Učenički servis - poslovi?

poruka: 89
|
čitano: 87.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Evo uskoro će ljeto i mili nam praznici. Imam 17 godina, i kao većina srednjoškolaca imam pravo na rad preko praznika.

 

Kako mi vrijeme ne bi propalo pokušat ću naći posao preko učeničkog servisa ( na području ZGa ), no koliko čujem taj način nije baš učinkovit, pa me zanima gdje bih se još mogao raspitati za učeničke poslove?

 

Smatram da postoji još pojedinaca koji se zanimaju za rad preko ljeta pa ću popis poslova koje možemo raditi uređivati u prvom postu.

 

Zasad to su :

 

RAD NA SKLADŠTU VEĆIH TRGOVAČKIH LANACA - ETIKETIRANJE, PRIJENOS ROBE

RAD NA BENZINSKIM CRPKAMA KAO ČISTAČ STAKALA, PRIPOMOĆ PRI TOČENJU GORIVA

PUNJENJE PERNICA U KNJIŽARAMA

KONOBARENJE

RAD NA STANICAMA ZA POVRAT POREZA NA PLASTIČNU AMBALAŽU

SKUPLJANJE PALETA NA GRADILIŠTIMA

PRODAVANJE SLADOLEDA

POMOĆ PRI BERBI

(PRODAVANJE KUKURUZA NA PLAZI)

LoL NordicEU : Heineken01
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 21:34 (KKristijan).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?

Malo si kasno počeo gledati, pa ćeš teško bez veze nešto uvatit. Raspitivanje je isto najbolje napraviti preko veze, škole,... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Učenički servis - poslovi?
Punjenje pernica u knjizarama? LOL..:)
www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
Mitsuoka kaže...

Malo si kasno počeo gledati, pa ćeš teško bez veze nešto uvatit. Raspitivanje je isto najbolje napraviti preko veze, škole,... 

prekasno {#} ?

 

Da znam, no baš i nisam od nekih veza, kako misliš da se raspitam preko škole?

LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
DamageHigh kaže...
Punjenje pernica u knjizarama? LOL..:)

Imam prijatelja koji je to radio prošlo ljeto, za jednu napunjenu pernicu -> 1kn, fino je zaradio.

LoL NordicEU : Heineken01
15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

raspituj se po privatnim firmama koje imaju skladiste i do nekih 10 radnika, na ljeto ce ti par njih ic na godisnji i tu ti mozes upast, tako sam ja naso.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
KKristijan kaže...
Mitsuoka kaže...

Malo si kasno počeo gledati, pa ćeš teško bez veze nešto uvatit. Raspitivanje je isto najbolje napraviti preko veze, škole,... 

prekasno {#} ?

 

Da znam, no baš i nisam od nekih veza, kako misliš da se raspitam preko škole?

Da, ljudi u Splitu gledaju već u 11 misec, u ZG može bit samo gore. 

 

Preko škole, u referadi, nama je tamo znalo stavit listu poslova i tako to, al opet dosta toga je na veze. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

a da to je istina sad ti je vec pre pre kasno, nema sanse sad nesto nac. mozes pec kukuruz i prodavat na plazi ako imas nekog na moru, to dobro ide.

12 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Ma neka se u Ledo (pogon na Žitnjaku naravno) javi, ja ću tamo treće ljeto sad najvjerojatnije i nije loše. Trosmjenski rad, kada je ludnica (6.,7. mjesec) možeš oko 4 soma zaraditi. Nije ti još kasno za njih, samo za prvi put ti treba neka veza da te malo pogura.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 0:19 (pr0n_addict).
13 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
pr0n_addict kaže...

Ma neka se u Ledo (pogon na Žitnjaku naravno) javi, ja ću tamo treće ljeto sad najvjerojatnije i nije loše. Trosmjenski rad, kada je ludnica (6.,7. mjesec) možeš oko 4 soma zaraditi. Nije ti još kasno za njih, samo za prvi put ti treba neka veza da te malo pogura.

Koliko dana radis i koliko h po danu ? Ovako nešto sam i htio, javit ću se u srijedu.

LoL NordicEU : Heineken01
12 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
KKristijan kaže...
pr0n_addict kaže...

Ma neka se u Ledo (pogon na Žitnjaku naravno) javi, ja ću tamo treće ljeto sad najvjerojatnije i nije loše. Trosmjenski rad, kada je ludnica (6.,7. mjesec) možeš oko 4 soma zaraditi. Nije ti još kasno za njih, samo za prvi put ti treba neka veza da te malo pogura.

Koliko dana radis i koliko h po danu ? Ovako nešto sam i htio, javit ću se u srijedu.

18 kn po satu za ujutro i popodne, noćna smjena 22-23 kune po satu, a praznik 27 kn . Radi se 8 sati, gotovo svaki vikend barem subota, nedjelja opcionalno (poslovođa ide po pogonu i pita tko hoće, tko neće - satnica kao za praznik). Za prvi put ako te uzmu imaš predavanje o sigurnosti na radu (traje oko 3-4 sata, imaš izlazni testić na kraju). Imaš više različitih poslova unutar samog pogona, negdje se radi više, a negdje manje; sve ovisi kakva te sreća potrefi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 13:56 (pr0n_addict).
14 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
pr0n_addict kaže...
KKristijan kaže...
pr0n_addict kaže...

Ma neka se u Ledo (pogon na Žitnjaku naravno) javi, ja ću tamo treće ljeto sad najvjerojatnije i nije loše. Trosmjenski rad, kada je ludnica (6.,7. mjesec) možeš oko 4 soma zaraditi. Nije ti još kasno za njih, samo za prvi put ti treba neka veza da te malo pogura.

Koliko dana radis i koliko h po danu ? Ovako nešto sam i htio, javit ću se u srijedu.

18 kn po satu za ujutro i popodne, noćna smjena 22-23 kune po satu, a praznik 27 kn . Radi se 8 sati, gotovo svaki vikend barem subota, nedjelja opcionalno (poslovođa ide po pogonu i pita tko hoće, tko neće - satnica kao za praznik). Za prvi put ako te uzmu imaš predavanje o sigurnosti na radu (traje oko 3-4 sata, imaš izlazni testić na kraju). Imaš više različitih poslova unutar samog pogona, negdje se radi više, a negdje manje; sve ovisi kakva te sreća potrefi.

Dali ima neko dobno ogranicenje za te poslove? Ja imam 16 god...

www.facebook.com/Battlefield3.Info
12 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Minimum 18 godina, nažalost.

15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

to onda nije ucenicki posao nego pravi.

13 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

Ledo je preko student servisa. Radim tamo svako ljeto

12 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

E onda sam zayebo, ispričavam se. Ali svejedno ako ima koji maturant primit će ga preko učeničkog servisa - njima je u Ledu svejedno, samo da si punoljetan.

15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

učenički servis i student servis nije isto. ovdje se prica o radu za maloljetnike koji idu u srednju a ne za one koji su na faksu ili imaju preko 18.

12 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
mar123 kaže...

učenički servis i student servis nije isto. ovdje se prica o radu za maloljetnike koji idu u srednju a ne za one koji su na faksu ili imaju preko 18.

U tom slučaju znam jedino tiskaru gdje sam ja u srednjoj radio, preko puta grafičke škole u ZG. Mislim da je 18 kn/h, i možeš raditi fleksibilne smjene od 8 do 12 h (imaš kartice u koje upisuješ koliko si bio). Uglavnom se pakiraju knjige i slažu na palete pa je dosadno; usto postoji mogućnost noćnog rada (više $) - samo treba poslovođu pitati, ali tada me to nije zanimalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 15:04 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

to mi zvuci dobro

13 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

imam 15 godina i volio bi i ja zaradit koju kunu pa mi recite jel se može od toga zaradit išta love?

Avenged Sevenfold foREVer!
15 godina
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
cod4gamer kaže...

imam 15 godina i volio bi i ja zaradit koju kunu pa mi recite jel se može od toga zaradit išta love?

 

neki koji imaju skolu zavrsenu i fakultet traze posao bilo sta da rade, sad ce tebe primit koji imas 15 godina da radis nest bez iskustva i icega..probaj duhan, metlice..neznam

13 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
razer1911 kaže...
cod4gamer kaže...

imam 15 godina i volio bi i ja zaradit koju kunu pa mi recite jel se može od toga zaradit išta love?

 

neki koji imaju skolu zavrsenu i fakultet traze posao bilo sta da rade, sad ce tebe primit koji imas 15 godina da radis nest bez iskustva i icega..probaj duhan, metlice..neznam

a ovdje kod mene, nažalost, sve ide preko veze.a zanima me mogu li ja npr sa 16 godina radit na sezoni?

Avenged Sevenfold foREVer!
12 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Ali poslodavcima je koliko sam čuo isplativije primiti klinca preko servisa nego radnika preko burze - manje davanja državi, manje papirologije itd. Tako da što se tiče šljakerskih poslova (ovi koje sam prije naveo), vrijedi probati u svakom slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 15:31 (pr0n_addict).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
pr0n_addict kaže...

Ali poslodavcima je koliko sam čuo isplativije primiti klinca preko servisa nego preko radnika preko burze - manje davanja državi, manje papirologije itd. Tako da što se tiče šljakerskih poslova (ovi koje sam prije naveo), vrijedi probati u svakom slučaju.

uff nadam se da je tako.volio bi raditi bilo šta.sutra ću pričat sa razrednicom o tome.nadam se da će se nešto nać za mene :)

Avenged Sevenfold foREVer!
14 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

izvini ali da li je konobarenje ikako moguće legalno prije 18-te ??

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

da, zasto ne

14 godina
neaktivan
offline
Re: Učenički servis - poslovi?
mar123 kaže...

da, zasto ne

hoces rec da me otac moze prijavit kao radnika,tj da ne radim na crno?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

Poslodavcu je uvijek lakse (jeftinije) zaposlit nekoga studenta ili ucenika jer ne placa mirovinsko, zdravstveno itd...mislim da placa samo porez. Ljudi idu na godisnje preko ljeta tako da se tu stvara prilika da se radi kao ucenik/student i zaradi. A onda po sredini 8 mjeseca na moreno sa svojim parama u djepu. Nema nista sladje od toga (bome ni mrskije kad se vracas samo u gacama, ali eto{#})

14 godina
neaktivan
offline
Učenički servis - poslovi?

i kako se prijavit za neki od ovih poslića?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Učenički servis - poslovi?

prijavit? ti ne kuzis, ti npr. mozes preko interneta trazit neke firme i mailom ih ispitivat trebaju li ljetnu ispomoc zbog godisnjih, npr. oni koji imaju skladista ce te primit. to moze ali i nemora ic preko nekog servisa. nije to nista drukcije od onog kad odrasli traze posao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 21:01 (mar123).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice