Uber zaposlenje

poruka: 41
|
čitano: 42.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Uber zaposlenje

Na pocetku bi odma zamolio da ovo ne preraste u neku raspravu za ili protiv ubera ili tako nesto. 

 

Odlucio sam poceti voziti, ali jos nisam odlucio kako. Dali otvoriti svoju firmu, dali preko nekog. Dali s njihov autom ili rentat auto. Neznam sto bi najisplativije bilo. Ono sto je bitno je da ovo nebi radio kao posao sa strane nego kao primaran, jer parcijala cu bit i imat cu vremena. 

Ajmo uberovci neka pomoc, savjet. Ako vam je nelagodno iz nekog razloga javno, moze i na pp. 

6 godina
offline
Uber zaposlenje

I ja isto! Trenutno sam u inozemstvu, cim se vratim cu otvoriti obrt i voziti za sebe. Planiram voziti puno radno vrijeme, samo sada vidim da su promjenili cijene, prije je bilo oko 4000 kn s PDV-om za najam vozila a sada je po kilometrazi s time da je minimum 4000 kn, sto znaci da je sada nepovoljnije nego sto je bilo prije za iznajmiti vozilo ako se vozi puno radno vrijeme.

Takoder, moramo li ici po licencu te polagati ono poznavanje grada?

Volio bi takoder znati kolika je neto zarada ako netko vozi puno radno vrijeme?

6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
mar123 kaže...

Na pocetku bi odma zamolio da ovo ne preraste u neku raspravu za ili protiv ubera ili tako nesto. 

 

Odlucio sam poceti voziti, ali jos nisam odlucio kako. Dali otvoriti svoju firmu, dali preko nekog. Dali s njihov autom ili rentat auto. Neznam sto bi najisplativije bilo. Ono sto je bitno je da ovo nebi radio kao posao sa strane nego kao primaran, jer parcijala cu bit i imat cu vremena. 

Ajmo uberovci neka pomoc, savjet. Ako vam je nelagodno iz nekog razloga javno, moze i na pp. 

Mislim da je isplativije prvih mjesec dana voziti za nekoga da se dobije ideja o cijelom tom poslu kao i potencijalnoj zaradi, jer ne moras odmah izdvojiti dosta love da bi vidio ako je to za tebe.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Uber zaposlenje
mar123 kaže...

Na pocetku bi odma zamolio da ovo ne preraste u neku raspravu za ili protiv ubera ili tako nesto. 

 

Odlucio sam poceti voziti, ali jos nisam odlucio kako. Dali otvoriti svoju firmu, dali preko nekog. Dali s njihov autom ili rentat auto. Neznam sto bi najisplativije bilo. Ono sto je bitno je da ovo nebi radio kao posao sa strane nego kao primaran, jer parcijala cu bit i imat cu vremena. 

Ajmo uberovci neka pomoc, savjet. Ako vam je nelagodno iz nekog razloga javno, moze i na pp. 

Kao sto je kolega rekao, prvo probaj voziti tjedan dva za nekoga da vidis jeli to posao za tebe. Odma ces skuziti ako vozis tudi auto i poslodavac placa gorivo, zarada je jako mala i moras voziti 9h+ za neku znacajnu zaradu. 

 

Po meni ti je najisplativije otvoriti svoju firmu, sad preko sezone rentaj auto 3 mjeseca, udaraj minimalno 10h dnevno i zaradit ces dovoljno za svoj vlastiti auto. Nakon sezone si kupi auto i vozi. Ja sam vozio za druge (tudi auto i gorivo), zarada je bila poprilicno mala. Sada vozim sam za sebe i zarada je puno puno bolja. Po meni voziti za nekoga jednostavno nema smisla pogotovo ako ti je to primaran posao

15 godina
offline
Uber zaposlenje

Pa tako sam mozda i planiro, cisto da se malo naviknem na posao. 

Ovo za rentu auta si gledao gdje? 

Zar nemozes ti rentat auto bilogdje i onda s tim ugovorom o renti vozit?

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
MARKOZD15 kaže...
mar123 kaže...

Na pocetku bi odma zamolio da ovo ne preraste u neku raspravu za ili protiv ubera ili tako nesto. 

 

Odlucio sam poceti voziti, ali jos nisam odlucio kako. Dali otvoriti svoju firmu, dali preko nekog. Dali s njihov autom ili rentat auto. Neznam sto bi najisplativije bilo. Ono sto je bitno je da ovo nebi radio kao posao sa strane nego kao primaran, jer parcijala cu bit i imat cu vremena. 

Ajmo uberovci neka pomoc, savjet. Ako vam je nelagodno iz nekog razloga javno, moze i na pp. 

Kao sto je kolega rekao, prvo probaj voziti tjedan dva za nekoga da vidis jeli to posao za tebe. Odma ces skuziti ako vozis tudi auto i poslodavac placa gorivo, zarada je jako mala i moras voziti 9h+ za neku znacajnu zaradu. 

 

Po meni ti je najisplativije otvoriti svoju firmu, sad preko sezone rentaj auto 3 mjeseca, udaraj minimalno 10h dnevno i zaradit ces dovoljno za svoj vlastiti auto. Nakon sezone si kupi auto i vozi. Ja sam vozio za druge (tudi auto i gorivo), zarada je bila poprilicno mala. Sada vozim sam za sebe i zarada je puno puno bolja. Po meni voziti za nekoga jednostavno nema smisla pogotovo ako ti je to primaran posao

 A opcija da vozim za sebe ali rentam auto?

jer sad vidim da od 10.5.(danas) auti moraju bit minimalno 2011. Godiste a nije mi bas jeftino kupit takav auto. 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Uber zaposlenje
mar123 kaže...

 A opcija da vozim za sebe ali rentam auto?

jer sad vidim da od 10.5.(danas) auti moraju bit minimalno 2011. Godiste a nije mi bas jeftino kupit takav auto. 

Gledaj, sve ovisi koliko ce ti uzeti za mjesec dana rente. Ja sam probao rentati i skuzio da mi se ne isplati, a dobio sam auto prilicno jeftino. Sto se tice toga jeftino/skupo, za cca 5000e mozes uzeti neki noviji auto koji je cist okej za Uber. Ja sam se jedno ljeto stisnuo, udarao po 10h dnevno i uspio izdvojiti za novi auto, zato ti to osobno i preporucam jer je tako Uber najisplativije i voziti

15 godina
offline
Uber zaposlenje

Pa malo sam guglo i naso neke aute za 3000 kn mjesecne rente. To mi se ne cini tako puno. Ova tvoja ideja da nakon sezone kupim auto mi je isto pala na pamet. Mozda kroz sezoni vozit rentani i tamo u 10. Mjesecu uzet neki auto. 

U kojem gradu ti vozis?

i mozes mi molim te poblize objasnit to s otvaranjem firme/obrta, postupak, trajanje istog, trosak otvaranja. Fiskalna blagajna mi isto treba pretpostavljam? Svi ti mali detalji bi mi bili jako korisni. 

10 godina
offline
Uber zaposlenje

Otvori paušalni obrt, to ti je najbrže i najjeftinije. Ne trebaju ti nikakve fiskalne blagajne, sve ide preko aplikacije.

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Syke kaže...

Otvori paušalni obrt, to ti je najbrže i najjeftinije. Ne trebaju ti nikakve fiskalne blagajne, sve ide preko aplikacije.

 A to je? Moze molim te malo detaljnije. Koja je razlika tog i "obicnog" obrta? Za ovo nisam nikad ni cuo. 

13 godina
odjavljen
offline
Uber zaposlenje

Uglavnom otvoris j.d.o.o, cini mi se da nemas puno za platiti kad otvaras, ali nisam siguran jer vozim preko mamine firme. Sto se tice fiskalne blagajne kolega je dobro rekao, sve ide preko aplikacije i tu nemas brige

13 godina
neaktivan
offline
Uber zaposlenje

Takoder sam namjeravao odvozit mjesec dana po ljeti u Šibeniku.

Jel moguće uopće samo na mjesec dana i kolika primanja mogu očekivat s obzirom da imam vlastiti auto i turiste? 

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
MARKOZD15 kaže...

Uglavnom otvoris j.d.o.o, cini mi se da nemas puno za platiti kad otvaras, ali nisam siguran jer vozim preko mamine firme. Sto se tice fiskalne blagajne kolega je dobro rekao, sve ide preko aplikacije i tu nemas brige

 Za jdoo znam sve, 10 kn je pocetni kapital i ostalo su troskovi otvaranja, otprilike 1000 kn izade. 

Sto je s davanjima drzavi? Kako taj dio ide? Moram li ja vodit to ili ide nekim automatizmom. I da, student sam, pa neznam jel to ista znaci. 

12 godina
online
Uber zaposlenje

Mislim da ti se pausalni obrt najvise isplati. Zove se pausalni jer porez placas bez obzira na prihode, ali je zato jako niska stopa, i davanja su super mala (ovisi o zaradi ali sve skupa porez + mirovinsko + zdravstveno te dodje oko 250 eura mjesecno ako si u najvecem razredu, koji je mislim 200 tisuca + godisnja zarada). Doslovno nema povoljnijeg oblika poslovanja, cak niti u susjednim drzavama. Limit za zaradu je 300k godisnje, nakon toga prestajes biti pausalni i tada ti % koji drzava uzima dosta raste.

 

Mislim da ce ti trebati fiskalizacija posto ljudi placaju karticama (a neki cak i gotovinom), iako nisam siguran jer ipak to ide preko Ubera pa mozda oni izdaju fiskalizirane racune (to bi ti bilo idealno). Trebas provjeriti sa nekim tko ima iskustva.

 

Trosak otvaranja pausalnog obrta je 250KN + izrada pecata (da, trebas pecat...) + nesto sitno za raznu papirologiju. Pain in the ass je ali je i najjednostavniji nacin poslovanja, tako da mislim da definitivno trebas poceti s tim.

 

Posto si student ne znam kako to ide, najbolje bi bilo da se raspitas u nekom knjigovodstvu. Realno, za pausalni obrt ti ne treba knjigovodja ali ne racunaj na nikakav automatizam :) Morati ces voditi dosta (besmislene) papirologije.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 10:06 (OriginalEXE).
15 godina
offline
Uber zaposlenje

hvala na objasnjenju, malo cu izguglat to detaljnije. ovo za mirovinsko i zdravstveno i ostala davanja neznam kako bi islo posto sam redovni student i samim tim mislim da nemoram nista od toga placat. neznam ni dali mogu uopce biti zaposlen na taj nacin ako sam redovni student a i bilo bi glupo da placam ta davanja ako nemoram.

16 godina
online
Re: Uber zaposlenje
mar123 kaže...

hvala na objasnjenju, malo cu izguglat to detaljnije. ovo za mirovinsko i zdravstveno i ostala davanja neznam kako bi islo posto sam redovni student i samim tim mislim da nemoram nista od toga placat. neznam ni dali mogu uopce biti zaposlen na taj nacin ako sam redovni student a i bilo bi glupo da placam ta davanja ako nemoram.

Ne ide to tako jednostavno. Ako se radi posao, moraju se plaćati nameti, to što si student ne znači da je sve ostalo free.

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Old Iggy kaže...
mar123 kaže...

hvala na objasnjenju, malo cu izguglat to detaljnije. ovo za mirovinsko i zdravstveno i ostala davanja neznam kako bi islo posto sam redovni student i samim tim mislim da nemoram nista od toga placat. neznam ni dali mogu uopce biti zaposlen na taj nacin ako sam redovni student a i bilo bi glupo da placam ta davanja ako nemoram.

Ne ide to tako jednostavno. Ako se radi posao, moraju se plaćati nameti, to što si student ne znači da je sve ostalo free.

 ne, nisi shvatio. ne govorim za namete koje firma ima, nego namete koje bi ja morao davati kao zaposlenik. pitanje je dali mogu to placati kao da radim bilogdje preko studentskog.

16 godina
online
Re: Uber zaposlenje
Treba vidjeti koji je način "najjeftiniji", tj. gdje se plaćaju najmanji osobni nameti. BTW, ne zaboravi i ostale elemente, tipa olakšice roditelja itd.
6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Treba li se nešto polagati?
13 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Poznanik kupio auto na kredu (mislim da je rabljeni,prek neke auto kuce), otvorio taj "pausalni" obrt, relativno zadovoljan, uspije otplatit auto, davanja i zaradi nesto, sa tim da sad planira krenuti na more , veli da ce sad tamo biti prava zarada.
6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Kolika je prosječna zarada za 8 sati 5 dana u tjednu?
15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
love2ml86 kaže...
Kolika je prosječna zarada za 8 sati 5 dana u tjednu?

 to bi isto bilo korisno znati, da znam s cim racunat. nadam se da nije problem vozacima ovdje rec neki tjedni prosjek zarade.

13 godina
odjavljen
offline
Uber zaposlenje

Ja u Zagrebu dnevne kad vozim (Pon, Uto, Sri, Cet, Ned) napravim cca 400kn u prosjeku prometa u nekih 8/9h voznje. S tim da pet i sub vozim nocne di mi je prosjek 500kn. Ovo govorim u prosjeku

6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
MARKOZD15 kaže...

Ja u Zagrebu dnevne kad vozim (Pon, Uto, Sri, Cet, Ned) napravim cca 400kn u prosjeku prometa u nekih 8/9h voznje. S tim da pet i sub vozim nocne di mi je prosjek 500kn. Ovo govorim u prosjeku

Dakle promet ti je oko 8 000 kn. Koliki su ti troskovi mjesecno? Gorivo i sve ostalo, opet pitam za prosjek otprilike.. Ne racunajuci nocne, jer mislim raditi 5 dana u tjednu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 1:39 (love2ml86).
10 godina
neaktivan
offline
Uber zaposlenje

U Dalmaciji je npr.Trogir-Split 250kn sezonom.

Mislim da se sezonski jako dobro može zaradit na moru .

11 godina
offline
Uber zaposlenje

@MARKOZD15 

koji auto si kupio tj. voziš ako nije bed?

10 godina
offline
Uber zaposlenje

Ako ćeš biti direktor firme i nigdje drugdje prijavljen onda se moraš prijaviti na direktorsku osnovicu - 5213 kn brutto... ne možeš biti zaposlen i redovni student

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Syke kaže...

Ako ćeš biti direktor firme i nigdje drugdje prijavljen onda se moraš prijaviti na direktorsku osnovicu - 5213 kn brutto... ne možeš biti zaposlen i redovni student

 Pretpostavljam da ovo vazi za jdoo i doo, a sto je s obrtom? Ista stvar? 

Mogu li ja ista kao redovni student, znas li ikakav nacin?

7 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Mozes delati preko student servisa u nekoj tvrtci ( formalno pravno bi vozio za neku tvrtku ), s time da ima godisnji limit neoporezive zarade.

Forum ti nije najbolje mjesto za prikupljanje ovakvih informacija. Nazovi hitro.hr ili ministarstvo rada ili neki bolji knjigovodstveno revizorski ured i saznaj iz prve ruke sve to kaj te zanima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 17:07 (bunker).
10 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
mar123 kaže...
Syke kaže...

Ako ćeš biti direktor firme i nigdje drugdje prijavljen onda se moraš prijaviti na direktorsku osnovicu - 5213 kn brutto... ne možeš biti zaposlen i redovni student

 Pretpostavljam da ovo vazi za jdoo i doo, a sto je s obrtom? Ista stvar? 

Mogu li ja ista kao redovni student, znas li ikakav nacin?

 

Da, važi za d.o.o i j.do.o. za obrt ne znam

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice