Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.240.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
King8 kaže...

Stvar je vrlo jednostavna.....

 

Filozofija ti nije jača strana, logika također. Zato, ne pokušavaj.

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zlodjela pojedinaca nekih imigranata, uvelike koristi desničarska/ustaška retorika, samo kako bi plašila narod sa onim koji su drugačiji, te dobivala jefitne političke bodove, a tim i glasove. Obični huškači mržnje koji ne znaju prihvatiti one drugačije, nego šire laži, histeriju, te sebe prikazuju kao spasitelje vjere/nacije/države.....

 

Npr. crkvu kao instituciju smetaju imigratni, jersu druge vjere, te ne mogu od njih učinit svoje ovce, kako mogu od domicilnog stanovništva koje se diči tobože nekim tisućljetnim kršćanstvom.....

Međutim za vrijeme balkanskih ratova 90-ih, Crkva je objeručke prihvatila vjernike koji su nam došli iz BiH, pogotovo kada su se događala zamjena teritorije, odnoso humana preseljenja. Crkva dobila novu pastvu, a jedna stranka svoje glasače.

 

Tako da ovo plašenje nekih sa strane od imigranata, držim iracionalnim, te upravo suprotno mislim da će nas onaj drugi i drugačiji obogatiti, al' pod uvjetom da nije fašist ili pak islamist-bombaš.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Tako da ovo plašenje nekih sa strane od imigranata, držim iracionalnim, te upravo suprotno mislim da će nas onaj drugi i drugačiji obogatiti, al' pod uvjetom da nije fašist ili pak islamist-bombaš.

Kako ih razlikovati? (ne deru se svi odmah da su teroristi, nego se polako, lijepo integriraju, još par svojih nagovore..)

I kako riješiti problem koji imaju veće zemlje, dijelove grada gdje nije ugodno šetati jer smo mi drukčiji?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 17:22 (lovacmaki).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Zlodjela pojedinaca nekih imigranata, uvelike koristi desničarska/ustaška retorika, samo kako bi plašila narod sa onim koji su drugačiji, te dobivala jefitne političke bodove, a tim i glasove. Obični huškači mržnje koji ne znaju prihvatiti one drugačije, nego šire laži, histeriju, te sebe prikazuju kao spasitelje vjere/nacije/države.....

 

Npr. crkvu kao instituciju smetaju imigratni, jersu druge vjere, te ne mogu od njih učinit svoje ovce, kako mogu od domicilnog stanovništva koje se diči tobože nekim tisućljetnim kršćanstvom.....

Međutim za vrijeme balkanskih ratova 90-ih, Crkva je objeručke prihvatila vjernike koji su nam došli iz BiH, pogotovo kada su se događala zamjena teritorije, odnoso humana preseljenja. Crkva dobila novu pastvu, a jedna stranka svoje glasače.

 

Tako da ovo plašenje nekih sa strane od imigranata, držim iracionalnim, te upravo suprotno mislim da će nas onaj drugi i drugačiji obogatiti, al' pod uvjetom da nije fašist ili pak islamist-bombaš

Postoji samo jedna mala razlika, 90ih su imigranti bili žene i djeca. Danas tu vrstu populaciju trebaš svijećom tražiti među svim tim imigrantima. U to sam se osobno uvjerio i odgovorno tvrdim da ni 10 % imigranata, već spomenutih grupa, nisam vidio na kolodvoru na gotovo samoj granici gdje su zadržani, a bilo ih je ohoho...I sam sam bio skeptičan prema medijskim natpisima, ali kad sam vidio sve te mladiče od 20-30 godina moram priznati da mi se lampica upalila, u obliku upitnika...

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@lovacmaki

 

Postoje sigurnosne provjere, načini preduhitrenja planova zlih umova. Mada nikada se to neće moći 100% spriječiti.

Al' pomoći i dobrota prema imigranitma uvelike nadmašuje štetu koju netko od njih možda bude napravio.

Isto pitanje možeš postaviti svakoj državi za njezino starosjedalačko stanovništvo kako da spriječi zlodjela nekih pojedinaca....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Amerika (SAD)je nastala na različitostima (proučiti pojam "melting pot"), Njemačka, sve više liči na SAD kako na demografskom tako i na socijalnom, ekonomskom i drugom planu. Švedska također prati Njemačku a samim tim i SAD. Što imaju zajedničko? Pod uticajem snažnog zamaha privrede koja je već duźi niz godina u ekspanziji (bez obzira na posljednju veliku krizu), država je prisiljena prihvatati stranu radnu snagu jer nema dovoljan natalitet koji bi bio podrška privredi u ekspanziji. Izuzetak koji potvrđuje ovo pravilo je Kina koja još uvijek može da prati ovaj trend.

Da nije bilo izbjeglica iz Sirije Njemačka bi možda imala i problem jer ne bi bilo dovoljno radne snage. Ovako, jednostavno su usisali čini mi se 2 milijuna ljudi a da nisu trepnuli i pored toga traže još.

Da izvinete, jebe se velikim kompanijama za tradiciju, tko je većina a tko ima mjesta "na pozicijama", profit je taj koji je bitan. Samo takvim načinom razmišljanja (p)ostajete globalan i važan igrač, sve ostalo je "košpice, kokice i kikiriki".

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 18:26 (phoenix2003).
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Mozda nije bas za ovu temu, no nesto si razmisljam, pa da pitam vas za misljenje.

 

Gledam neki video na jubito. Lik prisao djevojci i rekao joj da ce pogoditi broj koji ona zamisli. Ona zamislila 17 miliona, 345 tisuca i 238, i on pogodi. Veli da je to jeftini trik.
Gledam neki video na jubito, i cura snima svoj prst koji upire u smjeru nosa nekog lika. I lik kihne, na sto se ona i frendica pocele smijuckat.
Velim svom susjedu da je temperatura u Sahari po danu 43, a nocu minus 5 i on ne moze izracunati razliku.
Sjednem u kafic, uzmem novine i ne kuzim kurca sto pise, ko da su hijeroglifi. Protrljam oci i pise sve normalno.
Sutnem kamencice na rivi patikom, i nadjem kamencice kod prstiju u patici.
Citam da radimo koloniju na marsu i da smo slucajno razbili bocicu koja je sadrzavala bakterije od kojih smo nastali.
Guglam konverziju pounds u kilograms, gugl mi nudi stones kao jos jednu vrijednost.
Valjda san totalka odlipija...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Di je nabavljas i posto gram?
Rvat katolik!
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Da sam narkic, ne bih se iscudjavao kao pura dreku....

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Gorstak79 kaže...

Valjda san totalka odlipija...

 ...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Di je nabavljas i posto gram?

 Iskreno, znam da nije u redu, ali ne čudi me....

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/predstavite-se/59.aspx?page=28&jumpto=5452419&sort=asc&view=flat

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Što se tiče imigranta i raznolikosti tu je socijalizam i socijaldemokracija podbacila. Stalno se nekome daju veća prava da bi se nadoknadila neka nepravda u prošlosti. I sad imigranti sa bradama do poda siluju pljačkaju i ubijaju po europi. Tu je komunizam dobro rješio stvari. Kad su sovjeti oslobodili židove iz logora još jednom su ih dobro "istukli" da zapamte gdje im je mjesto i da budu zahvalni što su oslobođeni i da im ne pada na pamet da su oni sada posebni. Tu je problem sa tim danšnjim budalaštinama tipa black pride gay pride muslim pride. Svi se nešto ponose i izdižu kao da su posebni. Glavna pogreška je davanjae većih prava da bi se nešto kompenziralo i onda dobijemo one famozne rečenice "is this because i am black". Crnac ukrade nešto uhapse ga i stano se sve svodi na tu rečenicu.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

Što se tiče imigranta i raznolikosti tu je socijalizam i socijaldemokracija podbacila. Stalno se nekome daju veća prava da bi se nadoknadila neka nepravda u prošlosti. I sad imigranti sa bradama do poda siluju pljačkaju i ubijaju po europi. Tu je komunizam dobro rješio stvari. Kad su sovjeti oslobodili židove iz logora još jednom su ih dobro "istukli" da zapamte gdje im je mjesto i da budu zahvalni što su oslobođeni i da im ne pada na pamet da su oni sada posebni. Tu je problem sa tim danšnjim budalaštinama tipa black pride gay pride muslim pride. Svi se nešto ponose i izdižu kao da su posebni. Glavna pogreška je davanjae većih prava da bi se nešto kompenziralo i onda dobijemo one famozne rečenice "is this because i am black". Crnac ukrade nešto uhapse ga i stano se sve svodi na tu rečenicu.

Ako misliš da te tri puta Zdravo Marijo i pet puta Oče Naš može osloboditi/očistiti od grijeha koje si upravo sada pokupio, varaš se! Predlažem da te jednom dobro istučemo pa da ti nikada više na pamet ne padaju ove misli.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

Što se tiče imigranta i raznolikosti tu je socijalizam i socijaldemokracija podbacila. Stalno se nekome daju veća prava da bi se nadoknadila neka nepravda u prošlosti. I sad imigranti sa bradama do poda siluju pljačkaju i ubijaju po europi. Tu je komunizam dobro rješio stvari. Kad su sovjeti oslobodili židove iz logora još jednom su ih dobro "istukli" da zapamte gdje im je mjesto i da budu zahvalni što su oslobođeni i da im ne pada na pamet da su oni sada posebni. Tu je problem sa tim danšnjim budalaštinama tipa black pride gay pride muslim pride. Svi se nešto ponose i izdižu kao da su posebni. Glavna pogreška je davanjae većih prava da bi se nešto kompenziralo i onda dobijemo one famozne rečenice "is this because i am black". Crnac ukrade nešto uhapse ga i stano se sve svodi na tu rečenicu.

 

Stvarno nisi netko koga bi htio za susjeda.

 

Znaš čemu svi ti silni pride-ovi? Peder. Uvreda. Sramota. Cigan, lopov, uvreda. Židov, škrtica, uvreda... Ako si jedan od njih to je loše. Srami se. Fuj. Tebe su koristili da uvrijede druge, da im približe što je loše. A "prajdovi" su tu da se ti ljudi izvuku iz toga, da daju podršku jedni drugima i da kažu sebi da je ok biti dio onoga čega jesu.

 

Tko ima više prava? Koja prava ima homoseksualac a da ih ti nemaš?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Jesi si vidio koju je glupost google nedavno napravio. Veća prava da upravo to. Umjesto da smo svi jednaki na svakom koraku imaš kvote koliko ljudi mora bit zaposleno. Znači ako postoji kvota da mora 5 crnaca bit zaposleno u odeđenom kvartalu onda oni imaju veća prava od mene. Isto ti je sa imigrantima. Kako to da svih tih prideova nema u kini u rusiji. Nema crcnaca muslimana gay-eva po ulici pa zato jer bi ih policija sve strpala u zatvor. Nikome u Kini i Rusiji ne pada napamet da si umisli da je poseban i da ima veća prava.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Kakve veze ima oce nas zdravo marija i crkva sa citiranim postom. Ti pricas o nekoj hrvatskoj koja ima,pazi sad, manje od 4m stanovnika. Vauuuu...kakva cifra prema par milijardi. Spusti se na zemlju i shvati da si nitko i nista u globalnom svijetu i da te ustase, komuniste, fasiste spominje jos samo vas par promila i koji politicar da bi dosao do kojeg postotka vise. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Gorstak79 kaže...

Mozda nije bas za ovu temu, no nesto si razmisljam, pa da pitam vas za misljenje.

 

Gledam neki video na jubito. Lik prisao djevojci i rekao joj da ce pogoditi broj koji ona zamisli. Ona zamislila 17 miliona, 345 tisuca i 238, i on pogodi. Veli da je to jeftini trik.
Gledam neki video na jubito, i cura snima svoj prst koji upire u smjeru nosa nekog lika. I lik kihne, na sto se ona i frendica pocele smijuckat.
Velim svom susjedu da je temperatura u Sahari po danu 43, a nocu minus 5 i on ne moze izracunati razliku.
Sjednem u kafic, uzmem novine i ne kuzim kurca sto pise, ko da su hijeroglifi. Protrljam oci i pise sve normalno.
Sutnem kamencice na rivi patikom, i nadjem kamencice kod prstiju u patici.
Citam da radimo koloniju na marsu i da smo slucajno razbili bocicu koja je sadrzavala bakterije od kojih smo nastali.
Guglam konverziju pounds u kilograms, gugl mi nudi stones kao jos jednu vrijednost.
Valjda san totalka odlipija...

 Ovo je više problem za profesionalca, psihološko savjetovalište, ali da ne trošiš kune, koje su danas većini problem, ja ću kao potpuni laik ipak stavit jedan komentar na ovaj post koji možda stvarno pomogne. Eto toliko od mene. Dakle, tvoja metodologija razmišljanja je potpuno neispravna. Stones je vrijednost za težinu. Zaozbiljno čitaš vijesti koje su na razini pričica za malu djecu, za koje bi odmah trebao znati da su žutilo. Čudiš se sitnicama koje nitko nebi primjetio, a to je vjerovatno zbog ljekova koje uzimaš. Susjed te gleda šta pričaš. Gledaš homemade videos na YT iz neke potpuno krive perspektive... Jedini način da počneš ispravno razmišljat je interakcija sa drugim ljudima. Kako tu gdje živiš svi misle da si lud (kratko i jasno) interakcija je svedena na protokol i ti si u zatvorenoj petlji, u naizgled bezizlaznoj (banana) situaciji. Jer bez ljudi, ako te ljudi izbace iz kruga, um je osuđen na propast i čovjek je gotov. Ali izlaz, kao i uvijek, postoji. Možeš igrat League of Legends, hardverski nezahtjevnu a besplatnu igricu koju igra miljuni ljudi u svijetu. Ili će ti više sjest first person pucačine kao Call of Dutty ili Battlefield. Ma ili one male igrice u browseru gdje potapaju jedno drugom brodove koje igraju djeca od 7-8 godina (skroz zabavno). Glavno da je multiplayer. Višesatnim igranjem ćeš dobit upravo ono što ti je potrebno - intenzivnu interakciju sa drugim ljudima uz minimum razgovora (jer dok ne ispraviš metodologiju razmišljanja nema ti smisla uopće pričat sa ljudima, samo te prekriže). Za recimo godinu dana, nakon cjelodnevnog igranja i druženja, sa recimo 500-600 ljudi dnevno, tvoj susjed i svi ostali u tvom okruženju koji ne igraju igrice će za tebe bit idioti koje ćeš vrtit oko malog prsta i smijat im se koliko su glupi - ako želiš to, naravno, možda ćeš samo jednostavno pozdravit kad prolaziš i ne pričat o temperaturama u sahari i ne pitat ga da izračuna razliku, štajaznam, jer će te u toj fazi bolit briga za te ljude i vjerovatno ćeš gledat kako upoznat družicu na društvenim mrežama i dating servisima.

 

Puno puta sam u životu vidio nepravdu društva prema pojedincu, zbog nekog urođenog defekta (biraj kojeg), materijalnog stanja (kako bi učiteljica povukla siromašnog dječaka grubo za bošu dok je mislila da je nitko ne gleda) ili jednostavno zbog nečeg iz djetinstva (kao recimo mokrenje pred drugim učenicima u prvom razredu osnovne škole) koja ga/ju je okarakterizirala za cijeli život. Društveno su ih distancirali. Drugi ljudi imaju pravo na društveni život, na prijatelje i na curu/momka a ti ljudi nemaju. Daju im da žive ali unutar nekakve mentalne ograde tako da moraju ili otići iz te sredine ili, ako se nema para, ostat tu i živit svoj život izolirani od drugih, potpuno sami. U tom slučaju, po mom mišljenju, jedini izlaz je internet, konkretno, online multiplayer igrice, ako se može.

 

Edit: Ako imaš za pretplatu, igraj World of Warcraft. Ozbiljno govorim. Izgubit ćeš svu socijaliziaciju u stvarnom životu koja ti ionako ne treba jer si već stigmatiziran ali zato ćeš dane provodit u jednom virtualnom svijetu. Pripazi samo da piješ puno tekućine, da imaš zalihe hrane i da radiš neku tjelovježbu svaki dan. To je nešto najbolje što možeš napravit za sebe a ne gubit vrijeme na neke fejsbuke, 24sata i štajaznam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 14:08 (KIKI3ooo).
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
KIKI3ooo kaže...
Gorstak79 kaže...

Mozda nije bas za ovu temu, no nesto si razmisljam, pa da pitam vas za misljenje.

 

Gledam neki video na jubito. Lik prisao djevojci i rekao joj da ce pogoditi broj koji ona zamisli. Ona zamislila 17 miliona, 345 tisuca i 238, i on pogodi. Veli da je to jeftini trik.
Gledam neki video na jubito, i cura snima svoj prst koji upire u smjeru nosa nekog lika. I lik kihne, na sto se ona i frendica pocele smijuckat.
Velim svom susjedu da je temperatura u Sahari po danu 43, a nocu minus 5 i on ne moze izracunati razliku.
Sjednem u kafic, uzmem novine i ne kuzim kurca sto pise, ko da su hijeroglifi. Protrljam oci i pise sve normalno.
Sutnem kamencice na rivi patikom, i nadjem kamencice kod prstiju u patici.
Citam da radimo koloniju na marsu i da smo slucajno razbili bocicu koja je sadrzavala bakterije od kojih smo nastali.
Guglam konverziju pounds u kilograms, gugl mi nudi stones kao jos jednu vrijednost.
Valjda san totalka odlipija...

 Ovo je više problem za profesionalca, psihološko savjetovalište, ali da ne trošiš kune, koje su danas većini problem, ja ću kao potpuni laik ipak stavit jedan komentar na ovaj post koji možda stvarno pomogne. Eto toliko od mene. Dakle, tvoja metodologija razmišljanja je potpuno neispravna. Stones je vrijednost za težinu. Zaozbiljno čitaš vijesti koje su na razini pričica za malu djecu, za koje bi odmah trebao znati da su žutilo. Čudiš se sitnicama koje nitko nebi primjetio, a to je vjerovatno zbog ljekova koje uzimaš. Susjed te gleda šta pričaš. Gledaš homemade videos na YT iz neke potpuno krive perspektive... Jedini način da počneš ispravno razmišljat je interakcija sa drugim ljudima. Kako tu gdje živiš svi misle da si lud (kratko i jasno) interakcija je svedena na protokol i ti si u zatvorenoj petlji, u naizgled bezizlaznoj (banana) situaciji. Jer bez ljudi, ako te ljudi izbace iz kruga, um je osuđen na propast i čovjek je gotov. Ali izlaz, kao i uvijek, postoji. Možeš igrat League of Legends, hardverski nezahtjevnu a besplatnu igricu koju igra miljuni ljudi u svijetu. Ili će ti više sjest first person pucačine kao Call of Dutty ili Battlefield. Ma ili one male igrice u browseru gdje potapaju jedno drugom brodove koje igraju djeca od 7-8 godina (skroz zabavno). Glavno da je multiplayer. Višesatnim igranjem ćeš dobit upravo ono što ti je potrebno - intenzivnu interakciju sa drugim ljudima uz minimum razgovora (jer dok ne ispraviš metodologiju razmišljanja nema ti smisla uopće pričat sa ljudima, samo te prekriže). Za recimo godinu dana, nakon cjelodnevnog igranja i druženja, sa recimo 500-600 ljudi dnevno, tvoj susjed i svi ostali u tvom okruženju koji ne igraju igrice će za tebe bit idioti koje ćeš vrtit oko malog prsta i smijat im se koliko su glupi - ako želiš to, naravno, možda ćeš samo jednostavno pozdravit kad prolaziš i ne pričat o temperaturama u sahari i ne pitat ga da izračuna razliku, štajaznam, jer će te u toj fazi bolit briga za te ljude i vjerovatno ćeš gledat kako upoznat družicu na društvenim mrežama i dating servisima.

 

Puno puta sam u životu vidio nepravdu društva prema pojedincu, zbog nekog urođenog defekta (biraj kojeg), materijalnog stanja (kako bi učiteljica povukla siromašnog dječaka grubo za bošu dok je mislila da je nitko ne gleda) ili jednostavno zbog nečeg iz djetinstva (kao recimo mokrenje ispred drugih učenika u prvom razredu osnovne škole) koja ga/ju je okarakterizirala za cijeli život. Društveno su ih distancirali. Drugi ljudi imaju pravo na društveni život, na prijatelje i na curu/momka a ti ljudi nemaju. Daju im da žive ali unutar nekakve mentalne ograde tako da ovim moraju ili otići iz te sredine ili ako se nema para, ostat tu i živit svoj život izoliran od drugih, potpuno sam. U tom slučaju, po mom mišljenju, jedini izlaz je internet, konkretno, online multiplayer igrice, ako se može.

 

 

Bas sam maloprije pitao na serijama zasto nitko ne moze preporuciti neku dobru rusku seriju. Pade mi na pamet da netko ne zeli da moj sicuscni mozak bude zatrovan ruskom propagandom. Ili bas obrnuto, da me stave u okruzje ljudi koji su jednako zatrovani istim pizdarijama ko i ja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 11:41 (Gorstak79).
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Citati.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Gorstak79 kaže...

Bas sam maloprije pitao na serijama zasto nitko ne moze preporuciti neku dobru rusku seriju. Pade mi na pamet da netko ne zeli da moj sicuscni mozak bude zatrovan ruskom propagandom. Ili bas obrnuto, da me stave u okruzje ljudi koji su jednako zatrovani istim pizdarijama ko i ja.

Aaaah... ako ti se baš gleda to onda guglaj rusian tv shows pa ćeš pronaći top ten ali već je problem kako pogledat te serije, što je manje popularno na globalnoj razini to je teže pronaći. Briga ti danas koga za ikog, za tvoj mozak, za tebe i čime ćeš biti zatrovan. Spasi se. 

6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

nije to malo popularno, nego filtrirano...isto kao sto ne mogu vise nac igricu koju sam igrao nekad davno, jer je malo skakljivog sadrzaja...ali da, imas pravo, treba se spasiti....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 13:05 (Gorstak79).
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Bio sam ovo ljeto u Grčkoj, između ostalog u Ateni. Išli smo u velikoj grupi, ali ne s agencijom. Hostel nam je bio u "lošem dijelu" Atene, kako su nas upozoravali zbog visoke stope džeparenja u tom kvartu iako mi nismo imali većih neugodnosti. Taj naš dio oko hostela je bio pun Turaka/izbjeglica. Mislim da je važno prije nastavka pisanja napomenuti da pušem negdje po lijevom centru po pitanju ideologije, a što se tiče izbjeglica imam mišljenje da im kolektivno cijela Europa treba pružiti pomoć*. Trudio sam se prolaziti gradom u dobroj vjeri, ne gledajući na ljude iz tog dijela svijeta drugačije nego na ostale, ali mi nije uspjevalo iz jednog razloga.

 

Oni zure.

 

Ozbiljno. Tako jebeno nastrano, hodaš ulicom i zure u tebe, pogotovo ako u društvu ima cura. 90% njih i to ne preuveličavam (subjektivno iskustvo, YMMV). Viđao sam da kad su cure same, fućkaju i dovikuju. Ako su cure u društvu muškaraca, onda su tiho, sjede na ulici i zure. Opet napominjem, nitko nas nije gnjavio (osim zurenjem), ali osjećaj 10-ak očiju kako te prati je neugodan i ne diskriminira po vjeri i boji kože - dakle jednako mi je neugodno kao kad lokalni alkići u Importanneu u 2 ujutro zure. Daj si sad zamisli da cura sama šeće gradom i gleda ju 10 očiju... Shvaćam da zvučim ksenofobno, možda i jesam dijelom ksenofob, ali u tom trenutku sva moja liberalnost mi nije mogla pomoći da se ne osjećam u najmanju ruku iziritirano.

 

Drugi dio priče:

Odlazimo na plažu 20 km južno od Atene i kupamo se cijeli dan. Dolazi vrijeme za ići, a pošto nema kabina za presvlačenje, primorani smo presvlačiti se iza ručnika. Cura i frendica odlaze na osamljeniji dio plaže da se preskinu iza očiju javnosti. Nakon 5 minuta, doletava cura do mene da dođem stat kraj njih jer neki likovi zure. Guess what... 4 momka bliskoistočnog izgleda sjedi na deki 20 metara dalje i zure. Stanem ja ispred cura i krenem zuriti u dečke ispunjavajući se bijesom. Zurio sam u njih jedno 10 sekudni dok su oni zurili u cure da bi im na kraju postalo neugodno pa su odvratili pogled, a dvojica su negdje otišla. Nastavio sam zuriti u njih dok su se presvlačile, dok smo se vraćali prema ručnicima i kad smo odlazili s plaže jer sam bio bijesan da bi im mogao oči iskopati da su bili neugodniji.

 

* Možemo povesti raspravu o integraciji bliskoistočnjaka - budući da ne znam jesu li zuritelji bili pogrčeni Turci ili imigranti; nisam ih ispitivao - i traženju razloga zašto zure i je li im itko trebao reći da ne zure kad su došli u Europu. Čak i sad kad se sjetim tih trenutaka, obuzme me ljutnja i smatram da nije Europa ta koja treba podilaziti drugima i žmiriti na nekompatibilnost pojedinaca. Situacija s priljevom ljudi "neeuropskog" mentaliteta je posve kaotična i razumljivo je da zemlje koje ih prihvaćaju nemaju kapaciteta kvalitetno ih integrirati u europsko društvo. Smatram da svakome treba pružiti priliku, ali isto tako ih upozoriti da su odgovorni za svoje postupke koji su možda u njihovoj domovini prihvatljivi, ali u Europi ne. Kao što sam rekao, smatram da svakome treba dati priliku, ali jednu priliku. Ako se ogriješe, prvim brodom dalje u azil u Afriku/Bliski Istok gdje će biti više "kod kuće". U potpunosti prihvaćam da je moje mišljenje temeljeno na predrasudama, da izbjeglice nisu samo napasni muškarci, nego i obitelji s djecom koje ostaju iza kulisa dok novinske (portalske?) naslovnice pune oni potonji. Ako ni zbog čega drugoga, onda zbog osvjetljavanja njihovog obraza treba biti oštar (u vidu vraćanja natrag, ne nasilja) prema "neintegriranima".

 

Toliko od mene.

Do you understand life?! Do you?!
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Ozbiljno. Tako jebeno nastrano, hodaš ulicom i zure u tebe, pogotovo ako u društvu ima cura. 90% njih i to ne preuveličavam (subjektivno iskustvo, YMMV). Viđao sam da kad su cure same, fućkaju i dovikuju. Ako su cure u društvu muškaraca, onda su tiho, sjede na ulici i zure. Opet napominjem, nitko nas nije gnjavio (osim zurenjem), ali osjećaj 10-ak očiju kako te prati je neugodan i ne diskriminira po vjeri i boji kože - dakle jednako mi je neugodno kao kad lokalni alkići u Importanneu u 2 ujutro zure. Daj si sad zamisli da cura sama šeće gradom i gleda ju 10 očiju... Shvaćam da zvučim ksenofobno, možda i jesam dijelom ksenofob, ali u tom trenutku sva moja liberalnost mi nije mogla pomoći da se ne osjećam u najmanju ruku iziritirano.

 Izgleda da nisi upoznat sa sposobnostima domaće muške populacije po pitanju zurenja koja manje više uvijek uključuju dobacivanja o veličini prsnog koša i poetične opise seksualnih aktivnosti. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

...

Oni zure.

 

Oni zure

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 19:27 (phoenix2003).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
i_rambo_plache kaže...

Ozbiljno. Tako jebeno nastrano, hodaš ulicom i zure u tebe, pogotovo ako u društvu ima cura. 90% njih i to ne preuveličavam (subjektivno iskustvo, YMMV). Viđao sam da kad su cure same, fućkaju i dovikuju. Ako su cure u društvu muškaraca, onda su tiho, sjede na ulici i zure. Opet napominjem, nitko nas nije gnjavio (osim zurenjem), ali osjećaj 10-ak očiju kako te prati je neugodan i ne diskriminira po vjeri i boji kože - dakle jednako mi je neugodno kao kad lokalni alkići u Importanneu u 2 ujutro zure. Daj si sad zamisli da cura sama šeće gradom i gleda ju 10 očiju... Shvaćam da zvučim ksenofobno, možda i jesam dijelom ksenofob, ali u tom trenutku sva moja liberalnost mi nije mogla pomoći da se ne osjećam u najmanju ruku iziritirano.

 Izgleda da nisi upoznat sa sposobnostima domaće muške populacije po pitanju zurenja koja manje više uvijek uključuju dobacivanja o veličini prsnog koša i poetične opise seksualnih aktivnosti. 

Upoznat sam i s time iako nikad nisu meni dovikivali, vjerojatno jer imam male cice i muško sam. :D

 

Sad si zamisli kako se osjećaš kad ti dovikuju, ali da umjesto dovikivanja znaš da te otprilike 9/10 njih samo gleda i tko zna što misli. U tišini. Blok za blokom. Dok ne dođeš do nekog trga gdje je veće komešanje. Svaki put kad izađeš van.

Do you understand life?! Do you?!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 20:25 (i_rambo_plache).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Ozbiljno. Tako jebeno nastrano, hodaš ulicom i zure u tebe, pogotovo ako u društvu ima cura. Toliko od mene.

 Slične scene se već viđaju po ulicama Zagreba https://www.vecernji.hr/vijesti/djevojka-silovanje-javni-zahod-trazitelj-azila-marokanac-1189496

 

– Upomoć, silovanje! – vrištala je preplašena djevojka izlazeći krvava iz javnog toaleta u zagrebačkom Importanne centru u petak oko 22 sata.
Napao ju je tri godine stariji tražitelj azila iz Maroka koji je uhvaćen zahvaljujući zaštitaru koji ga je prepoznao kad se, nakon bijega, vratio na mjesto zločina.

Mene nije strah, ali kad mi je kći na štandu, njoj nije svejedno. Skupi se tu i po sedam azilanata i onda zure u nju i ne miču pogled, ne žele se maknuti, nelagodno je.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Poznajem tipa koji je u pritvoru jer je imao spolni odnos sa djetetom. Ništa, samo kažem, iako nikog to ne zanima jer nije azilant. Poznajem tipa koji je već dugo u zatvoru jer je duži period seksualno zlostavljao svoju kćerku koja je na kraju i rodila dijete. Opet ništa, jer nije azilant. Poznajem ih još dosta ako nekoga zanima priča, ali mislim da ne zanima jer nisu azilanti.

Hoću da kažem da je činjenje kaznenih djela gotovo svakodnevna pojava ali kad ta djela učine tamo neki drugi onda se ta vijest namjerno eksponira zarad klikova mišem i zarade na internetu. Tko se sjeća još Paravinje? On ne donosi više zaradu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Zlodjela pojedinaca nekih imigranata, uvelike koristi desničarska/ustaška retorika, samo kako bi plašila narod sa onim koji su drugačiji, te dobivala jefitne političke bodove, a tim i glasove. Obični huškači mržnje koji ne znaju prihvatiti one drugačije, nego šire laži, histeriju, te sebe prikazuju kao spasitelje vjere/nacije/države.....

 

Npr. crkvu kao instituciju smetaju imigratni, jersu druge vjere, te ne mogu od njih učinit svoje ovce, kako mogu od domicilnog stanovništva koje se diči tobože nekim tisućljetnim kršćanstvom.....

Međutim za vrijeme balkanskih ratova 90-ih, Crkva je objeručke prihvatila vjernike koji su nam došli iz BiH, pogotovo kada su se događala zamjena teritorije, odnoso humana preseljenja. Crkva dobila novu pastvu, a jedna stranka svoje glasače.

 

Tako da ovo plašenje nekih sa strane od imigranata, držim iracionalnim, te upravo suprotno mislim da će nas onaj drugi i drugačiji obogatiti, al' pod uvjetom da nije fašist ili pak islamist-bombaš.

Pričaš velike gluposti jer Crkvi uopće ne smetaju migranti. Čak dapače, oni i jesu uz nevladine udruge glavni promotor migranata u Hrvatskoj.

https://www.vecernji.hr/vijesti/pred-svima-je-izbor-ili-cemo-izbjeglice-gledati-kao-prijetnju-ili-kao-bracu-i-sestre-1188813

 

U Europi je situacija takva da je Vatikan davno digao ruke od Europe i okrenuo se Kini i Dalekom istoku i uz to imaju još i fertilnu i mladu Južnu Ameriku i veliki potencijal u Africi jednog dana. Tako da je doba križarskih ratova odavno prošlo. Europa ih je zanimala samo kada je bila centar svijeta i kada je sav kapital iz cijeloga svijeta prolazio kroz Europu, a sada kada je Europa na zalazu, kada je svijet postao multipolaran uopće nije čudno da vidiš Papu kako migrantima pere i ljubi noge. Jer vjeruj mi, Vatikan je toliko moćan da ukoliko to nije u njihovom interesu, nikada niti jedan musliman niti migrant nebi zakoračio u Europu i nitko nebi niti trepnuo zbog toga.

 

Katolička crkva si je kao glavni cilj za 21. stoljeće postavila Kinu.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/10776023/China-on-course-to-become-worlds-most-Christian-nation-within-15-years.html

 

I ne, neće te nikakvi migranti obogatiti. To je najveća glupost koja postoji. Recimo jedan Japanac kada poželi proputovati Europu, on želi doći u Pariz i vidjeti Francuze i proživjeti francusku kulturu. Zatim želi otići u London i proživjeti pravu londonsku kulturu i otići u kultni Istočni London i čuti cockney naglasak i proživjeti radničku cockney kulturu. Ali pogodi što, cockney kultura Istočnog Londona je skoro pa potpuno izumrla jer sada taj dio grada izgleda kao Islamabad ili Kabul i skoro svi cockneyi su se odselili. I tako ode jedan veliki dio engleske kulture u povijest.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3590156/The-whites-East-End-BBC-documentary-reveals-cockneys-endangered-species-London-borough-70-000-immigrants-moved-in.html

http://www.bbc.com/news/10473059

E upravo to donosi multikulturalizam, izumiranje naše kulture, a ne obogaćivanje.

 

PzKpfw kaže...

@lovacmaki

 

Postoje sigurnosne provjere, načini preduhitrenja planova zlih umova. Mada nikada se to neće moći 100% spriječiti.

Al' pomoći i dobrota prema imigranitma uvelike nadmašuje štetu koju netko od njih možda bude napravio.

Isto pitanje možeš postaviti svakoj državi za njezino starosjedalačko stanovništvo kako da spriječi zlodjela nekih pojedinaca....

Čemu se uopće dovoditi u takvu situaciju. Stvar je u tome da se radi o migrantima, a ne izbjeglicama. Da me netko nebi krivo shvatio, ja sam uvijek za to da se izbjeglicama pomogne. Ali nećemo se sada praviti glupi, mislim da je motiv dolaska 90% tih ljudi u Europu sasvim jasan i nema veze s ratom ili izbjeglištvom.

 

phoenix2003 kaže...

Amerika (SAD)je nastala na različitostima (proučiti pojam "melting pot"), Njemačka, sve više liči na SAD kako na demografskom tako i na socijalnom, ekonomskom i drugom planu. Švedska također prati Njemačku a samim tim i SAD. Što imaju zajedničko? Pod uticajem snažnog zamaha privrede koja je već duźi niz godina u ekspanziji (bez obzira na posljednju veliku krizu), država je prisiljena prihvatati stranu radnu snagu jer nema dovoljan natalitet koji bi bio podrška privredi u ekspanziji. Izuzetak koji potvrđuje ovo pravilo je Kina koja još uvijek može da prati ovaj trend.

Da nije bilo izbjeglica iz Sirije Njemačka bi možda imala i problem jer ne bi bilo dovoljno radne snage. Ovako, jednostavno su usisali čini mi se 2 milijuna ljudi a da nisu trepnuli i pored toga traže još.

Da izvinete, jebe se velikim kompanijama za tradiciju, tko je većina a tko ima mjesta "na pozicijama", profit je taj koji je bitan. Samo takvim načinom razmišljanja (p)ostajete globalan i važan igrač, sve ostalo je "košpice, kokice i kikiriki".

Ja kao službeni Švabo ti mogu reći da pričaš gluposti. Njemačka industrija vapi za radnom snagom, ali ponajviše za visokokvalificiranom radnom snagom i nešto sitno za jako dobrim majstorima. Te takozvane "izbjeglice" koje su nedavno došle u Europu nisu niti jedno od toga. Njemačka veliku borbu sada vodi da ih barem polovicu nekako na silu zaposli (na izmišljena radna mjesta u nevladinim udrugama i sličnim glupostima).

https://www.thelocal.de/20161219/so-far-only-34000-refugees-have-found-jobs

https://www.rt.com/news/370838-germany-migrants-jobs-poll/

http://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-germany-survey-idUSKBN13A22F

Taj potez Njemačke da primi te ljude se pokazao jako glupim i Njemačka trpi veliki finacijski teret sada zbog toga. Nijemci to jako dobro znaju i kada ti se odluče povjeriti vidiš koliko su bijesni zbog toga.

 

Ovaj dio o velikim kompanijama i profitu je istinit i to sam i ja pisao da Njemačke oligarhe zaboli za Nijemce i Njemačku.

 

i_rambo_plache kaže...

Bio sam ovo ljeto u Grčkoj, između ostalog u Ateni.

...

Toliko od mene.

Svaka čast. Mislim da bi se svatko od ovih što tu pišu gluposti trebao maknuti malo sa svojih kompova i otići na neko putovanje po Europi pa onda možemo pričati. Osobno sam primjetio veliku povezanost između ljudi koji se nisu maknuli dalje od Hrvatske i zagovaranje multikulturalnog društva. Najčešće multikulturalizam zagovaraju osobe koje ga nikada nisu niti vidjele niti proživjele.

 

ddarknessfairyy kaže...

 Izgleda da nisi upoznat sa sposobnostima domaće muške populacije po pitanju zurenja koja manje više uvijek uključuju dobacivanja o veličini prsnog koša i poetične opise seksualnih aktivnosti. 

Vjeruj mi, prolazak ženske osobe pored neke krčme pune pijanih lažnih branitelja u nekom prigorskom selu se ne može usporediti s onime što @i_rambo_plache priča.

 

phoenix2003 kaže...

Poznajem tipa koji je u pritvoru jer je imao spolni odnos sa djetetom. Ništa, samo kažem, iako nikog to ne zanima jer nije azilant. Poznajem tipa koji je već dugo u zatvoru jer je duži period seksualno zlostavljao svoju kćerku koja je na kraju i rodila dijete. Opet ništa, jer nije azilant. Poznajem ih još dosta ako nekoga zanima priča, ali mislim da ne zanima jer nisu azilanti.

Hoću da kažem da je činjenje kaznenih djela gotovo svakodnevna pojava ali kad ta djela učine tamo neki drugi onda se ta vijest namjerno eksponira zarad klikova mišem i zarade na internetu. Tko se sjeća još Paravinje? On ne donosi više zaradu.

Logika ti je glupa. Iskreno nemam više ni volje ni želje takvima kao ti objašnjavati zašto su u krivu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 15:21 (King8).
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Poznajem tipa koji je u pritvoru jer je imao spolni odnos sa djetetom. Ništa, samo kažem, iako nikog to ne zanima jer nije azilant. Poznajem tipa koji je već dugo u zatvoru jer je duži period seksualno zlostavljao svoju kćerku koja je na kraju i rodila dijete. Opet ništa, jer nije azilant. Poznajem ih još dosta ako nekoga zanima priča, ali mislim da ne zanima jer nisu azilanti.

Hoću da kažem da je činjenje kaznenih djela gotovo svakodnevna pojava ali kad ta djela učine tamo neki drugi onda se ta vijest namjerno eksponira zarad klikova mišem i zarade na internetu. Tko se sjeća još Paravinje? On ne donosi više zaradu.

 

Jedan sirijski liječnik koji je u Njemačku došao na valu izbjegličke krize, i dobio posao u jednoj bolnici, silovao je četiri pacijentice. Sud ga je kaznio s uvjetnom zatvorskom kaznom.

 

http://www.anonymousnews.ru/2017/07/12/skandal-syrer-vergewaltigt-vier-patientinnen-im-donau-isar-klinikum-bewaehrung/

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pohvalio bih izvore vijesti - anonymousnews.ru kao i samu vijest u kojoj niti ima imena osuđenoga, niti žrtava, niti bilo čega po čemu bi se moglo provjeriti bilo što. 

Oblače, jesi to ti? Nekako ćutim tvoj intelektualizam iz odabira tema i izvora...

 

 

This space for rent!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice