali između i imaju opciju ili kupovati ogromne količine sjemena koje im ne treba ili mogu kupovati hobby pakiranja koja su duplo skuplja.

 

Jedino se još isplati saditi rani "mladi" krumpir. Pogotovo ako se radi o sortama koje imaju kratak period dozrijevanja. Ne zahtijevaju zaštitu od bolesti i dovoljno ih je gnojiti samo jednom a mladi krumpir u trgovačkim centrima još uvijek drži cijenu.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Littlemanbeingerased kaže...

Kao porezni obveznik nemam nikakvih problema da se moj porezni novac troši na spašavanje života (makar to bio i slučaj ronioca turista "koji se svjesno izlaže riziku") - definitivno bolja i društveno korisnija opcija od plaćanja primanja "našim vrlim predstavnicima" u saboru ili vladi.

 Radije ću da moj novac ide na spašavanja turista-studenata koji su pijani i napušeni napravili neku glupost iz koje ih se mora spašavati nego na novi auto nekog lokalnog šerifa.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
 Radije ću da moj novac ide na spašavanja turista-studenata koji su pijani i napušeni napravili neku glupost iz koje ih se mora spašavati nego na novi auto nekog lokalnog šerifa.

urghhhh..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:00 (DataX).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-bolnica-na-udaru-optuzbi--djeci-prijete-gladnog-djecaka-ostavili-su-47-minuta-da-place/945050.aspx

"Prijašnje prijave su bile lažne, iza toga su stajali bivši kolege. To je bilo namontirano. Ne možete dokazati da se nešto dogodilo. Na tom odjelu ima puno roditelja i gužva je pa će uvijek biti nezadovoljan, no većina ih je zahvalna jer im omogućimo da s djecom budu na odjelu. Najbolje bi bilo da ih izbacimo pa nitko neće skužiti radimo li dobro ili loše, no to nećemo. Ovako smo mi stalno pod monitoringom. Znate što, najveći problem je kad netko treba platiti. Bolnica nije savršena, može se dogoditi da je neka sestra ovakva ili onakva. Ali mi smo roditeljima ipak dopustili da budu s djecom. Ne mislim da smo savršeni, ali dobro bi bilo da se roditelji nama obrate s pritužbom ili glavnoj sestri, a ne medijima", rekao je dr. Nogalo za Index.

Osobno, meni se čini da ovaj lik dobro zna što se događa i da ovdje laže. Na mnogo mjesta na internetu sam čitao priče o bešćutnom i kretenskom odnosu prema djeci u bolnicama, čak i o onima koji su u teškim bolovima i teškom psihičkom stanju. Uz to ovaj ravnatelj se ni ne trudi to negirati, već relativizira i pokušava sve umanjiti, posebice ovo gdje tvrdi ne možete dokazati da se nešto dogodilo. Njemu očito, kao i onima koji se tako ponašaju, takve stvari ne predstavljaju probleme, ovdje odgovara kao da je negdje na kavi, a ne kao da daje pripćene za medije kao ravnatelj javne institucije. Posebno je nejasno ovo o problemima kada nešto treba platiti. Niti to ima ikakve veze i sa čim niti je dao ikakve detalje na što misli. Ipak imamo javno zdravstvo i ljudi, razumiljivo, očekuju određene stvari, i naravno da će negodovati ako moraju platiti nešto što je prijeko potrebno za zdravlje njihova djeteta.  No najčudnije je ovo s izbacivanjem da nitko ne bi mogao znati rade li ono dobro ili loše.  Kao da se pokušava inkriminirati, a ne oslobditi optužbi.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pa krenite od sebe. Kao mali, možda sam imao 5-6 godina, morao sam ostati u bolnici. Crko sam od plača da se sestre nisu počešale ni po pičci. Sjećam se da su mi baš one pokrale dosta stvari koje su mi donjele mama i sestre. Čovječe ne ljuti se im neću halalit za svog života!

Prije godinu dvije sam morao sina, koji je imao 3-4 godine, ostaviti u bolnici ali poučeni iskustvom smo nekako isposlovali da supruga ostane s njim pa je par dana spavala na stolici pored krevetića.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice