Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

poruka: 182
|
čitano: 54.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Pitanje koje me oduvijek muči. Kakvo je značenje tog simbola u metal muzici? Pitao sam stvarno puno ljudi koji slušaju takvu glazbu o značenju pentagrama, i neki govore da je to simbol sotonizma, ali to nema smisla jer dosta ne-sotonističkih bendova koristi taj znak. Neki govore da je to simbol nesavršenog čovjeka, ali na pitanje kakve to ima veze s metal glazbom, počnu se izvlačiti s nekim drugim glupostima...

Dakle, želim pravu istinu. Što to znači i zašto se koristi u tom kontekstu?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
betmen kaže...

Pitanje koje me oduvijek muči. Kakvo je značenje tog simbola u metal muzici? Pitao sam stvarno puno ljudi koji slušaju takvu glazbu o značenju pentagrama, i neki govore da je to simbol sotonizma, ali to nema smisla jer dosta ne-sotonističkih bendova koristi taj znak. Neki govore da je to simbol nesavršenog čovjeka, ali na pitanje kakve to ima veze s metal glazbom, počnu se izvlačiti s nekim drugim glupostima...

Dakle, želim pravu istinu. Što to znači i zašto se koristi u tom kontekstu?

Koliko ja znam,pentagram ovisi na koju stranu je okrenut.Ako su dva vrha okrenuta prema gore to je znak za sotonu.A ako je jedan vrh okrenut prema gore to je znak za zemaljske sile.Voda,zemlja,vatra,itd. neznam točno.

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 17:35 (doctor_crash).
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

da ako su dva vrha gore to je sotona ako je jedan gore to je kao elementi ~ http://www.jrgenius.com/canadastreetnews/pics%20for%20CSN/pentagram2.gif

ADD my Xfire : kruno1 ;))
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

ok... ali evo, uzmimo za primjer bend Slayer. oni koriste pentagrame, i to ove naopake, dosta često (primjer), a izjavili su da nisu sotonisti (dokaz). kog vraga to onda treba značiti?

16 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Možda samo radi marketinga :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AlterEgo kaže...
Možda samo radi marketinga :D

Ja isto velim, čini mi se da je Slayer uvijek bil provokativan i izazivali su kontroverze, zapravo sam Araya (basist i vokal) je izjavil da su neki liriksi od pjesama samo da raspi*de javnost (ak se ne varam).

15 godina
online
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

mislim da je to cisto dizajna radi....da nema neke posebne poruke u tome....

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

i onda zbog takvih gluposti maloumna dječica koja ih slušaju nazivaju sebe sotonistima, a nemaju pojma o ničemu... ah...

16 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Istina, stvar je u pubertetu.. Kasnije svejedno ta dječica u sebi više ne vide sotoniste :D

Što se tiče sotonizma u metalu takvih je bandova jako malo i to večinom sa područja skandinavije i naravno većina, ako ne i svi, spadaju pod black metal...
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Većinom black i death metalci imaju pentagrame izokrenute naopačke jer glume sotonjare.Slayer to npr. ima zato što im je to dio imidža i marketinga.I idu mi na **rac ti death metal bendovi i njihovi vokali i takozvani pentagrami naopačke kojima izigravaju sotoniste,a da ustvari znaju što je to mislim da bi razmislili.Inače od metala volim samo Slayer,Anthrax,Megadeth i Black Sabbath koji ni nebi nazvao metalom već nekim hard rockom.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 18:38 (Xbox360 Modder).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
slažem se s tobom. s takvim lažnim imidžem, gori su od svih onih pop jadnika.
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Dobar deo bendova koristi pentagram kao simbol satanizma, dok tek manji deo zaista veruje u ono što on predstavlja i više ga koriste za šok efekat kao spomenuti Slayer što u svojim pesmama su znali veličati nacizam i satanizam dok su u intervijuima opovrgavali pozadinu svoje muzike i vezu sa spomenutim pokretima, ali neka ne bude zabune ima dosta bendova kojima to nije puki marketinški trik.

Remember boys, flies spread disease, so keep yours closed...
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

All bullshit!

Kakva je razlika između toga da neki band koristi simbole koji se asociraju sa sotonizmom (što god to značilo, jer, sve što nije moralno ispravno je - sotonizam) i da netko zaista "cijeni" sotonizam? Nikakva!

To je kao da ja nosim bedževe "White Power" i kažem "To je samo zbog imidža." Pa čiju ja to pažnju želim? Rasista?

Ne slušam:

  1. Bendove koji koriste simbole koje se povezuje sa sotonizmom.
  2. Bendove koji ne koriste simbole koje se povezuje sa sotonizmom, no po pitanju tekstova "vuku" na sotonizam (a što je sotonizam sam objasnio).

 

I za kraj - najmanji problem je par znakova, važna je cjelokupna poruka.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ja isto mislim da metalci ne koriste pentagram kao znak za sotonizam nego da izgledaju opako(uz duge kose i brade koje većina nosi) i da bi bolje prodali albume.
Volim metal(osim death i black metala)i to je po meni najbolja muzika jer većinom imaju i dobar instrumental,i vokale i tekst.
Najdraži bandovi su mi Iron Maiden,AC/DC,Sonata Arctica i Dream Theater.
Fućkaj ga!
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Ma to im je sve zbog badass imidža,i @ Tomislav95 - AC/DC nije metal.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ma ok,znam da su oni počeli dok metala još nije ni bilo al samo kažem da slušam i acdc
Fućkaj ga!
15 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Tomislav95 kaže...
Ma ok,znam da su oni počeli dok metala još nije ni bilo al samo kažem da slušam i acdc

Ma i ja bi Black Sabbath svrstao pod hard rock jer ipak nije to dovoljno žestoko da bi bilo metal,al ipak ih svi doživljavaju kao pionire metala.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

dobro, ajmo sad svi offtopičariti! Smijeh

 

taman sam skinuo par pisama od Dire Straitsa, kažu svi da su dobri, a ja ih nikad nisam slušao... i moram priznat - zvuči OK.

15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Moj tetak sluša Dire straits pa ja poslušam nekad s njim,nisu po mom ukusu al su dobri
Fućkaj ga!
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

@betmen

obavezno poslusaj brothers in arms i telegraph road od dire straits-a. jako kvalitetno komponirane stvari

14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
naravno...

ali mislim da ću Telegrafa preskočit, malo mi predugo traje :)
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Dire Straits su mi jedan od najdražih bendova,

u Sultans of Swing i Money for Nothing su čista umjetnost,poslušaj obavezno obadvije pjesme.Dečki,idemo u offtopic polakoNeodlučan

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Evo ja cu Ontopicirat Smijeh,tko nije neka pogleda dokumentarac o Metalu Metal:A Headbangers Journey i puno ce vam stavri biti jasnije,istina je da Slayer nisu Satanisti jer je pjevac Tom Araya izjavio u intervjuu da je odgajan kao kršćanin i da njihove pjesme su takve samo sto zvuce dobro i da ometaju javnost isto tako vrijedi i za Venom.Pravi Satanisti su vam Black i Death metalci,u dokumentarcu se prikazuje kako su palili crkve(Norveška i Skandinavija) i htjeli su unistit krscanstvo pogotovo onaj Varg Vikersen.Pjevac Gorgorotha je izjavio da ce pokusat unisit krscanstvo do kraja svog zivota i da mu Sotona predstavlja slobodu.Ja ne slusam Black i Death metal jer ih bas ne volim,najvise slusam Hard Rock,Thrash Metal,Heavy Metal,NWOBHM.

If you squeeze my lizard, ll put my snake on you!
16 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

U principu 99% ljudi ionako nema pojma što je sotonizam tako da šta god ovi stavili a da nije "ispravno" svejedno je.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Danny_HR kaže...

U principu 99% ljudi ionako nema pojma što je sotonizam tako da šta god ovi stavili a da nije "ispravno" svejedno je.

tko ne zna ima google

http://hr.wikipedia.org/wiki/Sotonizam

16 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Rocker kaže...

Evo ja cu Ontopicirat Smijeh,tko nije neka pogleda dokumentarac o Metalu Metal:A Headbangers Journey i puno ce vam stavri biti jasnije,istina je da Slayer nisu Satanisti jer je pjevac Tom Araya izjavio u intervjuu da je odgajan kao kršćanin i da njihove pjesme su takve samo sto zvuce dobro i da ometaju javnost isto tako vrijedi i za Venom.Pravi Satanisti su vam Black i Death metalci,u dokumentarcu se prikazuje kako su palili crkve(Norveška i Skandinavija) i htjeli su unistit krscanstvo pogotovo onaj Varg Vikersen.Pjevac Gorgorotha je izjavio da ce pokusat unisit krscanstvo do kraja svog zivota i da mu Sotona predstavlja slobodu.Ja ne slusam Black i Death metal jer ih bas ne volim,najvise slusam Hard Rock,Thrash Metal,Heavy Metal,NWOBHM.

1. Dokumentarac je los. Onoga koga zanima sve o metal glazbi neka pocne slusati tu glazbu i proucavati biografije bendova a ne gledati dokumentarce i sta sve ne.

2. Pravi sotonisti nisu black i death metalci.

3. Varg nije predstavnik "sotonista".

4. Pjevac Gorgortha je inace peder i decko mu je modni dizajner, sta planiraju unistiti krscanstvo ludim kreacijama? lol

 

BTW ovo sto vi smatrate sotonskom glazbom nije sotonska vec demonska glazba. Sotonska glazba vam je npr. Mozart, Bach itd itd itd.

A sad razmislite zasto je tako. (kome se da)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AlterEgo kaže...
Možda samo radi marketinga :D

naravno. da se privuče pozornost.

 

optuživali su ih (slayer) i da slave dr.mengelea. spjevali su pjesmu njemu u "čast".

 

evo tekst, ako imate jak želudac.

 

http://www.lyricsfreak.com/s/slayer/angel+of+death_20126174.html

Worry gives a small thing a big shadow.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AA-d00d kaže...

 

BTW ovo sto vi smatrate sotonskom glazbom nije sotonska vec demonska glazba. Sotonska glazba vam je npr. Mozart, Bach itd itd itd.

A sad razmislite zasto je tako. (kome se da)

Jer nisu katolici? Nevinašce

14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Moram se ubacit u ovu sAtansku temuIzlanuo se

 

Kao veliki u dugogodisnji ljubitlj metala,alternative,progresiva.... Moram reci da malo ljudi ista zna o sotonizmu.

Velika vecina zna samo kliseje. Od najgorih da piju krv djevicama pa do nekih rasirenih da stuju vraga i to je to.

 

Ovo na wikipediji je zlocin. Od nepovezanosti do nekih nebitnih stvari oko sotonizma. A nekih vaznijih se nisu ni dotakli. No dobro.

 

Osobno sam ateist,ali me jedno vrjeme zanimala ta tema zbog razno raznih prica.

 

Npr. Sami LaVey ( covjek koji dao najveci doprinos i reklamu novom valu sotonizma) je vrlo cjenjen sa strane srucnjaka.

Pogotovo sto se tice filozofije. Ako je netko ikad citao radosnu znanost od Nitschea znat ce da je on imao najvise utjecaja

od bilo koga na novi sotonizam koji je krenio 60-tih i crnog papu kako nazivaju LaVey-a.

 

Meni je samo jadno i totalno bezveze da se uvjek taj sotonizam povezuje sa kvazi bendovima koje imaju pentagrame,a vecina ne zna sta je to.

 

Da ne objasnjavam, kao i kukasti kriz koji potjece iz azije, tako i pentagram totalno porjeklo veze iz druge tematike.

 

A ovaj sotonisticki je samo simbolika pridavanju zrtve( uglavnom je jarac) te 5 krakova koji su simboli za zemlju,zrak,vodu ,vatru i eter( prostor iliti duh).

 

Ali isto ne mora biti pravilo zato sto vec toliko sekta uzeli pentagram i milijun ih modifikacija ima posto svako uzme simbol kak mu dode.

 

Ako nekog baz zanima nek se educira na http://www.churchofsatan.com/ 

 

To je najmocnija sotonisticka organizacija od strane Magus Anton Szandor LaVey-a. Tko voli nek izvoli.

 

 

http://tridizajn.com/index.php
14 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AA-d00d kaže...
Rocker kaže...

Evo ja cu Ontopicirat Smijeh,tko nije neka pogleda dokumentarac o Metalu Metal:A Headbangers Journey i puno ce vam stavri biti jasnije,istina je da Slayer nisu Satanisti jer je pjevac Tom Araya izjavio u intervjuu da je odgajan kao kršćanin i da njihove pjesme su takve samo sto zvuce dobro i da ometaju javnost isto tako vrijedi i za Venom.Pravi Satanisti su vam Black i Death metalci,u dokumentarcu se prikazuje kako su palili crkve(Norveška i Skandinavija) i htjeli su unistit krscanstvo pogotovo onaj Varg Vikersen.Pjevac Gorgorotha je izjavio da ce pokusat unisit krscanstvo do kraja svog zivota i da mu Sotona predstavlja slobodu.Ja ne slusam Black i Death metal jer ih bas ne volim,najvise slusam Hard Rock,Thrash Metal,Heavy Metal,NWOBHM.

1. Dokumentarac je los. Onoga koga zanima sve o metal glazbi neka pocne slusati tu glazbu i proucavati biografije bendova a ne gledati dokumentarce i sta sve ne.

2. Pravi sotonisti nisu black i death metalci.

3. Varg nije predstavnik "sotonista".

4. Pjevac Gorgortha je inace peder i decko mu je modni dizajner, sta planiraju unistiti krscanstvo ludim kreacijama? lol

 

BTW ovo sto vi smatrate sotonskom glazbom nije sotonska vec demonska glazba. Sotonska glazba vam je npr. Mozart, Bach itd itd itd.

A sad razmislite zasto je tako. (kome se da)

Covjek koji je napravio taj dokumentarac je Antropolog(valjda zna sta je napravio),u vezi kršćanstva ako je to demoska glazba onda zsto su ovi spaljivali crkveNeodlučan?Inace cijeli Metal pocinje od mracne klasicne glazbe i onog Wagnera koji je dodao one kontrabase u orkestar i onu Đavolju notu(triton)

If you squeeze my lizard, ll put my snake on you!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice