Zarada preko njuškala

poruka: 25
|
čitano: 4.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Zarada preko njuškala

Ovako, naisao sam na oglas na ebayu za nove GTX 1070,covjek ih kupio zbog mininga no kako se bitcoin vise ne isplati rudarit onda ih odlucuje prodat.

Ostalo mu je jos 10 komada, prodao ih je 7 i po feedbacku vidim da je OK.

Prvo smo se cuil preko maila, grafe imaju garanciju godinu dana od EVGA i to je on aktivirao prije nesto manje od mjesec dana.

Posalo mi je sliku racuna i cak smo se bili culi telefonski preko vibera.

Placam preko paypala tako da u slucaju neke prevare mogao bi lako dobiti povrat novaca no mene vise zanima sto s carinom???

 Dali je moguce da mi ih on posalje kao gift i da je value tipa 10 dolara za svaku, kupio bi otprilike 5 od njih 10.

  Cijenu na njuskalu bi digao za 25% tako da bi eto moja zarada po jednoj kartici bila nekih 500-700 kuna.

 

Dali je netko pokusao nesto slicno i jel se uopce isplati upustat u te vode jer kao sto rekoh jedini problem mi je carina a za sve ostalo je izi 

 

 

 

edit:

 

ako je netko zainteresiran za kupnju istih neka se javi na pm, grafe cu ja testirat prije nego ih stavim u prodaju...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 14:14 (karlo125).
11 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala

Carina ovisi odakle ih šalje, to nisi napisao, a ako dođe do carinjenja, ovo što se tiče poklona nema šanse da prođe, pogotovo ne 5 komada.

10 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
_mark0_69 kaže...

Carina ovisi odakle ih šalje, to nisi napisao, a ako dođe do carinjenja, ovo što se tiče poklona nema šanse da prođe, pogotovo ne 5 komada.

Poklon ili pet poklona isti k***c 

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
15 godina
protjeran
offline
Zarada preko njuškala

naručih robu u vrijednosti 400 kuna jedan komad na kraju platio carini nekih 100 kuna pa se sad ti misli

neš miomič carinu kako god okreneš jebiga al tako je

jevala vas interpunkcija
15 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala

-odeš i osobno kupiš.. tad 99% prolaziš bez carine, naravno s jednim komadom.. s više nikako (nije za osobnu upotrebu, nego za daljnju prodaju, biz na crno=kazna).

-ideja s poklonom.. onak, misliš da su carinici inače na kruški pa padnu ili što? .. + moraš dati neki račun, jednako što druga strana želi novac, bankovna transakcija.. pa ako nemaš račun, tad ti carina opravdano obračuna cjenu po cjeniku domaćeg tržišta, nakon čega nećeš razmišljati o zaradi nego gubitku (jer u cjeniku nema cjenkanja-polovnih..)

-ako želiš biti trgovac, registriraš firmu, plaćaš poreze i tad te država 'štiti' od nelojalne konkurencije (švercera) upravo carinama. Ili se pitaj zašto to ne rade svi.. zato.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Zarada preko njuškala
karlo125 kaže...
 Dali je moguce da mi ih on posalje kao gift i da je value tipa 10 dolara za svaku, kupio bi otprilike 5 od njih 10.

 Naravno da je moguće, kad carinik vidi da je gift neće on to otvarati, još ako ti stavi onu ukrasnu mašnu na paket i sjajni papir pa da baš izgleda kao poklon.

Čak mislim da ima stavka u našem zakonu što se tiče carine: "ako je poklon ne smijete otvarati jer će se slavljenik razočarati što mu je poklon otvaran".

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
zalman1 kaže...
karlo125 kaže...
 Dali je moguce da mi ih on posalje kao gift i da je value tipa 10 dolara za svaku, kupio bi otprilike 5 od njih 10.

 Naravno da je moguće, kad carinik vidi da je gift neće on to otvarati, još ako ti stavi onu ukrasnu mašnu na paket i sjajni papir pa da baš izgleda kao poklon.

Čak mislim da ima stavka u našem zakonu što se tiče carine: "ako je poklon ne smijete otvarati jer će se slavljenik razočarati što mu je poklon otvaran".

 da je tak jednostavno zajebat carinu na sve bi se pisalo gift u dogovoru sa prodavačima.

5 godina
protjeran
offline
Re: Zarada preko njuškala
b00 kaže...

 da je tak jednostavno zajebat carinu na sve bi se pisalo gift u dogovoru sa prodavačima.

Tamo krajem 90tih se 'dobilo' dosta poklona iz zemlje proleterske Amerike od 'tetka' iz Los Angelesa.

Izgleda da urbane legende još uvijek žive i prenose se sa koljena na koljeno

 

 

8 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
Seronja nezauzet kaže...
b00 kaže...

 da je tak jednostavno zajebat carinu na sve bi se pisalo gift u dogovoru sa prodavačima.

Tamo krajem 90tih se 'dobilo' dosta poklona iz zemlje proleterske Amerike od 'tetka' iz Los Angelesa.

Izgleda da urbane legende još uvijek žive i prenose se sa koljena na koljeno

 

 

bolje kupovati nove u eu shopovima i prodavati ih na njušci, jer vidim da dosta pametnajkovića prodaje grafe koje su rudarile 24/7 dosta vremena i kad ih prodaju stave cijenu koja je veća od novih. i onda tu na temi "Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]" ljudi linkaju takve i napominju kako su to prilike koje se ne propuštaju 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 19:16 (dtdtdt).
14 godina
offline
Zarada preko njuškala

nek se dogovori s nekim da ga pričeka pješke tamo di nema graničnog prijelaza da mu preda i ovaj kojih 10km prepješaći i posle se skupa odvezete do grada i prodaš grafe :D

10 godina
neaktivan
offline
Zarada preko njuškala

a gle probat cu, ako ostane na carini necu uzimat.

Njemu ce oni vratit paket a ja cu mu uplatit tih 20$ za shipping sto je bio slao da ono nije bas da ga idem zajebat

10 godina
neaktivan
offline
Zarada preko njuškala

BTW jel neko zainteresiran za kupnju 

 

Kak sam reko, grafu cu testirat dan-dva, osobnu garanciju nedam posto imate od EVGA godinu dana.

A sad ako bas rikne unutar tjedan-dva, prvo vracam sebi novce kroz refund a te iste dajem onom kome je riknula no naravno grafa se vraca meni da nebi neki biser pokusavo scamat 

8 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
karlo125 kaže...

BTW jel neko zainteresiran za kupnju 

 

Kak sam reko, grafu cu testirat dan-dva, osobnu garanciju nedam posto imate od EVGA godinu dana.

A sad ako bas rikne unutar tjedan-dva, prvo vracam sebi novce kroz refund a te iste dajem onom kome je riknula no naravno grafa se vraca meni da nebi neki biser pokusavo scamat 

 za koliko bi prodao novu evga gtx 1070?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada preko njuškala
dtdtdt kaže..

 za koliko bi prodao novu evga gtx 1070?

 Ne znam dali se smije uopce tu oglasavat 

Posaljem ti pm...

11 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala

Vidim stalo ti je do novca, želiš zaradit na neki način, ali ne ide to samo tako pa evo moj savjet je da ne "bacaš" novce na poštarinu jer će sigurno ostat na carini. I u casinu bi ti bile veće šanse za izać sa nešto love. Probaj onu staru poduzetničku - kupuj polovne na njušci i prodaji za 100kn više.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada preko njuškala
_mark0_69 kaže...

Vidim stalo ti je do novca, želiš zaradit na neki način, ali ne ide to samo tako pa evo moj savjet je da ne "bacaš" novce na poštarinu jer će sigurno ostat na carini. I u casinu bi ti bile veće šanse za izać sa nešto love. Probaj onu staru poduzetničku - kupuj polovne na njušci i prodaji za 100kn više.

 ma roki moj imam ja dovoljno 

no malo smo pohlepni u zadnje vrijeme, recimo sad izlazi nova generacija RTX i iz nekog razloga to se mora imat 

6 godina
protjeran
offline
Zarada preko njuškala

Rijetko odvratna tema na ovome forumu.

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
Samo si ti nedostajala
14 godina
offline
Re: Zarada preko njuškala
Samo si ti nedostajala
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada preko njuškala
Mary Sue kaže...

Rijetko odvratna tema na ovome forumu.

 wat??

Ne znam jel si procitala cijeli post koji sam napisao ali nigdje ne vidim da pokusavam prevarit ljude.

 

U cemu je problem?

6 godina
protjeran
offline
Re: Zarada preko njuškala
karlo125 kaže...

U cemu je problem?

 Sasvim mi je jasno da sâm ne umiješ shvatiti u čemu je problem. Gramzivost se od svojih ponosnih vlasnika brani poterovskim plaštom nevidljivosti. Zato i jest vrijedna prijezira, a ujedno tako smiješna.

All work and no play makes Jack a dull boy.
11 godina
offline
Zarada preko njuškala

karlo pa ti ćeš biti glavna faca u 6.c ...najveći diler u kvartu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada preko njuškala
GSP kaže...

karlo pa ti ćeš biti glavna faca u 6.c ...najveći diler u kvartu

 B* a ne C

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada preko njuškala
Mary Sue kaže...
karlo125 kaže...

U cemu je problem?

 Sasvim mi je jasno da sâm ne umiješ shvatiti u čemu je problem. Gramzivost se od svojih ponosnih vlasnika brani poterovskim plaštom nevidljivosti. Zato i jest vrijedna prijezira, a ujedno tako smiješna.

 Zesci troll

 

NVM

 

Zatvaram temu 

11 godina
offline
Zarada preko njuškala

jebote, jesu li današnji klinci poduzetni... odmah bi 100 eurića zarade po komadu

 

ja sam kao klinac "proizvodio" špriherice i pakirao ih u one plave kutijice od sode bikarbone sa zalihom šprihera, po cijeni kao sad otprilike 50 kuna

fora je bila što sam imao dostupnu poprilično jaku žicu, jake gumice iz onih paukova za vezanje tereta na autu i od starog alat kojim bi uspio savinut tu jaku žicu u minijaturnu šprihericu i još je ukrasiti pletenjem tanje žice oko drške za ukras

išle su k'o alva, pogotovo kad se pročulo po školi, sve dok mi nije ponestalo žice iz tatinog podruma - onda sam smislio plan, maznuti jedan debeli kabel koji je virio iz zemlje u brodarskom institutu u sigetu

jednu noć sam se prebacio preko ograde, pilom za željezo prepilio oko metar i pol tog kabela (imao sam više sreće nego pameti što nije bila pod naponom), koji je u sebi imao hrpu debelih žica i onda je naletio problem - vojnik stražar koji je uspio dvaput viknut "stoj, pucat ću" prije nego sam se uspio prebaciti preko ograde i otperjati u garaže u aleji pomoraca

 

i to kad sam rasprodao i kad je ponestalo kvalitetne žice, onda sam se prebacio na izradu pljuca od malo debljih mesinganih cijevi (također iz tatinog podruma), koje su bile još popularnije jer su bile moćnije od običnih pljuca koje smo inače radili od antenskih cjevčica sa krovova zgrada (jesu nam se susjedi najebali familije kad bi počele smetnje... )

negdje između toga prodavao sam figurice garfielda koje sam izrađivao od gline i ručno farbao, prodavao sam stripove na placu koje sam vadio iz kontejnera kao volonter za prikupljanje starog papira itd. itd. 

 

uglavnom, nekako mi se čini da sam bio malko realniji po pitanju truda i zarade 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice