4 GHz club izdvojena tema

poruka: 2.578
|
čitano: 505.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: 4 GHz club
_mark0_69 kaže...

Ma ako baš želiš, stavi 1.5v i probaj bootat 5ghz, ne bi trebao imat problema sa tim hladnjakom za tako kratko, dok ne uslikaš. Ja sam sa puno gorim hladnjakom pokušao benchat cpuz na 1.5.

 Mislis da vec nisam probao? :D Nazalost ploca se izblesira nakon 1.4v, vrati sve postavke i nece bootat. Maximalno sam uspio oko 4.8-4.9 jedva da dodem do cinebencha i onda se BSODa. Ovih 4.6 mi je "daily driver".

Precision beats power and timing beats speed
12 godina
offline
Re: 4 GHz club
Patrick_cro kaže...
darijoman kaže...

Evo to su mi postavke u BIOS-u po pitanju napona

Odi pod cpu power configuration i skroz dolje imas  cpu power managment pa iskljuci eist i c states

 

Koliko vidim imas postavke na auto sta se tice napona

Stavi cpu voltage na 1.25, Stavi initial i eventual voltage na 1.8

Ai overclock tuner na manual i nadi cpu ratio syn all cores i one core ration stavis na 45 i probas bootati. Ako ne ide onda stavis na 1.4 pa probas ponovno, ili mozes odmah staviti veci napon pa kasnije smanjis. Nisam oc na asusovim plocama.

 

 

 

Ide on do 4.7 GHz bez problema ali a 4.8 GHz neće. Probat ću i sa tim postavkama

11 godina
offline
Re: 4 GHz club
_mark0_69 kaže...

Prilično visok napon za "samo" 4.7ghz, izgleda da nisi imao sreće na silikonskoj lutriji

 

Tonči kaže...

Kakav silikon? Pa nije sise ugradio.

 Bože svašta, tek sam sad skužio šta sam napisao.

Još prvi put kad sam čitao tvoju poruku na mobu, nije mi bilo jasno jer kao valjda znam šta sam mislio i napisao pa nisam ni pročitao svoj post do sad.

10 godina
offline
4 GHz club

Evo da i xeon x 5675 upišem u ovaj klub http://valid.x86.fr/mre5l5

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...

Evo da i xeon x 5675 upišem u ovaj klub http://valid.x86.fr/mre5l5

 Ee nemoj zaboraviti se upisati gdje ili bencati za koji tread :P :P

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 22:50 (skorvy).
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
skorvy kaže...
nicky.sl kaže...

Evo da i xeon x 5675 upišem u ovaj klub http://valid.x86.fr/mre5l5

 Ee nemoj zaboraviti se upisati gdje ili bencati za koji tread :P :P

 Nisam zaboravija budi bez brige

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 22:56 (nicky.sl).
11 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...

 Nisam zaboravija budi bez brige a tebi ako smeta...

 Bas naprotiv, da razbiješ malo monotoniju s ovima i5 i i7 što se gomilaju  

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
skorvy kaže...
nicky.sl kaže...

 Nisam zaboravija budi bez brige a tebi ako smeta...

 Bas naprotiv, da razbiješ malo monotoniju s ovima i5 i i7 što se gomilaju  

 Oprosti krivo sam te skužio.

Nije ovaj stari Xeon još za bacit.

15 godina
offline
4 GHz club

Pozdrav. Dižem 3570k na 4.1ghz i preko offseta namještam voltažu. I sad mi prime javlja poruku "Worker stopped" i nisam siguran da li trebam podignit offset bez obzira što nije došlo do crasha ili?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2016 19:02 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
joze kaže...

Pozdrav. Dižem 3570k na 4.1ghz i preko offseta namještam voltažu. I sad mi prime javlja poruku "Worker stopped" i nisam siguran da li trebam podignit offset bez obzira što nije došlo do crasha ili?

 Digni malo pa probaj jer očito mu fali "soka"

7 godina
neaktivan
offline
4 GHz club

Evo ja danas digo na 4.5ghz sa 1.4v i ide kao ludo , svi testovi extra .. Do koliko mogu da idem najvise i sa kojom voltazom. Hladjenje je Noctua 14s , idle temp 10c , a maksimalna na cpu stresu do 60c.

 

 

 

http://valid.x86.fr/n5nat9

F.C Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 23:51 (Vladan-Koja).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 4 GHz club
Vladan-Koja kaže...

Evo ja danas digo na 4.5ghz sa 1.4v i ide kao ludo , svi testovi extra .. Do koliko mogu da idem najvise i sa kojom voltazom. Hladjenje je Noctua 14s , idle temp 10c , a maksimalna na cpu stresu do 60c.

 

 

 

http://valid.x86.fr/n5nat9

 ti shvacas valjda da na zraku nemres imati idle temperaturu cpu-a manju od sobne temperature? netko nek ti kaze kak se ispravno i s cim mjeri/gleda temperatura na amd-u!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: 4 GHz club

Pa na svakom programu sa kojim testiram ista je temperatura. Znaci najniza varira od 10-15c..a sa proslim kulerom tx3 bila je od 25-35c.Zato sam i uzeo noctua 14s jer stvarno odradjuje posao..

F.C Barcelona
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
Vladan-Koja kaže...

Pa na svakom programu sa kojim testiram ista je temperatura. Znaci najniza varira od 10-15c..a sa proslim kulerom tx3 bila je od 25-35c.Zato sam i uzeo noctua 14s jer stvarno odradjuje posao..

 Ma ne pokazuje ti dobro jer nema teorije da je 10-15c a sobna 25c

16 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...
Vladan-Koja kaže...

Pa na svakom programu sa kojim testiram ista je temperatura. Znaci najniza varira od 10-15c..a sa proslim kulerom tx3 bila je od 25-35c.Zato sam i uzeo noctua 14s jer stvarno odradjuje posao..

 Ma ne pokazuje ti dobro jer nema teorije da je 10-15c a sobna 25c

 

Po ljeti samo upali stroj i cijela soba se rashladi...

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
4 GHz club

hebem ti mene hebeni bios koči ne mogu promjenit RAM clock u ovom beta biosu a u manualu ploča se jasno vidi opcija za OC rama.Da mogu underclockat RAM išo bi moj i do 2.7,ali i na 2.3 se vidi oko 7-8 fps poboljšanje u igricama

Entuzijast
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: 4 GHz club
Joj nicky bude ti vrisnula ta ploca ;) onda ces stvarno morati uzeti nesto novo:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
Stjepanj kaže...
Joj nicky bude ti vrisnula ta ploca ;) onda ces stvarno morati uzeti nesto novo:)lp

 Ploča je ionako neraspoređena i služi mi samo za ovakve egzibicije. Doduše možda mi zatriba uskoro kad mlađem napravim sobu pa ću mu dat moj komp (onaj s i7 2600k). 

Kad (ako) se dočepam RAM-ova koji rade na 1066 onda će il vrisnut il ić u 5 GHz klub, ovi socijalni ramovi nisu za ništa sposobni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 8:59 (nicky.sl).
16 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...
Stjepanj kaže...
Joj nicky bude ti vrisnula ta ploca ;) onda ces stvarno morati uzeti nesto novo:)lp

 Ploča je ionako neraspoređena i služi mi samo za ovakve egzibicije. Doduše možda mi zatriba uskoro kad mlađem napravim sobu pa ću mu dat moj komp (onaj s i7 2600k). 

Kad (ako) se dočepam RAM-ova koji rade na 1066 onda će il vrisnut il ić u 5 GHz klub, ovi socijalni ramovi nisu za ništa sposobni.

 

S cime ti to hladis i kakve su temperature?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: 4 GHz club

Tu je LC-cc-120 a temperature idu u nebo (na 4.6 poslije Cinebencha max je bila čini mi se 93c). To je ionako samo za igru pošto nije u kućištu ja to spojim onako na stolu kad mi padne na pamet ložit hardver.

16 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...

Tu je LC-cc-120 a temperature idu u nebo (na 4.6 poslije Cinebencha max je bila čini mi se 93c). To je ionako samo za igru pošto nije u kućištu ja to spojim onako na stolu kad mi padne na pamet ložit hardver.

 

Jadan hardver koji tebi padne saka 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
Friday kaže...
nicky.sl kaže...

Tu je LC-cc-120 a temperature idu u nebo (na 4.6 poslije Cinebencha max je bila čini mi se 93c). To je ionako samo za igru pošto nije u kućištu ja to spojim onako na stolu kad mi padne na pamet ložit hardver.

 

Jadan hardver koji tebi padne saka 

 Gušti su gušti reklo bi se kod nas

11 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...

Tu je LC-cc-120 a temperature idu u nebo (na 4.6 poslije Cinebencha max je bila čini mi se 93c). To je ionako samo za igru pošto nije u kućištu ja to spojim onako na stolu kad mi padne na pamet ložit hardver.

 Žena kuha ručak na njemu dok nicky bencha na 5ghz

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
skorvy kaže...
nicky.sl kaže...

Tu je LC-cc-120 a temperature idu u nebo (na 4.6 poslije Cinebencha max je bila čini mi se 93c). To je ionako samo za igru pošto nije u kućištu ja to spojim onako na stolu kad mi padne na pamet ložit hardver.

 Žena kuha ručak na njemu dok nicky bencha na 5ghz

 Triba iz svega izvuć neku korist a hlađenje uz dobru papicu je najbolje

15 godina
offline
4 GHz club

Zanima me gdje je taj Xeon po performansama sa modernim procesorima npr. igre i slično, sa kojim procesorom bi ga se moglo usporediti? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 4 GHz club
Imas temu cinebench pa tamo pogledaj, nicky i tamo stavi sve skorove!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
boxer kaže...

Zanima me gdje je taj Xeon po performansama sa modernim procesorima npr. igre i slično, sa kojim procesorom bi ga se moglo usporediti? 

 Prema benchevima nalazi se između i3 4xxx i i5 4xxx s tim da je jako blizu i5-icama. Gledano kad je na 4ghz

16 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...
boxer kaže...

Zanima me gdje je taj Xeon po performansama sa modernim procesorima npr. igre i slično, sa kojim procesorom bi ga se moglo usporediti? 

 Prema benchevima nalazi se između i3 4xxx i i5 4xxx s tim da je jako blizu i5-icama. Gledano kad je na 4ghz

 

Dobro se starkelja drzi...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: 4 GHz club

Ne dobro odlično se drži

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice