Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.269.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Odličan tekst. Inače pratim Juricu već nekoliko godina.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

Nakon takvoga pranja i svemirski buda bi se skrio barem na mjesec-dva.

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

 Znaš što ima još više šećera od Nuttele? Voće. I to fruktozu koja je najgori mogući šećer koji u tijelo možeš unijeti.

 Ako je fruktoza najgori mogući šećer (usput, poptuno prirodni šećer) što je onda rafinirani šećer?! Po tome je med nezdrav jer se sastoji uglavnom od jednostavnih UH (ugljikohidrata) i to fruktoze. Ali zašto uopće spominjati med kad se ovde tvrdi da je voće nezdravo zato što sadrži fruktozu. Mislim čisti broscience - vjerovanje da određena hrana nema isti metabolički put i da se sve ne svodi na calories in/calories out tj. da se od neke hrane direktno formiraju masne stanice.

 

Bukva kaže...

Kada sam bio aktivan sportaš doslovno sam se šopao Nuttelom. Krvna slika mi nikada nije bila bolja. Ovo zdrava vs ne zdrava hrana je, iskreno, bulll-shit. Zavisno o tvojim potrebama, trebaš unositi određenu hranu. Ako si doma cijeli dan na kauču i banana i riža su nezdrave.

Ako balvane preslaguješ, možeš komotno kompletnu veliku milku pojesti za uživnu i biit ćeš zdrav ko drijen

 Unosio si u sebe dvostruki RDA masti... ali tako mlad si mogao i pušit meth svaki dan - određeni period ti sigurno nebi bilo ništa. Usput, ako vjeruješ u to, hrani se u McDonald's-a pa pogledaj krvnu sliku nakon mjesec dana.

 

Bukva kaže...

...(pod pretpostavkom da zadovoljiš svoje dnevne potrebe za mikronutrijentima).

 A ovoga... makronutrijentima??

 

Bukva kaže...

 Nuttela se smatra "lošom" hranom jer ima izuzetno veliku kalorijsku vrijednost, a nije toliko bogata ostalim mikronutrijentima,

 Jesi li ti ovo slučajno napisao da su kalorije mikronutrijenti? Usput, jesi li čuo za makronutrijente?

 

Bukva kaže...

S druge strane, Nuttlea ima izuzetno super utjecaj na naše hormone jer izaziva sličnu hormonsku reakciju kao primjerice kod sexa (ne samo Nuttela, nego općenito sve kaloričnije "čiste" čokolade).

 Sve su masti potrebne za hormonalnu ravnotežu a Nutella je loš izvor masti i kalorija jer si mogao dobiti tu istu količinu masti i još više kalorija ali ujedno i više mikro i makro nutrijenata iz nekog drugo izvora, kao npr. kikirikija ili bilo kojih drugih orašastih plodova.

 

Bukva kaže...


Pogledam malo prehranu vrhunskim sportaša koju im slaže cijela vojska nutricionista, pa razmisli malo zašto je to tako. Zašto gotovo uvijek jedna od hrana za doručak sportašima su "american - style " palačinke (čokoladni namaz, kikiriki namaz, voćni namaz) ? Zato jer su ekstremno glupi i ne zdravo se hrane? Ne baš...

 Ne treba bit profi sportaš da ti je "dopušteno" jesti palačinke ili junk. To se zove fleksibilna prehrana. Znači pojedi što god želiš ako je to unutar tvog DM-a (Daily Maintenance), znači da ne prelazi ukupni broj kalorija koje su ti potrebne za dnevne aktivnosti (ili DM plus recimo 500 kalorija, ako si u kalorijskom suficitu jer želiš dobit na masi) i da sadrži sve potrebne makronutrijente do one razine koju si zacrtao.

 

---

Usput, ja ne razmišljam toliko o prehrani niti je proučavam, to jednostavno znanje koje sam usput pokupio usput. Rekreativni sportaš sam. Ali nutricionizam je znanost koja ima toliko različitih i najčešće međusobno oprečnih mišljenja da treba biti oprezan pri informiranju i razmišljati svojom glavom. Bio je i jedan student nutricionistike u ovoj temi (tu nemoj napisati ovo, upozorio sam te, haha... tu ti samo stoje u redu i čekaju da netko napiše ovako nešto) pa se je toliko izblamirao sa izjavama da je morao otići iz teme. I nije jedini. Ljudi zabriju nešto po pitanju prehrane, smanju ili čak potpuno izbace jedan makronutrijent (proteini/UH/masti) i tako poremete hormonalnu ravnotežu ("probiju namozak").

A po fejsu i YT ima tih gurua koji velikodušno daju potpuno krive savjete. Ono uopće ne shvaćaju. Ja se smijem kad čujem.

I ovo sam sve rekao, nisam ni ušao u BB (bodybuilding) a tek tu šta ima... ovaj misli da napreduje zato što konzumira 2,5 g proteina po kili a to što uzima umjetne hormone to nema veze s napretkom :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 9:44 (KIKI3ooo).
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hm, ovo je znak normalnosti u sveopćoj i puzajućoj fašizaciji HR na svim razinama.

 

Da li je ovo dobar hrvatski branitelj koji neće ubijati civile?

Il' je izdajnik, komunjara, jugoslavenčina, ili nekaj gore....

Dal' je on bio ZDS???

 

HRV koja ne počiva na antifašizmu nije moja Hrvatska.

A, ovo sada HR sve više klizi u močvaru klerofašizma...

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Hm, ovo je znak normalnosti u sveopćoj i puzajućoj fašizaciji HR na svim razinama.

 

Da li je ovo dobar hrvatski branitelj koji neće ubijati civile?

Il' je izdajnik, komunjara, jugoslavenčina, ili nekaj gore....

Dal' je on bio ZDS???

 

HRV koja ne počiva na antifašizmu nije moja Hrvatska.

A, ovo sada HR sve više klizi u močvaru klerofašizma...

 

Naravno da je komunjara. Vjerovatno jugoslovenski špijun. Neki žešći špijun.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

Naravno da je komunjara. Vjerovatno jugoslovenski špijun. Neki žešći špijun.

 Sorošev plaćenik

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Vidim, u hrvatskoj, zaista otvoreni divlji zapad (divlji centar-istok, but whatever) - http://www.index.hr/vijesti/clanak/otac-ubijene-njen-bivsi-se-na-policiji-svima-smijao-u-facu-i-govorio-da-mu-nitko-nista-ne-moze/952362.aspx

Jesam li glup kad kazem da je trebalo uzeti oruzje u ruke i rijesiti problem -po vigilantskiprije nego se ova tragedija dogodila? Zar zaista ima smisla cekati i cekati i igrati po pravilima, kad zivis u okolisu gdje nitko drugi ta pravila ne stuje? Moj je pokojni djed zivio po uzrecici "posteno, pa makar i u zatvor" i umro u bijedi, ukradene mirovine, ni kriv ni duzan.

 

Prihvacam da vigilantstvu nema mjesta u civiliziranom drustvu, ali ovo meni ne izgleda kao civilizirano vise, at all. Instrumenti zastite zakazali odavno. Zar se covjek onda nema pravo zastiti sam? Samo zato jer zakon tako kaze?

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Baš čitam da je bila trudna sa svojim dečkom i da ju je ovaj retaj zbog toga i ubio. Imao zabranu prilaska i četiri puta je prekršio i nije završio u pritvoru. 

 

Grozno, samo 19 godina imala. 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Zar zaista ima smisla cekati i cekati i igrati po pravilima, kad zivis u okolisu gdje nitko drugi ta pravila ne stuje?

 

ja da sam otac klinke bi mu polomio i prste i koljena prvi put kad ju je ošamario da shvati kako mu nitko ništa ne može..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Na žalost često srećem roditelje čija djeca budu ubijena i mogu samo reći da ne bih volio da to doživi bilo tko. Većina tih ljudi jedva zna za sebe. 

Poznat mi je i jedan slučaj da je otac ubijenog momka namamio u klopku njegovog ubojicu a zatim ga mučio, masakrirao a zatim zatukao čekićem i zapalio. Osuđen je za teško ubojstvo i sljedećih dvadesetak godina će provesti u zatvoru. Nije rješenje....

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Na žalost često srećem roditelje čija djeca budu ubijena i mogu samo reći da ne bih volio da to doživi bilo tko. Većina tih ljudi jedva zna za sebe. 

Poznat mi je i jedan slučaj da je otac ubijenog momka namamio u klopku njegovog ubojicu a zatim ga mučio, masakrirao a zatim zatukao čekićem i zapalio. Osuđen je za teško ubojstvo i sljedećih dvadesetak godina će provesti u zatvoru. Nije rješenje....

Nije, al ti nekako bude lakše...

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja u biti povlacim samo jedan dio recenog - nije svatko sposoban niti voljan povuci oruzje na drugog. Roditelji su postupili civilizirano i pravilno, obratili su se instrumentima koje imaju, za koje placaju porez - i ti instrumenti su debelo zakazali.

No, dzabe njima sad objasnjenja...

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže... 

ja da sam otac klinke bi mu polomio i prste i koljena prvi put kad ju je ošamario da shvati kako mu nitko ništa ne može..

Znas sto, nekad jednostavno ne mozes, a i emocije ti zamagle razum.

Primjer - ja sam ti pred dvije-tri godine bio u vezi s jednom curom koju je u njezinoj mladosti silovao lokalni tatin sin. Njezin otac je takodjer poludio i tako otisao i polomio noge sinu.

Dva dana kasnije, starom su zapalili radionicu (mehanicar po struci), unistili parkirane automobile - a njega smjestili u bolnicu da pisa u kateter i dise na cijev - i onda otvorili tuzbu za pitaj boga koliko rubalja jer na kameri imaju lijepo snimljeno kako je nalupao tatinog sina.

Stari joj je, tad kad smo bili skupa, bio u kolicima, i trosili su gotovo svu ustedjevinu i novce (a bili su dobrostojeci) na parnicu - ne mozes, kaze ona, doslovce nista.

 

Naslusao sam se ovakvih prica iz razlicitih zemalja; ta posast da covjek s novcem moze sve nije samo hrvatska tvorevina, vec globalna. Imas i Americi onog plavokosog drustveno prihvatljivog majmuna sto je silovao pijanu djevojku, i onda je tata rekao na sudu da "nije fer da mu zivot bude unisten jer je jednom umocio"

Uzas nakon uzasa. Ne mogu vise novine citati normalno. Okrecem na stranice gdje Kim Ping Pong prijeti nuklearnim oruzjem i gdje Trump zidari naokolo, da se malo nasmijem.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Vidim, u hrvatskoj, zaista otvoreni divlji zapad (divlji centar-istok, but whatever) - http://www.index.hr/vijesti/clanak/otac-ubijene-njen-bivsi-se-na-policiji-svima-smijao-u-facu-i-govorio-da-mu-nitko-nista-ne-moze/952362.aspx

Jesam li glup kad kazem da je trebalo uzeti oruzje u ruke i rijesiti problem -po vigilantskiprije nego se ova tragedija dogodila? Zar zaista ima smisla cekati i cekati i igrati po pravilima, kad zivis u okolisu gdje nitko drugi ta pravila ne stuje? Moj je pokojni djed zivio po uzrecici "posteno, pa makar i u zatvor" i umro u bijedi, ukradene mirovine, ni kriv ni duzan.

 

Prihvacam da vigilantstvu nema mjesta u civiliziranom drustvu, ali ovo meni ne izgleda kao civilizirano vise, at all. Instrumenti zastite zakazali odavno. Zar se covjek onda nema pravo zastiti sam? Samo zato jer zakon tako kaze?

Nije to divlji zapad nego banana država, u takvim državama realno nema pravice bilo zaostaci od prije dvadeset godina, ili ovaj jučerašnji slučaj itd.

 

http://www.24sata.hr/news/je-li-to-pravda-reci-zao-mi-je-i-kazna-ce-ti-biti-jos-blaza-451956

 

Amerika je divlji zapad, ali eto kod njih ipak za takvo ubojstvo djele oko 100godina zatvora ili doživotna robija itd.U našem Hrvatskoj slučaju jel, ako ovaj šmrkavac dobije 10-15 godina zatvora to je pih za posrati.

 

Ovaj dolnji Hrvatski primjer, u Americi bi panduri več prvi dan upucali/rješili problem nekog tipa koji puca po naselju.Dakle to je divlji zapad, koji u ovakvim primjerima djeluje ok, dakle odma vojnički neutraliziraj metu i gotovo.

 

http://www.24sata.hr/news/policija-ga-privela-i-pustila-a-onda-je-ubio-susjeda-heroja-487006

 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

krecem na stranice gdje Kim Ping Pong prijeti nuklearnim oruzjem i gdje Trump zidari naokolo, da se malo nasmijem.

 

 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Vidim, u hrvatskoj, zaista otvoreni divlji zapad (divlji centar-istok, but whatever) - http://www.index.hr/vijesti/clanak/otac-ubijene-njen-bivsi-se-na-policiji-svima-smijao-u-facu-i-govorio-da-mu-nitko-nista-ne-moze/952362.aspx

Jesam li glup kad kazem da je trebalo uzeti oruzje u ruke i rijesiti problem -po vigilantskiprije nego se ova tragedija dogodila? Zar zaista ima smisla cekati i cekati i igrati po pravilima, kad zivis u okolisu gdje nitko drugi ta pravila ne stuje? Moj je pokojni djed zivio po uzrecici "posteno, pa makar i u zatvor" i umro u bijedi, ukradene mirovine, ni kriv ni duzan.

 

Prihvacam da vigilantstvu nema mjesta u civiliziranom drustvu, ali ovo meni ne izgleda kao civilizirano vise, at all. Instrumenti zastite zakazali odavno. Zar se covjek onda nema pravo zastiti sam? Samo zato jer zakon tako kaze?

 Na zalost, znam za jedan primjer iz svog zivota iz kojeg mogu vezati neke slicnosti, ne tice se mene osobno ali nekih meni bliskih ljudi...

 

I sto da covjek radi? Kada bi u teoriji ubio smece, dobio bi min 10 godina zatvora, a kada smece ubije nekog izade van u roku keks, ako uopce bude osuden na zatvor...

 

 

Sto se tice ovog specificnog slucaja, retard je pregazio oca osmero djece prije ovog i osloboden je jer je otac prelazio preko crvenog.

Ne mogu si pomoci nego da se zapitam, je li otac stvarno presao preko crvenog ili je novac kupio "alternativne cinjenice" kako se sincicu ne bi unistio zivot?

 

 

Ali neeee, ubiti je pogresno.

Kako mozes uopce pomisliti na ubojstvo deuse?

Takav nacin razmisljanja mi se gadi i sokira me.

Ti mora da si losa osoba.

Lose stvari se ne desavaju i ne postoje. *prste u usima, lalalalalala*

 

 

Da, ovo zadnje jest sarkazam. 

 

 

Edit: Nije problem ni u sinu ni u ocu. Problem je u sudstvu.

Suce neposredno bira HDZ i suci kada se izaberu svoje zanimanje uzivaju dozivotno.

Vijece koje suce treba drzati odgovornim je isto vijece koje i imenuje suce i bira ih HDZ.

Ustavne suce bira takoder HDZ, one koji bi trebali paziti na ravnopravnost gradana pred zakonom.

 

Recite vi meni onda, koje je rijesenje za ovaj korumpirani sustav?

 

Bio je nedavno odlican clanak na temu sudstva u hrvatskoj na indexu.

Ako netko zna i iskopa ga, ucinio bi mi uslugu, a i svima koji ga nisu procitali.

 

Btw. imao sam i ja sa svojom obitelji problema sa sudovima opakih. Nisu bili problemi na zivot ili smrt ali su bili problemi i svjedocio sam sto sve 1000 € moze kupiti.

Samo treba znat prave ljude, a za znat prave ljude je najbolje bit u HDZu ili imat brdo love ofc.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 16:53 (Psiho246).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže... 
....

I sto da covjek radi? Kada bi u teoriji ubio smece, dobio bi min 10 godina zatvora, a kada smece ubije nekog izade van u roku keks, ako uopce bude osuden na zatvor...

Nemam blage veze, iskreno, sto bi napravio. Imam iskustva s maltretiranjem djece, i mozda nisam postupio pravilno ali stvari su se poboljsale direktnom interakcijom.

S partnericom imam dvoje djece iz njezine prosle veze. Decko, 8, je dobio batina u skoli - sto je meni sasvim normalna stvar, nikakav problem, dosao doma izgreban, sa par masnica - rekao bih da mu je najvise patio ponos. Zelim reci, ni ja ni partnerica nismo ljudi koji skacu i panicare na prvu loptu, jel.

Dakle, kad se to maltretiranje ponovilo dva-tri puta, i kad je postalo ocito da se uvijek skupi grupica od 4-5 djecaka koji ga maltretiraju - otisli smo u skolu na razgovor, etc. Ravnateljica je dobila ideju da se djeca prisile sjediti skupa, i to ne samo sa njime - nego i sa mojim drugim djetetom, kcer od 7.

Kao rezultat, dva dana kasnije oboje su dosli natamburani.

 

Tu mi je puko film, sjeo sam u auto sa oboje i sa partnericom, i vozili smo od roditelja do roditelja. Cetiri roditelja su reagirali sa cudjenjem i iznenadjenjem i zalijepili svojem djetetu samar odmah, i ispricavali nam se do poda. Nismo divljaci i rekli smo im, nije problem sto djeca udju u fajtu, djeca su, nikom nista - ali ovo nije tuca, nego cisti bullying - pogotovu sto su nam napali curicu.

 

I naravno uvijek sve krece od obitelji i uvijek se nadje jedan poseban, jel? Tako da se jedan roditelj poceo  naguravati sa mnom, ispred moje djece i njegovog sina, da sta ja njemu imam dolaziti na vrata, da ce on meni zube izbiti.

Tu sam ga uhvatio za grkljan  i pritisnuo na zid i rekao mu da ja nisam quebecoise ili francuzic koji ce ga lupati bagetom po glavi, nego primitivac balkanac koji je razbijao zube za puno manje, i da ako njegov izrod pridje mojoj djeci jos jedanput - pobit cu ih sve.

 

Ravnateljica nam je malo spocitavala sto smo isli direktno obiteljima jer po njoj, to je problem skole i to se mora rijesiti kroz skolu. Ja osobno mislim da se ona moze goniti s njezinim pravilima i isprobavati eksperimente na svojoj djeci.

 

Rezultat - nikad vise niti jedan problem. Puno bolje ocjene u skoli, novi prijatelji, nema vise strahovanja. Pa jadan mali, prije bi za vrijeme odmora setao sam, i nije nam htio reci da se ne naljutimo na njega... bilo ga strah biti oko druge djece da ga ne nadju ovi bullyi.

 

Znam da sam se ponio kao primitivac i malo me je sram zbog toga, i ne zastupam ovakvo uzimanje pravde u svoje ruke svaki put - ali stvarno nisam znao sto drugo.

Probali smo propisnim putem, i mozda smo trebali sacekati malo, ali kad vidim ovakve uzase gdje roditelji cekaju i onda se dogodi najgore - ma brisi, ne mogu o tome ni razmisljati.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 17:30 (Deus ex machina).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

 

Decko, 8, je dobio batina u skoli - sto je meni sasvim normalna stvar, nikakav problem, dosao doma izgreban, sa par masnica - rekao bih da mu je najvise patio ponos. Zelim reci, ni ja ni partnerica nismo ljudi koji skacu i panicare na prvu loptu, jel.

 NHF, ali s ovim se apsolutno ne slažem. Fizički napad je za mene vrlo ozbiljna stvar i bilo bi mi nevjerojatno degradirajuće i ponižavajuće da moram čekati da me netko napadne nekoliko puta da bi se to shvatilo ozbiljno.

 

No ova tvoja reakcija kasnije je jedini način na koji si ti mogao izvući svoga sina iz te situacije i svaka čast što si ipak reagirao. Kod nas bi ti određeni (nezanemariv broj) psiholozi pametovali kako trebaš osnažiti sina, ali ne da se obračuna s nasilnikom, već da prihvati i podnosi to što mu ekipa zagorčava i uništava život. Po njima, on se njima treba asertivno nametnuti i tako se obraniti, a ni slučajno koristiti grube riječi i silu. Ako bi se tvoj sin nekim slučajem pobunio i obračunao s nasilnicima, rekli bi mu da je emocionalno nezreo i da mu fali socijalnih vještina jer je eto negdje zapisano da treba da trpi. A stvar je da nasilnici rezoniraju na principu zakona jačega, dakle napadaju nekoga zato što to mogu (dopušta im se) i tu su normalne socijalne vještine apsolutno beskorisne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 18:38 (captain_soap_McTawish).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
Psiho246 kaže... 
....

I sto da covjek radi? Kada bi u teoriji ubio smece, dobio bi min 10 godina zatvora, a kada smece ubije nekog izade van u roku keks, ako uopce bude osuden na zatvor...

..

 

Rezultat - nikad vise niti jedan problem. Puno bolje ocjene u skoli, novi prijatelji, nema vise strahovanja. Pa jadan mali, prije bi za vrijeme odmora setao sam, i nije nam htio reci da se ne naljutimo na njega... bilo ga strah biti oko druge djece da ga ne nadju ovi bullyi.

 

Znam da sam se ponio kao primitivac i malo me je sram zbog toga, i ne zastupam ovakvo uzimanje pravde u svoje ruke svaki put - ali stvarno nisam znao sto drugo.

Probali smo propisnim putem, i mozda smo trebali sacekati malo, ali kad vidim ovakve uzase gdje roditelji cekaju i onda se dogodi najgore - ma brisi, ne mogu o tome ni razmisljati.

same here.

lokalni bully je dobio par "odgojnih" (iako sam bio ravno duplo stariji od njega) dok je visio na grkljanu pred svojim minionima i vise nikad problema.

sestru (iako je mladja) pozdravlja na ulici kad se sretnu.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:22 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...
Deus ex machina kaže...

 

Decko, 8, je dobio batina u skoli - sto je meni sasvim normalna stvar, nikakav problem, dosao doma izgreban, sa par masnica - rekao bih da mu je najvise patio ponos. Zelim reci, ni ja ni partnerica nismo ljudi koji skacu i panicare na prvu loptu, jel.

 NHF, ali s ovim se apsolutno ne slažem. Fizički napad je za mene vrlo ozbiljna stvar i bilo bi mi nevjerojatno degradirajuće i ponižavajuće da moram čekati da me netko napadne nekoliko puta da bi se to shvatilo ozbiljno.

....

Nikako NHF, postujem razlike u misljenju :-)

Prije svega, kompletno se slazem s drugim dijelom.

 

Za prvi dio - ne znam dal mozda nisam bio jasan doduse - ono sto sam zelio reci jest da je to eskalacija problema izmedju djece, i smatram da u takvim izoliranim slucajevima - roditelji se ne trebaju petljati i trebaju pustiti djecu da sama nauce rijesiti razmirice.

Cuj, dijete ti dodje doma i kaze "Taj i taj me udario", a na kraju moze ispasti bez problema da je npr. ON zapoceo i izazvao probleme - pa onda dobio batina.

Ja nisam jedan od onih roditelja kojima dijete nikad nista lose ne moze napraviti, i smatram da je vrlo bitno da _znaju_ da imaju podrsku kad situacija izadje van njihove kontrole - ali da u medjuvremenu moraju sami rijesiti razmirice koje su si izazvali. Ne znam da li je ovo najispravniji nacin, ali mislim da je puno bolji od onog drugog extrema gdje dijete maltene zivi pod staklenim zvonom.

 

Takodjer, ja nisam spomenuo, ali mi smo zvali profesoricu nakon drugog puta, i receno nam je da ce cuvari pripaziti za vrijeme skolskog odmora (sto se nije dogodilo, rezultat - potrgana majica). Za treci put nismo ni znali odmah jer nam nije nista rekao, a kad smo vidjeli masnicu, slagao je kako ju je dobio. Priznao je da je bio u tuci tek kad smo ga pritisnuli. Tu smo otisli kod ravnatelja i stvarno napravili problem, ali kako rekoh u originalnom postu - isto tako smo ubrzo shvatili da sustav ne funkcionira.

 

Sto se tice same tuce kao takve - po mojem iskustvu, ako se nisi sposoban upustiti u tucu, nemas odredjen leverage koji ti itekako moze dobro doci svagdje u zivotu. Naletit ces prije ili kasnije na narkomana, pijanicu, nekog lokalnog ludjaka, ili ti jednostavno neki kreten zgrabi curu za dupe u klubu - onda ga ona osamari i stane iza tebe, trazeci zastitu. Sta onda? Nije to stvar postovanja, nego jednostavno cinjenica da ako se osoba ispred tebe zeli potuci, a ti ne zelis - izgubio si prije nego li si i poceo. To ne znaci da se trebas potuci, jer se cesto moze iznaci bolje rijesenje, ali ako se ne zelis potuci, to se vidi odmah i onda si nadrapao.

 

 

P.s. htio sam nadodati ovo za 'osnazivanje' - nema svatko takav karakter i ne vjerujem nikako da osnazivanje mozes postici na 'lagodan' nacin, kroz nekakvu teoriju, tecajeve, ili sta vec. Vjerujem da jednom kad covjek odraste, onda cak i moze nauciti autoritativni jezik i govor tijela (kao sto -recimo- uce policajci) - ali to ne mozes nauciti plahog 8godisnjaka!

Cak i neki odrasli ljudi, npr. pogledam zene koje se osjecaju nesigurnima u svijetu i onda odu na tecaj asertivnog govora. Pa to ne uspostavlja nikakvu kontrolu, nego izaziva smijeh! Koristi imperativ i nekakav, nazovimo, autoritativni govor tijela - a trese se kao prut. Ako cijeli zivot zivis u strahu, ne moze te 2mjesecni tecaj nauciti da si 'snazan', koliko ti to sam sebi ponavljao u ogledalo.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:42 (Deus ex machina).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

  

Bio je nedavno odlican clanak na temu sudstva u hrvatskoj na indexu.

 Jel misliš na ovaj članak?

 

Deus ex machina kaže...

Ja u biti povlacim samo jedan dio recenog - nije svatko sposoban niti voljan povuci oruzje na drugog. Roditelji su postupili civilizirano i pravilno, obratili su se instrumentima koje imaju, za koje placaju porez - i ti instrumenti su debelo zakazali.

No, dzabe njima sad objasnjenja...

 Odavno kod nas instrumenti sviraju u ritmu onih koji ih mogu bolje podmazati. Opljačkaš državu u najboljem slučaju dobiš uvjetnu. Zgaziš nekoga na cesti i smanje ti kaznu jer si iz dobre obitelji. Imaš veze u policiji i tužbe i zapisnici misteriozno nestaju. Što u svemu tome predstavlja život jedne cure kojoj bivši dečko prijeti...big deal...nema para nema muzike. Sad kad je sinčić do kraja ukenjao motku tatica će malo podmazati i lijepo će sinčiću suditi kao mlađem punoljetniku. Trc mali je vani za par godina pa može naći drugu curu na kojoj će ispoljavati svoje psihopatske porive. 

   Uostalom iluzorno je očekivati da će instrumenti reagirati u državi u kojoj se žene javno poziva da ne budu štrace, u kojoj je po anketama normalno mlatiti parnera/icu i u kojoj je prst u anusu isto što i rukovanje. Sve dok imamo sudstvo i suce koji se trude dati što manju kaznu počiniteljima i koji nakon zločina ponovno zlostavljaju žrtvu i obitelj višegodišnjim suđenjima i milijunima vještačenja i dalje ćemo čitati svakih mjesec o ovakvim slučajevima jer će instrumenti i dalje svirati onima koji zataknu više love za pojas.

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Držim da se ljudi trebaju prestatiti pouzdavati u trule institucije mafijaške države. Dobro je rekao ubojica - smeće ljudsko, da Bog prašta, a mafija ne. Država vam ne prašta, naša država je mafijaška. Zna smeće kaj priča.

 

Kada se prema vama događa događa stvarno nasilje, bilo verbalno, bilo fizički morate reagirati. Nema te ništa od toga kaj ste pasivni, te to kaj ste kao Gandhi.
Bez obzira na ishod i kasnije posljedice jednostavno reagirajte koliko je u vaš moći. Pokažite zube, svakome budite tvrdi orah.

Ova majka od ubijene, kada joj je dolazio idiot na vrata, trebala mu je kod nasilnog ulaska u svoju dom, jednostavno nekaj baciti u glavu, nekaj mu napraviti, nekako reagirati...Od silnih prijava i pouzdavanja da će vas netko drugi ili institiucije obraniti, pogotovo ove naše je samo iluzija. Ova država je farsa po mnogočemu.

 

Ne bojte se nikoga. Nasilje se događa, jer vi kao dobri ne činite ništa.
Nazi teror bi trajao godinama, da se narod nije digao na oružani ustanak, te borbu kontra okupatora. U početku vila i sjekirama, a kasnije oružjem, kaj oduzeo okupatorima i domaćim izadjicama.

 

Imamo slučaj od prije devete godina, o tome kako je stradao L.Ritz, dečko koji je vjerovao u nenasilje, iako je htio postati komunistički revolucionar, al' to mu je tek bio sanak pusti, jer onda se ne bi ponašao inferirono prema nasilnicima koji su ga ono iz obijesti šutali u glavu do je bio na podu...

 

E, prije njegove smrti, stradao je jedan mali fašistički, bahati gad u parku Ribnjak, gdje je sa svojom ekipom, te drvenim palicama, htio iznuditi pićr od nešto starije ekipe koju su prvi oni napali...Međutim, antifašisti se nisu ovaj put htjeli biti žrtve, te su sa prvim dostupnim predmetom, sebe obranili kako su znali i umijeli....Leatherman je bio dovoljan da smiri mlade ustaše....

 

Učite svoju djecu da ne budu žrtve, nego da se suprostave nasilju, bez obzira na kasnije posljedice...bolje u popravnom domu(zatvoru), nego u bolnici ili hladome grobu u najgorem slučaju....

Upišite djecu na neki borilački sport, neće imati štete od toga, nego samo koristi...

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Za one koji ne znaju, ovo je naš kolega Deus:

Samo grkljan, bajo moj.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Tu sam ga uhvatio za grkljan  i pritisnuo na zid i rekao mu da ja nisam quebecoise ili francuzic koji ce ga lupati bagetom po glavi, nego primitivac balkanac koji je razbijao zube za puno manje, i da ako njegov izrod pridje mojoj djeci jos jedanput - pobit cu ih sve.

 

 

Lajkam ovo s bagetima i Francuzićima!

 

 

This space for rent!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
...nego primitivac balkanac koji je razbijao zube za puno manje...

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Vidim, u hrvatskoj, zaista otvoreni divlji zapad (divlji centar-istok, but whatever) - http://www.index.hr/vijesti/clanak/otac-ubijene-njen-bivsi-se-na-policiji-svima-smijao-u-facu-i-govorio-da-mu-nitko-nista-ne-moze/952362.aspx

Jesam li glup kad kazem da je trebalo uzeti oruzje u ruke i rijesiti problem -po vigilantskiprije nego se ova tragedija dogodila? Zar zaista ima smisla cekati i cekati i igrati po pravilima, kad zivis u okolisu gdje nitko drugi ta pravila ne stuje? Moj je pokojni djed zivio po uzrecici "posteno, pa makar i u zatvor" i umro u bijedi, ukradene mirovine, ni kriv ni duzan.

 

Prihvacam da vigilantstvu nema mjesta u civiliziranom drustvu, ali ovo meni ne izgleda kao civilizirano vise, at all. Instrumenti zastite zakazali odavno. Zar se covjek onda nema pravo zastiti sam? Samo zato jer zakon tako kaze?

 Za ovo boldano, možda malo, da. Inače se činiš kao drag mladić. 

Kako bi to izgledalo da svatko od nas na neko sranje uzme oružje/palice/nešto_treće i riješi stvari na taj način? Ne bi li to onda bio wild fu.cking west? Tu je krivo sudstvo koje je zakazalo, lik je trebao biti u buksi i čekati Big Boba da obavi svoj dio prije spavanja, svaku večer na duži vremenski period. Kod nas sud praktički brani takve likove i redovito ih pušta na slobodu, ipak mu je tek prvi/drugi puta. Pa zatvor će mu uništiti život i takva sranja  FML.

 

Ali to se meni ne čini ništa gore od recimo Amer'ke gdje tog sranja ima i više tako da yebiga...

Zapravo, tu je kriv odgoj i roditelji tog malog klinje što su mu uopće sve to dopuštali. Klinjo je pravi baja, tuče curu, a roditelji to praktički dopuštaju. Uf, što bi takvima radio 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pero Dinamit kaže...
Uf, što bi takvima radio

I tako čitav post od 640 znakova ode u vjetar...

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...
Pero Dinamit kaže...
Uf, što bi takvima radio...

I tako čitav post od 640 znakova ode u vjetar...

Malo je na kraju bio rant_on da se kojim slučajem nađemo u zatvoru (zato sam i stavio sliku onu iz Harolda i Kumara), nisi trebao brojati sve znakove. Ali što je je, bez toga bi bio (valjda) bolji post.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice