Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ? zaključana tema

poruka: 54
|
čitano: 45.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
goodye kaže...
LUNAT1C kaže...
cuspajz kaže...
LUNAT1C kaže...

to ti dovodi do parkinsa, nemoj to radit.. ja to stalno radim i vec vidim da mi se ruke lagano pocinju trest, a svi mi govore da to nije dobro..

jesi ti siguran za to? Teško ću prestat -.-

stara mi je medicinska sestra, znam sto pricam, to nije nimalo dobro, jel se oštećuju živci i mišići u prstima i ruci.,..

Daj ne blesaj, kakav parkins, nemoj siriti lazi. Nikakav parkins ti neces dobiti ako pucas prstima niti ce ti ista biti.

bic ce ti nesto tesko parkins, ali nez kako se ta bolest zove u svakom slucaju unistava se hrskavica, tako da kad ostaris jedva mozes micat prste, a i cesto te boli...

16 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

Ma daj, kakve dijagnoze na Bug forumu?! Nemoj to ni citati! Tj. nisi trebao to tu ni otvarati!

 

Tu ce ti (a i na drugim forumima) napunit glavu nekim bolestinama, zbog cega samo neces moci spavati od brige.

 

Ne znaci da nije nista, ali ako zbilja primjecujes da je to povecano, bez uzimanja supstanci tipa kofein, alkohol, razgovaraj s roditeljima i/ili odi kod lijecnika opce prakse koji ce te dalje uputiti na neke pretrage ako misli da nesto nije u redu!

 

A ne tu sam sebi u glavu utuvit da imas Parkinsa ili tako nesto jer je neki anonimus to na forumu izvalio!

 

(Ponavljam, ne znaci da je s tobom sve ok, nego znaci da slusas licencirane i obrazovane ljude, a ne oni koji su culi za nesto od susjeda koji je to cuo od nekog treceg!)

 

Sretno! :)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
15 godina
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
goodye kaže...
LUNAT1C kaže...
cuspajz kaže...
LUNAT1C kaže...

to ti dovodi do parkinsa, nemoj to radit.. ja to stalno radim i vec vidim da mi se ruke lagano pocinju trest, a svi mi govore da to nije dobro..

jesi ti siguran za to? Teško ću prestat -.-

stara mi je medicinska sestra, znam sto pricam, to nije nimalo dobro, jel se oštećuju živci i mišići u prstima i ruci.,..

Daj ne blesaj, kakav parkins, nemoj siriti lazi. Nikakav parkins ti neces dobiti ako pucas prstima niti ce ti ista biti.

nazovi doktora i pitaj! btw, nisam reko da ima parkinsa, nego da pucketanje s prstima dovodi do toga! i ovisi kakav se zvuk proizvodi pri tom, jel kao grebanje ili samo pukne, ako samo pukne, to bi znacilo da se izravnjava tlak u zglobovima, ako je grebanje dovodi do oštećenja hrskavice, i kasnije postoji mogućnost da dolazi i do parkinsa.

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 14:27 (LUNAT1C).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
LUNAT1C kaže...

nazovi doktora i pitaj! btw, nisam reko da ima parkinsa, nego da pucketanje s prstima dovodi do toga! i ovisi kakav se zvuk proizvodi pri tom, jel kao grebanje ili samo pukne, ako samo pukne, to bi znacilo da se izravnjava tlak u zglobovima, ako je grebanje dovodi do oštećenja hrskavice, i kasnije postoji mogućnost da dolazi i do parkinsa.

Hajde ne lupetaj, nije svako trešenje ruku parkinsonova bolest, a još manje pucketanje prstiju dovodi do parkinsonove bolesti. Koja hrpa budalaština.. link

15 godina
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

nazovi i pitaj http://www.kbc-zagreb.hr/kontakt , znam dvoje ljudi sa 30 i kusur godina koji su dobili parkinsa oštećenjem hrskavice, ja kažem, postoji vjerojatnost, ti mi nemoj vjerovat, a ja govorim jel sam imo isti problem, i otiso u bolnicu, btw, odi kod doktora fakat nemoj bit toliko ljen..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 14:36 (LUNAT1C).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
Mitsuoka kaže...
goodye kaže...
LUNAT1C kaže...
cuspajz kaže...
LUNAT1C kaže...

to ti dovodi do parkinsa, nemoj to radit.. ja to stalno radim i vec vidim da mi se ruke lagano pocinju trest, a svi mi govore da to nije dobro..

jesi ti siguran za to? Teško ću prestat -.-

stara mi je medicinska sestra, znam sto pricam, to nije nimalo dobro, jel se oštećuju živci i mišići u prstima i ruci.,..

Daj ne blesaj, kakav parkins, nemoj siriti lazi. Nikakav parkins ti neces dobiti ako pucas prstima niti ce ti ista biti.

bic ce ti nesto tesko parkins, ali nez kako se ta bolest zove u svakom slucaju unistava se hrskavica, tako da kad ostaris jedva mozes micat prste, a i cesto te boli...

kakas

LUNAT1C kaže...
goodye kaže...
LUNAT1C kaže...
cuspajz kaže...
LUNAT1C kaže...

to ti dovodi do parkinsa, nemoj to radit.. ja to stalno radim i vec vidim da mi se ruke lagano pocinju trest, a svi mi govore da to nije dobro..

jesi ti siguran za to? Teško ću prestat -.-

stara mi je medicinska sestra, znam sto pricam, to nije nimalo dobro, jel se oštećuju živci i mišići u prstima i ruci.,..

Daj ne blesaj, kakav parkins, nemoj siriti lazi. Nikakav parkins ti neces dobiti ako pucas prstima niti ce ti ista biti.

nazovi doktora i pitaj! btw, nisam reko da ima parkinsa, nego da pucketanje s prstima dovodi do toga! i ovisi kakav se zvuk proizvodi pri tom, jel kao grebanje ili samo pukne, ako samo pukne, to bi znacilo da se izravnjava tlak u zglobovima, ako je grebanje dovodi do oštećenja hrskavice, i kasnije postoji mogućnost da dolazi i do parkinsa.

kakate i jedan i drugi i svi vi skupa sa mnom! ja pucketam sa svim pokretnim djelovima moga tijela od svoje 13g (imam 28) i ne trese mi se nista(osim skembe) i te price o unistavanju hrskavica, zglobova ili cega vec su pi7darije, prije malo vremena sam negdje procitao sto se zapravo dogada kad pucketate prstima,vratom ili cime vec... to ne pucketaju kosti,hrskavice nego nekakvi mjehurici nekog plina (kao onaj najlon s mjehuricima) koji se s vremenom nakupe, najcesce na zglobovima, zasto na zglobovima- zato jer tamo se od silnih pokreta stvori prazan prostor i taj prostor ispuni neki plin (koji vec tijelo stvara)

ako nadem link,proslijedit cu ga

JESUS SAVES!!!
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

mislim da bi trebao otići doktoru, čim te to toliko muči da si postao temu na forumu, i time već u principu potražio pomoć

 

obzirom na tvoje godine vjerojatno nije ništa ozbiljno, tipa parkinsonova i sl., a nije niti do zamora kod tipkanja jer u tim godinama tijelo može podnijeti skoro sve zamore koji postoje

 

ići ćeš na slikanje rengenom (ne boli), na fizički pregled ruku (također ne boli) te ćeš na kraju vjerojatno dobiti određene vježbe da ojačaju zglobovi i tetive...

 

ne odgađaj posjet liječniku jer je zdravlje puno važnije od nove grafičke, i moram reći da ne razumijem da te ukućani već nisu poslali liječniku nego da ti se čak i smiju....

 

sretno

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
LUNAT1C kaže...

nazovi i pitaj http://www.kbc-zagreb.hr/kontakt , znam dvoje ljudi sa 30 i kusur godina koji su dobili parkinsa oštećenjem hrskavice, ja kažem, postoji vjerojatnost

Zar je tako teško bilo pročitati link?

 

Evo da se ne mučiš:

 

Parkinsonova bolest je bolest poremećaja pokreta zbog smanjenja lučenja kemijske supstancije dopamina u dijelu mozga koji ima važnu ulogu u kontroli voljnih pokreta (bazalni gangliji).

 

I ne, ne postoji vjerojatnost dobijanja parkinsa oštećenjem hrskavice.  Oštećenje hrshavice je najčešće artritis. Brkaš uzrok i simptom. Okani se ćorava posla lječenja na daljinu, ide ti kao vidovitom Milanu. A post je za hall of shame..

15 godina
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
bed kaže...
LUNAT1C kaže...

nazovi i pitaj http://www.kbc-zagreb.hr/kontakt , znam dvoje ljudi sa 30 i kusur godina koji su dobili parkinsa oštećenjem hrskavice, ja kažem, postoji vjerojatnost

Zar je tako teško bilo pročitati link?

 

Evo da se ne mučiš:

 

Parkinsonova bolest je bolest poremećaja pokreta zbog smanjenja lučenja kemijske supstancije dopamina u dijelu mozga koji ima važnu ulogu u kontroli voljnih pokreta (bazalni gangliji).

 

I ne, ne postoji vjerojatnost dobijanja parkinsa oštećenjem hrskavice.  Oštećenje hrshavice je najčešće artritis. Brkaš uzrok i simptom. Okani se ćorava posla lječenja na daljinu, ide ti kao vidovitom Milanu. A post je za hall of shame..

isti problem, druga bolest, eto ja se ne slazem da je moguce dobiti artritis! i sta vise postate u mutavu temu, ako mu smeta neka ode kod doktora, a ne posta temu na forum, ja sam reko svoje mišljenje i ono što je meni doktor reko prije godinu i po, sad neznam ko vise zna wikipedia ili doktor!

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
skank666 kaže...
...

kakate i jedan i drugi i svi vi skupa sa mnom! ja pucketam sa svim pokretnim djelovima moga tijela od svoje 13g (imam 28) i ne trese mi se nista(osim skembe) i te price o unistavanju hrskavica, zglobova ili cega vec su pi7darije, prije malo vremena sam negdje procitao sto se zapravo dogada kad pucketate prstima,vratom ili cime vec... to ne pucketaju kosti,hrskavice nego nekakvi mjehurici nekog plina (kao onaj najlon s mjehuricima) koji se s vremenom nakupe, najcesce na zglobovima, zasto na zglobovima- zato jer tamo se od silnih pokreta stvori prazan prostor i taj prostor ispuni neki plin (koji vec tijelo stvara)

ako nadem link,proslijedit cu ga

ja pucam od 6.og razreda, a sad kad pucam me nakon toga bole prsti... ali zavisi i od nacina kako istezes jer moze dolaziti do povrede čašice.. a naravno  i to se odnosi na kako koga, aj javi se sa 50-60 godina pa reci da ne osjecas, a ja pucam, ali pokusavam prestat, jako losa navika

16 godina
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
wildwest25 kaže...

Pošto sam registriran samo na ovom forumu morao sam to staviti tu :) ugl imam samo 15 godi vec par godina mi se ruke cudno nekontrolirano tresu mislim ne bas tresu ono al drhte jako jako cesto, rijetko kad da su mirne i to su vec sad svi primijetili i za...bavaju se sa mnom ... a ja ne znam od ceg je to i vec me to lagano pocinje i brinut pa ako bitko znao od cega to moze bit ili neki savjet ili se malo raspitat pa nek mi kaze cisto da znam radi kojeg mi se neodređenog razloga to događa :S

Lol ovdje su tolike rasprave o bolestima da je to sjmešno. Parkinsonova bolest je gotovo nemoguća u tvojim godinama tako da nije bed. A što se tiče toga tvog problema to nije ništa neobično. U pubertetu si, naglo se razvijaš i razloga za to može biti mnogo, slaba ishrana, dosta problema kod kuće u školi (nisu to toliki veliki problemi ali pubertet je gadan), onda razni drugi problemi... Također je možda problem s koncentracijom jer čudno je da sam primjećuješ da ti se ruke tresu, to znači da nisi na ništa drugo skoncentriran. Probaj si nać neku zanimaciju i ne obaziri se na to previše ako ne nešto psihički proći će samo od sebe :)

15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
Mitsuoka kaže...
ja pucam od 6.og razreda, a sad kad pucam me nakon toga bole prsti... ali zavisi i od nacina kako istezes jer moze dolaziti do povrede čašice.. a naravno  i to se odnosi na kako koga, aj javi se sa 50-60 godina pa reci da ne osjecas, a ja pucam, ali pokusavam prestat, jako losa navika

pa naravno da se mozes ozlijedit ako istezes kao manijak ali da ne tlapim evo linka, to se strucno zove krepitacije (evo danas sam naucio jos jednu novu rijecSmijeh)

JESUS SAVES!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
skank666 kaže...
Mitsuoka kaže...
ja pucam od 6.og razreda, a sad kad pucam me nakon toga bole prsti... ali zavisi i od nacina kako istezes jer moze dolaziti do povrede čašice.. a naravno  i to se odnosi na kako koga, aj javi se sa 50-60 godina pa reci da ne osjecas, a ja pucam, ali pokusavam prestat, jako losa navika

pa naravno da se mozes ozlijedit ako istezes kao manijak ali da ne tlapim evo linka, to se strucno zove krepitacije (evo danas sam naucio jos jednu novu rijecSmijeh)

shema... onda imam problema s koljenom iako sam to vec zna al eto utvrdio sam znanje Smijeh

15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
wildwest25 kaže...

Pošto sam registriran samo na ovom forumu morao sam to staviti tu :) ugl imam samo 15 godi vec par godina mi se ruke cudno nekontrolirano tresu mislim ne bas tresu ono al drhte jako jako cesto, rijetko kad da su mirne i to su vec sad svi primijetili i za...bavaju se sa mnom ... a ja ne znam od ceg je to i vec me to lagano pocinje i brinut pa ako bitko znao od cega to moze bit ili neki savjet ili se malo raspitat pa nek mi kaze cisto da znam radi kojeg mi se neodređenog razloga to događa :S

Jel ti i starom se ruke tresu ili staroj nekom iz obitelji? Starom i meni se isto tresu ruke (nasljedio od starog) i naj gore je na likovnom crtam i idem taman na jedno mjesto nacrtat neki objekt i poćne ruka drhtat i zeznem sve!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
14 godina
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

Mom se djedi tolko tresu ruke da kad jede juhu stavi polupraznu žlicu usta Izlanuo se

Prodajem Logitech G500 nov,neotvoren za 400kn
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

Ej momak, a kad si se zadnji put drogirao? Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
cuspajz kaže...

Mom se djedi tolko tresu ruke da kad jede juhu stavi polupraznu žlicu usta Izlanuo se

pffhahahahah, nasmija si me teže ima san neke cudne asocijacije hehe

 

a kad smo vec kos ruku ja imam Hiperhidrozu ili pretjerano znojenje dlanova. Vrlo je neugodno, pomalo san se vec navika. Di god drža ruke uvik se znoje, a sto je najgore kako se znoje tako postaju hladne

14 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

Dvije su mogucnosti:

 

1. Tek si usao u fazu mazenja zmaja pa si se preplasio.

 

2. Imas Parkinsonovu bolest

 

FORZA INTER!!!
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

za ispravnu dijagnozu moraš navesti više podataka o sebi i svojim životnim navikama,jer recimo piće i droga mogu imati takav učinak,pa onda anksioznost itd.bez tih informacija se ne može dati ni približna dijagnoza,a gdje još to što se može isčitati iz krvne slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 20:36 (shimano).
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

Posto smo svi ovdje doktoriBelji se ali u nista nismo sigurni, moj savjet ti je da odes kod obiteljskog lijecnika-ce i porazgovaras o tom problemu.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
shimano kaže...

za ispravnu dijagnozu moraš navesti više podataka o sebi i svojim životnim navikama,jer recimo piće i droga mogu imati takav učinak,pa onda anksioznost itd.bez tih informacija se ne može dati ni približna dijagnoza,a gdje još to što se može isčitati iz krvne slike.

To za mene ili? Navike non stop višenje za kompom 1 mjesećno tj 2 subota u mjesecu izađem s dećkima van se napit xD svi imamo tak 14-15 godina

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

ja sam cul da se jednom frajeru isto tak ko i tebi nekontrolirano tresle ruke i onda je umro, pogazil ga je auto.

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?
Pinc kaže...

ja sam cul da se jednom frajeru isto tak ko i tebi nekontrolirano tresle ruke i onda je umro, pogazil ga je auto.

 

Uh nema napolje xD sam za kompom ču bit nema van! jao šta bi dao da ima virtualna škola da se preko neta ući uh imaš web kameru i gleda tebe profesor ti profesora i to ti to svi kompove doma i web kamere i ajmo na nastavu treba onak neš pisat ti odeš na igre xD to bi bilo ko 91-93 kada se preko radia ućilo!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mi se ruke nekontrolirano tresu ?

wildwest25 kaže...


Pošto sam registriran samo na ovom forumu morao sam to staviti tu :) ugl imam samo 15 godi vec par godina mi se ruke cudno nekontrolirano tresu 




A ti si isto jako pametan, kad si bio na sistematskom u osmom rezredu na sistematskom mogao si lijepo pitati doktoricu. Ali tada si morao pokazati Kiću Slabinca pa ti se nisu tresleSmijeh


 


Odi kod svoje doktorice na pregled i pitaj sve što te muči.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice